Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5173775 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #795 Dátum: 2010.01.28 13:11:41 »
Mikor voltál utoljára? Az utóbbi két hónapban, a hótól, fagyoktól nagyon xarok lettek az utak. Szalonta-Várad kész katasztrófa, 90-es évek elején volt utoljára ilyen rossz  :ph34r: ... És az E60-as is meglehetősen gáz, egy rakás kátyú keletkezett, főleg a befelé tartó sávban. Néha csak anyáztam kínomban, ahogy el-eltrafáltam őket, mert a nedves úton, sötétben, tompítottal, az állandó szembeforgalomtól elvakítva még 80-as tempó mellett is képtelenség  volt időben kiszúrni és kikerülni őket  :censored: ... Közben pedig folyamatosan pár méterrel mögöttem jött az épp aktuális kamion  :helpsmilie:

Meg karacsony elott amikor kezdodtek a fagyok... Mondjuk azota Bp-n is megsokszorozodott a katyuk szama :( Nekem csak a Nagyvarad utani szakasz erdekes mert nem Nagyszalontanal megyek at...
Javaslom folytassuk a teljesen OFF vagy beszelgessunk topicban (esetleg privatban) :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #796 Dátum: 2010.01.28 13:56:36 »
Lehet, hogy bunkóság, de ezt nem szoktam hagyni.
És ezt hogy éred el? Rágyorsítasz, mikor elkezdene előzni? Nem veszélytelen, több szempontból sem...
Nem amikor elkezd, hanem amikor még csak akar, így aztán el sem kezdi. A faluk általában nem nyílegyenes 5 km-res szakaszból állnak, így csak azon a kevés szakaszon kell picit jobban rálépni a gázra, ahol egyáltalán előzhetne. Nem rendszeres ez a játék, csak ha tényleg barom jön mögöttem. 6-ban óra szerint 62-65 körül lehet még menni (ez 1500-as fordulat), általában ezt tartom, legyen elég ennyi. Nem azért szenvedek sok km-ren keresztül, amíg átrágom magam rajtuk, hogy kezdjem elölről az egészet a falu után. Nem vagyok büszke rá, de ez van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #797 Dátum: 2010.01.28 14:28:00 »
Nem amikor elkezd, hanem amikor még csak akar, így aztán el sem kezdi. A faluk általában nem nyílegyenes 5 km-res szakaszból állnak, így csak azon a kevés szakaszon kell picit jobban rálépni a gázra, ahol egyáltalán előzhetne. Nem rendszeres ez a játék, csak ha tényleg barom jön mögöttem. 6-ban óra szerint 62-65 körül lehet még menni (ez 1500-as fordulat), általában ezt tartom, legyen elég ennyi. Nem azért szenvedek sok km-ren keresztül, amíg átrágom magam rajtuk, hogy kezdjem elölről az egészet a falu után. Nem vagyok büszke rá, de ez van.
Ne értsd félre: világos, hogy miért csinálod, és igazad is van. De ahogy én tapasztaltam, ehhez közel arra a tempóra kell gyorsítani, amivel a kamion menni akarna, különben meg fogja próbálni az előzést  ::) ... Az pedig nagyon sok. Egy mindenre elszánt román kamionos 80-nál még simán megelőz a faluban  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #798 Dátum: 2010.01.28 14:36:59 »
Én egy másik technikát szoktam választani ami általában hatásosnak is bizonyul. Mivel nem akarok kis falukban száguldozni (ó milyen meglepő tőlem mi?:)), mert a cops unatkozik ezért radarozik.
 Szóval amikor nagyon nyomul a kamionos én egyszerűen lelassítok előtte amíg ő a felezővel visszagangol legalább 4x4et, aztán otthagyom a fenébe... Ha utánna lehetőséged van mutatni a 4x4et nekik általában tudják, hogy nem kéne szívózniuk..
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.28 14:39:53 írta BRS cimbi »

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #799 Dátum: 2010.01.28 14:52:45 »
Én egy másik technikát szoktam választani ami általában hatásosnak is bizonyul. Mivel nem akarok kis falukban száguldozni (ó milyen meglepő tőlem mi?:)), mert a cops unatkozik ezért radarozik.
 Szóval amikor nagyon nyomul a kamionos én egyszerűen lelassítok előtte amíg ő a felezővel visszagangol legalább 4x4et, aztán otthagyom a fenébe... Ha utánna lehetőséged van mutatni a 4x4et nekik általában tudják, hogy nem kéne szívózniuk..

Jartam mar ugy, hogy beertunk egy kis faluba lelassitottam 55-60-ra, de nem igazan akart visszagangolni... ;) Elozni sem akart, mert szembol jottek, viszont haladni szeretett volna. Erosebb kutya b*****k alapon ramvillantott parat, kb olyan kozel jott, hogy eppen lathatta az auto elejet a fonoki fotelbol es megvarta mig lehuzodok...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #800 Dátum: 2010.01.28 14:58:45 »
Szóval amikor nagyon nyomul a kamionos én egyszerűen lelassítok előtte amíg ő a felezővel visszagangol legalább 4x4et, aztán otthagyom a fenébe... Ha utánna lehetőséged van mutatni a 4x4et nekik általában tudják, hogy nem kéne szívózniuk..
Ez már "szivatás" kategória, nem csinálnám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #801 Dátum: 2010.01.28 15:00:50 »
Szerintem meg ha elkezd előzgetni faluban ahol öregek, gyerekek járkálnak, bicikliznek az út szélén...ő meg le akar tolni, meg előzni, meg nyomul sztem az a  :censored: kategória...

Ha én lelassítom az nem szivításból van, hanem mert jelzem neki hogy fogja vissza magát....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #802 Dátum: 2010.01.28 15:20:15 »
Szerintem meg ha elkezd előzgetni faluban ahol öregek, gyerekek járkálnak, bicikliznek az út szélén...ő meg le akar tolni, meg előzni, meg nyomul sztem az a  :censored: kategória...

Ha én lelassítom az nem szivításból van, hanem mert jelzem neki hogy fogja vissza magát....
Bár ez nem mentesíti a viselkedésüket, de egyikük sem passzióból rohan. Hanem mert muszáj neki. A kelleténél jobban nem akarom megnehezíteni a dolgukat, még ha helytelenítem is, amit művelnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #803 Dátum: 2010.01.28 15:25:31 »
Jah de ha elüt valakit előttem és én engedtem el melettem azért hiába tudom hogy én nem vagyok vétkes benne viszont kattognék rajta egy ideig hogy mi lett volna ha nem engedem el... szal én így álok ehez. Ha meg sietni kell akkor tegye falun vagy városon kívül, de semmiképpen se ott ahol nagy a gyalogos forgalom...bár sztem városon kívül sem kéne nyélgázon végig küldeni a 30tonnát...

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #804 Dátum: 2010.01.28 15:33:21 »
Jah de ha elüt valakit előttem és én engedtem el melettem azért hiába tudom hogy én nem vagyok vétkes benne viszont kattognék rajta egy ideig hogy mi lett volna ha nem engedem el... szal én így álok ehez. Ha meg sietni kell akkor tegye falun vagy városon kívül, de semmiképpen se ott ahol nagy a gyalogos forgalom...bár sztem városon kívül sem kéne nyélgázon végig küldeni a 30tonnát...

 Azt kellene latni, hogy nem rajtad mulik... Az Ave nem kis auto, de siman atmegy rajta ha siet...tokmind1, hogy Te el akartad engedni vagy sem...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #805 Dátum: 2010.01.28 15:39:11 »
Jah de ha elüt valakit előttem és én engedtem el melettem azért hiába tudom hogy én nem vagyok vétkes benne viszont kattognék rajta egy ideig hogy mi lett volna ha nem engedem el... szal én így álok ehez. Ha meg sietni kell akkor tegye falun vagy városon kívül, de semmiképpen se ott ahol nagy a gyalogos forgalom...bár sztem városon kívül sem kéne nyélgázon végig küldeni a 30tonnát...
Ha ilyen típusú agyalást folytatunk, akkor ugyanekkora valószínűséggel lehetséges az is, hogy felb...a az agyát hogy nem engeded előzni, emiatt ott keftet 2 méterre a seggedben, aztán vmiért neked fékezned kell és eltapos. Ez ugyanígy megtörténhet! Akar a rosseb 40 tonnát a háta mögé, a személyautókénál sokkal hosszabb fékúttal, bepipult sofőrrel.

Mondom még egyszer: nem örömükben száguldoznak.

Nem kell játszani az önkéntes rendőrt, az sosem vezet jóra. Ha nem akarod, hogy megelőzzön, gyorsíts, szakadj el tőle. De ne szivasd, ne kényszerítsd lassításra. Csak az állását igyekszik megtartani.

