Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5187985 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #510 Dátum: 2010.01.07 11:02:13 »
Nekem nagyfatinak 1.4 G astrája van. És szereti. Nincs vele semmi gondja, pedig azért ő tolja neki elég rendesen, amikor úgy alakul, hogy haverral vagyok és sietünk valahova...már a haverok félnek néha(taxis volt pesten 20évig).
Szóval G astrával részünkről semmi baj nincs. Az ülései pont olyan kényelmesek amilyennek lennie kell. Az 1.4es motor számomra harmatos, de tanuló kocsinak bőven elegendő. A legroszabba az hogy amikor beülök és becsukom az ajtót... az egész valahogy merevebbnek hat mint ave.. Kormány és váltó bőr bevonatot kapott... Ha pörög azért elég tűrhetően megindul... belül csönd van...nem eszik sokat... a motortér 6év után is szalon állapotú... olajból nem kér és 7-8literrel eljár, a rádió tűrhetően jó... ami viszont idegesít: a központi zár olyan elemi erővel kattan be, hogy először azt hittem már sosem fogom tudni kinyitni:)

Valamint tényleg annyi törött van belőle,  eladó és az alkatrész is kb suzuki kategóriába esik... hogy sztem egy potencionális jelölt lenne a listámon... Sztem a formaterv is elég jól bevált(nekem tetszik)... csak ezt meg a nagy eladott darabszám ölte meg....Én nem akarom ajnározni, de tény hogy nem egy olyan rossz kocsi a G astra...csak ne fogjál ki céges példányt mert elég közkedvelt flotta kocsi volt...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #511 Dátum: 2010.01.07 11:03:16 »


Nem egy szivderito latvany, es nagyon finoman fogalmaztam.  :yawn:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #512 Dátum: 2010.01.07 11:05:39 »
Ismerős faterjának G Astrája van. Azt mondta, olyan kényelmetlen ülésben még nem ült. Nem is hajlandó azóta vezetni a kocsit, pedig szalonautó volt. Az is elég vicces lenne, ha oktatás közben néha meg kéne állni, mert olaj kell neki...
És akkor mi lenne? Utalnék rá, hogy éppenséggel Corollák is szoktak olajat fogyasztani  ::) ... Meg, mondom, ez egy túllihegett dolog. Inkább az 1.6-osokra, és inkább a régebbi évjáratokra jellemző. És korántsem törvényszerű. Bence barátomnak '96-os 1.4 Ecotec Astrája van (ott volt a tavaszi talin) - 200 ezer km fölött jár, és alig fogyaszt olajat.

Ami az ülést illeti - nekem nincs bajom vele; idén ősszel is többszáz km-t vezettem unokatesómék G-Astráját (ja, az sem fogyaszt olajat, bár abban nagyon kevés a km, valami 60 ezer), semmi gond nem volt az üléssel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #513 Dátum: 2010.01.07 11:07:05 »
Ha teszem azt a G Astranak sz@rok is az ulesei, az akkor is kizart, hogy a Yaris I-nek kenyelmesebbek.  :)
Nem kényelmesebbek, de nem is kényelmetlenebbek. Rendben vannak a Yaris ülései (is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #514 Dátum: 2010.01.07 11:10:37 »
Szervizes szerint az 1.6-osok közül 10-ből 7 eszi az olajat. Ez valóban típushiba.

Mi a baj a Yaris műszerfalával?
Nekem 1.4-es Astra kéne; azoknál jobb az arány.

A Yaris műszerfalával az a bajom, hogy nem tetszik  ::) ... Ez az ívelt, gömbölyű formavilág az én szememnek nagyon nőies és idegen (tényleg ufós). Ami mellette szól, az a számos praktikus részlet, a sok pakolóhely, és ez nem lényegtelen szempont - de a designja nem jön be. Persze ez adott esetben nyilván nem lesz kizáró ok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #515 Dátum: 2010.01.07 11:14:58 »
Találtam a Z14XE-ről is vezérműszíj-csere intervallumokat, úgyhogy szvsz nem ez lesz a különbség... Hacsak nem írták el. Ha kapsz infót és megírod, azt megköszönöm  :yes: !
Időközben beszéltem a szerelőmmel telefonon. Ő Opelnél dolgozott jó ideig, tehát eléggé vágja a témát. ::) Nagy különbség nincs, az egyetlen szembeötlő a környezetvédelmi osztályba sorolás és lambdaszondák száma. Az X14XE-nél csak a kat. előtt van szonda, a Z14XE-nél pedig előtte és utána is. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #516 Dátum: 2010.01.07 11:15:07 »
Nem egy szivderito latvany, es nagyon finoman fogalmaztam.  :yawn:
Mondjuk, sikerült beraknod egy olyan képet, amin egész jól mutat  ;) ... Ha alaposan megnézi az ember, látja, hogy ez egy igencsak átgondolt formaterv, korántsem csak a "házi feladatot" oldották meg; de nem tehetek róla, nekem ez a formavilág nem jön be.

Viszont arra a minap, a Twingot vezetve, ismételten rájöttem, hogy a középső kijelző nekem nem lenne gond, sőt... A szememnek kevésbé kell fókuszt váltania hozzá, mint a hagyományoshoz, és a digitális sebesség-kijelzés is szimpi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #517 Dátum: 2010.01.07 11:17:27 »
Időközben beszéltem a szerelőmmel telefonon. Ő Opelnél dolgozott jó ideig, tehát eléggé vágja a témát. ::) Nagy különbség nincs, az egyetlen szembeötlő a környezetvédelmi osztályba sorolás és lambdaszondák száma. Az X14XE-nél csak a kat. előtt van szonda, a Z14XE-nél pedig előtte és utána is. :)
Hát ez tényleg nem nagy eltérés. Köszi, hogy utánajártál  :yes:

Igazából ez a Twinport motor lenne az érdekes, ami a Classicokban van  :hmmmm: ... Kevesebbet fogyaszt... Csak az évjárat miatt anyagilag (még) túl magasan van nekem.

Pörögni mondjuk ugyanolyan marha sokat pörög, mint a Yaris vagy a Corolla  ::) ... 130-nál 4000.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #518 Dátum: 2010.01.07 11:19:12 »
Mondjuk, sikerült beraknod egy olyan képet, amin egész jól mutat  ;) ... Ha alaposan megnézi az ember, látja, hogy ez egy igencsak átgondolt formaterv, korántsem csak a "házi feladatot" oldották meg; de nem tehetek róla, nekem ez a formavilág nem jön be.

Viszont arra a minap, a Twingot vezetve, ismételten rájöttem, hogy a középső kijelző nekem nem lenne gond, sőt... A szememnek kevésbé kell fókuszt váltania hozzá, mint a hagyományoshoz, és a digitális sebesség-kijelzés is szimpi.

Erre sokat nem tudok mondani. Egeszsegedre.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #519 Dátum: 2010.01.07 11:20:17 »
Szervizes szerint az 1.6-osok közül 10-ből 7 eszi az olajat. Ez valóban típushiba.

Mi a baj a Yaris műszerfalával?
Nekem 1.4-es Astra kéne; azoknál jobb az arány.

A Yaris műszerfalával az a bajom, hogy nem tetszik  ::) ... Ez az ívelt, gömbölyű formavilág az én szememnek nagyon nőies és idegen (tényleg ufós). Ami mellette szól, az a számos praktikus részlet, a sok pakolóhely, és ez nem lényegtelen szempont - de a designja nem jön be. Persze ez adott esetben nyilván nem lesz kizáró ok.

Hat nem tudom... Az teny, hogy nem a legszebb belso, de a G Astraval osszehasonlitva szamomra a Yaris-e szebbnek hat. Amikor autot vasaroltunk meg ugy volt, hogy parom fogja tobbet hasznalni, ezert vegul O dontott :) Nagyon ovakodtam a Yaris-tol, hogy az noi auto, meg pici. Fura volt, hogy nem a kormany mogott van a fordulatszammero meg km ora.... Par km utan teljesen termeszetes lett. Azota az a fura, ha mas autot vezetek es nem kozepen van. Szamomra sokkal kenyelmesebb meg jobban ra all a szemem valamiert... Lassan 1 eve van meg a gep, en belenyomtam 17000 km-t parom meg kb. 300at :D

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #520 Dátum: 2010.01.07 11:20:25 »
Hát ez tényleg nem nagy eltérés. Köszi, hogy utánajártál  :yes:
Nincs mit. ;)
Azért az Opel fórumos válaszra még kíváncsi leszek. Ha megkapom, akkor beírom azt is. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #521 Dátum: 2010.01.07 11:24:24 »
Yaris muszerfal vicces oktatni, nem latja az oktato meg a vizsgabiztos a sebesseget :D
kisa
born to ride

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #522 Dátum: 2010.01.07 11:30:38 »
Yaris muszerfal vicces oktatni, nem latja az oktato meg a vizsgabiztos a sebesseget :D

Sztem ezen a szinten mar tokmind1, hogy latjak e vagy sem. Kineznek az ablakon es megtippelik. Max. 5 km/h-at tevednek, ennyit meg sokszor az ora is csal :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #523 Dátum: 2010.01.07 11:33:18 »
Hogy legyen egy ellenpélda is:


Én nem tudok kibékülni a középen van a műszeregység dologgal... részemről a kocsikban még mindig a vezető előtt van az infó a kormány mögött...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #524 Dátum: 2010.01.07 11:34:41 »
Sztem ezen a szinten mar tokmind1, hogy latjak e vagy sem. Kineznek az ablakon es megtippelik. Max. 5 km/h-at tevednek, ennyit meg sokszor az ora is csal :D

Én nem örülnék, ha mondjuk azért bukok meg mert a vizsgabiztos rosszul "tippelte" meg a sebességet....és 45km/óra helyett kicsit többet gondolt...