Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5178023 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #780 Dátum: 2010.01.28 10:18:41 »
Akkor még egyszer összefoglalnám, az eddigi esélyesek 150 ló körül voltak, ehhez képest a 130 kevés, meg hát a tömeg is számít.
A turbó, és az ebből adódó alul is erős karakterisztika miatt biztos, hogy kellemesebb, mint a szívó motoros Verso és S-Max. Azt a mínusz pár lóerőt bőven kompenzálja, hogy nagyobb nyomatékot ad le alacsonyabb és szélesebb fordulatszám-tartományban. Ezek az új benzines turbók jellemzően már 1000-es (!) fordulat környékéről használhatók, föl egészen 5000-ig. Egy szívó benzines, ebben a méretosztályban, képtelen ilyesmire.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #781 Dátum: 2010.01.28 10:20:28 »
Mindegy mert 126 lovasat vett  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #782 Dátum: 2010.01.28 10:33:24 »
A múltkor volt téma, hogy egy mai nagykocsiba "kell-e" a sok lovacska. Itt egy érdekes cikk a témában. Kiemelném a lényeget:

"Tudják mit? Ez az autó a tipikus autóhasználók 95 százalékának az idő 95 százalékában pont elég, a maradékban sem nyűgös. Ebben a 95 százalékban azt nyújtja, amit egy S80-astól vár az ember. És ha automata lenne a váltója, még matekolni se kéne annyit."

Vagyis egy 15kg/LE arányú autó - ami még így is 13mp alatt van százon, jelzem - bőven elég. Annak az 5%-nak az idő 5%-ában nem, aki bár nem tudja rendesen kezelni a váltót, mégis siet. De egy jó automatával még ez se lenne probléma. Ennyit a teljesítményhajszolásról. Szerintem.
A 240 Nm miatt alighanem tényleg lehet normálisan autózni ezzel az autóval, mert bár nem gyorsul valami jól, de kellően rugalmas, lehet vele előzni, bírja az emelkedőket is. Én azt mondom, egyáltalán nem baj, hogy kínálják ilyen motorizációval IS ezt az autót. Alapmotornak elég.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #783 Dátum: 2010.01.28 12:16:14 »
Alapvetően nem a menetteljesítményekkel van a gond. Egy városi autótól, ami így megy, nem vár a vevő eszetlen tempót. Viszont ez egy utazóautó.
Aminek tökéletesen megfelel. Szvsz.
Nem városban problémás a gyenge motor, hanem hosszú távon. De ez a Volvo szerintem is eleget tudhat (alapmotor-viszonylatban), városon kívül is. Sőt, inkább arra lehet alkalmas, mert városban valszeg elég sokat kell váltogatni.

Egyébként tudjátok, mi lehet a nagyon okos megoldás erre az egész mizériára? A valódi kecske & káposzta technika? Hát valami olyasmi, mint ez a Rinspeed! Ha akarom, 60 lóval elgurulászok (pl. városban bőven elég egy ekkora autóba), és spórolok; de ha kell (pl. országúton, sietősen), egy gombnyomás és megjön az erő  :yes: ... Kiváló ötlet!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #784 Dátum: 2010.01.28 12:21:12 »
Ismerősöm meg egy szuka dobermannért kiment vele Norvégiába. ;) Az kemény lehetett.
'90-ben, Norvégiában, a lengyelek ott hemzsegtek a teletömött, a tetőn második autónyi méretű csomagkupaccal megpakolt Kispókokkal mindenfelé. Blokkolták a meredekebb hegyi utakat rendesen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #785 Dátum: 2010.01.28 12:24:04 »
... mint ez a Rinspeed! Ha akarom, 60 lóval elgurulászok (pl. városban bőven elég egy ekkora autóba), és spórolok; de ha kell (pl. országúton, sietősen), egy gombnyomás és megjön az erő  :yes: ... Kiváló ötlet!
Ezzel csak egy bajom van: a 160Le-s árat kell fizetni és azt használhatod 60Le-sként is  :hmmmm:
Az 1,6-os S80-ast én lefogadom teljes értékűnek, simán használható, csak ugye nem mindegy miből ül át az ember.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #786 Dátum: 2010.01.28 12:32:51 »
Amikor az Avét megvettem, azt hittem, hogy majd ezek a problémák a múlté lesznek. De az a helyzet, hogy már akkora a forgalomsűrűség, hogy szinte mindegy, milyen erős autóban ülsz. Persze, ha folyton a váltót dolgoztatod, akkor azért lesz valami hatása, de a nyugalom a hosszú élet titka.
Egyébként pont a kamion még nehezebb tészta is, mert azok a falvakon átgázolnak 80-nal, és szó nélkül visszaelőznek, ha nem mész velük ennyivel.
Ezt én is nagyon tudom utálni, mikor a Starlettel közlekedek. Megyek 100-al, beérem a 90-el haladó kamiont; nagy nehezen, padlót taposva, koncentrálva, kalkulálgatva megelőzöm (mindegy milyen erős az autó? hahaha de jó vicc) - aztán a következő településen, ahol én leveszem 70-re, ő meg megy tovább 90-el, utolér, és irgalmatlanul lenyom  :eek: ... De sokszor átéltem már ezt. Ami nagyon durva ebből a szempontból, az pl. a 4-es út (meg a romániai folytatása, különösen).

Jöttök mindig ezzel a nyugalom-dologgal  :) ... Pedig annyira értelmetlen: ha x időpontban tudtál elindulni és y időpontig célhoz kell érni, akkor nincsenek opciók. (Ha az embernek mindegy, mert nem időre megy, akkor persze úgy megy, ahogy épp kedve tartja.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #787 Dátum: 2010.01.28 12:36:43 »
Ezzel csak egy bajom van: a 160Le-s árat kell fizetni és azt használhatod 60Le-sként is  :hmmmm:
Ez igaz; de akkor is ki van küszöbölve az erős autó egyik fő problémája: hogy az erejét mindig meg kell fizetned (fogyasztásban), akkor is, amikor nem lenne rá szükség. Okos dolog ez, mindenképpen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #788 Dátum: 2010.01.28 12:37:03 »
A romaniai szakaszon a legjobb taktika ha beallsz a kamion moge. Megy vegig 90-100al es te is mehetsz mogotte. Ok tudjak, hogy hol mernek mert folyamatos kapcsolatban vannak egymassal. Veszelyeztetni nem veszelyeztetsz gyalogost, mert ahol a kamion meg tud allni ott Te is :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #789 Dátum: 2010.01.28 12:46:29 »
Hát nemtom én azért félnék a repkedő kövektől...ahogy halottam a román utak nem valami up to date ek...és a kamionok azért dobálnak rendesen...

Lehet inkább kéne egy cb rádió:D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #790 Dátum: 2010.01.28 12:49:43 »
Egyébként pont a kamion még nehezebb tészta is, mert azok a falvakon átgázolnak 80-nal, és szó nélkül visszaelőznek, ha nem mész velük ennyivel.
Lehet, hogy bunkóság, de ezt nem szoktam hagyni.
És ezt hogy éred el? Rágyorsítasz, mikor elkezdene előzni? Nem veszélytelen, több szempontból sem...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #791 Dátum: 2010.01.28 12:56:28 »
Hát nemtom én azért félnék a repkedő kövektől...ahogy halottam a román utak nem valami up to date ek...és a kamionok azért dobálnak rendesen...

Lehet inkább kéne egy cb rádió:D

Nem mogotte 5m-re kell menni, csupan tartani egy konstans tavolsagot. Egyebkent tenyleg rosszak az utak, de a repkedo kovek nem jellemzoek. Max. ha frissen aszfaltoznak es leszorjak kaviccsal, de akkor mindegy mert a szgk is dobja rad...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #792 Dátum: 2010.01.28 13:00:52 »
A romaniai szakaszon a legjobb taktika ha beallsz a kamion moge. Megy vegig 90-100al es te is mehetsz mogotte. Ok tudjak, hogy hol mernek mert folyamatos kapcsolatban vannak egymassal. Veszelyeztetni nem veszelyeztetsz gyalogost, mert ahol a kamion meg tud allni ott Te is :)
Vágom ezt a CB-s sztorit, de egyrészt nagyon nem szívesen megyek tartósan kamion mögött, felvághat valamit, kirepülhet belőle valami; másrészt amit ott a falvakban rendeznek, az tényleg ámokfutás. Főleg sötétben. Dörgetnek árkon-bokron 90-95-el, miközben a kivilágítatlan faluban, az útpadkán botorkálnak a gyalogosok meg az állatok  :wacko: ... Én sem szoktam betartani faluban az 50-et, de arra, amit ezek a kamionosok művelnek, nem vinne rá a lélek - kész istenkísértés  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #793 Dátum: 2010.01.28 13:05:50 »
Nem mogotte 5m-re kell menni, csupan tartani egy konstans tavolsagot. Egyebkent tenyleg rosszak az utak, de a repkedo kovek nem jellemzoek. Max. ha frissen aszfaltoznak es leszorjak kaviccsal, de akkor mindegy mert a szgk is dobja rad...
Mikor voltál utoljára? Az utóbbi két hónapban, a hótól, fagyoktól nagyon xarok lettek az utak. Szalonta-Várad kész katasztrófa, 90-es évek elején volt utoljára ilyen rossz  :ph34r: ... És az E60-as is meglehetősen gáz, egy rakás kátyú keletkezett, főleg a befelé tartó sávban. Néha csak anyáztam kínomban, ahogy el-eltrafáltam őket, mert a nedves úton, sötétben, tompítottal, az állandó szembeforgalomtól elvakítva még 80-as tempó mellett is képtelenség  volt időben kiszúrni és kikerülni őket  :censored: ... Közben pedig folyamatosan pár méterrel mögöttem jött az épp aktuális kamion  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #794 Dátum: 2010.01.28 13:07:27 »
Pár napja írtam a vezetési  stílusban a kaminokról... ma egy kukásautó előzgetett a belső sávban....