Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183084 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13905 Dátum: 2013.01.25 10:32:11 »
Én is eladtam a vadonatúj C-180-ast 2 héten belül, a Corolla Wagont az egyiket 2 nap múlva a másikat 3 hónap múlva. :tt2:
Miért, mert megvették (uj áron, ill majdnem) :devil: Meg a merci ára kellett, a Corollák meg nem tetszettek (annyira mint a régi mercim) ;)
na látod, akkor most gyónd meg szépen, hogy az előbb hülyeséget mondtál  :winkiss:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13906 Dátum: 2013.01.25 10:37:39 »
na látod, akkor most gyónd meg szépen, hogy az előbb hülyeséget mondtál  :winkiss:
Nem, én nem vagyok normális ;) de hülyeséget nem mondtam: mindig vannak rendkivüli indokok, okok. Normális esetben nem adják el a fiatal keveset futott autót.
Nyugaton is 3 év vagy 180 ekm után kezdik eladni a cégeknél használt autókat.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13907 Dátum: 2013.01.25 10:42:01 »
De milyen emberek többségéről beszélsz??!! Itthon?! Magyarországon? Az emberek többsége létminimumon él, egy min 15 éves kocsival, ha egyáltalán van neki. Mindenki(!) más e fölött él, de ezek aránya alacsony a többséghez képest...  :whistling:
Igen és mit vesznek 15 évesen? :hmmmm:
Természetesen BMW-t, Audit, Mercit. Valahogy úgy érzem nekik is számit a presztizs . :szemez:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Egyéb autók
« Válasz #13908 Dátum: 2013.01.25 10:43:47 »
Az autó az emberek többségének presztizskérdés, igényesség is, mint ahogy az is milyen ruhában jár. Aki megteheti, hogy vegyen egy 5 milliós autót és 10 év mulva is meg tudja venni, miért járjon egy 0,5milliós megbizhatatlan,kopott, bontószökevénnyel.
Értem , hogy egyre kevesebben tudnak új vagy újabb autót venni és a 10-en évesek között is van még szép, megkimélt példány. És azokat az autókat amiket még gazdaságossan lehet üzemelni, el is lehet adni annak ,akinek nem futja jobbra.
És tudod hányan vannak, akik megtehetnék, hogy új(abb) autót vegyenek, és mégis a megbízható tizenéves kocsijukat tartják fent?  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13909 Dátum: 2013.01.25 10:44:51 »
Igen és mit vesznek 15 évesen? :hmmmm:
Természetesen BMW-t, Audit, Mercit. Valahogy úgy érzem nekik is számit a presztizs . :szemez:
Dehogy! Persze, van olyan, aki azt vesz. De többen vannak, akik nem ilyet, hanem normális, hétköznapi autókat. Én is egy 12 éves Avét vettem. És nagyon nem vagyok egyedül. Jó, hogy nem már oda lyukadsz ki, hogy Mo. az idős BMW-k, Mercik, Audik országa, mert ebben nagyon tévedsz...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Egyéb autók
« Válasz #13910 Dátum: 2013.01.25 10:47:27 »
Igen és mit vesznek 15 évesen? :hmmmm:
Természetesen BMW-t, Audit, Mercit. Valahogy úgy érzem nekik is számit a presztizs . :szemez:
Remélem, az önértékelésük rendben van azért.  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13911 Dátum: 2013.01.25 10:49:19 »
És tudod hányan vannak, akik megtehetnék, hogy új(abb) autót vegyenek, és mégis a megbízható tizenéves kocsijukat tartják fent?  ;)
Sokan vannak és az a racionális gondolkodás, pláne mióta nagyon irracionális hitelt felvenni. De persze ettel függetlenül is ésszerű- hiszen kevésbé van rongyrázás ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13912 Dátum: 2013.01.25 12:08:45 »
mindig is mondtam ,hogy gyalogtávolságra kell lakni a munkahelytől. és lehetőség szerint az iskolától is  :cool2:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13913 Dátum: 2013.01.25 12:39:23 »
mindig is mondtam ,hogy gyalogtávolságra kell lakni a munkahelytől. és lehetőség szerint az iskolától is  :cool2:
Jól mondod, még jobb ha otthon van az iroda, munkahely :cool2:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13914 Dátum: 2013.01.25 12:55:15 »
Dehogy! Persze, van olyan, aki azt vesz. De többen vannak, akik nem ilyet, hanem normális, hétköznapi autókat. Én is egy 12 éves Avét vettem. És nagyon nem vagyok egyedül. Jó, hogy nem már oda lyukadsz ki, hogy Mo. az idős BMW-k, Mercik, Audik országa, mert ebben nagyon tévedsz...
Olyan nagyot nem tévedek:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/09/14/ozonlenek_hozzank_a_hasznalt_autok/
Ok más német márkák is előkelő helyen vannak a toplistán.
Azért  aránytalanul sok ezen német prémiummárkák aránya a hazai eddigi autóálományhoz .

