Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183124 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8550 Dátum: 2011.10.15 17:18:54 »
Alapvetően német autót nem vennék, mert azonos árért kapok szebbet, jobbat, megbízhatóbbat, netán mindhármat egyben. Nem kell, hogy osszák a nézeteimet én így gondolom, más meg máshogy, nekem semmi bajom ezzel. Pl az említett GT3-nál jóval olcsóbb a Nissan GT-R és jobb is, így ha hasonló autó kéne azt venném. Cayman helyett egyértelműen Lexus hibrid suv kellene. 7-es bmw helyett inkább egy Jaguar XJ. Nekem az a bajom a német kaptafával, hogy nem kapcsolhatok ahhoz a konkrét típushoz semmi egyediséget, semmi olyant, amitől az lényegesen eltérne az egyel kisebb modelltől. Magyarán, ha én egy modellt akarok megvenni, akkor az a márka összes stílusjegyét hordozza magán, akárcsak a paletta összes többi modellje, semmi extravagancia nincs az akár több milliós felárban.
Cayman nem egyenlő cayenne..  :flowers:
911 GtRNissan témában nem tudok nyilatkozni, mert nekem a 911 alles überall:)))) és 50év múlva az unokám is körbeugrálja a kocsimat, az fix.
Én ha prémiumot tudnék venni, szinte biztos, hogy németet vennék. A Lexus is tetszik, főleg az IS, mégha kicsit feminin-ebb tartom a formáját a 3er/C/A4-nél, ellenben a motorok közül nem tudnék jóízűen választani... dízelben a 2,2-est esetleg... de jobban vonzana a 320d...motorilag mindenképp.

diegho

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8551 Dátum: 2011.10.15 17:30:26 »
Jó félreolvastam a Cayman az a középmotoros 911 hasonmás. 320D tényleg egy szuper autó, de annyi fut belőlük az utakon, 10+ millióért én egyedibb autóra vágynék, biztos bennem van a hiba. (még egy 159-et is előbb vennék, mint 320D-t  :helpsmilie: )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8552 Dátum: 2011.10.15 17:44:12 »
Jó félreolvastam a Cayman az a középmotoros 911 hasonmás. 320D tényleg egy szuper autó, de annyi fut belőlük az utakon, 10+ millióért én egyedibb autóra vágynék, biztos bennem van a hiba. (még egy 159-et is előbb vennék, mint 320D-t  :helpsmilie: )
Hát ez örök dilemma, mit venne az ember, ha több lenne a lóvé...  :hmmmm:
Én sokat járok városban, és ide nem kellene egy hodály nagy autó, ellenben kisautó sem kéne.
A 3er IS szinteken gondolkodnék.... mivel praktikusabb egy kombi, lehet egy 3er kombi mellett döntenék, ellenben nem
akarok jampi-nak látszani, meg nem kell az irigykedés, így lehet egy jó minőségű és felszereltségű alsó-közepes mellett döntenék.. pl Golf6 1,4 TSI 160Le+dsg.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8553 Dátum: 2011.10.15 17:47:56 »
Nekem mondjuk egyetlen német limuzin sem kellene. Kisautó még talán oké a Golf/Astra-val bezárólag, de mindkettő brutálisan túlárazott ahhoz képest amit nyújtanak. A német kancellár meg olyan autót választ, amelyik cég többet tejel... ha stílusa lenne tuti Jaguar-al járna, nem pedig egy egyenautóval. Nekem a stílus hiányzik ezekből az egy kaptafára csinált VW féle sablonokból, mind egyforma, csak méretben különböznek. Egy prémium márka legyen egyedi, ne pedig sablonra készített.
Jaguarral, a német kormányfő? Hát naná, az angol miniszterelnök pedig járjon Mercivel, a francia pedig... mittomén... Lexussal  :lol:

Ez nem erről szól, tudod? Az adott ország valamelyik elit-autójával illik közlekednie az ország vezetőjének - már föltéve, ha van ilyen (mármint saját elit-márka).

Érdekes amúgy, hogy pont a stílust hiányolod belőlük  :hmmmm: ... Dehát na, nem vagyunk egyformák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8554 Dátum: 2011.10.15 17:53:09 »
palaczkkal értek egyet, az audi prémium és kész. a megbízhatóság nem olyan fontos szempont ezeknél. az igaz, hogy az audinál lehet leginkább érezni az erőlködést, hogy lenyomják a bömbit meg a mercedest.
Már nem. 20 éve még így volt, de ma már nem. Rég nem kell bizonyítaniuk, megvan a saját stílusuk, image-ük, vevőkörük. Ahogy a BMW-nek meg a Mercinek is, persze. OK, nyilván lopkodnak egymástól vevőket, de ezeknek a száma nem túl nagy... Kialakult táborok vannak. Akinek a hűvös high-tech a legfontosabb és modern gondolkodásúnak tartja magát, az fog Audit venni. A BMW-sek a magukat magabiztos, dinamikus sofőrnek tartó, elsősorban a vezetési élményt preferáló emberek. A Mercisek pedig a konzervatív, klasszikus értékek kedvelői, a minőség és a hagyományok hívei - ha úgy tetszik, ők a legmaradibb gondolkodásúak.

Mindezt nyilván elsősorban az európai fő piacokra, azon belül is főleg Németországra értem.

Hogy keletebbre ezek a márkák fél- és alvilági dubiózus alakok, meg ilyen-olyan kisebbségek kedvelt státusszimbólumai, az egy egészen más történet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8555 Dátum: 2011.10.15 17:55:29 »
Mestrerem, hadd kössek most én beléd pontosítsalak: MinőséÉRZET!, amiről a mai Audistáknál szó van. Ugyanazok a gumírozott anyagok, burkolatok vannak benne, amik ezelőtt. Pontosan ugyanolyan undormány karcos, szakadt lesz 100.000km-rel, mint a VW-k bevonata.
Ez korábban tényleg így volt, de ma már jóval kevésbé. A VW-nél is megoldották, hogy tartósabbak legyenek ezek az izék; az Audinál meg pláne. Nézegesd csak meg a mobilén a 200 körüli futású, néhány éves nagy dízel Audi utazóautók belsejét... Gyönyörűek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8556 Dátum: 2011.10.15 18:00:25 »
Nézz meg egy A4et meg egy A8-at, ugyanaz a forma, ugyanazok a stílusok, csak a méret más. Semmi egyedi formával nem tűnik ki a 8-as a 4-esek közül, csak a méret, magyarán a formaterv ugyanaz, csak nagyobb.
Azért én erősen pironkodnék, ha nem tudnék megkülönböztetni egy A4-et egy A8-tól  ;) ... Igen, valóban hasonlítanak, mert az egységes márkaarculat JÓ dolog, ez már sokszorosan bebizonyosodott.

Toyotáék és Lexusék is most kezdik ezt alkalmazni, és bizony nagyon okosan teszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8557 Dátum: 2011.10.15 18:04:23 »
Tehát akkor Porsche 911 GT3 vagy Turbo-t sem vennél, mert összekeverhető egy belépő Cayman-al?  :innocent:
De akkor a 7es Bmw is az 5er-el, az 5er meg az új 3er-el... szóval 3er-nél nagyobb Bmw-t sem vennél?
Szerintem ez elég fura logika, nem is hiszem hogy sokan osztják...  :flowers:
Biztos hogy nagyon kevesen osztják - ők azok a kevesek, akik pl. megvették az olyan autókat, mint a Vel Satis vagy a Thesis. Amik mellesleg a márka számára bukást, ráfizetést jelentettek.

Veteránból, hobbiautóból én is szívesen vennék ilyesmit... De újból (néhány kivétellel) még ugyan nem. Akar a fene egy beazonosíthatatlan, csak autóbolondok számára besorolható, márka-identitás nélküli izében ülni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8558 Dátum: 2011.10.15 18:06:32 »
Alapvetően német autót nem vennék, mert azonos árért kapok szebbet, jobbat, megbízhatóbbat...
Megbízhatóbbat igen. Jobbat nem. A szebb pedig ízlés dolga, nekem személy szerint a Toyoták, Lexusok is azóta tetszenek jobban, mióta igyekeznek németesre szabni a designt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8559 Dátum: 2011.10.15 18:08:50 »
Én ha prémiumot tudnék venni, szinte biztos, hogy németet vennék. A Lexus is tetszik, főleg az IS, mégha kicsit feminin-ebb tartom a formáját a 3er/C/A4-nél, ellenben a motorok közül nem tudnék jóízűen választani... dízelben a 2,2-est esetleg... de jobban vonzana a 320d...motorilag mindenképp.
Én biztosan Lexust vennék, a megbízhatóság miatt. Motor? Hibriddel tökéletesen meg lenne oldva a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8560 Dátum: 2011.10.15 18:10:15 »
Érdekes amúgy, hogy pont a stílust hiányolod belőlük  :hmmmm: ... Dehát na, nem vagyunk egyformák.

