Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4950172 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Egyéb autók
« Válasz #8010 Dátum: 2011.09.08 13:07:33 »
Végigolvastam  :cool2:

Számomra a rugalmasság egy "butaság". Csak arra jó hogy az autós újságok mérhessenek valamit, ami segít hasonlítgatni nekik, (Palaczk est is linkelte) de a való életben kutyát sem érdekel.
Mert ha benzinmotorom van és kell a "rugalmasság" akkor visszakapcsolok, mert az adott fordulatszámhoz tartozó nyomaték (hatásfok) kevés ezért így növelem a fordulatszámot és gyííííí...

Az újság(ok) kitaláltak egy listát amit megmérnek mindenkinél, hogy még több adattal lássanak el és még több szám legyen az oldalon.

Nem is értem mi a probléma  ::)

Ezt írtam az előzőekben én is.  :yes:
Az Alfás német nyelvű cikkben közölt adatok csakis arra jók, hogy egy, az Alfával korrekten összevethető (azonos kategória, közel azonos motor, vagy teljesítmény, kb azonos árkategóriában lévő, vagy éppen tömegű) konkurens autótípus hasonló adataival összehasonlítsuk ezeket és kiderüljön, hogy adott körülmények között melyik gyorsul, megy jobban. Önmagában a rugalmassági adatok pont semmitmondóak.

Viszont, szinte kivétel nélkül mindenki szereti/élvezi, amikor haladás közben csak megpöccinti a gázpedált és az autó egyből ugrik, "nyom bele az ülésbe". Ebben az értelemben viszont van jelentősége a rugalmasságnak, de ekkor is csak relatíve, mihez képest... az elvárásainkhoz, vagy más általunk vezetett autóhoz, a körülményekhez...?

Konklúzió, tehát: A rugalmasságnak abszolút értelme gyakorlatilag nincs, mivel mindig hasonlítjuk vmihez, így csak relatíve fontos tényező (azért minél rugalmasabb egy autó, annál jobb!  :devil: )
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Egyéb autók
« Válasz #8011 Dátum: 2011.09.08 13:08:31 »
Na ezért javasoltam, hogy legyen egy "milyen off autót vegyek" off topic is, mert ebbe minden elsüllyed, és a mezei ember nem jut infóhoz, a titánharcok miatt...

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Egyéb autók
« Válasz #8012 Dátum: 2011.09.08 13:09:24 »
Főni, bocsi, de vélemény gyanánt hadd jegyezzem meg, hogy a haveri vitákba csak akkor fér ez bele, ha személyesen történik a beszélgetés. Nekem olvasva úgy tűnik, ez inkább pejoratív, mint, hogy haveri irányba terelje tovább a beszélgetést...  :flowers:  ;) Személyesen ezt simán lehet úgy mondani, hogy közben jó sújtósan ráveregetünk a másik vállára, de, ha csak leírva olvassuk, az ... hogy is mondjam, minimum félreérthető...  :) ;)

Ebben is igazad van, de én nem is tételezem fel, hogy valakinek nem az volt a célja, hogy haveri nyomatékot adjon a mondókájának  :flowers:  Ugye kedves érintettek?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Egyéb autók
« Válasz #8013 Dátum: 2011.09.08 13:12:00 »
Na ezért javasoltam, hogy legyen egy "milyen off autót vegyek" off topic is, mert ebbe minden elsüllyed, és a mezei ember nem jut infóhoz, a titánharcok miatt...

Csak tedd fel a kérdést és válaszolunk izibe :)

pzs

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8014 Dátum: 2011.09.08 13:16:46 »
Főni, bocsi, de vélemény gyanánt hadd jegyezzem meg, hogy a haveri vitákba csak akkor fér ez bele, ha személyesen történik a beszélgetés. Nekem olvasva úgy tűnik, ez inkább pejoratív, mint, hogy haveri irányba terelje tovább a beszélgetést...  :flowers:  ;) Személyesen ezt simán lehet úgy mondani, hogy közben jó sújtósan ráveregetünk a másik vállára, de, ha csak leírva olvassuk, az ... hogy is mondjam, minimum félreérthető...  :) ;)

Ebben is igazad van, de én nem is tételezem fel, hogy valakinek nem az volt a célja, hogy haveri nyomatékot adjon a mondókájának  :flowers:  Ugye kedves érintettek?

Nyilvan nem...  :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Egyéb autók
« Válasz #8015 Dátum: 2011.09.08 13:18:56 »
CVT vagy minimum automata váltót minden kocsiba  :flowers: és akkor már csak egyféleképpen lehet értelmezni a v1-v2 sebességek közötti gyorsulási időt. Ezekhez képest a motorok jelleggörbéjéből adódó fordulatszám- illetve nyomaték-rugalmasság meg megint más dolog - persze egymással összefüggésben vannak.

pzs

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8016 Dátum: 2011.09.08 13:22:25 »
Na ezért javasoltam, hogy legyen egy "milyen off autót vegyek" off topic is, mert ebbe minden elsüllyed, és a mezei ember nem jut infóhoz, a titánharcok miatt...

Sokadik ember vagy aki ezt javasolja. Beprobalkoztam en is egyszer, igaz akkor meg nem voltak titanharcok igy mas volt az indokom...  :hug:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Egyéb autók
« Válasz #8017 Dátum: 2011.09.08 13:26:01 »
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Egyéb autók
« Válasz #8018 Dátum: 2011.09.08 13:32:36 »
Milyen autót vegyek megszületett :) Legfeljebb elsüllyed ha érdektelen :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Egyéb autók
« Válasz #8019 Dátum: 2011.09.08 13:33:29 »

Mert ha benzinmotorom van és kell a "rugalmasság" akkor visszakapcsolok, mert az adott fordulatszámhoz tartozó nyomaték (hatásfok) kevés ezért így növelem a fordulatszámot és gyííííí...
Gondolom, ezt leszilaci és zénóka is így szokta... [rohog] [rohog] [rohog]
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Egyéb autók
« Válasz #8020 Dátum: 2011.09.08 13:35:38 »

Mert ha benzinmotorom van és kell a "rugalmasság" akkor visszakapcsolok, mert az adott fordulatszámhoz tartozó nyomaték (hatásfok) kevés ezért így növelem a fordulatszámot és gyííííí...
Gondolom, ezt leszilaci és zénóka is így szokta... [rohog] [rohog] [rohog]

[rohog] Nekik nem kell a rugalmasság, ha full gázon is csak 50-et menne az sem lenne baj :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Egyéb autók
« Válasz #8021 Dátum: 2011.09.08 13:36:57 »
Hát... 0 Nm-es nyomatékkal még egy autó sem gyorsult fel - lejtőn kivéve...
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Egyéb autók
« Válasz #8022 Dátum: 2011.09.08 13:40:57 »
Skacok lassan kanyarodjunk vissza az "egyéb autók" által meghatározott mederbe.  :surrender:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Egyéb autók
« Válasz #8023 Dátum: 2011.09.08 14:14:05 »
CVT vagy minimum automata váltót minden kocsiba  :flowers: és akkor már csak egyféleképpen lehet értelmezni a v1-v2 sebességek közötti gyorsulási időt. Ezekhez képest a motorok jelleggörbéjéből adódó fordulatszám- illetve nyomaték-rugalmasság meg megint más dolog - persze egymással összefüggésben vannak.
csatlakozom! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #8024 Dátum: 2011.09.08 15:07:21 »
Számomra a rugalmasság egy "butaság". Csak arra jó hogy az autós újságok mérhessenek valamit, ami segít hasonlítgatni nekik, (Palaczk est is linkelte) de a való életben kutyát sem érdekel.
Mickey, számomra ez a tulajdonság pl. sokkal fontosabb, mint a 0-100 gyorsulás, mert nem szeretem pörgetni a motort, ergo nagyon fontos nekem, hogy mennyire húz alacsony fordulaton. Ezt pedig pont ebből az adatból tudom meg.

És biztos vagyok benne, hogy mindenki más is így van vele, aki hozzám hasonlóan kíméletes/takarékos stílusban szeret vezetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )