Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4993746 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27990 Dátum: 2017.04.26 11:59:41 »
pláne, ha annyiba is kerülne :D

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Egyéb autók
« Válasz #27991 Dátum: 2017.04.28 18:16:06 »
5 napos Amalfi parti nyaraláson Dacia Dustert kaptunk autóbérlésnél. Le kell írjam, hogy mennyire pozitívan csalódtam ebben a kocsiban.

Dízel motorral kaptuk (ahogy nézem kizárásos alapon az 1.5Dci motor lehetett), amivel iszonyú jól ment, dinamikus volt, élmény volt vezetni. Az apósoméknak is Dusterja van, nem sokat vezettem ugyan, de a benzin motorral azt gyengének éreztem nagyon. Az apósomékéba az ülést is kényelmetlenebbnek éreztem, ez a mostani viszont pont eléggé kényelmes volt, pedig én nagyon kényes vagyok a jó ülésekre, de ez nekem valahogy bejött...

Persze vannak bakik a kocsiban és persze más az anyaghasználat mint akár a mostani közel már 10 éves RX-ben is, de abszolút vállalható a kocsi, kényelemre még azt is mondanám pariban van a 400h-val. Nincs elektromosan csukható csomagtérajtó. Na bumm, lehet élni nélküle. Nincs bőrözve a kormány, ezt azonnal megcsináltatnám bagóért... A navigáció használhatatlan helyen volt, de ez is kit érdekel? Ki az aki manapság gyári navit használ és nem google maps-et vagy waze-t? Az autó tök kényelmes volt, mentünk át a pesti szemmel nézve is ramaty dél olasz utakon ahogy tudtunk, zokszó nélkül vette a kátyúkat a ballonos gumikkal. Pályán max 100-zal tekertük a legkülső sávokban, ott tök jól viselkedett, persze a sebességérzet ekkor már más, mint a mostani kocsiban, de nem lehet rá panasz. A fogyasztásról nincs infóm mert nem tudtam hol lehet nullázni a komputerét és annyira nem érdekelt. Én 190cm vagyok, tök jól elfértem benne elől, a csomagtartója is jól pakolható. Megvett az autó kilóra. Azért az árért amiért lehet kapni szerintem nagyon jó választás!


« Utoljára szerkesztve: 2017.04.28 18:17:41 írta richkan »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #27992 Dátum: 2017.04.28 18:25:43 »
5 napos Amalfi parti nyaraláson Dacia Dustert kaptunk autóbérlésnél. Le kell írjam, hogy mennyire pozitívan csalódtam ebben a kocsiban.

Dízel motorral kaptuk (ahogy nézem kizárásos alapon az 1.5Dci motor lehetett), amivel iszonyú jól ment, dinamikus volt, élmény volt vezetni. Az apósoméknak is Dusterja van, nem sokat vezettem ugyan, de a benzin motorral azt gyengének éreztem nagyon. Az apósomékéba az ülést is kényelmetlenebbnek éreztem, ez a mostani viszont pont eléggé kényelmes volt, pedig én nagyon kényes vagyok a jó ülésekre, de ez nekem valahogy bejött...

Persze vannak bakik a kocsiban és persze más az anyaghasználat mint akár a mostani közel már 10 éves RX-ben is, de abszolút vállalható a kocsi, kényelemre még azt is mondanám pariban van a 400h-val. Nincs elektromosan csukható csomagtérajtó. Na bumm, lehet élni nélküle. Nincs bőrözve a kormány, ezt azonnal megcsináltatnám bagóért... A navigáció használhatatlan helyen volt, de ez is kit érdekel? Ki az aki manapság gyári navit használ és nem google maps-et vagy waze-t? Az autó tök kényelmes volt, mentünk át a pesti szemmel nézve is ramaty dél olasz utakon ahogy tudtunk, zokszó nélkül vette a kátyúkat a ballonos gumikkal. Pályán max 100-zal tekertük a legkülső sávokban, ott tök jól viselkedett, persze a sebességérzet ekkor már más, mint a mostani kocsiban, de nem lehet rá panasz. A fogyasztásról nincs infóm mert nem tudtam hol lehet nullázni a komputerét és annyira nem érdekelt. Én 190cm vagyok, tök jól elfértem benne elől, a csomagtartója is jól pakolható. Megvett az autó kilóra. Azért az árért amiért lehet kapni szerintem nagyon jó választás!
Véleményed  nagyon poztiv, pláne miután egy Lexusból ültél át.
Én még olyan autókban is csalódtam amiket nagyon szerettem és jónak találtam jó 10 évvel korábban: így voltam a kispolszkival, a Swiftel. (Persze azok régen vadonat újak voltak)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27993 Dátum: 2017.04.28 20:13:11 »
én például ma kipróbáltam egy 2007-es, benzines mini cooper cabriot bőr belsővel, kéziváltóval.
röviden: CSALÓDÁS.
bővebben: olyan gagyi a bele, mintha a harmadik gyerekem duplo kockáit olvasztották volna be a belsőhöz. jópofa, hogy kinyitható a tető, de most megállapítottam, hogy engem nem érdekel. atök jó, hogy milyen picike, de nekem ilyen kocsi nem kell.

most e46-os bmw kupék vannak a célkeresztben. aztán lehet, hogy csak mégis első generációs IS lesz belőle :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #27994 Dátum: 2017.04.29 22:26:44 »
Túl a 20ezer közös km-en az Alfával 55nap alatt. :clap: Most 248ezer van benne, és a motorháztető kőfelverődésein kívül olyan, mint egy új kocsi.

