Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184220 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #855 Dátum: 2010.01.30 14:52:12 »
A nehez potkocsis teherauto az egy oszver, nem kamion. A koztudatban, es ez fontos(leven a kamion nem hivatalos) a nyerges szerelveny a kamion. Menjel oda mondjuk egy ovodas vagy alsos csoporthoz es rajzoltassal le veluk egy kamion-t, nyerges szerelvenyt fognak lerajzolni ez szinte 100%. A nehez potkocsis teherautorol sokkal inkabb az IFA es disznoszallitas jut eszebe a sokasagnak.   
Aki szerint ez nem kamion, az szerintem gügye  :) ...

Nekem ez egy teherautó pótkocsival. A kamion a nyerges. :D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #856 Dátum: 2010.01.30 15:09:14 »
Egyik barátomnak az apja lecseréli a 4es Golfját, 6ost vesz helyette, az öreg tipikus Kovács úr megveszi x.edik Volkswagenjét*.

Csak vw :flowers: volt 2db I-es, egy II-es és egy kombi delfin Passat. (*bogara nem volt, azt mondja anno akart de kipróbálta és szörnyű)

A Golf aszem 2000-es évjárat, itthon vette és 30 néhányezer km van benne :excl:

Valaki biztos örülni fog, még egy laikus is simán látja, hogy nem volt pörgetve, elég az autóra meg az öregre ránézni, a futómű elemein látni lehet a gyári matricákat meg festékpöttyöket! Havat biztos nem látott, de nem lepődnék meg ha esőt is csak véletlenül.

Cserébe viszont "kicsit" alap, (kurblis ablak és trsai) meg ilyen 'szép' matt bordó, bár lehet valakinek pont bejön majd, meg h.autónál úgyse a szín a legfontosabb tényező.
Üzenem neki, hogy 50ezeré' mögvöszöm :D
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #857 Dátum: 2010.01.30 16:53:50 »

Hat azt hivjuk kamionnak. Nyerges+felpot. Nemde? De. A 3T turest meg meghagytam a felpot fajtajanak/felepitmenyenek  :tt2:


Nyerges: 7.5-8.5t
Pót: 5.5-8.5t ( 5.5: konténerszállító, 8.5: hűtőkocsi)

Legyen igazad kedves Sityu :) Meg le is zarhatjuk :)

Ugyanitt rajtammaradt fingfureszeles ingyen elviheto.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #858 Dátum: 2010.01.30 18:24:57 »
Egyik barátomnak az apja lecseréli a 4es Golfját...
Hány ajtós? És milyen motor van benne? És mennyit szeretne érte? Jöhet priviben is...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #859 Dátum: 2010.01.30 20:22:09 »
Egyik barátomnak az apja lecseréli a 4es Golfját...
Hány ajtós? És milyen motor van benne? És mennyit szeretne érte? Jöhet priviben is...
Tippelhetek? Egynégy, erre utal a kurblis ablak usw.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #860 Dátum: 2010.01.31 12:00:10 »
Hány ajtós? És milyen motor van benne? És mennyit szeretne érte?

5ajtó. Aszem 1.4es, mert 16szelepes és a korai 1.6-osok 8szelepesek voltak :hmmmm:

De majd megkérdezem, árról se tudok nyilatkozni, azt tudom, hogy azért akarja -így- eladni az öreg, mert nevetségesen keveset akartak adni érte a mkereskedésben. :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #861 Dátum: 2010.01.31 12:57:57 »
Na szóval, VW Bogár és Porsche... A "Vezetési stílus" topikban elhangzottak alapján. Van keverés rendesen...

A Bogár karosszériáját NEM Ferdinand Porsche tervezte, de még csak nem is Barényi Béla (tőle "csak" az autó eredeti koncepciója származik, nem a formaterve). A Bogarat a Porsche vezette tervezőiroda fejlesztette ki Hitler 1933-ban kiadott utasítására; a formatervet Erwin Komenda, a Porsche-iroda főtervezője készítette, de nem önálló ötlet, hanem a budapesti születésű Josef Ganz konstrukciója alapján... Hoppácska, így nézett ki 1933-ban (!) a ludwigsburgi Standard autógyár Superior típusa (amit Ganz tervezett) - és milyen érdekes neve volt:



Ganz egyébként zsidó volt, ami ugye a '30-as évek Németországában nem volt jó ajánlólevél; így aztán a Bogár mint "Porsche-konstrukció" ment át a köztudatba, de ez a legnagyobb jóindulattal is csak részben igaz.

"Bogár"-nak egyébként először a New York Times nevezte az autót, '38-ban, a formája miatt; az elnevezés aztán előbb is terjedt el az USA-ban, mint Németországban; utóbbiak csak a 60-as évek elejétől, a lépcsőshátú VW 1500 megjelenésétől kezdték így nevezni a kocsit. Megjegyzendő, hogy Ganz az autóját, amelyből aztán a Standard Superior lett, "Maikäfer"-nek, azaz cserebogárnak hívta!


Ami pedig a későbbi Porschékat, meg a léghűtéses, boxer elrendezésű farmotort illeti: logikus a dolog, mert amikor a Porsche a háború után kijött az első saját típusaival (pl. a 356-ossal), akkor azokat teljes egészében a Bogár technikájára alapozta, így lettek ezek is boxer farmotoros konstrukciók. A 911-es (amit kezdetben 901-esnek hívtak) is erre alapult, csak itt már hathengeres lett a hátul beépített, léghűtéses boxermotor. Amihez nagyon sokáig ragaszkodott a Porsche: csak a '97-ben (!) megjelent új 911-es (a 996-os modell) kapott először vízhűtést, de a boxer farmotor ugye ebben is megmaradt. Ha úgy vesszük, a Porsche 911 a mai napig a Barényi-féle koncepció alapján, Ganz által tervezett konstrukció alapvető elrendezésének felel meg.

Ami a sebességet illeti: egy jó erőben lévő 1.3-as mehet 140-et - óra szerint; a valóságban ez legalább 15-20 kmh-val kevesebb. Tényleges 140-et csak a késői 1.6-osok tudtak, mármint a széria, nem módosított változatok közül.

Légellenállás: a Bogár cW-értéke 0.5 körül mozog (típusváltozat függvényében), ami a 30-as évekre jellemző 0.6-0.7 körüli cW-értékű kocsikhoz képest nem rossz; ez egyébként szintén az eredeti formatervező Ganz, és a továbbfejlesztő érdeme, de semmiképpen nem tekinthető olyasfajta, tudatos aerodinamikai fejlesztés eredményének, ami később természetessé vált.

Az meg, hogy a Bogár ne verné vissza a radarhullámokat, természetesen csak legenda; különben pl. Németországban elég sokáig elég alacsonyak lettek volna a sebesség-túllépésért kiszabott bírságokból származó bevételek  ;) ... De amúgy sincs a dolognak semmiféle műszaki magyarázata.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.31 12:59:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #862 Dátum: 2010.01.31 16:47:03 »
Korrekt!


Viszont nem azt mondtam, hogy nem veri vissza, hanem hogy nem úgy veri vissza. Majd egyszer szerezz egy bogarat és menj el egy sebesség mérő melett (ami az utcákon van kirakva, és mutatja hogy lasssssssííííts) és te is fogod látni ahogy össze vissza mutogat. Amíg nem láttam volna a saját szememmel és is azt mondanám, hogy városi legenda. De ki kell próbálni és látni fogod...ennyi..

De a többi korrekt! Grat!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #863 Dátum: 2010.01.31 17:16:42 »
Korrekt!


Viszont nem azt mondtam, hogy nem veri vissza, hanem hogy nem úgy veri vissza. Majd egyszer szerezz egy bogarat és menj el egy sebesség mérő melett (ami az utcákon van kirakva, és mutatja hogy lasssssssííííts) és te is fogod látni ahogy össze vissza mutogat. Amíg nem láttam volna a saját szememmel és is azt mondanám, hogy városi legenda. De ki kell próbálni és látni fogod...ennyi..

De a többi korrekt! Grat!
Attól még a rendőrségi radarral szemben nem hiszem, hogy szintén így működik  ;) A faluvégi méregető meg úgysem érdekel senkit sem  :D

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #864 Dátum: 2010.01.31 17:17:34 »
Korrekt!


Viszont nem azt mondtam, hogy nem veri vissza, hanem hogy nem úgy veri vissza. Majd egyszer szerezz egy bogarat és menj el egy sebesség mérő melett (ami az utcákon van kirakva, és mutatja hogy lasssssssííííts) és te is fogod látni ahogy össze vissza mutogat. Amíg nem láttam volna a saját szememmel és is azt mondanám, hogy városi legenda. De ki kell próbálni és látni fogod...ennyi..

De a többi korrekt! Grat!

Amelyik mögött rendőr áll az beméri, az utcaiak meg nekem is össze-vissza mutatnak.  ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #865 Dátum: 2010.01.31 17:20:47 »
Sityuska:) Gyalog mit szoktak mérni rajtad édesszív? :D

Amúgy jó legyen igazatok, nem akarok meggyőzni senkit. Majd próbálja ki :)

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #866 Dátum: 2010.01.31 17:26:11 »
Sityuska :) Gyalog mit szoktak mérni rajtad édesszív?

Gyalog vagyok a legveszélyesebb.  :ph34r: :lol:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #867 Dátum: 2010.01.31 17:27:02 »
Majd próbálja ki :)
Ha adsz egy bogarat, kipróbálom objektív határ felett (de nem én vezettem  :surrender:)   :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #868 Dátum: 2010.01.31 23:30:37 »
Viszont nem azt mondtam, hogy nem veri vissza, hanem hogy nem úgy veri vissza. Majd egyszer szerezz egy bogarat és menj el egy sebesség mérő melett (ami az utcákon van kirakva, és mutatja hogy lasssssssííííts) és te is fogod látni ahogy össze vissza mutogat. Amíg nem láttam volna a saját szememmel és is azt mondanám, hogy városi legenda. De ki kell próbálni és látni fogod...ennyi..
Szerinted a német rendőrök úgy kb. négy évtizeden át képtelenek voltak bemérni az útjaikon rohangáló temérdek Bogár sebességét?

Vedd már észre, hogy ez mekkora galaktikus nagy képtelenség  :hug: ... Nem számít, mit mutatnak azok az útszéli xarok és mit nem (amúgy tök gyakran mutatnak nekem is összevissza értékeket, mindenféle autókkal).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #869 Dátum: 2010.02.02 17:29:30 »