Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5186217 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #14025 Dátum: 2013.01.29 14:58:12 »
Van egy ismerős srác, turbódízel vw-ket és audikat épít ls tuningol (tudod az, ami ha elmegy melletted, akkor fekete lepi el a környéket). és ő mondja, hogy bármit bele lehet faragni. Neki pl volt valamelyik kocsiján egy Iveco turbó  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #14026 Dátum: 2013.01.29 14:59:55 »
Van egy ismerős srác, turbódízel vw-ket és audikat épít ls tuningol (tudod az, ami ha elmegy melletted, akkor fekete lepi el a környéket). és ő mondja, hogy bármit bele lehet faragni. Neki pl volt valamelyik kocsiján egy Iveco turbó  :D .
Neked még nincs? Alap, mint a bólogató kiskutya a kalaptartón :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #14027 Dátum: 2013.01.29 16:52:49 »
A párom berlingojában 1.6HDI-van (90 lóerős) 130 ezer kilométerrel hiba nélkül megy. Néha párezer km késéssel kapja meg az olajcserét, de bírja, nincs vele gond.

Ott kevesebb a hibalehetőség mert ott a sima turbó játszik benne kissebb adagolókkal, viszont a 110lovasnál változó geometriás nagyobb adagolóval. A második esetében vannak elhalálozások, mert míg ezeket megváltoztatták, a többi paraméterhez nem nyúltak, így azok nem bírják és egymást ölik meg.
Mellesleg nekünk sem volt semmi észrevehető gond, egyszercsak láttam a kormolódást a motortérben és amikor kicseréltünk egy tömítést, akkor vettük észre hogy minden zombivá halott körülötte. Én szánnék párezret a karterszelep ellenőrzésére, mielőtt belefuttok egy hasonlóba mint mi egyik napról a másikra.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #14028 Dátum: 2013.01.29 19:33:31 »
Én szánnék párezret a karterszelep ellenőrzésére, mielőtt belefuttok egy hasonlóba mint mi egyik napról a másikra.
Én is szánnék, de cégeskocsi, és ilyen "felesleges" (nincs vele probléma --> nem kell rá költeni) kiadásokra nem adnak. Ha gond lesz vele, majd fizet a cég.  :hug:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #14029 Dátum: 2013.01.29 19:59:41 »
Van egy ismerős srác, turbódízel vw-ket és audikat épít ls tuningol (tudod az, ami ha elmegy melletted, akkor fekete lepi el a környéket). és ő mondja, hogy bármit bele lehet faragni. Neki pl volt valamelyik kocsiján egy Iveco turbó  :D .
ha jól tudom nálunk van a városban egy Clio Iveco Daily turboval :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #14030 Dátum: 2013.01.29 21:23:20 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14031 Dátum: 2013.01.30 08:42:54 »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #14032 Dátum: 2013.01.30 08:59:04 »
MEgvan az esélyes a következő autóra!  :D
Bár mire a Corollát lecseréljük addigra már ezek is 6-8-10 évesek lesznek, és olcsón hozzá lehet majd jutni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #14033 Dátum: 2013.01.30 09:04:58 »
A szakszerű autósújságíró!.
A kedvenc részem:

Átlagos kényelműek, méretűek és tartásúak az ülések, hátul is elegendő hely (a kardán sem harap ki belőle túl sokat), komolyan komor a hangulat, megfelelő a minőség- és az összerakottság-érzet, rakodóhelyből sincs hiány, japánautós a milliő.

A kérdés, hol van ebben az autóban kardán???
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #14034 Dátum: 2013.01.30 09:29:22 »
FFF

Tehát F betűs autót nem veszünk? Ford Fiat Francia
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #14035 Dátum: 2013.01.30 09:37:53 »
Tehát F betűs autót nem veszünk? Ford Fiat Francia
Nem. Sajnálom, engem nem győz meg az ellenkezőjéről jó ideig senki. Talán, ha majd oda jutok, hogy újonnan tudok autót venni, amit 3-4 évig használok és megint újra cserélek... addig marad a japán, vagy a német.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #14036 Dátum: 2013.01.30 09:54:10 »
Nem. Sajnálom, engem nem győz meg az ellenkezőjéről jó ideig senki. Talán, ha majd oda jutok, hogy újonnan tudok autót venni, amit 3-4 évig használok és megint újra cserélek... addig marad a japán, vagy a német.

Hasonlóan vélem. Valóban lehet valóságalapja az állításnak, hogy mára felzárkóztak minőségben a francia autók is, de mindeközben az eddig is minőségben gyártott autók még továbbfejlődtek. Kérdés miért vennék mégis franciát? Kinézet? Kényelem? Annyira nem vagyok oda értük, nem tetszenek jobban mint egy japán autó. Nem érezném jobban magam bennük. Valahogy nem azt sugallják, hogy ésszerűen lettek volna tervezve. Inkább a design, stílus amivel próbálkoznak.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #14037 Dátum: 2013.01.30 10:03:04 »
Vannak nagyon okos és ötletes részletmegoldásaik, csak eddig nem tudták azokat megbízhatóra megcsinálni. Amikor a 2004-es Grantour MéganeII-m volt, megszerettem, mert kényelmes volt, csendes és nagy. A szellőzése jól működött, a váltója is jó volt, a futóműve puha, ringatózós. Csak 4 évet betöltve elkezdett szétesni, pedig nem azért fogyasztott alattam rendre 4,6-4,9-et több, mint 1000km-es hatótáv mellett, mert annyira hajtottam volna... Egyszerűen, így, 10 év környékén nem mernék olyat venni már, mert nem bízom benne. De újként egy Renault-t simán vállalnék. Igen, van egyfajta stílusa, ami még vonzónak is nevezhető.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #14038 Dátum: 2013.01.30 10:23:50 »
Vannak nagyon okos és ötletes részletmegoldásaik, csak eddig nem tudták azokat megbízhatóra megcsinálni. Amikor a 2004-es Grantour MéganeII-m volt, megszerettem, mert kényelmes volt, csendes és nagy. A szellőzése jól működött, a váltója is jó volt, a futóműve puha, ringatózós. Csak 4 évet betöltve elkezdett szétesni, pedig nem azért fogyasztott alattam rendre 4,6-4,9-et több, mint 1000km-es hatótáv mellett, mert annyira hajtottam volna... Egyszerűen, így, 10 év környékén nem mernék olyat venni már, mert nem bízom benne. De újként egy Renault-t simán vállalnék. Igen, van egyfajta stílusa, ami még vonzónak is nevezhető.
Akinek csak a design, kényelem számit, a megbizhatóság tartósság nem- ezek jellemzően a nők, mert a gondokat ugyse ők vállalják be- azoknak jó a francia, pláne amíg garis. :D
Az egyetlen kocsi ami még 20 évesen se zörög az a Mercédes. Tudom ma már azok se olyanok mint régen, de 20 év múlva engem pl ugyse fog érdekelni milyenek a mai Mercik. De lehet sok más mai se fog már zörögni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14039 Dátum: 2013.01.30 10:31:14 »
MEgvan az esélyes a következő autóra!  :D
Bár mire a Corollát lecseréljük addigra már ezek is 6-8-10 évesek lesznek, és olcsón hozzá lehet majd jutni.
nálam is abszolút esélyes. csak azt nem tudom eldönteni, hogy a szedán vagy a kombi kelljen-e jobban  :devil: