Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5186445 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3180 Dátum: 2010.11.01 21:58:00 »
Annál kényelmetlenebb autó nincs, azzal a futóművel büntetni lehet. Inkább egy régi Swift feleannyiért.

Viszont jól bírja a magyar utakat. Ez sem elhanyagoldandó szempont.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3181 Dátum: 2010.11.01 22:12:42 »
Inkább egy régi Swift feleannyiért.
Az is ráz... Még ha nem is annyira.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3182 Dátum: 2010.11.01 22:13:44 »
Viszont jól bírja a magyar utakat. Ez sem elhanyagoldandó szempont.
A Yaris esetében sem hallani idő előtti futómű-problémákról, idehaza sem... És sokkal kényelmesebb a rugózása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3183 Dátum: 2010.11.01 22:15:05 »
Inkább egy régi Swift feleannyiért.
Az is ráz... Még ha nem is annyira.
A Swiftek meg már rég szétrázodtak [rohog]

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3184 Dátum: 2010.11.01 22:17:27 »
Az is ráz... Még ha nem is annyira.

...igaz, de egy 400 ezres autónak, amivel szemben jellemzően a legfőbb elvárás a működőképesség, többet elnéz az ember, mint egy Ignisnek, ami helyett sokkal kisebb kompromisszumokra késztető autószerű dögöket is lehet kapni (lásd mondjuk Yaris).

Yaris lesz ebből, attól tartok. :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3185 Dátum: 2010.11.01 22:19:15 »
A Swiftek meg már rég szétrázodtak [rohog]

Az kizárt dolog, mert nem tudom .  :D
Nehogy azt hidd! Ismerek 300-400 ezer felett futott swifteket, és a mai napig gond nélkül teszik a dolgukat  :yes: . Karbantartással örök darab, egyszerűen nincs ami el tud benne romolni.
Én is azért cseréltem le, mert a hosszú útjaimra komolyabb autó kellett, de fájt is a szívem érte, legszívesenbb megtartottam volna, de kellett a pénz, meg nem is tudtam volna hovatenni.
Sőt nekem 1.0 volt, és volt egy vezérműszij szakadásom. Felment az új szij és ment tovább. Az 1.3-as motor kicsit kényesebb, de az 1.0 valóban örök darab! Hidrotőkés, tehát tényleg csak olajcsere kell neki és kimegy a világból.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3186 Dátum: 2010.11.01 22:23:27 »
Yaris lesz ebből, attól tartok. :D

A szüleimnek egy 6 éves Altoja van. Náluk az autók 8-12 évet mennek, utána újat vesznek. Én is Yarisra fogom majd őket rábeszélni  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3187 Dátum: 2010.11.01 22:24:05 »
Yaris lesz ebből, attól tartok. :D
Nálam sem volt ez egy csujjogatós-fellelkesült döntés, ezt jól tudjátok  ;) ... Azóta viszont rájöttem, hogy mennyi mindent mennyire jól tud ez a kis autó  :yes: ... Nem vagyok biztos benne, hogy minden esetben egyformán megalapozott-e az Év Autója titulus kiosztása - de hogy a Yarisnál az volt, az biztos  :)

Időközben gyakorlatilag egyre redukálódott azoknak a dolgoknak a száma, amelyek idegesítenek benne: a kb. 1500 alatti "fulladásra", ami miatt az elindulás nehézkesebb vele, mint a legtöbb egyéb autóval - mert vagy kis híján lefulladva-lomhán startolsz, vagy pörgetve-csúsztatva; ráadásul a gázpedál érzékeny, ami oda vezet, hogy ha kicsit odatalpalsz, hogy ne hörögjön le induláskor, és nem figyelsz, abból könnyen lehet amolyan igazi jó "rutintalan" motorbőgetős 3000-ről indítós start  :nonono:
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.01 22:27:33 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3188 Dátum: 2010.11.01 22:25:02 »
Karbantartással örök darab, egyszerűen nincs ami el tud benne romolni.
Futómű-cuccokat meg féltengelyeket gyakrabban kell cserélni benne, mint a Yarisban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3189 Dátum: 2010.11.01 22:28:18 »
Karbantartással örök darab, egyszerűen nincs ami el tud benne romolni.
Futómű-cuccokat meg féltengelyeket gyakrabban kell cserélni benne, mint a Yarisban.

150-200 ezer km alatt nemigazán kell hozzányúlni a futóműhoz még budapesti ridegtartásban sem. És olcsó hozzá minden. Féltengelyekkel nem szokott gond lenni, csuklót kell cserélni, azt is 150-200 ezer körül. Szóval lehet, hogy gyakrabban, de garantáltan olcsóbban mint a Yarisban.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3190 Dátum: 2010.11.01 22:30:49 »
150-200 ezer km alatt nemigazán kell hozzányúlni a futóműhoz még budapesti ridegtartásban sem. És olcsó hozzá minden. Féltengelyekkel nem szokott gond lenni, csuklót kell cserélni, azt is 150-200 ezer körül. Szóval lehet, hogy gyakrabban, de garantáltan olcsóbban mint a Yarisban.
Hát, itteni jóbarátom '99-es, jelenleg kb. 85 ezret futott 1.3-asában már ki kellett cserélni a jobb oldali féltengely-csuklót, meg valami gömbfejet is... Szerelőm szerint ez is a normális ezeknél az autóknál. Alaposan kikértem a véleményét Swift vs. Yaris kérdésben.

Mondjuk, más jellemző hibája nem nagyon van, ez tény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3191 Dátum: 2010.11.01 22:48:29 »
Mondjuk az én véleményemben az is bennelehet, hogy a márka iránt elhivatott emberek autóiról beszélek, akik vagy vigyáznak rá, vagy fogják magukat és megcsinálják.
Nekem 120 ezer km volt benne, amikor eladtam és a futóműhöz nem kellett hozzányúlni. Egyszer volt gyanús, de mint kiderült akkor is a féknyereg csúszkáját kell szétszedni és megzsírozni.
Én pont az egyszerűségét szerettem benne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3192 Dátum: 2010.11.01 22:56:02 »
Nem rossz autó a régi Swift (ha elvonatkoztatunk a konstrukció korából adódó, nemlétező biztonságtól). Mondjuk úgy, hogy teljesen megértem, miért lett népautó nálunk; van benne hely, könnyű vezetni, keveset eszik, nem romlik el... Ennyi, ezek számítanak egy népautónál.

Engem két dolog zavar benne nagyon. A roppantul primitív, ránézésre is csúnya, durva kidolgozású anyagok a beltérben (még egy 90-es évek eleji egyéb kiskocsihoz képest is azok, sőt a '83-as Starletemhez képest is azok); és a túl alacsonyra szerelt ülésben felhúzott lábbal kuporgós, túl magasan lévő kormányba csimpaszkodós, gnóm üléspozíció (nem pár tucat, hanem 1000 fölötti levezett km után mondom). Ezeket utálnám benne, ha az én autóm lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Egyéb autók
« Válasz #3193 Dátum: 2010.11.02 00:43:34 »
1M körül, nőnek, első autónak milyen kisautót vennétek? Illetve másképp kérdezem: Yarison kívül  :devil: milyen kisautót mernétek megvenni 1M körül? Klíma, kis fogyasztás elvárás, napi ~40 km-re lenne.
Amire én gondoltam, persze egy jópofa Yaris I-en kívül:
- Clio II dízel vagy 1.2 benzines
- Colt 1.3
- Polo 1.2
- Corsa C 1.2
Én ezekből se Corsát, sem VW-t nem vennék, de ez magánügy. A többi felsorolton kívül nálam egyértelműen szóba jönne a Micra 1.0 és 1.3 is, a Hyundai Get(z), és talán a Panda is.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Egyéb autók
« Válasz #3194 Dátum: 2010.11.02 00:45:34 »
Még a Mazda 323F-et találtam ki, az nem sokkal nagyobb, mint az említettek, kezdő autósnak sem túlzó méret.
Demio?
music