Persze, hogy hiányolom belőle a stílust, hiszen ugyanaz a stílus, mint egy-két-három kategóriával kisebb modelltársa. Az egyedi stílust hiányolom belőlük, nincsenek gyökeres eltérések egy 4es és egy 8as formaterve között, ahogy egy 3as bömi és egy 7es között sem. Ugyanaz az ormotlan maszk, ugyanaz a tekintet, ugyanaz a konzervatív limó forma. Nekem az jelenti a stílust, ha valami egyedi, kitűnik a tömegből, ezek az autók pedig formatervben semmivel nem tűnnek ki.

ezeken a képeken nagyon is látszik amit mondok:



Én nem pironkodok, ha nem tudok megkülönböztetni 2 számomra totál érdektelen dolgot, ráadásul nem arról volt szó, hogy ott állok az autó előtt, hanem arról, hogy ha szembe jön 150m-ről abszolút nem tudod megmondani, hogy melyik. Egy audi, ennyi, ránézel, audi, onnantól érdektelen, hiszen mit nézel meg rajta? Ugyanaz a formaterv köszön vissza mindegyiken, látod nap mint nap, de amikor egy olyan jön szembe, amiről nem látod még 50m-ről azt sem, hogy milyen márka, na azt megnézed és érdekessé válik és gondolkozol rajta, hogy na ez milyen jószág lehet, nem vágod rá rögtön, hogy ááá ez egy audi.

Mitől is jobb egy német sablon egy bármilyen másik autónál?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #8561 Dátum: 2011.10.15 18:36:24 »
Alapvetően német autót nem vennék, mert azonos árért kapok szebbet, jobbat, megbízhatóbbat, netán mindhármat egyben. Nem kell, hogy osszák a nézeteimet én így gondolom, más meg máshogy, nekem semmi bajom ezzel. Pl az említett GT3-nál jóval olcsóbb a Nissan GT-R és jobb is, így ha hasonló autó kéne azt venném. Cayman helyett egyértelműen Lexus hibrid suv kellene. 7-es bmw helyett inkább egy Jaguar XJ. Nekem az a bajom a német kaptafával, hogy nem kapcsolhatok ahhoz a konkrét típushoz semmi egyediséget, semmi olyant, amitől az lényegesen eltérne az egyel kisebb modelltől. Magyarán, ha én egy modellt akarok megvenni, akkor az a márka összes stílusjegyét hordozza magán, akárcsak a paletta összes többi modellje, semmi extravagancia nincs az akár több milliós felárban.
Egyediség? na hát azért sokat tanulhatna pl. a lexus a németektől, ahol TÉNYLEG nemigen van két egyforma autó, annyira személyre szabhatók - és személyre is szabják (szabLYák hehehe) őket. Lexus = luxus, aztán választhatsz háromféle csomagból? nem csoda, hogy nem mennek semmire Európában...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #8562 Dátum: 2011.10.15 19:05:44 »
Engem egy A8-ban irtózatosan zavarna, ha pl mennék az úton és 150m-ről látnék egy ugyanolyan elejű autót jönni velem szemben harmad áron. Én ha kiadnék óriási összeget egy autóra, akkor csak olyan jöhetne szóba, amiből nem kapni 10m alatt is ugyanazzal a formatervvel készültet. 
Tényleg, akkor mutass már egy olyan gyártót, amelyik nem azonos márkaarculattal dolgozik. 1db elég...  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8563 Dátum: 2011.10.15 19:21:52 »
Tényleg, akkor mutass már egy olyan gyártót, amelyik nem azonos márkaarculattal dolgozik. 1db elég...  :szemez:

Egy az nagyon könnyű.
Mondok egy németet, pl az opel, egy Corsa, Astra nem hajaz az Insignia-ra, tudom ez nem prémium márka, mondok egy prémiumot is: Infinity.

Amúgy fogadjátok el, hogy nekem nem tetszik az Audi, biztos van olyan, ami nektek nem tetszik, nekem meg igen (pl 1-es megane, ne kérdezzétek miért, de tetszik, magam sem értem).
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.15 19:28:53 írta diegho »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #8564 Dátum: 2011.10.15 19:32:00 »
Akkor Neked tetszenie kell a P11/144-es Nissan Primerának is....



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.