Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5181296 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #9330 Dátum: 2011.12.23 12:39:24 »
Nem alap elvárás, de akkor hogy elmenni a gumishoz a saját autóddal, merthogy nem tudod beletenni a négy váltás kereket...
Pl. a gumisnál tárolod a gumit  ;)

Egyébként meg kérdezd Cimbit, hogyan csinálja az MX5-tel  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.23 12:42:40 írta Nagycitrom »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9331 Dátum: 2011.12.23 13:05:29 »
Nem sok olyan szedán van, aminek a csomijába beférne a saját 4 kereke. Ezt pl. nem tudod megcsinálni egy G-Astra szedánnal sem, pedig annak egyrészt elég tágas a puttonya, másrészt a gumijai sem olyan nagyok (195/60x15). Mégis: teljesen esélytelen a négyet betenni úgy, hogy nincs előrehajtva a hátsó üléstámla.
Próbáltuk, de olyan szűk volt a nyílás a csomagtér és az utastér között. hogy csak az ülések ledöntött támlájára tudtuk betenni. Egyébként belül is tök szűk. Ettől függetlenül nyilván nem rossz autó, nem mindenkinek szempont ez.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9332 Dátum: 2011.12.23 13:09:15 »
Sose ültem S60-asban, úgyhogy nem tudok nyilatkozni erről a helykínálat-dologról...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9333 Dátum: 2011.12.23 13:29:57 »
Pl. a gumisnál tárolod a gumit  ;)

Egyébként meg kérdezd Cimbit, hogyan csinálja az MX5-tel  :lol:

ŐŐŐ....

kikapom a jobb oldali ülést kb 5perc alatt mert 4 csavar tartja, oda elfér három. Ezek után kiszedem a pótkereket hátulról és odébb tolom az akkut.. na oda befér a negyedik :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #9334 Dátum: 2011.12.23 13:34:46 »
ŐŐŐ....

kikapom a jobb oldali ülést kb 5perc alatt mert 4 csavar tartja, oda elfér három. Ezek után kiszedem a pótkereket hátulról és odébb tolom az akkut.. na oda befér a negyedik :)
:clap: :clap: :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9335 Dátum: 2011.12.23 14:02:24 »
Komolyan... Megint csak bosszankodom azon, hogy miért kellett erdélyi jóbarátnémnek pont Ford Kát vennie  :nonono:

Most jött el a realitás (újabb) pillanata: hideg idő, rövid utak... Hiába sík a terep, a kis gyösz benyel 8.5-9 litert  :wacko: ... Hát ja, lehetett volna sejteni, ha előtte mondjuk utánanéznek, és észreveszik, hogy tán nem jó jel, hogy a típus Sprites átlaga: 7 liter  :sorcerer:

És mindehhez, ugye, nem is megy. Lényegesen lomhább pl. a Yarisnál, főleg rugalmasság tekintetében. Előzés, visszakapcs, padlógáz, és épp hogy történik valamicske  ::)

És akkor ehhez jön, hogy rohad. Sok helyen. Nem is kicsit.

A jó futómű, meg a klassz váltó ezt nem igazán kompenzálja  :no:

Ha egy picit is utánanéz, és nem ilyen "autó kell... vegyünk egyet gyorsan" alapon választ, akkor bizony azért az 1800 euroért találhatott volna ennél jobbat is. Mondjuk egy Corsát... egy Micrát... mittomén. De, teszem azt, egy E10 is ugyanígy ellenne 7 literből vegyesben, és közben "kicsit" jobban menne.

Ráadásul mindezt egy Calibrából átülve... Hát képzelhetitek, mennyire frusztrált a lány.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9336 Dátum: 2011.12.23 14:07:19 »
:D hát ne haragudj meg, de ez eléggé mondjuk úgy hogy szőke nő gondolkodásra vall.... ha nem lenne ismerősöd akkor HPnak nevezném ...

A ford Ka-nál nagyobb fospisztolyt még az életben nem látttam. Az egy használhtatlan drága szar. 1800EUR-ért pedig inkább a poénok viccek kategóriába kellett volna sorolni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9337 Dátum: 2011.12.23 14:37:44 »
Hát, ez a döntése az én szememben sem tette okosabbá  ;) :whistling: ...

Őt az vonzotta a Kában, hogy ennyi pénzért kapott egy kilenc éves, négy légzsákos autót, szervókormánnyal, ABS-el. Idáig OK... De a típusválasztást tényleg semmilyen megfontolás nem előzte meg. Azt hitte, hogy kicsi autó = kis fogyasztás, pedig ez azért ugye nem ilyen egyszerű. A Calibra, rövid utakon, csak egy-másfél (!) literrel evett többet - és közben, ha kellett, ment mint a golyó.

De amin végképp csodálkozom, hogy kvázi a sógora vetette meg vele ezt a kis vackot - a sógora, aki alkalmanként motorokkal és autókkal is kereskedik  :sorcerer: ... Na, EZ az, ami számomra tényleg érthetetlen. Az a csávó ért a kocsikhoz, és mégis megvetette vele ezt.

Engem a lány meg sem kérdezett  ::) ... Na ja, valszeg sejtette, hogy mindent megtettem volna, hogy lebeszéljem  :lol: ... Csak most meg persze nekem panaszkodik  :nonono: [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9338 Dátum: 2011.12.23 14:45:15 »
De amúgy a pasija is megéri a pénzét autó-téren... Neki van az a sokat látott Golf III TDI kombija, amit már párszor emlegettem. Az autó motorja konkrétan a végét járja... Múltkor láttam, hogy hogy indul be hidegen, hááát... Köszörű-köszörű jó sokáig, aztán amúgy kelletlenül, fáradtan életre kerregi magát szegény motor, közben kiokád jó sok kékesfekete füstöt... Sajnos simán el tudom képzelni, hogy ha ez a tél hoz mondjuk egy mínusz tizen-fokos hideget, abban már be sem fog indulni egyáltalán.

Ez persze nem a kocsi hibája - túl jár a 400 ezren, s ebből jó 150-et a srác rakott már bele, mit is mondjak... nem a legszakszerűbb bánásmódban (lásd pl: sietünk, ezért nyomjuk a jéghideg dízelnek a gázt, ahogy a csövön kifér).

De a tény tény marad: a motor hamarosan behal, s akkor aztán nem ússza meg a felújítást vagy a cserét... Miközben én már évek óta mondogatom neki, hogy adja el az autót, amíg még nagyjából üzemképes; adja el a lány is a Calibrát (vagyis most már: Kát), rakják össze a pénzt, tegyenek még valamennyit hozzá, és vegyenek... mittomén, mondjuk egy tisztességes Octaviát a régi jó 90 lovas TDI-vel, Németországból (japánra hiába próbálom őket rábeszélni - mondjuk, tény, hogy odaát sokkal kevésbé értenek hozzájuk a szerelők, és alkatrészt is csak jóval nehezebben/drágábban találni - ritkák a japán kocsik).

De neeeeeem...  :nonono: :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9339 Dátum: 2011.12.23 14:58:32 »
Én felfújnék négy lufit, odaragasztanám ducktape-el a betonfalhoz és megkérném fusson neki... kb a Ka ban is ilyen érzés egy reccs... lufi idevagyoda...

A kereskedő fsz, a csaj hát... izé... a pasija meg pincsi...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9340 Dátum: 2011.12.23 15:15:20 »
Ez tömör volt  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #9341 Dátum: 2011.12.23 15:42:31 »
ŐŐŐ....

kikapom a jobb oldali ülést kb 5perc alatt mert 4 csavar tartja, oda elfér három. Ezek után kiszedem a pótkereket hátulról és odébb tolom az akkut.. na oda befér a negyedik :)
Ugyan neked a korlát a csillagos ég, olyan magassan pakolhatod (mig le nem döl) :lol:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9342 Dátum: 2011.12.23 17:20:28 »
Igen ezen én is gondolkodtam, de félek, hogy az első jobb kanyarnál rámdőlne mind a 40kg vas és gumi :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9343 Dátum: 2011.12.23 17:34:17 »
Cö-cö, 40 kg, menőzünk itten a sorok között  :szemez: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9344 Dátum: 2011.12.23 17:40:44 »
Cö-cö, 40 kg...

3db, a 4. a csomagtartóba...