Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5186260 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Egyéb autók
« Válasz #13470 Dátum: 2012.12.21 11:27:01 »
Mondeot is veszik menedzserek. Ettől már presztízsautó? (köszönöm a kioktatást  :D )
"A Ford Mondeo Champions limitált széria 1.6 l 160 LE-s EcoBoost benzines turbómotorral, gazdag felszereltséggel akár 5 699 000 Ft-tól* az Öné lehet!"

Igen, szerintem presztízsautó, hiszen 143eFT az átlagkereset, tehát 5.699mFt már össze is jön 40 hónap alatt annak aki átlagfizut kap és nem költ 40 hónapig semmire, mondjuk fényevő lesz valahol az erdőben. Tehát szerintem egy átlag magyar állampolgár szemében bármely új 6 milliós autó az presztízsautó.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13471 Dátum: 2012.12.21 11:28:10 »
Még valami ehhez a témához. Eljutunk oda, hogy egy presztizsautó, mitől presztizsautó. Ennek egyik eleme a nagyon komoly tradíció. Ezt a merci tudja, tudta 50 éve is. A lexus pedig majd 30 év múlva fogja tudni, amikor már remélhetőleg nem azokat a kapcsolókat szereli be, amit egy Yaris vagy Corolla is kap (lásd tükörállító gomb stb.).

Mint autó természetesen kiváló autók. Mint presztizsautó ahhoz még kicsit kevés. Ahhoz jóval több kell annál, mint hogy kiváló autó legyen.
A tradíció NEM azt jelenti, vmit régóta gyártanak. Első sorban a minőséget, a receptet, az arculatot tartják meg évtizedeken keresztül. Nos, a Merci csak az arculatot, feelinget viszi rovább, a minőséget nézve bizony nagyon felhígult az utóbbi 15-20-ben, pontosabban egyre inkább felhígul.
Ezt egy BMW kapcsán nem mondanám, egy LEXUS-ra pedig még annyira sem érvényes, épp ellenkezőleg.

Szóval, ha teheted, vegyél Mercit, nekem az 1-10 listámon sincs ez a márka, mert nekem attól IS prémium egy gyártó, hogy a lemezek alatt is az elvárható minőségű részletek vannak. Ezt tudja a Lexus, és nem tudja ma már a Mercedes.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13472 Dátum: 2012.12.21 11:46:33 »
A tradíció NEM azt jelenti, vmit régóta gyártanak. Első sorban a minőséget, a receptet, az arculatot tartják meg évtizedeken keresztül. Nos, a Merci csak az arculatot, feelinget viszi rovább, a minőséget nézve bizony nagyon felhígult az utóbbi 15-20-ben, pontosabban egyre inkább felhígul.
Ezt egy BMW kapcsán nem mondanám, egy LEXUS-ra pedig még annyira sem érvényes, épp ellenkezőleg.

Szóval, ha teheted, vegyél Mercit, nekem az 1-10 listámon sincs ez a márka, mert nekem attól IS prémium egy gyártó, hogy a lemezek alatt is az elvárható minőségű részletek vannak. Ezt tudja a Lexus, és nem tudja ma már a Mercedes.
Gyorsan megnéztem párat Hahu-n: Vannak 15 év körüli LS400-asok 1 misi alatt. Tegye fel a kezét az, aki a nem sokkal olcsóbb Cori-Carináját lecserélné? :D
Most tekintsünk el attól hogy az LS400 15 lityót eszik ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13473 Dátum: 2012.12.21 11:50:22 »
Gyorsan megnéztem párat Hahu-n: Vannak 15 év körüli LS400-asok 1 misi alatt. Tegye fel a kezét az, aki a nem sokkal olcsóbb Cori-Carináját lecserélné? :D
Most tekintsünk el attól hogy az LS400 15 lityót eszik ...
Huh, ha lehetne egy LS400-am, baromi boldog lennék, de a Carinámat sem adnám el, már hozzámnőtt! Mellé venném...
tehát mindkét kezemet a magasba tartom!!!  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13474 Dátum: 2012.12.21 11:52:46 »
Huh, ha lehetne egy LS400-am, baromi boldog lennék, de a Carinámat sem adnám el, már hozzámnőtt! Mellé venném...
tehát mindkét kezemet a magasba tartom!!!  [rohog]
Szerintem még a futás is hihető
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13475 Dátum: 2012.12.21 12:04:42 »
A tradíció NEM azt jelenti, vmit régóta gyártanak. Első sorban a minőséget, a receptet, az arculatot tartják meg évtizedeken keresztül. Nos, a Merci csak az arculatot, feelinget viszi rovább, a minőséget nézve bizony nagyon felhígult az utóbbi 15-20-ben, pontosabban egyre inkább felhígul.
Ezt egy BMW kapcsán nem mondanám, egy LEXUS-ra pedig még annyira sem érvényes, épp ellenkezőleg.
Szóval, ha teheted, vegyél Mercit, nekem az 1-10 listámon sincs ez a márka, mert nekem attól IS prémium egy gyártó, hogy a lemezek alatt is az elvárható minőségű részletek vannak. Ezt tudja a Lexus, és nem tudja ma már a Mercedes.
a presztízsnek a minőség is a része. a merci még mindig a hullámvölgyben van, ez tagadhatatlan. a presztízsnek mondjuk az is a része, hogy személyre szabható legyen egy autó. ezt meg a lexus nem tudja. szerintem a merci a 2000-es évek elején volt a mélyponton, azóta visszakapaszkodott, bár ez a Zetsche mindent elkövetk, hogy kinyírja a márkát...szerintem a lexus európában soha nem fog feljutni a német prémiumok szintjére az eladásokban. minek venne valaki lexust, ha van audi is?  :hug:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Egyéb autók
« Válasz #13476 Dátum: 2012.12.21 12:22:48 »
Hát ez az, a bőség zavar van itt Európában. Miért vennék az EU-n kívülről autót, ha van itt is bőven kínálat, ráadásul jobban személyre szabható, jobban az igényeimre van gyártva.
Én lassan lecserélem a saját japán autómat és eztán törekedni fogok rá, hogy európai autóm legyen mindig. Nincs különösebb márkapreferenciám, de itt élek Európában, az autóm legalább legyen innen, illetve minden, ami hozzáköthető.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #13477 Dátum: 2012.12.21 12:27:23 »
Mondeot is veszik menedzserek. Ettől már presztízsautó? (köszönöm a kioktatást  :D )
Sajnálom, ha kioktatásnak vetted, mivel én pontosításnak szántam  :flowers: Ha a magukat esetleg hozzáértőnek mondók sem helyesen írják, akkor kitől várható el? De azt gondolom, hogy Te sem kioktatásnak vetted  :)
Egyébként pedig ha (ezek szerint) dobálózunk a fogalmakkal, és esetleg nem ugyanazt értjük alatta, akkor szerintem első körben jó lenne tisztázni, hogy mit is értünk presztízsautó alatt? Akkor talán közös nevezőre lehetne jutni  :yes:

Amit a menedzserekre írtam, kihangsúlyoztam, hogy ez az én véleményem. Ezeken kívül 1994-ben és 2010 után kissé más szempontok szerint vettek autót a menedzserek, más a gazdasági környezet. Ez is csak az én véleményem.
Viszont kissé megfordítom a kérdést: a menedzserek vajon nem törekszenek presztízsautó vásárlására?
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.21 12:37:16 írta vd1234 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13478 Dátum: 2012.12.21 12:51:25 »
Hát ez az, a bőség zavar van itt Európában. Miért vennék az EU-n kívülről autót, ha van itt is bőven kínálat, ráadásul jobban személyre szabható, jobban az igényeimre van gyártva.
Én lassan lecserélem a saját japán autómat és eztán törekedni fogok rá, hogy európai autóm legyen mindig. Nincs különösebb márkapreferenciám, de itt élek Európában, az autóm legalább legyen innen, illetve minden, ami hozzáköthető.
Miért, a mostani toyoták micsodák? Angliában, törökök által, francia alkatrészekből összerakott járművek. :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Egyéb autók
« Válasz #13479 Dátum: 2012.12.21 13:08:26 »
Miért, a mostani toyoták micsodák? Angliában, törökök által, francia alkatrészekből összerakott járművek. :D

Nem egészen. Ezt beszopták az amerikaiak is, ezért tartanak most ott, ahol. Elhitték, ha egy Toyota náluk készül, az nekik jó és az tulajdonképpen már egy amerikai autó. Holott azok az autók nagyon is japán gépek, csak éppen pont nem ott készültek, ahogy a japán autók kb. 70% nem Japánban készül, de minőségre, mindenre japánok azok. Én európai vagyok, európai márkában szeretnék ülni, európai embereket és európai mérnököket akarok támogatni, a tágabb értelemben vett hazámat akarom támogatni. Nem tudom, de valahogy a "hazaiban" érzem jól magam, a hazai technikát tartom sokra, ez nálam emocionális kérdés is.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13480 Dátum: 2012.12.21 13:10:22 »
Nem egészen. Ezt beszopták az amerikaiak is, ezért tartanak most ott, ahol. Elhitték, ha egy Toyota náluk készül, az nekik jó és az tulajdonképpen már egy amerikai autó. Holott azok az autók nagyon is japán gépek, csak éppen pont nem ott készültek, ahogy a japán autók kb. 70% nem Japánban készül, de minőségre, mindenre japánok azok. Én európai vagyok, európai márkában szeretnék ülni, európai embereket és európai mérnököket akarok támogatni, a tágabb értelemben vett hazámat akarom támogatni. Nem tudom, de valahogy a "hazaiban" érzem jól magam, a hazai technikát tartom sokra, ez nálam emocionális kérdés is.  :)
Ha már ennyire a hazafiság, akkor inkább egy esztergomi Suzuki, meg a hazai GDP növelés :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Egyéb autók
« Válasz #13481 Dátum: 2012.12.21 13:21:36 »
Ha már ennyire a hazafiság, akkor inkább egy esztergomi Suzuki, meg a hazai GDP növelés :D

Az baj, hogy az is japán autó.  :hug:  De mondjuk egy fincsi kis audi TT vagy B merci jöhetne.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13482 Dátum: 2012.12.21 13:33:32 »
Nem egészen. Ezt beszopták az amerikaiak is, ezért tartanak most ott, ahol. Elhitték, ha egy Toyota náluk készül, az nekik jó és az tulajdonképpen már egy amerikai autó. Holott azok az autók nagyon is japán gépek, csak éppen pont nem ott készültek, ahogy a japán autók kb. 70% nem Japánban készül, de minőségre, mindenre japánok azok. Én európai vagyok, európai márkában szeretnék ülni, európai embereket és európai mérnököket akarok támogatni, a tágabb értelemben vett hazámat akarom támogatni. Nem tudom, de valahogy a "hazaiban" érzem jól magam, a hazai technikát tartom sokra, ez nálam emocionális kérdés is.  :)
maximálisan egyetértek. mellesleg meg a "magyar" suzukikon keletkező profitot hazaküldik japánba. ennyit arról, hogy magyar-e. persze az is igaz, hogy csomó adót fizetnek és munkahelyeket tartanak fenn, meg a magyar beszállítók aránya is elég magas, tehát valamennyire azért magyar termék is...mindenesetre nekem az elmúlt 7 évben 5 kocsim volt, azok közül négy mazda és egy toyota és négynek J-s alvázszáma volt  :lol:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Egyéb autók
« Válasz #13483 Dátum: 2012.12.21 13:34:53 »
Nem egészen. Ezt beszopták az amerikaiak is, ezért tartanak most ott, ahol. Elhitték, ha egy Toyota náluk készül, az nekik jó és az tulajdonképpen már egy amerikai autó. Holott azok az autók nagyon is japán gépek, csak éppen pont nem ott készültek, ahogy a japán autók kb. 70% nem Japánban készül, de minőségre, mindenre japánok azok. Én európai vagyok, európai márkában szeretnék ülni, európai embereket és európai mérnököket akarok támogatni, a tágabb értelemben vett hazámat akarom támogatni. Nem tudom, de valahogy a "hazaiban" érzem jól magam, a hazai technikát tartom sokra, ez nálam emocionális kérdés is.  :)
Akkor marad neked a "Puli" kis elektromos autó, hátha még kapható.
http://retronom.hu/index.php?q=node/6234
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Egyéb autók
« Válasz #13484 Dátum: 2012.12.21 13:37:25 »
Az baj, hogy az is japán autó.  :hug:
Hehe, Toyota fórumon kicsit merész ez a beírás...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...