Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4950048 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #60 Dátum: 2009.12.15 13:38:21 »
Ha mégis bevezetnék, hogy 10, vagy 12 éves kor felett évente kell vizsgáztatni, milyen autót vennétek a helyemben?
Paraméterek: 2 személynek kényelmes legyen, de néha 4 személy. Rövid távon használom az autót, havi 6-700km. Néha 1-1 200km-es túra. Legyen min. 300literes a csomagtere, legyen benne klíma, megbízhatóság annyi, hogy ne kelljen minden héten szervizbe vinni, de évi 2-3 látogatás belefér. Ugyanakkor ha elmegyek vele évente 1x külföldre ne kelljen amiatt aggódni, hogy elromlik. És akkor a lényeg 1milla alatt legyen.
Mely típusokat favorizálnátok?
Ezek így elég tág paraméterek; de pl. egy jó kis Carina E 1.6, vagy akár egy korai Avensis 1.6, vagy a Gyöngyi-féle Corolla príma lenne. Offosból pl. Nissan Almera, Primera; Mazda 323, 626; Honda Civic szedán vagy ferdehátú (ötajtós)... Ilyesmik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #61 Dátum: 2009.12.15 13:39:25 »
Ha mégis bevezetnék, hogy 10, vagy 12 éves kor felett évente kell vizsgáztatni, milyen autót vennétek a helyemben?
Paraméterek: 2 személynek kényelmes legyen, de néha 4 személy. Rövid távon használom az autót, havi 6-700km. Néha 1-1 200km-es túra. Legyen min. 300literes a csomagtere, legyen benne klíma, megbízhatóság annyi, hogy ne kelljen minden héten szervizbe vinni, de évi 2-3 látogatás belefér. Ugyanakkor ha elmegyek vele évente 1x külföldre ne kelljen amiatt aggódni, hogy elromlik. És akkor a lényeg 1milla alatt legyen.
Mely típusokat favorizálnátok?

Ave I... 1 milláért már van bőven és sztem kiváló lenne erre a célra! Mondjuk egy 1.6os carina mocis.... De persze amit mond Palaczk az is stimm csak nekem avém van én csak erről tok nyilatkozni:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #62 Dátum: 2009.12.15 14:17:39 »
Azért sztem mindannyian bevállalnánk ha azt mondanák hogy beválthatjuk a mi kocsinkra:) Nemigaz?:)
Nem.  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #63 Dátum: 2009.12.15 14:34:15 »
Ha mégis bevezetnék, hogy 10, vagy 12 éves kor felett évente kell vizsgáztatni, milyen autót vennétek a helyemben?
Paraméterek: 2 személynek kényelmes legyen, de néha 4 személy. Rövid távon használom az autót, havi 6-700km. Néha 1-1 200km-es túra. Legyen min. 300literes a csomagtere, legyen benne klíma, megbízhatóság annyi, hogy ne kelljen minden héten szervizbe vinni, de évi 2-3 látogatás belefér. Ugyanakkor ha elmegyek vele évente 1x külföldre ne kelljen amiatt aggódni, hogy elromlik. És akkor a lényeg 1milla alatt legyen.
Mely típusokat favorizálnátok?
Kérdés, hogy milyen méretű autóra gondolsz.
Ha a 4 személy nem csomaggal megy, akkor simán belefér kisautó is. Ezekből én vagy Corsát, vagy Yarist vennék, ha fontos a csomagtér, akkor Yaris Versot.
Alsóközépből béka Corollát, vagy Almera I-t, és igazán ennél nagyobb autó 2 személynek sztem felesleges. Esetleg Carisma.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #64 Dátum: 2009.12.15 15:39:18 »
Azt írta KLaco, hogy legyen min. 300 literes a csomagtér... Én ez alapján kizártam a kisautókat, és Corollából is pl. liftback kell már.

Egyébként azzal nem értek egyet, hogy a leírt felhasználáshoz felesleges lenne nagyobb autó a Corollánál vagy az Almeránál... Szerintem az ideális "mindentudó" autó az Avensis-osztály. Eggyel alatta már elég zsufis tud lenni, ha mondjuk négy ember elindul hosszú útra, valahová egy hétre. Én 10 éven át használtam alapesetben egyemberes autóként a Camryt, és meg nem tudnám számolni, hányszor használtam ki az utas- és a csomagtér méreteit. Nekem jólesett, hogy pl. az erdélyi kirándulásokon a hátsó utasok is kényelmesen elfértek (anélkül, hogy ehhez állítgatni kellett volna az első üléseket), és a cuccot is csak lazán behajigáltuk a csomagtartóba, nem kellett szuszakolni, nem kellett legózni. Jó volt a tudat, hogy az autóm alkalmas erre (is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #65 Dátum: 2009.12.15 16:29:05 »
Nem kell Ave méretű kocsi. A mostani Corolla teljesen jó méretben. Csak korban nem :( A biztosítás, meg egyéb szempontjából jó lenne minél kisebb kocsi. Yarisnak az az előnye, hogy lehet növelni a csomagterét a lábtér rovására. 4 személy + sok csomag nem lesz az autóban. 2 személy, vagy 3 személy és sok csomag meg elfér a Yarisban is ;) Csak az ára :(
Ma hidegen megint elkezdte az alapjárat ingadozást a Cori. Gondolom megint eldugult az érzékelő környéke. Aztán melegen 2. úton már nem produkálta. Így nem mernék elmenni vele 100kmnél nagyobb útra.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #66 Dátum: 2009.12.15 16:50:37 »
Ja, hogy mégsem kell legalább 300 literes csomagtartó.

