Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5209959 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #8820 Dátum: 2011.11.03 22:20:49 »
Nem ugyanaz, mert nem tudja ugyanazt a presztizst! Ebben a kategóriában már presztizst is vesz az ember (különben Toyotát, Renaultot, Opel stb venne). És igen, ha én ilyen autót vennék igenis fontos lenne a presztizs. Nektek is, legfeljebb nem valljátok be!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8821 Dátum: 2011.11.03 22:21:30 »
Kivételesen igaza van  :D .
Bármi lehet. Akár pár év mulva a presztizse is felülkerekedhet.
Mint ahogy a Corolla is egy szinten van a Golfal Bár lehet, hogy csak Mi gondoljuk igy??
1974-ben egy ismerösöm Bécsben, vett egy Corollát . Hát eléggé megmosolyogták, lenézték.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8822 Dátum: 2011.11.03 22:26:54 »
OK fine: amúgy emlékszem én arra, mennyire tetszett az az RX 300, miután vezetted  :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.03 22:28:59 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8823 Dátum: 2011.11.03 22:28:37 »
Nem ugyanaz, mert nem tudja ugyanazt a presztizst! Ebben a kategóriában már presztizst is vesz az ember (különben Toyotát, Renaultot, Opel stb venne). És igen, ha én ilyen autót vennék igenis fontos lenne a presztizs. Nektek is, legfeljebb nem valljátok be!
Te  :lol: ... Nem tudom bebizonyítani :) , de elhiheted nekem, hogy az az egészen minimális (!) presztízs-különbség, ami még (!!) elválaszt mondjuk egy Lexust egy német prémiumtól, engem biztosan nem érdekelne. A Lexust venném, mert kevesebb vele a probléma. ÉS azért is, hogy megmutassam a világnak, hogy lexarom az európai sznobériát  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Egyéb autók
« Válasz #8824 Dátum: 2011.11.03 22:32:24 »
Nem ugyanaz, mert nem tudja ugyanazt a presztizst! Ebben a kategóriában már presztizst is vesz az ember (különben Toyotát, Renaultot, Opel stb venne). És igen, ha én ilyen autót vennék igenis fontos lenne a presztizs. Nektek is, legfeljebb nem valljátok be!
Akinek az autó státusz szimbólum, és nem használati cikk, az meg is érdemli...
De azért az ezen a fórumon jelenlévők döntő többsége nem a státusz szimbóluma miatt választott autót.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8825 Dátum: 2011.11.03 22:36:26 »
Te  :lol: ... Nem tudom bebizonyítani :) , de elhiheted nekem, hogy az az egészen minimális (!) presztízs-különbség, ami még (!!) elválaszt mondjuk egy Lexust egy német prémiumtól, engem biztosan nem érdekelne. A Lexust venném, mert kevesebb vele a probléma. ÉS azért is, hogy megmutassam a világnak, hogy lexarom az európai sznobériát  :D
Nem csak sznobéria, egy német büszke hogy német autoja van, bizonyos körökben nem is ildomos nem német autot venni. De  mi ezt nem értjük meg, nálunk semmi se olyan jo ami hazai.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Egyéb autók
« Válasz #8826 Dátum: 2011.11.03 22:36:52 »
Úúú na most kitettél magadért, ez tömény volt   [rohog] :cool2: :yes:

Egyvalamiben amúgy igazad van: tényleg nem BMW vagy Mercedes szint a Lexus - hanem magasabb szint, már egy jó ideje  :szemez: ... Ugyanolyan színvonalú technika, ugyanolyan képességek, magasabb megbízhatósággal, konkurrenciaképes áron. Vagyis: jobb  :flowers: ... Na, MOST lehet durrogni  :lol:

Nincs szo durrogasrol. Utanad szabadon, tenyleg nem egy szint a Lexus- hanem alacsonyabban van a ket nemetnel. Nem fogunk osszeveszni rajta.  :flowers: Akinek van penze, ertekeli a hagyomanyokat, netan a presztizs is szamit neki vagy az innovacio az nem fog Lexust venni a ket nagy nemet helyett. Egyszeruen a Lexus nem er fel a Merdesehez sem a BMW-hez. Szerintem ezt tul is targyaltuk. Az ezekben a kategoriakban vasarlo kozonseg ezt szepen ala is tamasztja. Nem veszik nagyobb szamban a Lexust, pedig ugye az altalad tevesen leirt  ::) "Ugyanolyan színvonalú technika, ugyanolyan képességek, magasabb megbízhatósággal, konkurrenciaképes áron" allitas alapjan tobb Lexusnak kene fogynia vilagszinten, de ez valahogy csak nem akar osszejonni.  :whistling:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Egyéb autók
« Válasz #8827 Dátum: 2011.11.03 22:39:46 »
OK fine: amúgy emlékszem én arra, mennyire tetszett az az RX 300, miután vezetted  :D

Vilagossan elmondtam azt is, hogy zabal es azt is, hogy 90-nel is mar szo szerint ciki az a szelzaj, amit csinal. A ket gusztustalan elefant visszapillanto olyan szelzajt general, ami egy kategorival lejjebb is ciki lenne.  :flowers: En egy premium autotol sokkal tobbet varok el. Anyaghasznalatban sem volt BMW,plane nem Merci szinten. Mindettol fuggetlenul jo auto volt igen, annyira jo mint egy boros, fullos Toyota, csak dupla aron. Nem koszi, nekem annyiert nem kene.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8828 Dátum: 2011.11.03 22:49:24 »
. Nem veszik nagyobb szamban a Lexust, pedig ugye az altalad tevesen leirt  ::) "Ugyanolyan színvonalú technika, ugyanolyan képességek, magasabb megbízhatósággal, konkurrenciaképes áron" allitas alapjan tobb Lexusnak kene fogynia vilagszinten, de ez valahogy csak nem akar osszejonni.  :whistling:
Uj autonál leszarják a megbizhatóságot, gari végén ugy is túladnak rajta, a másik a nemzeti büszkeség, talán még EU büszkeség is van :D Egy osztrák is büszke a német autójára.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8829 Dátum: 2011.11.03 22:55:48 »
Bármi lehet. Akár pár év mulva a presztizse is felülkerekedhet.
Mint ahogy a Corolla is egy szinten van a Golfal Bár lehet, hogy csak Mi gondoljuk igy??
1974-ben egy ismerösöm Bécsben, vett egy Corollát . Hát eléggé megmosolyogták, lenézték.
Hát persze, akkor még nagyon újak voltak Európában a japánok; ráadásul az európai ember előítéletes, merev.

Amúgy a Golf vs. Corolla kérdés országfüggő - a németeknél, és a valamennyire német befolyás alatt álló országokban biztos, hogy a Golfnak van nagyobb presztízse, még ha nem is nagyságrenddel. De ez nyilván nem mindenhol érvényes, még Európában sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8830 Dátum: 2011.11.03 22:56:57 »
Nem csak sznobéria, egy német büszke hogy német autoja van, bizonyos körökben nem is ildomos nem német autot venni. De  mi ezt nem értjük meg, nálunk semmi se olyan jo ami hazai.
Én ezt megértem - konkrétan a németek esetében. De senki más nem-némettől nem értem meg :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8831 Dátum: 2011.11.03 23:00:22 »
Vilagossan elmondtam azt is, hogy zabal es azt is, hogy 90-nel is mar szo szerint ciki az a szelzaj, amit csinal. A ket gusztustalan elefant visszapillanto olyan szelzajt general, ami egy kategorival lejjebb is ciki lenne.  :flowers: En egy premium autotol sokkal tobbet varok el. Anyaghasznalatban sem volt BMW,plane nem Merci szinten. Mindettol fuggetlenul jo auto volt igen, annyira jo mint egy boros, fullos Toyota, csak dupla aron. Nem koszi, nekem annyiert nem kene.
Bocsáss meg, de ezekből semmire nem emlékszem  :flowers: ... És hagyd szvsz ezt az "annyira jó, mint egy bőrös, fullos Toyota" szöveget, mert csak magadból, a saját hozzáértésedből, ítélőképességedből csinálsz viccet vele  ;) ... Egy dolog az image, abban az egyben igazad van, hogy egy Lexus image-e (még) nem éri el egy Merciét vagy BMW-ét - legalábbis itt Európában. A többi más bullshit, és ha ezt vitatod, azzal tényleg csak a saját szubjektivitásodat húzod alá. Hogy ne menjek messzire, a német autós újságírók sem osztják a véleményedet.

Összeveszni természetesen tényleg nem fogunk ezen, eszemben sincs  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8832 Dátum: 2011.11.03 23:15:42 »
Uj autonál leszarják a megbizhatóságot, gari végén ugy is túladnak rajta, a másik a nemzeti büszkeség, talán még EU büszkeség is van :D Egy osztrák is büszke a német autójára.
Én nem szarnám le a megbízhatóságot, az biztos. Épp eleget olvasok róla, hogy 3 éves kocsik között is mekkora különbségek tudnak lenni. A cégnek a tulajdonosai, amelyiknél édesapám dolgozik, vettek két 1 éves, dízel 7-es BMW-t, Jahreswagenek, Németországból - mindkettővel annyi hiba volt már az első évben, hogy azóta meg is szabadultak tőlük. Két autóból kettő. A csodálatos, prémium német csúcstechnika. Hát én ezért cserébe boldogan odadobnám azt a pici kis többlet presztízst. Mert azt feldughatom magamnak (már elnézést), amíg mondjuk a néptelen mellékúton várok a segélyszolgálatra, míg épp meghiúsul az akármilyen programom, lévén nem jutok el rá.

Nem látjuk egyformán a dolgokat... Nekem ez a No.1 prioritás, ez van  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #8833 Dátum: 2011.11.04 07:29:11 »
A klasszikus eleganciához a sedan dukál és legkevésbé a kombi. Szerintem a gyártok igy gondolják.
Alternatíva kell, mert nem vagyunk egyformák. Ezért nem gondolhatják így a gyártók.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Egyéb autók
« Válasz #8834 Dátum: 2011.11.04 08:20:58 »
Én nem szarnám le a megbízhatóságot, az biztos. Épp eleget olvasok róla, hogy 3 éves kocsik között is mekkora különbségek tudnak lenni. A cégnek a tulajdonosai, amelyiknél édesapám dolgozik, vettek két 1 éves, dízel 7-es BMW-t, Jahreswagenek, Németországból - mindkettővel annyi hiba volt már az első évben, hogy azóta meg is szabadultak tőlük. Két autóból kettő. A csodálatos, prémium német csúcstechnika. Hát én ezért cserébe boldogan odadobnám azt a pici kis többlet presztízst. Mert azt feldughatom magamnak (már elnézést), amíg mondjuk a néptelen mellékúton várok a segélyszolgálatra, míg épp meghiúsul az akármilyen programom, lévén nem jutok el rá.
Nem látjuk egyformán a dolgokat... Nekem ez a No.1 prioritás, ez van  :)

Egyetértek. Szeirntem is nagyon ciki egy szinte új prémium autóval lerobbanni, a megbízhatóságnak a legfontosabb szempontnak kell lennie. Egyébként is a legjobb márka a Lexus, az ADAC szerint (is): http://toyotaclub.hu/cikk/20111104/lexus-legjobb-marka
Corolla 1,4 VVT-i 2005