Ami pedig a nyélgázt illeti: annyival tud menni, amennyit a leszabályozó enged. Ez 90-valamennyinél szinte sosem szokott több lenni. Aztán ezt igyekszik mindenhol tartani (lakott területen belül is), hogy időt nyerjen. Sajnos keletebbre még nagyon nem divat olyan menetidőket kalkulálni, amibe belefér(ne) a törvénytisztelő tempó.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.28 15:41:43 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #806 Dátum: 2010.01.28 15:43:22 »
És akkor még nem említettük azokat, akiknek az út mellett repedezik szét a házuk, mert napi 1000 kamion tép el mellette 80-nal.
Értem, hogy nyomja őket az idő, meg pénzbe kerül a lassítás-gyorsítás, de menjen autópályára, ott gurulhat konstans sebességgel. Ja, hogy azért többet kell fizetni, ez már legyen az ő gondja. Ezek mind spórolásból mennek a 86-oson és nem fizetnek annyi útdíjat, amennyire tönkrevágják az utakat és a környező falukat (egy kamion kb. 100 szgk. terhelését adja az útnak, itt 10 járműből 6-8 kamion, lehet számolni). Így aztán nincs lelkiismeret furdalásom, hogy feltartom őket a falukban.
Az már csak ráadás, hogy kb. két éve egy ukrán kamion leszorított előzés közben az árokba (úgy gondolta, ő is előzni kezd), lehúzva a kocsi bal oldalát, majd továbbment, mintha mi sem történt volna. Nem találtam meg, mert nem tudtam, melyiket állítsam meg (ha-ha, mintha meg tudtam volna állítani bármelyiket is). 100e Ft nagyságrendű károm lett, zsebből

mod: érdekes, Ausztriában még nem találkoztam 90-nel lakott területen száguldozó kamionnal  :whistling: Ha megvágnák őket rendszeresen, itt sem tennék. Nem kellene mást tenni, csak megnézni a tachografot és átlagsebességet számolni, mennyi idő alatt téptek át az országon, aztán a határon bírság + kényszerpihi. A szabályok annyit érnek, amennyire betartatják azokat.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.28 15:53:14 írta Nagycitrooom »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #807 Dátum: 2010.01.28 15:46:56 »
Ha mar kamionosok. Akkor vallnak csak igazan agrassziv baromma, amikor lecsatoljak a vontatmanyt.  :wacko: Akarhanyszor talalkoztam szoloban egy kamionnal, mind meg akarta mutatni (amit sztem mindenki tud) hogy most aztan hogy bir menni. Volt olyan, hogy varosban, belsosavban 80-al eloztem a kocsisort, ez meg mogottem dudal, integet es villog, a lokostol 12cm-re  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #808 Dátum: 2010.01.28 15:50:15 »
Hidd el, hogy látom, hogy nem csak rajtam múlik. És igen ő nagyobb és simán átmegy rajtam, de azért ő is odafigyel... szal ez nem teljesen úgy működik mint a mesékben, hogy mindjárt belédmegy hátulról és átmegy rajtad és reccs....azért ha neked jön jogilag ő a hibás meg a macera meg a kamion eleje ami szintén sérül stb.... szal hidd el hogy hatásos tud lenni, de nem vitatkozom, mert bizonyára ti jobban tudjátok. Csak én így állok ehhez...főleg azét mert nem szeretem, ha kamionok előzgetnek enem és nem szeretném ha esetleg rámrántaná a kormányt mert jönnek éppen szemből és mert nem akarok passzív résztvevője lenni annak, hogy ő majd utánna jól belendül és legyalulja a környéket...

Nem játszom a rendőrt, de nem fogok bezabálni egy trafipaxot mert a baromállatnak nyomulnia kell... ha annyira siet és fontos neki az időpont húzzon az autópályára és tolja neki ahogy akarja...de ne engem akarjon ***ogatni és befolyásolni mert ő hülye volt és elválalta hogy odaér egy X időpontra ami gyakorlatilag esélytelen... és nem az az ember vagyok akit ha szivatnak nem megyek utánna az első benzinkútig...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #809 Dátum: 2010.01.28 15:53:45 »
.......... nyélgázon végig küldeni a 30tonnát...

Jozsibacsi a biciklirol ugyanigy ellenzi azt, hogy Te nyelgazon vegigkuldod a ket tonnat....
kisa
born to ride