Na mindegy, egy E11-es Cori mindenképpen jó választás lenne.

A Yaris előnyeit nyilván nem kell sorolni, hisz ismered; és azért lehet belőle egymillión belül találni. De a Corival azért olcsóbban megúsznád a dolgot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #67 Dátum: 2009.12.15 16:55:09 »
Igen, de az E11 is legjobb esetben idén 9 éves. Már ha nem vvt-iről beszélünk, mert abból nem biztos, hogy találnátok 1 millió alatt.
Megérné a cserés macera az újabb autót ahelyett, hogy a sajátod megcsináltatnád?  :surrender:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #68 Dátum: 2009.12.15 17:13:41 »
Számomra sem teljesen világos a sztorinak ez a része. De azért egy öt évnyi fiatalítás annyira nem ésszerűtlen dolog. Pláne, ha egyben egy praktikusabb autóra történne a váltás (pl. ötajtós liftbackre, a háromajtós HB-ről).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #69 Dátum: 2009.12.15 20:46:10 »
Szóval ha 10 év lesz ez a bizonyos mérce, akkor nyilván 6 évnél öregebb autót nem érdemes venni. Ha meg 12, ami sztem. valószínűbb, akkor 8 évesnél öregebbet.
Ennek megfelelően 2001-2002-es korosztályból a következőket találtam 1 milla alatt: Focus, Nubira, Polo, Fábia, Octavia, G Astra.
6éves autók nem nagyon vannak 1 milla alatt, csak a kicsik Matiz, Alto, Swift, WagonR.
Igazából több szempont van, ami váltásra ösztönözne, 1részt az, hogy 1 fiatalabb autóra kevesebbet kell költeni. Másrészt, ha nem kell évente vizsgáztatni esetlegesen, az is spórolás. Nameg a hosszú távú megbízhatóság. Nyáron a klíma ;) Méret praktikum szempontjából jó a mostani E10 HB 5ajtós is.
Laco 73 :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #70 Dátum: 2009.12.15 20:47:58 »
Sztem még gyűjtögess hozzá inkább.
         

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #71 Dátum: 2009.12.15 22:28:59 »
1 millánál többet nem fogok autóért adni ;)
Akkor inkább költök 4-5 év alatt 300ezret a Corira, hogy rendben legyen.
Laco 73 :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #72 Dátum: 2009.12.16 08:11:04 »
Nem sokra gondoltam, de mondjuk 1.2-1.3-ért már jóval nagyobb kínálatból válogathatnál.  :)
         

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #73 Dátum: 2009.12.16 10:56:07 »
Nem sokra gondoltam, de mondjuk 1.2-1.3-ért már jóval nagyobb kínálatból válogathatnál.  :)
Értelek én, hogy jót akarsz :)
Csak nyilván költeni is kell az autóra. Vétel után ugye általában komplett folyadékháztartás csere dukál, valamint a szíjak is állapotfüggően cserélendők. Akksi is elképzelhető. Szűrő cserék, klíma tisztítás, feltöltés. Szóval ez kapásból 100ezer forint. Jelenleg még 1 millám sincs, csak elkezdtem gondolkodni a realitások talaján.
Nyilván nem azzal foglalkozok, hogy Aston, vagy Bentley legyen a következő autóm ;)

Most szűkítettem a kört a következőkre: Focus, Nubira, Polo, Astra G.
Nyilván az első és az utolsó a listán prioritást élvez.
Szerintetek?
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #74 Dátum: 2009.12.16 11:39:10 »
Most szűkítettem a kört a következőkre: Focus, Nubira, Polo, Astra G.
Nyilván az első és az utolsó a listán prioritást élvez.
Szerintetek?
Polo felejtős, ezzel a generációval meglehetősen sok a probléma. Nubirát nem igazán ismerem, de a régebbi koreaiak némelyikével azért tud lenni gond; nem olyasmire gondolok, hogy lerobbannak, de aránylag hamar/gyakran kell cserélni a kopó dolgaikat, egyszerűen kevésbé tartósak; ugyanakkor mint autó sem akkora durranás. Szóval Focus vagy Astra, szerintem. De -és ezt nagyon komolyan mondom- szerintem bármelyiket is választod, egy 1 millió alatti példánnyal várhatóan nem lesz kevesebb szervíz-kiadásod egységnyi idő alatt, mint a mostani Corolláddal :excl: ... Ha ez nem zavar, akkor az persze tény, hogy egy generációval korszerűbb, biztonságosabb, kényelmesebb autók, mint az E10.

Hogy a kettő közül melyiket? Szvsz a Focus a jobb autó, de Astrából sokkal könnyebb megfelelő állapotút találni, és az alkatrész is valamivel olcsóbb hozzá. Ezzel együtt, ha elém raknának két egyforma állapotú példányt, én a Focust választanám.

De, főleg ennyi pénzért, csakis benzinest mindkettőből!

Almerát én a helyedben bent hagynám/bevenném a körbe. Kevésbé jó autó, mint a Focus meg az Astra, de megbízhatóbb, ritkábban kell szervízbe vinni. Meg még talán, hm-hm... Hyundai Accent?
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.16 11:40:53 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )