Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5165412 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13740 Dátum: 2013.01.01 19:50:20 »
Nem személyeskedve írom, csak általában.
Elég furának tartom, amikor vmelyik újságíró ir vmit pl. a "Corolla futóműve szamurájkard pontosságú", majd néhány év múlva lehúzza ugyanazt. Amennyiben más, hasonló kategóriához képest ír később a korábbival gyökeresen ellenkező véleményt, akkor még rá lehetne fogni, hogy az újabbaknál neki jobban tetszik vmi.
Enélkül azonban erősen szponzorszagú írásról van szó.
Ismerősi körben lévő sajtósoktól hallottam, hogy a negatív kritikák sok esetben jelentősen befolyásolták a tesztautók, illetve a szponzor autók adását.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.01 19:59:08 írta Agyarka »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13741 Dátum: 2013.01.01 19:55:44 »
Szerintetek miért van az, hogy nagyon kevés Volvo taxit lehet látni? Audi, Merci van elég sok, BMW-t is látni időnként (én már utaztam 5-ös és 7-es Bimmer taxival Budapesten), tegnap láttam Saabot is, de volvo egyáltalán nincs... Ennyire problémás lenne? Nem hiszem, hogy problémásabb, mint egy Laguna, amiből sok taxi van.
talán ugyanazért, amiért alfa taxik sincsenek. drága, de nem prémium...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Egyéb autók
« Válasz #13742 Dátum: 2013.01.01 19:57:59 »
Par eve en ugy vettem eszre, hogy a tc-n lecsokkent az ujauto tesztek szama. Akkor arra gondoltam, hogy meguntak a tc vegtelen fikazasat a hazai importorok. Aztan az utobbi idoben ismet annyi van, mint a tobbi oldalon. De lehet, hogy csak nekem tunt ez igy  :surrender: pontosan nem hasonlitottam ossze a tesztek szamat.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13743 Dátum: 2013.01.01 20:01:05 »
Nyilván a nézettségi/ olvasottsági adatok sokat számítanak, illetve a kialakult személyes kapcsolatok.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Egyéb autók
« Válasz #13744 Dátum: 2013.01.01 20:01:20 »
Karotta legalább a gt-86 tesztben hiteles volt, sőt a focus st tesztben is jó volt, de Winkler valahol lecsúszott tőle.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #13745 Dátum: 2013.01.01 20:04:50 »
Par eve en ugy vettem eszre, hogy a tc-n lecsokkent az ujauto tesztek szama.
Konkrétan tudom, hogy évekkel ezelőtt (2003- környékétől) a Suzuki például nem adott nekik tesztautót, hanem ismerősöktől kölcsönkapott autókat teszteltek. Van olyan ismerősöm, akinek szintén szerepelt autója így náluk. Elképzelhető, hogy más cégek sem adtak neki autókat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #13746 Dátum: 2013.01.01 20:05:54 »
Karotta legalább a gt-86 tesztben hiteles volt, sőt a focus st tesztben is jó volt, de Winkler valahol lecsúszott tőle.
Karottát érdeklik az autók, és elég komolyan ért is hozzá. Winklert szerintem nem is érdekli igazán, és nem is ért hozzá (annak idején az indexnél a box rovatra vették fel, úgy került át a totalcarhoz).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Egyéb autók
« Válasz #13747 Dátum: 2013.01.01 20:15:33 »
Par eve en ugy vettem eszre, hogy a tc-n lecsokkent az ujauto tesztek szama. Akkor arra gondoltam, hogy meguntak a tc vegtelen fikazasat a hazai importorok. Aztan az utobbi idoben ismet annyi van, mint a tobbi oldalon. De lehet, hogy csak nekem tunt ez igy  :surrender: pontosan nem hasonlitottam ossze a tesztek szamat.

Nekem az tűnt fel, hogy máshol is. Effektíve nincs is teszt. Pl A5, Vezess.hu, régebben hetente volt 1-2 teszt, egy ideje meg szinte semmi. És tele vannak hirdetésekkel, az oldal kb 90%a.. Legalábbis a vezess.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #13748 Dátum: 2013.01.01 20:29:58 »
talán ugyanazért, amiért alfa taxik sincsenek. drága, de nem prémium...
Szerintem azért mert alapvetően külső méreteikhez képest nem túl nagyok belül, pl még egy S60-at sem neveznék tágas autónak.
Bár egy régebbi S70 vagy V70 elég nagy lehetett belülről. Nem tudom,szerintem nem olcsó a javíttatásuk ,meg úgy nem olcsó megvenni őket (ha nem vmi romot akar a taxis).
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13749 Dátum: 2013.01.01 21:28:27 »
Nekem az tűnt fel, hogy máshol is. Effektíve nincs is teszt. Pl A5, Vezess.hu, régebben hetente volt 1-2 teszt, egy ideje meg szinte semmi. És tele vannak hirdetésekkel, az oldal kb 90%a.. Legalábbis a vezess.
Nem tudom autóknál hogy van, de az én szakterületemen a szakújságban súlyos összeget kell fizetni a cikkekért. Talán itt is van egy határ amikor x 100eFt-ot már nem érdemes kiadni, ilyen kicsi forgalom mellett. Autos TV hirdetések se nagyon vannak.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13750 Dátum: 2013.01.02 00:33:26 »
Nem tudom autóknál hogy van, de az én szakterületemen a szakújságban súlyos összeget kell fizetni a cikkekért. ...
Te mennyire tartanál hihetőnek egy gumi összehasonlító tesztet amit egy gumigyártó cég finanszíroz, vagy egy autótesztet amiért a gyártó/importőr fizet? Én ezeket inkább reklámnak hívom. Amennyiben nem keretes írásként, vagy a reklámblokkban teszik közzé akkor hiteltelenné válik az adott újság/ tv. A készítő vállalkozás a bevételt máshonnan teremti elő (normális esetben).

Sokkal finomabb ráhatások vannak. Tesztelési környezet, fényűző ellátás, apró-cseprő ajándékok (amiért néhány szakmában felfüggesztés, ügyészség majd pályamódosítás jár), exkluzív információk, vagy cégszinten kedvező feltételekkel flotta autók, ismert alkalmazottak számára szponzor autó .... .
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 00:35:45 írta Agyarka »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #13751 Dátum: 2013.01.02 05:38:35 »
Szerintetek miért van az, hogy nagyon kevés Volvo taxit lehet látni? Audi, Merci van elég sok, BMW-t is látni időnként (én már utaztam 5-ös és 7-es Bimmer taxival Budapesten), tegnap láttam Saabot is, de volvo egyáltalán nincs... Ennyire problémás lenne? Nem hiszem, hogy problémásabb, mint egy Laguna, amiből sok taxi van.
Szerintem az lehet az oka, hogy a Volvo és egy Laguna, mint ahogy írod, nem egy árkategóriában mozognak.  A Merci meg klasszikus hoteltaxi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13752 Dátum: 2013.01.02 09:17:00 »
Te mennyire tartanál hihetőnek egy gumi összehasonlító tesztet amit egy gumigyártó cég finanszíroz, vagy egy autótesztet amiért a gyártó/importőr fizet? Én ezeket inkább reklámnak hívom. Amennyiben nem keretes írásként, vagy a reklámblokkban teszik közzé akkor hiteltelenné válik az adott újság/ tv. A készítő vállalkozás a bevételt máshonnan teremti elő (normális esetben).

Sokkal finomabb ráhatások vannak. Tesztelési környezet, fényűző ellátás, apró-cseprő ajándékok (amiért néhány szakmában felfüggesztés, ügyészség majd pályamódosítás jár), exkluzív információk, vagy cégszinten kedvező feltételekkel flotta autók, ismert alkalmazottak számára szponzor autó .... .
Az első dolog, az összehasonlitásnál persze nem játszik, mert nem lehet mindenkit korrumpálni (bár nem tudom :D)
A második , biztos közrejátszik. Nyilván amelyik autómárka a feneke alá rak egy tesztalanyt (hosszabb időre pláne) naná hogy agyon használja és kinyög valami jót.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #13753 Dátum: 2013.01.02 09:38:20 »
Egyébként én sokkal jobban szeretem a használtautó teszteket, mert egy új autóról csak az derül ki, milyen kényelmes az ülés. Egy használtautó tesztből sokkal többet meg lehet tudni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13754 Dátum: 2013.01.02 09:44:00 »
Egyébként én sokkal jobban szeretem a használtautó teszteket, mert egy új autóról csak az derül ki, milyen kényelmes az ülés. Egy használtautó tesztből sokkal többet meg lehet tudni.
Szerintem is! 5 meg 10 éves autót kéne tesztelni :)
Még ha nem is olyan öreg, amit veszel, de lehet hogy nálad lesz annyi idős.
Csak akkor pont az aktuálissan gyártott modellről nem tudnál meg semmit, csak következtetni lehetne.