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Egyéb autók
« Válasz #13915 Dátum: 2013.01.25 13:25:00 »
Igen és mit vesznek 15 évesen? :hmmmm:
Természetesen BMW-t, Audit, Mercit. Valahogy úgy érzem nekik is számit a presztizs . :szemez:
Azért, mert idióták. Ezeknek a "prémium" autóknak a fenntartása, javítása sokkal többe kerül mint pl. egy Toyotáé. Egyszerűen csak azért veszik ezeket, hogy legyen mivel "villogni", hogy lássa mindenki, "BMW-vel járok, megtehetem". Persze valójában lehet, hogy egy leharcolt szar, ami még éppen nem esik szét, és a teljes rendbe hozatalára nincs is pénze.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13916 Dátum: 2013.01.25 14:54:06 »
Azért, mert idióták. Ezeknek a "prémium" autóknak a fenntartása, javítása sokkal többe kerül mint pl. egy Toyotáé. Egyszerűen csak azért veszik ezeket, hogy legyen mivel "villogni", hogy lássa mindenki, "BMW-vel járok, megtehetem". Persze valójában lehet, hogy egy leharcolt szar, ami még éppen nem esik szét, és a teljes rendbe hozatalára nincs is pénze.
És az ilyenek laknak lakótelepen albérletben, de a béjemvéj az ottan ázik-fázik szerviz és garázs nélkül...  :wacko: :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13917 Dátum: 2013.01.25 22:11:17 »
Kétéves autót venni? Normális ember nem adja el...
Dehogynem. Nálunk mondjuk tényleg nem annyira jellemző ez; de nyugatabbra, pl. a németeknél, egyáltalán nem ritka. Sőt. Ott külön kategória a "Jahreswagen", tehát az egy (!) éves használt autó.

Ez is egy örök vitatéma, persze... De én is azok közé tartozom, akik szinte biztosan nem vennének soha új autót - racionális megfontolásból: az első 2-3 év alatt az állagából, állapotából, várható élettartamából messze nem veszít annyit, mint az árából. Azt az akár több milliós értékvesztést nyelje csak be más.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13918 Dátum: 2013.01.25 22:15:44 »
Látom nem értettétek az egészet :D
Csinálgatták az én kocsimat (kerékszerelés stb) és mondták hogy hát ez az évjárat még oké, de ami ezután jött már lehet vitatkozni erősen.
Persze 97-ben is már ezt hallgattam az akkor 30-40 éves és még működő járművekre (akkoriban Olaszországban éltem, úgyhogy nem sorolnám milyen autókra mondták ez  ::) )
Ott a pont: bizony, mindig is ezt mondták. Az autók egyre bonyolultabbak, de biztos lehet benne mindenki, hogy később is meg lehet majd őket javítani - és nem csak a márkaszervízekben. Lesznek (illetve már vannak is) független szerelők is, akik beszerzik az ehhez szükséges eszközöket, illetve megszerzik az ehhez szükséges képzést, tudást.

Ami a felhozott konkrét példát illeti: időközben már pl. meghaladták a 10 éves kort E12-es Corollák is - és bizony kiderült, hogy továbbra is ott vannak az élmezőnyben, megbízhatóság szempontjából  :yes: ... Ja, és az Auris I is nagyon jól szerepel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13919 Dátum: 2013.01.25 22:28:14 »
Azért, mert idióták. Ezeknek a "prémium" autóknak a fenntartása, javítása sokkal többe kerül mint pl. egy Toyotáé. Egyszerűen csak azért veszik ezeket, hogy legyen mivel "villogni", hogy lássa mindenki, "BMW-vel járok, megtehetem". Persze valójában lehet, hogy egy leharcolt szar, ami még éppen nem esik szét, és a teljes rendbe hozatalára nincs is pénze.
Azért az emberek többsége arról álmodik, hogy egyszer majd BMW-je, Mercije, esetleg Audija lesz... Nálunk is, máshol is, a legtöbb helyen. Most na, tényleg "idióták", mert megpróbálják ezt az álmot, a saját anyagi lehetőségeiken belül, megvalósítani? Én nem lennék azért ennyire szigorú.

És amikor ezek az autók bekerülnek Németországból, jellemzően nem leharcoltak. És ha megkapják utána is a normális karbantartást, akkor ha nem is annyiból, mint egy Toyota, de vállalható büdzséből fenntarthatók. Egy négyhengeres, E36-os BMW 3-as, vagy egy szintén négyhengeres W202-es C-Merci azért korántsem méregdrágán üzemeltethető kocsik.

Persze aki ezt nem adja meg az autójának, az tényleg idióta, aki jobban tette volna, ha megmarad a Swift szedánnál (ez most nem a Swift szedán leszólása akar lenni - épp ellenkezőleg).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )