Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4951423 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28260 Dátum: 2017.06.27 13:46:27 »
Én sokkal inkább pihennék abban a napi minimum másfél órában, amíg autóban ülök. Már látom is a lelki szemeim előtt, hogy milyen frankó lesz befeküdni az önvezető autóba (cellába), és szunyálni egyet míg hazaringat. Reggel meg benne olvasnám el a napi híreket, és kényelmesen szürcsölgetném a kávémat, míg célba nem érnék. Ja és persze buliban ihatnék én is nyugodtan, mert nem kéne vezetéssel bajlódnom.
Úgy 10 év múlva sztem minden esély megvan hogy ez mind meg is legyen...
Ja ez már majdnem 1:1-ben megvan, a járgány márkája BKV [rohog] [rohog] [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28261 Dátum: 2017.06.27 13:48:39 »
Ezzel én is hasonlóan vagyok. De azért, remélem, lesz az ilyen autóm mellett egy rendes autó is, amit, ha kedvem tartja, hétvégén előveszek és megkergethetek.
Ja én erre használom a mocit, mert az meg még bármely autónál élvezetesebb, izgalmasabb....

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Egyéb autók
« Válasz #28262 Dátum: 2017.06.27 13:54:20 »
Ez most is, sőt már nagyon régóta elérhető!
Úgy hívják TAXI vagy sofőr  :yes:  ;)  :D
Az nem olyan. Egy idegen koszos autóba, minden nap másikba ülni, és a taxisofőr dumáját eltűrni, ráadásul mindezért nem keveset fizetni...
Egy saját cucc kell, ami fölött ugyanúgy rendelkezni tud az ember mint most, csak nem kell magával a vezetéssel is foglalkozni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Egyéb autók
« Válasz #28263 Dátum: 2017.06.27 13:55:17 »
Ja ez már majdnem 1:1-ben megvan, a járgány márkája BKV [rohog] [rohog] [rohog]
Jah... a hangsúly gondolom a majdnem-en van.
Mert a békávén kirabolnak ha elmersz szunyálni, arról meg nem beszélve, hogy az én útvonalamon speciel nem másfél óra lenne naponta az elvesztegetett idő, hanem minimum 2 és fél, 3 átszállással.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.27 13:56:56 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28265 Dátum: 2017.06.27 14:02:11 »
Én sokkal inkább pihennék abban a napi minimum másfél órában, amíg autóban ülök. Már látom is a lelki szemeim előtt, hogy milyen frankó lesz befeküdni az önvezető autóba (cellába), és szunyálni egyet míg hazaringat. Reggel meg benne olvasnám el a napi híreket, és kényelmesen szürcsölgetném a kávémat, míg célba nem érnék. Ja és persze buliban ihatnék én is nyugodtan, mert nem kéne vezetéssel bajlódnom.
Úgy 10 év múlva sztem minden esély megvan hogy ez mind meg is legyen...
Ha ilyen autók lesznek, akkor valószínűleg majd egy veteránnal fogok járni, amiben van 3 pedál, manuális váltó és egy szívó benzimotor.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Egyéb autók
« Válasz #28266 Dátum: 2017.06.27 14:04:14 »
Ha ilyen autók lesznek, akkor valószínűleg majd egy veteránnal fogok járni, amiben van 3 pedál, manuális váltó és egy szívó benzimotor.
Igen, de csak oda mehetsz majd vele, ahova külön beengednek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28267 Dátum: 2017.06.27 14:04:59 »
Jah... a hangsúly gondolom a majdnem-en van.
Mert a békávén kirabolnak ha elmersz szunyálni, arról meg nem beszélve, hogy az én útvonalamon speciel nem másfél óra lenne naponta az elvesztegetett idő, hanem minimum 2 és fél, 3 átszállással.
Valószínű könnyebb  megvalósítani, hogy ne olyan messze dolgozzál (vagy közelebb lakjál :D)
Sőt még egy jó darabig könnyebb otthonról dolgozni, mint önjárót venni :wacko:
Tudom nem mindenki tudja megtenni :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Egyéb autók
« Válasz #28268 Dátum: 2017.06.27 14:07:38 »
Jaj hát ez messze vezet. Egy olyan világban, ahol ez lenne az egyetlen szempont, naná, hogy az ember a munkahelye melletti lakótelepre költözne.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #28269 Dátum: 2017.06.27 15:01:40 »
Az nem olyan. Egy idegen koszos autóba, minden nap másikba ülni, és a taxisofőr dumáját eltűrni, ráadásul mindezért nem keveset fizetni...
Egy saját cucc kell, ami fölött ugyanúgy rendelkezni tud az ember mint most, csak nem kell magával a vezetéssel is foglalkozni.
Ez most is, sőt már nagyon régóta elérhető!
Úgy hívják TAXI vagy sofőr :yes:  ;)  :D
Ott a válasz erre is  ;)  Saját autó sofőrrel.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28270 Dátum: 2017.06.27 22:36:19 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Egyéb autók
« Válasz #28271 Dátum: 2017.06.28 08:38:26 »
Ne kergessünk hamis illúziókat, hamarabb lesznek itt őskori állapotok, mint milliós nagyságrendben önvezető autók. :nono:
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Egyéb autók
« Válasz #28272 Dátum: 2017.06.28 08:56:17 »
utcánkban van egy mókus van neki egy ilyen nagy tesla-ja ilyen maserati féle.  kollégám szerint az önvezető autó. ott ül a pali a kormánynál aztán hogy vezet vagy nem nemtudom.
én félek ezektől.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28273 Dátum: 2017.06.28 10:01:51 »
Ne kergessünk hamis illúziókat, hamarabb lesznek itt őskori állapotok, mint milliós nagyságrendben önvezető autók. :nono:
Vagy legalábbiskorlátokat is fog hozni. Mert mint pl a Metrokocsinak sem kell már sogőr...
Lehet,hogy önvezető lesz, de csak ott mehetsz vele, ahol adottak a feltételek (pl autópályán egy adott sáv?)
Mert ugye megáll ha egy újság hever előtte, de akkor valakinek ki kell szállni, hogy felvegye? Vagy mi van ha egy macska ugrik eléje? vészfékezés, a macska meg már ott sincs :lol:
Vicces lenne egy F1-es futam sofőrők nélkül (bár ez még könnyebben elképzelhető)
Őskori állapotok: talán összeomlik a civilizáció, erre gondolsz?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Kappa
« Válasz #28274 Dátum: 2017.06.28 12:11:00 »
Ha sikerül elérnem a tréleres srácot, akkor lehet Szombaton indul a mandula Kecskemétre.
Tegnap unatkoztam melóban és pár Twin Peaks rész között véletlenül rábukkantam arra, hogy lejárt műszakis autót közterületen max 10 napig tárolhat az ember. Mit ad isten 22.-én lejárt a műszakim, kénytelen voltam kicsit megsürgetni a dolgot, állítólag ma kap egy olajnyomás mérést a motor.
Ami problémával szembesültem, hogy megvettem a két órát, szenzort (olajnyomás és hőfok). Nos ehhez kellene egy szendvics adapter (blokk és az olajszűrő közé). Állítólag nem fog beférni oda az az adapter, úgyhogy valami mást kell kitalálnom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer