Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5181203 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #825 Dátum: 2010.01.28 18:33:52 »
egy kamion kb. 100 szgk. terhelését adja az útnak

Jó lesz az 1000-nek is...

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #826 Dátum: 2010.01.28 19:45:45 »

Mondom még egyszer: nem örömükben száguldoznak.


Egyszer nem Te írtad a bolti eladókról, hogy aki nem tud rendesen viselkedni a vevővel mennyen el utcaseprőnek? Szerintem aki nem tud normálisan közlekedni, keressen másik munkát.  ;)

Mielőtt elkezdenénk az "okosításomat", jelzem közel egy évig jártam trélerrel Németországot, Én abbahagytam, kerestem másikat.  ;)

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #827 Dátum: 2010.01.28 19:51:36 »
egy kamion kb. 100 szgk. terhelését adja az útnak

Jó lesz az 1000-nek is...


Egy műsorba 15000-ről beszéltek, de ezt egy kicsit soknak tartom.

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #828 Dátum: 2010.01.28 20:06:50 »
Uresen a kamion is csak 7-10 Tonna....

Ennyi a "traktor" + a vontatmány.  ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #829 Dátum: 2010.01.28 20:30:23 »
Egy műsorba 15000-ről beszéltek, de ezt egy kicsit soknak tartom.

Az sem elképzelhetetlen. Elég csak a gigantikus méretű nyomvályúkra gondolni. De a lényeg annyi, hogy az utak elhasználódása a mai forgalmi viszonyok között majdnem kizárólag a nehéz járműveknek (teherautók, buszok) köszönhető.

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #830 Dátum: 2010.01.28 20:36:37 »
Egy műsorba 15000-ről beszéltek, de ezt egy kicsit soknak tartom.

Az sem elképzelhetetlen. Elég csak a gigantikus méretű nyomvályúkra gondolni. De a lényeg annyi, hogy az utak elhasználódása a mai forgalmi viszonyok között majdnem kizárólag a nehéz járműveknek (teherautók, buszok) köszönhető.


Még a Buszok nem is annyira gáz, azok olyan 10t körül vannak, de a nyergesek a 40t+ rendesen nyírják az aszfaltot.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #831 Dátum: 2010.01.28 21:07:09 »
Ezeknek a kamionoknak 80%-nak a vasúton lenne a helye... De ebbe már ne menjünk bele, mert nem ide való   (jön valamelyik modi és oszt lesz  :naspang:   :D)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #832 Dátum: 2010.01.28 21:36:18 »
Menjen a kamion az autópályára? Van, ahol nincs autópálya, halló! Pl. nem tudok róla, hogy tegnapról mára megépült volna az M4-es. Vagy ha van is autópálya, a főnöke azt mondta, hogy nem mehet rá, mert meg kell spórolni a díjat.

Ez, amit itt látok, a "szokásos" személyautós hozzáállás a kamionosokkal szemben, az ellenségkép-típusú. Ami részben abból fakad, hogy nem ismeritek annak a világnak a szabályait. Pl. hogy a sofőr azt csinálja, amit a főnöke mond neki, különben kirúgják (minél keletebbre megyünk, annál inkább igaz ez). Ami természetesen nem mentesíti őt a felelősség alól - de legalább annyi empátiát lehetne (!kellene!) tanúsítani vele szemben, hogy nem nehezítjük meg a dolgát feleslegesen.
Khm, kicsiny hazánkban igen nehezen spórolhatja meg egy kamion a matrica díját, ugyanis a legtöbb egy-két számjegyű úton is kötelező nekik a matrica, legalábbis olyan szakaszokon, amit gyakorlatilag nem tudnak kikerülni. R-go matrica idehaza kell. (ami a durva, most beszéltem egy kedves ismerőssel, fuvarozó cége van. Mondja, itt az év eleje, költenek másfél millát matricára :eek: Pedig csak asszem 6-7 kamionjuk van...)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #833 Dátum: 2010.01.28 22:02:47 »
Mondom még egyszer: nem örömükben száguldoznak.

Egyszer nem Te írtad a bolti eladókról, hogy aki nem tud rendesen viselkedni a vevővel mennyen el utcaseprőnek? Szerintem aki nem tud normálisan közlekedni, keressen másik munkát.  ;)
Te is tudod, hogy ez nem jó példa  ::) ...

Mondom még egyszer, többekre reagálva: NEM az az álláspontom, hogy jó dolog, mikor a kamionos száguldozik lakott területen belül! Hisz a legelején írtam, mennyire rühellem, mikor faluban 90-el tépnek, lenyomnak, előznek. De ez még véletlenül sem jelenti azt, hogy egy másik autósnak kellene fölötte önbíráskodnia. Már csak azért sem, mert ez rá nézve is veszélyes - sőt, elsősorban rá nézve veszélyes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #834 Dátum: 2010.01.29 01:36:52 »
Uresen a kamion is csak 7-10 Tonna....

Ennyi a "traktor" + a vontatmány.  ;)

Hat azt hivjuk kamionnak. Nyerges+felpot. Nemde? De. A 3T turest meg meghagytam a felpot fajtajanak/felepitmenyenek  :tt2:
kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #835 Dátum: 2010.01.29 08:49:34 »
Ezeknek a kamionoknak 80%-nak a vasúton lenne a helye... De ebbe már ne menjünk bele, mert nem ide való   (jön valamelyik modi és oszt lesz  :naspang:   :D)
Hogy mast ne mondjak, szeretnek a vonatot Ok is csakhat...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #836 Dátum: 2010.01.29 10:02:43 »
Ezeknek a kamionoknak 80%-nak a vasúton lenne a helye... De ebbe már ne menjünk bele, mert nem ide való   (jön valamelyik modi és oszt lesz  :naspang:   :D)
Hogy mast ne mondjak, szeretnek a vonatot Ok is csakhat...

Amennyiben bizonyos vagy a csakhat utani reszben, engem erdekelne, mi az oka, johet privatban is, ha ide nem akartad :)
kisa
born to ride

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #837 Dátum: 2010.01.29 10:15:03 »
Például hogy a vonat ölég gyakran nem jár.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #838 Dátum: 2010.01.29 10:55:49 »
Hogy miért nem vasút röviden: drága és lassú (mindkettő elé rakhatnám a nagyon szót is) a közútihoz képest. De ez már nagyon nem egyéb autók...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #839 Dátum: 2010.01.29 11:48:40 »
Hogy miért nem vasút röviden: drága és lassú (mindkettő elé rakhatnám a nagyon szót is) a közútihoz képest. De ez már nagyon nem egyéb autók...
A vasúti szállítás sokkal-sokkal rugalmatlanabb, mint a közúti; nem beszélve arról, hogy ezermillió helyre nem is lehet vasúton eljuttatni az árut. A közúti szállításnak sok szempontból nincs reális alternatívája, ezzel nem lehet mit kezdeni.

A témát pedig folytathatjuk mondjuk a "teljesen OFF"-ban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )