Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4950932 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Egyéb autók
« Válasz #27795 Dátum: 2017.03.25 01:31:26 »
Sőt. Műszaki vizsgát nekem a Corsára 35-40-ért vállalt volna maszek szerelő, míg az Opel márkaszervizben 19,900-ért megvolt. A Toyoták is 23.000-ért szoktak vizsgázni márkaszervizben. A Mozaik utcába meg nem viszem el azért a pár ezer forintért, hogy reszkessek, és elmenjen rá a fél napom. Egyszer csináltam meg még az Avéval, soha többet.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #27796 Dátum: 2017.03.25 06:36:18 »
Én sajnálom, hogy utcáról többet nem lehet bevinni vizsgáztatni a Mozaik utcába vagy a többi NKH fenntartású vizsgabázisra. Mindig maximálisan korrektek voltak. A kocsim rendben volt, belekötni nem lehetett, nem volt miért izgulni. Magyaroszágon nem komoly a műszaki vizsga, csak egy közlekedésbiztonsági és környezetvédelmi ellenőrzés.

Az NKH nál alkalmazott hatósági díj, és a legtöbb helyen alkalmazott vizsgadíj különbözete elég tisztességes órabérre jön ki, ráadásul a többi helyen is időbe kerül a művelet.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.25 06:43:26 írta Agyarka »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #27797 Dátum: 2017.03.25 08:24:41 »
Üdv!
Decemberben voltam műszakin itt Pécsen, nem NKH-nál, és 19000-be került. Csodálkoztam is, mert 2 éve még húszezret fizettem...biztos mert nincs már matrica :)

TtkRN2


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #27798 Dátum: 2017.03.25 10:28:26 »
 16290 Ft a hatósági által előírt díj, és van márkaszervíz is ami kb. ennyiért vizsgáztat. Azt nem tudom, hogy ebből mennyit fizet be a szervíz az államkasszába.
Több helyen nem megfelelő eredmény esetén csak elővizsgát számláznak.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.25 10:32:02 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #27799 Dátum: 2017.03.25 12:14:28 »
16290 Ft a hatósági által előírt díj, és van márkaszervíz is ami kb. ennyiért vizsgáztat. Azt nem tudom, hogy ebből mennyit fizet be a szervíz az államkasszába.
Több helyen nem megfelelő eredmény esetén csak elővizsgát számláznak.
Ahol nekem most az Avensis vizsgázott januárban, ott úgy akcióznak, hogy brutto 19990Ft a műszaki vizsga, amely magába foglalja az átvizsgálás - egyébként 4990Ft-os - árát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #27800 Dátum: 2017.03.25 13:40:52 »
Teljesen felesleges 2x mérni, az ügyfélnek külön felszámolni meg nem nevezném baráti gesztusnak, még akkor sem, ha mások sokkal nagyobb extraprofittal dolgoznak.
A korrekt, 1 mérés/ ellenőrzés, ha hiba van akkor átvizsgálás díja, és ajánlat a javításra. Siker esetén meg mindenki örül, az állomás gyorsan végez és visszatérő ügyfele lesz, a kuncsaft pedig a pénzénél marad.

Szerencsés helyen lakom. 15 km sugarú körben 16290 (2x) , 16300, 18000 ... .

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Egyéb autók
« Válasz #27801 Dátum: 2017.03.25 15:05:50 »
Mivel az éves szerviz egybe szokott esni a műszaki vizsgával, teljesen értelmetlennek tartom külön elmenni valahová emiatt. Nekem megéri azt a párezer forint különbözetet, hogy ha mégis találnak valamit, ne legyen gond. És egyszerűbb nélkülözni az autót reggeltől következő reggelig, míg pár órát ott dekkolni valahol vizsgára várva, ahol lehet, hogy nem lesz gond a kocsival, mert tényleg nem szokott lenni, de elég egyszer kifogni egy szőrös szívű embert, aki visszadobja egy kiégett izzó, vagy csíkozó ablaktörlő miatt. (Fogalmam sincs a műszakik menetéről, nem tudom, mi miatt szoktak buktatni, de föláll a szőr a hátamon attól az embertípustól, akikkel tele vannak ezek az állomáshelyek. Nem a személyzetre gondolok, hanem az ügyfelekre (nepperekre), akik már keresztnéven ismernek mindenki, és hozzák vizsgára ügyesben a frissen behozott újraépített romhalmazokat.)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Egyéb autók
« Válasz #27802 Dátum: 2017.03.25 16:02:15 »
Ezzel én is így vagyok. Annyi különbséggel, hogy még ott se éjszakázik az autó, reggel beviszem útban meló felé, és hazafelé meg készen megkapom.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #27803 Dátum: 2017.03.25 19:55:28 »
Mivel az éves szerviz egybe szokott esni a műszaki vizsgával, teljesen értelmetlennek tartom külön elmenni valahová emiatt. Nekem megéri azt a párezer forint különbözetet, hogy ha mégis találnak valamit, ne legyen gond. És egyszerűbb nélkülözni az autót reggeltől következő reggelig, míg pár órát ott dekkolni valahol vizsgára várva, ahol lehet, hogy nem lesz gond a kocsival, mert tényleg nem szokott lenni, de elég egyszer kifogni egy szőrös szívű embert, aki visszadobja egy kiégett izzó, vagy csíkozó ablaktörlő miatt. (Fogalmam sincs a műszakik menetéről, nem tudom, mi miatt szoktak buktatni, de föláll a szőr a hátamon attól az embertípustól, akikkel tele vannak ezek az állomáshelyek. Nem a személyzetre gondolok, hanem az ügyfelekre (nepperekre), akik már keresztnéven ismernek mindenki, és hozzák vizsgára ügyesben a frissen behozott újraépített romhalmazokat.)
Ami emlékeim szerint gondot szokott okozni 2 év alatt egy autóban, az a kézifék: arra esetleg érdemes lehet ránézni vizsga előtt hogy ne fogjon féloldalasan. Corollánál ez volt a visszatérő jelenség, Lanciánál is érzem hogy már fentebb fog, mint amikor vettem.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #27804 Dátum: 2017.03.25 20:08:22 »
Olvasátot ezt a cikket?
Itt is előjön a kedvence érvem, hogy azt mondják a kasznisok, hogy nem éri meg rákölteni. De ezt miért nem bízzák a tulajdonosra?
Sőt adott esetben meg is érheti: van egy autód, ami ér mondjuk 100-150 ezret (nem hiszem, hogy többért el lehetne adni). Ha eladja hozzádobja azt az pénzt, amit szervízre költött volna (legyen mondjuk 200-250 ezer). Az így maximálisan összejövő 400 ezerből nem tud lényegesen jobb autót venni, plusz átírás, első szervíz stb.
Ebben a nézetben pedig szerintem simán megérheti megcsináltatni, mert akkor az adott összeg ráköltéséből van egy ismert előéletű autó, ami tudjuk mire képes...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Egyéb autók
« Válasz #27805 Dátum: 2017.03.25 20:56:39 »
Olvasátot ezt a cikket?
...
Ebben a nézetben pedig szerintem simán megérheti megcsináltatni, mert akkor az adott összeg ráköltéséből van egy ismert előéletű autó, ami tudjuk mire képes...
Főleg, ha a cikkben soroltakhoz hasonlóan olcsó hozzá pl. egy küszöb, sárvédőív javító stb., akkor tuti inkább javítás.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #27806 Dátum: 2017.03.26 08:48:52 »
Adva van egy (páréves VW) Passat 200ekm van benne, cégautó és  fogyasztja a vizet 2-3 hónaponként utána kell kicsit tölteni. Szerintetek is ez rossz előjel? Mi lehet a hiba és mit kell csinálni ha rosszabbodik a helyzet?
Az autóért €5300-at akartak adni a lizingcégnél (a konstrukciót nem ismerem), de a bérlő cég annyiért nem adta oda, mert sokkal többet ér.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.26 08:50:53 írta OldPiet »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Egyéb autók
« Válasz #27807 Dátum: 2017.03.26 09:02:44 »
Lehet szimpla szivárgás is, amit nem lehet látni a hő és párolgás miatt.
(Bár én sem ismerem annyira a VW-ket, meg azt se írtad melyik motor, meg a 2-3 hónap alatt mennyi a km, mennyi a víz...)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #27808 Dátum: 2017.03.26 15:42:25 »
Lehet szimpla szivárgás is, amit nem lehet látni a hő és párolgás miatt.
(Bár én sem ismerem annyira a VW-ket, meg azt se írtad melyik motor, meg a 2-3 hónap alatt mennyi a km, mennyi a víz...)
Ezek a cégesek azért havi 3-4 e km-t mennek,
A viz mennyisge min. a normálról lemegy min. alá.
170 pacis, diesel azt tudom.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Egyéb autók
« Válasz #27809 Dátum: 2017.03.26 17:03:50 »
Adva van egy (páréves VW) Passat 200ekm van benne, cégautó és  fogyasztja a vizet 2-3 hónaponként utána kell kicsit tölteni. Szerintetek is ez rossz előjel? Mi lehet a hiba és mit kell csinálni ha rosszabbodik a helyzet?
Az autóért €5300-at akartak adni a lizingcégnél (a konstrukciót nem ismerem), de a bérlő cég annyiért nem adta oda, mert sokkal többet ér.
Indulás előtt nyomkodd meg a fűtéscsövet, aztán miután bemelegedett akkor is. Ha nagyon felkeményedik, mert a hengerfej bedolgozik, akkor azt lehet majd érezni. Passatom hasonló tüneteket produkált, úgyhogy szétborítottuk, hengerfejt hegesztették, gépmunkázták, meg minden mást is cseréltek amit ilyenkor érdemes. Persze más is lehet gond. Enyémet 12. kerületben a Vöröskő utcai VW szervízben csinálták, nagyon értenek hozzá. Mondjuk szokták mondani, hogy új VW-t ne vegyek, ha nem muszáj. :D