10centi hátsó lábteret kellene valahonnan vennem bele (10-20centi plusszos strechlimo átalakítás nagyon paraszt lenne? [rohog] ) , de minden másban az eddigi legjobb autóm. 7-10közt eszik, de nem vezetem sehol, mert lusta vagyok accountot csinálni, meg nem is nagyon érdekel. Úgy megy, meg olyan örömöt ad, hogy ki se számolom sokszor a fogyasztást.
Még mindig tudok vigyorogni, amikor 3000fölött elkezd duruzsolni az 5henger  :wub: :wub: :wub:

Olajat nem eszi, pedig már 14ezer van "benne" (nívón nem látszik fogyás). Következő út alkalmával kapja a 30 15ezres olajcserét, természetesen Seléniából.

Voltam a szuperszigorú műszaki vizsgán, sajnos megbukott, de csak mert a baloldali kézifékbovden meg van picit nyúlva. Jövő héten orvosoljuk. Minden másban tökéletesre vizsgázott, és külön megdícsérte, hogy milyen szép és jó állapotú. Úgy hízott a májam, mintha az én érdemem lett volna.  :D

Csak, hogy hű maradjak önmagamhoz, vizsga után meghirdetem, és ha elviszik, akkor újrapróbálom a gs450h projektet.
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27995 Dátum: 2017.04.29 23:48:04 »
Hajra. A nagy hibrid ha osszejon majd szamolj be. Keveset nem fog enni alattad de asszem tudnad szeretni. Csak masert, mint ahogy pl.az alfat szereted...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27996 Dátum: 2017.04.29 23:48:35 »
Alfat mennyiert hirdeted meg?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #27997 Dátum: 2017.04.30 09:56:01 »
a csomagtartója is jól pakolható.
igen? :hmmmm:
nálam itt bukott meg.  nincs egyszerű kombiban található nyitott  kocka tér.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Egyéb autók
« Válasz #27998 Dátum: 2017.04.30 14:30:38 »
Alfat mennyiert hirdeted meg?
és majd a 450h-t? 😁
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #27999 Dátum: 2017.04.30 21:07:50 »
Alfat mennyiert hirdeted meg?
5000chf fixáras hirdetés lesz.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #28000 Dátum: 2017.04.30 21:10:57 »
Hajra. A nagy hibrid ha osszejon majd szamolj be. Keveset nem fog enni alattad de asszem tudnad szeretni. Csak masert, mint ahogy pl.az alfat szereted...

Nekem majdnem mindegy mit, csak 2-3 valamit tudjak szeretni egy kocsiba annyira, hogy ne haragudjak az esetleges hibáiért.
Nem annyira expressz történet, meg úgyis csak egy terv. Ha véletlen találok valamit baromi jó áron, akkor úgyis elcsábulok. Így lett az Alfa is  :yes:
kisa
born to ride

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Egyéb autók
« Válasz #28001 Dátum: 2017.05.02 10:16:42 »
Ez vajon mire számít?
Persze fog találni valaki, aki megveszi  (tegnap még ennyi volt...) 85ezerért ezt a hulladékot, de mégis. A LE nem stimmel, a km nem stimmel, a hátfal nem stimmel, a hézagok nem stimmelnek. Kérdés, egyáltalán az övé-e. :wacko:
music     

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28002 Dátum: 2017.05.02 15:20:54 »
Nos úgy alakult nálam is,hogy autócsere történt. Megindult bennem a kisördög,hogy az igazi vágyam az Astra után egy Avensis T27 volt,csak nem találtam jót ,így lett a T25. El is kezdtem bújni a netet,ahonnét az Astra jött anno,lettek volna ilyenek:
T27 facelift 2.0 D4D Edition kivitel 100E alatti futással akár minden földi jóval felszerelve. Na de mire elkelt az Avensis az összes árban is szóba jöhet elkelt (6 ugyanilyen mint a képen)
Végül ha.hu-n kívül kelt el az Ave egy véletlen folytán,annyira letettem az eladásáról a csini T27ek elfogyása után,hogy a friss,mindössze 12E km után cserélt olajjal én kb 50 métert mentem. A fényezési hibák javítására pedig élő ajánlatom volt.
De ha már így alakult tovább nézelődtem,lett volna szép Astra J ,2014es,gyári ültetéses,állófűtés,tetőablak,AFL lámpa minden volt benne,de élőben sajna nem volt túl jó,több elem is fényezett volt,mint kiderült élő megtekintés után. De ha már ott volt a forrás,aki hozta már az Astra-t,hívott,hogy lenne egy Golf VII kombi. Tetszene-e? Küldött képet....áááááh mondom de szép,hát akkor próbáljuk ki :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.02 15:27:56 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28003 Dátum: 2017.05.02 15:30:34 »
Így hát 1 hete ez a gépezet boldogít engem. 2013as Golf VII kombi, 1.6 dízel, 5 sebességes. 156E km van benne,utoljára 149E volt szervízben. Elég jó kis gépezet,nem volt VW-m,szóval erősen szokni kell rajta a dolgokat,de eddig nagyon tetszik...főleg ez az ergoActive ülés a masszázs funkcióval. Érdekes összehasonlítani a J Astra-val :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28004 Dátum: 2017.05.02 16:54:56 »
Így hát 1 hete ez a gépezet boldogít engem. 2013as Golf VII kombi, 1.6 dízel, 5 sebességes. 156E km van benne,utoljára 149E volt szervízben. Elég jó kis gépezet,nem volt VW-m,szóval erősen szokni kell rajta a dolgokat,de eddig nagyon tetszik...főleg ez az ergoActive ülés a masszázs funkcióval. Érdekes összehasonlítani a J Astra-val :)
Gratulálok, sok baleset és szerelőmentes km-t hozzá  :clap:
Amióte elkezdtem Lanciázni mindenki olyan bátor lett :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer