Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5187908 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #495 Dátum: 2010.01.06 23:09:01 »
Mit lehet venni egy Lexus LF-A árából  :hmmmm: ?

Hát pl. ilyet.

Kettőt.

És még marad 20.000 euro benzinre.

Szép ez az autó :wub:

LF-A egy teljesen fehérre festett garázsba neoncsövekkel :D De szép álom

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #496 Dátum: 2010.01.07 07:59:08 »
Túl hosszú volt a fejlesztés, ezért lett ilyen durva drága a kocsi. Előzmények nélkül sokkal nehezebb egy ilyen autót készíteni, mint egy bármilyen Ferrarit, ahol ott van kéznél több évtizednyi know-how.
Mondjuk ez jogos. És az eddigi próbák szerint az LF-A tényleg überdurva lett, akkor is, ha nem nézzük, hogy gyakorlatilag tényleg előzmények nélkül fejlesztették. A Mercedesnek (is) ebből a szempontból sokkal könnyebb dolga volt, a technika fő elemei (pl. a motor) eleve rendelkezésre álltak.

Meg is lehet nézni, hogy anno az 50-es évekbeli 300 SL, az a bizonyos, a legendás, a sirályszárnyú, relatíve sokkal többe került, mint most az SLS. Nyilván, mert akkor a Merci járt hasonló cipőben, mint most a Lexus az LF-A-val.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #497 Dátum: 2010.01.07 08:14:22 »
Nézem, nézem ezt az autót, és nem látom benne azt, amit az SLR-ben elsőre láttam. Túl visszafogott lett a dizájn, és sajnos nem astonos módon. Nyilván nem én vagyok a célközönség, senkit nem érdekel, hogy nekem tetszik-e, de a szárnyas ajtókat leszámítva akkor sem látom ezt egy exkluzív sportautónak. A Maserati GT-ről ez fel sem merül...
Ízlések, ismét  ;) ... Bár mondjuk a Maserati szerintem is szebb. De az SLS ütősebb, keményebb sportkocsinak néz ki. Igazi szupersportkocsinak.

Ami az SLR-t illeti: nálam fordítva van, az SLR sosem fogott meg igazán. Első blikkre sem, és később sem. Az az orr  ::) ... Nem az esetem.

Az SLS meg amúgy is deklaráltan a szárnyas 300 SL-re akar hajazni, anélkül hogy retro-autó lenne... És ez szerintem prímán sikerült is.


('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #498 Dátum: 2010.01.07 09:00:30 »
Nézegetem az 1.4-es G-Astrákat. A Classic II-es kivitelekben volt ugye az ún. Twinport motor, ami más, mint a korábbi 1.4-es Ecotec; vezérműláncos, és a hengerűrtartalma is eltérő (1364 ccm, míg az Ecotec 1389 ccm volt). Ez a Z14XEP motor. Idáig rendben.

Csakhogy az Ecotecből is kétfélét ír a (nem Classic) G-Astrákba: X14XE és Z14XE kódokkal. Mi lehet a különbség?

Tegnap utaztam egy ilyen Twinport motoros taxiban, és bakker, 7.5-öt eszik városban  ::) ... Ez azért meglehetősen kedvező; mondjuk az Ecotec ennél valamivel többet kér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #499 Dátum: 2010.01.07 09:17:18 »
Az X14XE az még a 1.4i 16szelepes motor, ha jól tudom szíjas. A Z14XE szerintem már láncos. ::)
(persze lehet, hogy baromságot írtam, de már feltettem a kérdést az Opel fórumon, ha választ kapok, akkor felvilágosítalak ;))
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #500 Dátum: 2010.01.07 09:36:42 »
Az X14XE az még a 1.4i 16szelepes motor, ha jól tudom szíjas. A Z14XE szerintem már láncos. ::)
(persze lehet, hogy baromságot írtam, de már feltettem a kérdést az Opel fórumon, ha választ kapok, akkor felvilágosítalak ;))
Találtam a Z14XE-ről is vezérműszíj-csere intervallumokat, úgyhogy szvsz nem ez lesz a különbség... Hacsak nem írták el. Ha kapsz infót és megírod, azt megköszönöm  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #501 Dátum: 2010.01.07 09:38:03 »
Érdemes gúgliban rákeresni az "ecotec motor" szópárra és olvasni. (pl: annyi olajat esznek 50-60 ezer után mint benzint és kb 70 ezernél totál nagygenerál nem túl ritka. és ezt Opel-mániás fórumer mondta)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #502 Dátum: 2010.01.07 09:41:45 »
Találtam a Z14XE-ről is vezérműszíj-csere intervallumokat, úgyhogy szvsz nem ez lesz a különbség... Hacsak nem írták el. Ha kapsz infót és megírod, azt megköszönöm  :yes: !
Apu 2003-as Corsájának Z12XE a motorkódja és láncos.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #503 Dátum: 2010.01.07 10:43:55 »
Találtam a Z14XE-ről is vezérműszíj-csere intervallumokat, úgyhogy szvsz nem ez lesz a különbség... Hacsak nem írták el. Ha kapsz infót és megírod, azt megköszönöm  :yes: !
Apu 2003-as Corsájának Z12XE a motorkódja és láncos.
A Z12XE láncos. De a Z14XE szíjas. Viszont a Z14XEP-vel (Twinport) kapcsolatosan elbizonytalanodtam, mert a taxis srác azt mondta, hogy láncos - viszont pl. a langauto.hu vezérműszíjat ír hozzá  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #504 Dátum: 2010.01.07 10:47:11 »
Érdemes gúgliban rákeresni az "ecotec motor" szópárra és olvasni. (pl: annyi olajat esznek 50-60 ezer után mint benzint és kb 70 ezernél totál nagygenerál nem túl ritka. és ezt Opel-mániás fórumer mondta)
Típushiba, ja. De ezt sem úgy kell elképzelni, hogy mindegyik ilyen. Cserébe az autó marha olcsón beszerezhető, őrült választék van belőle és kategóriáján belül a legalacsonyabb alkatrész-árakkal rendelkezik.

Félreértés ne essék: csak próbálom nyitva tartani a szemem. A helyzet az, hogy ugyanazért a pénzért ugyanolyan évjáratú G-Astrát lehet kapni, mint Yarist... Ez legalábbis némi informálódásra, mérlegelésre késztet.

Ne lenne olyan a Yaris I műszerfala, amilyen... Eszembe nem jutna agyalogni  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #505 Dátum: 2010.01.07 10:50:00 »
Ismerős faterjának G Astrája van. Azt mondta, olyan kényelmetlen ülésben még nem ült. Nem is hajlandó azóta vezetni a kocsit, pedig szalonautó volt. Az is elég vicces lenne, ha oktatás közben néha meg kéne állni, mert olaj kell neki...
         

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #506 Dátum: 2010.01.07 10:52:51 »
Mit lehet venni egy Lexus LF-A árából  :hmmmm: ?

Hát pl. ilyet.

Kettőt.

És még marad 20.000 euro benzinre.


Huh, Sunáznám:D

Kinél kell fizetni? :D Tuti inkább vennék két ilyet mint egy LFAt.... sorry de azért mégiscsak....

En is.  :yes: :yes: :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #507 Dátum: 2010.01.07 10:56:01 »
Típushiba, ja. De ezt sem úgy kell elképzelni, hogy mindegyik ilyen.

Szervizes szerint az 1.6-osok közül 10-ből 7 eszi az olajat. Ez valóban típushiba.

Mi a baj a Yaris műszerfalával?

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #508 Dátum: 2010.01.07 11:00:20 »
Ismerős faterjának G Astrája van. Azt mondta, olyan kényelmetlen ülésben még nem ült. Nem is hajlandó azóta vezetni a kocsit, pedig szalonautó volt. Az is elég vicces lenne, ha oktatás közben néha meg kéne állni, mert olaj kell neki...

Ha teszem azt a G Astranak sz@rok is az ulesei, az akkor is kizart, hogy a Yaris I-nek kenyelmesebbek.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #509 Dátum: 2010.01.07 11:01:43 »
 :yawn: