Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4949907 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29190 Dátum: 2018.06.14 10:17:02 »
Hiába szépíted, hogy jól megy, keveset fogyaszt, nagy a csomagtere, a tény, tény marad: egy ipari hulladék a Skodádnak motorja! Attól, hogy neked 0 Ft-ba került az autó és a fenntartása, a szar még szar marad, nézzük már objektíven. Fórumokon a kutyát nem érdekli, hogy fizettél-e az autóért vagy sem, a valós tényekre, tapasztalatokra kíváncsiak az emberek.

A Toyotákat erősen szidják itt és más fórumokon is, ha van számottevő olajfogyasztás, megjegyzem teljesen jogosan. Szerencsére az enyém már/még nem problémás ilyen szempontból, nem veszek észre olajfogyasztást a nívó pálcán 124 ezer km-nél.
A te autód viszont ÚJ, persze azt mondják előfordul ez a Skodáknál [rohog] Toyotáknál valahogy nem jellemző, hogy új korukban is fogyasztanák annyira az olajat, hogy az első 10000 km alatt lemenne minimumra a szint...  Tudtommal még az olajevős motorknál is csak később kezd el gondot okozni, de javítsatok ki, ha tévedek.
:clap:
Akkor bepi most egy xarkupacban ül? ::) :D :lol: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29191 Dátum: 2018.06.14 10:21:10 »
Hiába szépíted, hogy jól megy, keveset fogyaszt, nagy a csomagtere, a tény, tény marad: egy ipari hulladék a Skodádnak motorja! Attól, hogy neked 0 Ft-ba került az autó és a fenntartása, a szar még szar marad, nézzük már objektíven. Fórumokon a kutyát nem érdekli, hogy fizettél-e az autóért vagy sem, a valós tényekre, tapasztalatokra kíváncsiak az emberek.

A Toyotákat erősen szidják itt és más fórumokon is, ha van számottevő olajfogyasztás, megjegyzem teljesen jogosan. Szerencsére az enyém már/még nem problémás ilyen szempontból, nem veszek észre olajfogyasztást a nívó pálcán 124 ezer km-nél.
A te autód viszont ÚJ, persze azt mondják előfordul ez a Skodáknál [rohog] Toyotáknál valahogy nem jellemző, hogy új korukban is fogyasztanák annyira az olajat, hogy az első 10000 km alatt lemenne minimumra a szint...  Tudtommal még az olajevős motorknál is csak később kezd el gondot okozni, de javítsatok ki, ha tévedek.
Állítólag nem is volt gyárilag maxra töltve (csak a nívó feléig), szóval, nem biztos, hogy megette az olajat. Továbbá, ezeknél nem 1-1,3 liter van a min-max szint között, hanem csak 0,5 liter, emiatt ha volt is olajfogyás, az max 2-3 deci lehetett. Én átvételekor nem ellenőriztem a szintet. Egy kollegám/barátom viszont használt az előző 4 évben az előző flotta beszerzésből származó 1,2 tsi-t és annál is ez a helyzet állt fenn (nem volt gyárilag maxra töltve az olaj.

Én nem szépítek semmit, szerintem éppen az általad használt “ipari hulladék” kifejezés nem valós tartalmú. Nem hulladék, használva (és nem csak olvasva/írogatva róla) egy kellemes motor, egyedül a késlekedése zavaró továbbra is.
A tartósságáról nem tudok érdemben nyilatkozni, de a 4 év használat alatt lesz várhatóan 120-160000km tapasztalatom vele... az én használati szokásaim miatt nem szabad, hogy ez idő alat bármi komoly baja legyen. Ezzel kapcsolatban lényegtelen kérdés, hogy az én pénzemen van-e üzemeltetve, vagy sem, kizárólag az számít, lesz-e meghibásodás ez idő alatt, vagy sem.

Egyébként szinte minden modern turbós benzines motornak lehet/van olajfogyasztása 0kmes korától fogva is. Ez függ a használati módtól is, de az építési jellegéből is adódik.
A Skodás csoportban azt írták, hogy 1-2 tízezer km alatt be fog állni/kopni a motor annyira, hogy kezdeti olajfogyasztás mérséklődik, vagy akár el is múlik.

Addig is, egy ma reggeli fotó (44-es út Bcsaba-M5 felhajtóig 110 tempomat utazóval):

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Egyéb autók
« Válasz #29192 Dátum: 2018.06.14 10:40:38 »
:clap:
Akkor bepi most egy xarkupacban ül? ::) :D :lol: :flowers:

beleülnék én abba. nyakig.   ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Egyéb autók
« Válasz #29193 Dátum: 2018.06.14 10:51:27 »
Hiába szépíted, hogy jól megy, keveset fogyaszt, nagy a csomagtere, a tény, tény marad: egy ipari hulladék a Skodádnak motorja!
Kicsit erős a megfogalmazás. Az viszont tény, hogy egy fogalmatlan tulaj műszaki érzék nélkül simán haza tudja így vágni a motort 15.000 km-en belül, ami nagyon gáz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Egyéb autók
« Válasz #29194 Dátum: 2018.06.14 11:17:28 »
Addig is, egy ma reggeli fotó (44-es út Bcsaba-M5 felhajtóig 110 tempomat utazóval)
Két dolog:
mennyire tűnik megbízhatónak a bc - tehát a 4,9 reális-e?
Jól szól a 110-es tempomat, de egyrészt azt tudjuk, hogy ez ténylegesen valahol 100-105 közt van, másrészt a sok település miatt még annyi sem. A bc szerint jött ki 83-as átlag, (ezt sose tudom, hogy megtett út eltelt időből számolja, vagy az autó óráinak adatai alapján, ha az utóbbi, azaz ezt is korrigálni kell, akkor ez valójában még 80 sincs), erre már hihetőbb a 4,9. Nekem a Yarisszal akkor jön ki ilyen fogyasztás, ha lakott területen kívül kb. 100-as átlagot megyek (GPS szerint), és van közte néhány település. Ebbe viszont klíma is belefér.
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.14 11:19:01 írta music »
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29195 Dátum: 2018.06.14 11:24:50 »
:clap:
Akkor bepi most egy xarkupacban ül? ::) :D :lol: :flowers:
:yes: :yes: :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29196 Dátum: 2018.06.14 11:26:44 »
Addig is, egy ma reggeli fotó (44-es út Bcsaba-M5 felhajtóig 110 tempomat utazóval):
Őszintén sajnálom azokat az embereket, akiknek erre áll fel...  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29197 Dátum: 2018.06.14 11:28:06 »
Állítólag nem is volt gyárilag maxra töltve (csak a nívó feléig), szóval, nem biztos, hogy megette az olajat. Továbbá, ezeknél nem 1-1,3 liter van a min-max szint között, hanem csak 0,5 liter, emiatt ha volt is olajfogyás, az max 2-3 deci lehetett.
És a nem maxra töltött olaj nem az igénytelenséget mutatja a gyártó részéről?
De ne szépítsd, eszi az olajat. Csomó más gyár meg tudja oldani, hogy legalább új korában ne fogyjon belőle. Ők nem  :hug: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29198 Dátum: 2018.06.14 11:45:33 »
Két dolog:
mennyire tűnik megbízhatónak a bc - tehát a 4,9 reális-e?
Jól szól a 110-es tempomat, de egyrészt azt tudjuk, hogy ez ténylegesen valahol 100-105 közt van, másrészt a sok település miatt még annyi sem. A bc szerint jött ki 83-as átlag, (ezt sose tudom, hogy megtett út eltelt időből számolja, vagy az autó óráinak adatai alapján, ha az utóbbi, azaz ezt is korrigálni kell, akkor ez valójában még 80 sincs), erre már hihetőbb a 4,9. Nekem a Yarisszal akkor jön ki ilyen fogyasztás, ha lakott területen kívül kb. 100-as átlagot megyek (GPS szerint), és van közte néhány település. Ebbe viszont klíma is belefér.
Az eddigi méréseim alapján rendre 2 decivel mutat kevesebbet a számolt fogyasztásnál teljes tankra vetítve. A sebesség GPS 105km/h. Igen, volt néhány település, de ezeket kompenzálták az előzések a jelentős kamion forgalom miatt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29199 Dátum: 2018.06.14 11:47:05 »
És a nem maxra töltött olaj nem az igénytelenséget mutatja a gyártó részéről?
De ne szépítsd, eszi az olajat. Csomó más gyár meg tudja oldani, hogy legalább új korában ne fogyjon belőle. Ők nem  :hug: .
Tényleg azt gondolod, hogy hanyagságából nem töltötték fel, vagy spóroltak?! Nemár... ennek más oka is lehet...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29200 Dátum: 2018.06.14 11:47:57 »
beleülnék én abba. nyakig.   ::)
Naná! Az új autó mindig jó autó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29201 Dátum: 2018.06.14 11:49:45 »
Őszintén sajnálom azokat az embereket, akiknek erre áll fel...  :D
Nem erre gerjedek. De 80km/h feletti átlagsebesség mellett egy ilyen erős motortól korrekt érték.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29202 Dátum: 2018.06.14 12:13:22 »
Tényleg azt gondolod, hogy hanyagságából nem töltötték fel, vagy spóroltak?! Nemár... ennek más oka is lehet...
Szerintem spórolás... De pont olajon spórolni, mikor az egész skoda márka másról sem szól, mint a spórolás...
Hallgatlak, milyen oka lehet még? Elfogyott a gyárban az olaj, vagy mi?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29203 Dátum: 2018.06.14 12:41:59 »
Szerintem spórolás... De pont olajon spórolni, mikor az egész skoda márka másról sem szól, mint a spórolás...
Hallgatlak, milyen oka lehet még? Elfogyott a gyárban az olaj, vagy mi?

Esetleg évek alatt összegyűjtött X+1 literes jóárasított forgalmazói promócióból ennyit lehetett kiosztani?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Egyéb autók
« Válasz #29204 Dátum: 2018.06.14 17:13:57 »
Tényleg azt gondolod, hogy hanyagságából nem töltötték fel, vagy spóroltak?! Nemár... ennek más oka is lehet...
VW csoportos kocsikat a szakszervíz mindig mindenhol min-max közé középre tölti, már 20+ éve. Nem hanyagság, ez a gyári standard. Mondjuk a B%-ös Passat óta tölthetnék max-ra...

Őszintén sajnálom azokat az embereket, akiknek erre áll fel...  :D
Jártál már a fogyasztás topicban? Nekem ott állandóan égnek áll a hajam ahogy a hibridek decis megtakarításait megvitatják. Az én fogyasztásom akkor jó ha 10 liter és végig működött a kanyarstabilizátor. :D
BTW az Octavia jó kocsi, nekem simán kéne.