Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192454 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3165 Dátum: 2010.11.01 09:36:16 »
Nissan Micra? (2003-tól) Tipikus csajos autó, láttunk egyet lilában, kedvesem rögtön mondta, hogy egy olyan kell neki  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3166 Dátum: 2010.11.01 12:16:34 »
de a 100-om és haverok a6-jai nem lelakott f.sok voltak,mégis csak a baj van azaz volt velük...
A mi 100 TD-ünkkel is csak a baj volt anno. Mondjuk cirka 300 ezer km volt benne, tehát a motor-problémák még valahol érthetőek voltak... De egy csomó más is folyton elromlott rajta. Unokatesóm 1.8-as benzinesével is elég sok gond volt, pedig azt 45 ezer km-rel vette.

Kár amúgy, mert mint konstrukció, szuper kocsik voltak ezek. Óriási hellyel, a kiváló aerodinamika miatt nagy tempónál kedvező fogyasztással és kis szélzajjal, kényelmes-stabil futóművel, első osztályú ülésekkel... Jól megtervezett autók voltak, tele egy csomó, aránylag gyenge minőségű alkatrésszel  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3167 Dátum: 2010.11.01 12:20:32 »
Amire én gondoltam, persze egy jópofa Yaris I-en kívül:
- Clio II dízel vagy 1.2 benzines
- Colt 1.3
- Polo 1.2
- Corsa C 1.2

C3, 206, Punto II kizárva, Fiesta határeset.
Polot szigorúan kiszedném, problémás. Clioból, ilyen felhasználásra, inkább a benzinest, de kevésbé megbízható, mint a Colt és a Corsa. Fiestát akár be is lehetne venni a listába, semmivel sem problémásabb mint mondjuk a Corsa, de jobb a vezethetősége, futóműve.

Micrát én is említeném, de ami egymillióért van, az elavultabb konstrukció a többinél. Persze ettől még nem rossz autó, de nem olyan kényelmes és nem is olyan biztonságos, ami nem mindegy.

Ha "új" Swift belefér ebbe a keretbe, akkor őt is mindenképp számításba venném - ha nem gond, hogy kicsi a hely hátul és a csomagtartó is pöttöm. Vezetni ellenben jó; és megbízható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3168 Dátum: 2010.11.01 17:58:06 »
Köszi a válaszokat. Új Swift a hahun ennyiért nincs, csak trágya állapotúak - másfél millás keretből egyik első választás lenne. Micra jó ötlet, majd utánanézek. (SZERK: a béka-Micrára gondoltok, vagy az eggyel előttire? Mindkettőből 1-1 db klímás példány van 900 és 1.1M között a hahun.)

Még a Mazda 323F-et találtam ki, az nem sokkal nagyobb, mint az említettek, kezdő autósnak sem túlzó méret. Coltból nincs választék ebben az ársávban, ki is esett. Fabia/Ibiza is eszembe jutott, semmivel sem rosszabbak, mint a Polo. Fiestát sem zártam végleg ki. 1.3-as E11 hatch is felmerült, bajnok lenne, nem kizáró ok a 3 ajtó.

Ha valaki tud tuti vételt 1M körül, megköszönném, ha szólna.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.01 18:25:08 írta Satriani »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3169 Dátum: 2010.11.01 18:03:35 »
de a 100-om és haverok a6-jai nem lelakott f.sok voltak,mégis csak a baj van azaz volt velük...
A mi 100 TD-ünkkel is csak a baj volt anno. Mondjuk cirka 300 ezer km volt benne, tehát a motor-problémák még valahol érthetőek voltak... De egy csomó más is folyton elromlott rajta. Unokatesóm 1.8-as benzinesével is elég sok gond volt, pedig azt 45 ezer km-rel vette.

Kár amúgy, mert mint konstrukció, szuper kocsik voltak ezek. Óriási hellyel, a kiváló aerodinamika miatt nagy tempónál kedvező fogyasztással és kis szélzajjal, kényelmes-stabil futóművel, első osztályú ülésekkel... Jól megtervezett autók voltak, tele egy csomó, aránylag gyenge minőségű alkatrésszel  :no:
:yes: :yes: erről beszéltem idáig is,hogy megbízhatatlanok,és még a mai napig is ilyenek!!! Azt aláírom én is hogy szépek,de azzal sajna nem vagyok előrébb,ha a szerelő gyönyörködik bent folyamatosan!! :D

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3170 Dátum: 2010.11.01 19:52:24 »
Köszi a válaszokat. Új Swift a hahun ennyiért nincs, csak trágya állapotúak - másfél millás keretből egyik első választás lenne. Micra jó ötlet, majd utánanézek. (SZERK: a béka-Micrára gondoltok, vagy az eggyel előttire? Mindkettőből 1-1 db klímás példány van 900 és 1.1M között a hahun.)

Még a Mazda 323F-et találtam ki, az nem sokkal nagyobb, mint az említettek, kezdő autósnak sem túlzó méret. Coltból nincs választék ebben az ársávban, ki is esett. Fabia/Ibiza is eszembe jutott, semmivel sem rosszabbak, mint a Polo. Fiestát sem zártam végleg ki. 1.3-as E11 hatch is felmerült, bajnok lenne, nem kizáró ok a 3 ajtó.

Ha valaki tud tuti vételt 1M körül, megköszönném, ha szólna.

ha e11 is mehet akkor hajrá, nem kell többet gondolkodni rajta. Én a béka micrára gondolok amúgy.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3171 Dátum: 2010.11.01 19:56:15 »
Még a Mazda 323F-et találtam ki, az nem sokkal nagyobb, mint az említettek, kezdő autósnak sem túlzó méret. Coltból nincs választék ebben az ársávban, ki is esett. Fabia/Ibiza is eszembe jutott, semmivel sem rosszabbak, mint a Polo. Fiestát sem zártam végleg ki. 1.3-as E11 hatch is felmerült, bajnok lenne, nem kizáró ok a 3 ajtó.
A Mazda korrekt gép, de jóval nagyobb autó, ennek minden hátrányával (gondolok itt elsősorban az anyagiakra). Ha elég lenne egy kiskocsi is, akkor én igazából fölöslegesnek tartom. Egy háromajtós E11 akkor már inkább szóba jöhetne, kisebb is és kevesebbet is fogyaszt.

A Fabia éppenséggel jobb, mint a Polo. Megbízhatóbb. Fabiát vennék - Polot nem. De nagyon nem mindegy a motorja; egyik sem nevezhető hibátlan konstrukciónak. Ezzel együtt, ha sikerül találni egy keveset futott példányt, szvsz vállalható. Ibizát annyira nem erőltetném, megintcsak problémásabb.

(A Colton csodálkoztam is az ár-limit miatt; de nem néztem utána.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3172 Dátum: 2010.11.01 19:59:14 »
ha e11 is mehet akkor hajrá, nem kell többet gondolkodni rajta. Én a béka micrára gondolok amúgy.
Nem is tudtam, hogy béka-Micra van ennyiért. Én az elődjére gondoltam.

E11: OK-OK, csak akkor már szvsz (ha kisautó kell amúgy is) sokkal inkább egy Yaris. Megismerve rájöttem, mennyire szuper kis gép ez  :yes: ... Elöl egyértelműen tágasabb, mint az E11; sőt teljesen hátratolt ülésekkel hátul is; sokkal jobban variálható, több benne a pakolóhely, női sofőr számára kedvezőbb az üléspozíció és a kasztni átláthatósága, hihetetlen könnyű vezetni, egyszerűbb vele manőverezni, alacsonyabbak a fix költségei és kevesebbet fogyaszt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3173 Dátum: 2010.11.01 20:10:20 »
1M körül, nőnek, első autónak milyen kisautót vennétek? Illetve másképp kérdezem: Yarison kívül  :devil: milyen kisautót mernétek megvenni 1M körül? Klíma, kis fogyasztás elvárás, napi ~40 km-re lenne.

Amire én gondoltam, persze egy jópofa Yaris I-en kívül:
- Clio II dízel vagy 1.2 benzines
- Colt 1.3
- Polo 1.2
- Corsa C 1.2

C3, 206, Punto II kizárva, Fiesta határeset.
Van egy piros Jazz eladó, nőknek nagyon bejön, pakolni meg jobban lehet mint egy Corollát :yes:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Egyéb autók
« Válasz #3174 Dátum: 2010.11.01 20:17:27 »
És belefér az 1M-os keretbe?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3175 Dátum: 2010.11.01 21:26:16 »
Satriani, Ignis sem játszik? Azt egy éve néztem, és 1,2-1,3 körül igen pöpec példányok voltak. És nem elfelejtendő, hogy rengeteg van belőle, ennek minden előnyével (választék a piacon, könnyű olcsó alkatrészbeszerzés)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3176 Dátum: 2010.11.01 21:27:03 »
Van egy piros Jazz eladó, nőknek nagyon bejön, pakolni meg jobban lehet mint egy Corollát :yes:
Egymillióért adjátok  :szemez: ? Holnap megyek érte  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3177 Dátum: 2010.11.01 21:40:27 »
Van egy piros Jazz eladó, nőknek nagyon bejön, pakolni meg jobban lehet mint egy Corollát :yes:
Egymillióért adjátok  :szemez: ? Holnap megyek érte  :yes:

Annál egy kicsit több ;)

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3178 Dátum: 2010.11.01 21:50:03 »
Van egy piros Jazz eladó, nőknek nagyon bejön, pakolni meg jobban lehet mint egy Corollát :yes:

Újonnan meg lehet kapni Mazda2-est 4M-ért.  :szemez: Azért köszönöm, közelebb kerültünk a megoldáshoz. :D

Satriani, Ignis sem játszik?

Árban, megbízhatóságban, praktikumban, költségekben OK, de... Annál kényelmetlenebb autó nincs, azzal a futóművel büntetni lehet. Inkább egy régi Swift feleannyiért.

TSityu

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3179 Dátum: 2010.11.01 21:55:43 »
Legalább nem lesz veseköve.  :flowers: :D ;)