Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184098 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #990 Dátum: 2010.02.21 23:03:14 »
Akkor szerintem is a hunyadi.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #991 Dátum: 2010.02.22 07:53:32 »
Ceed vs. i30: ha minden tényező egál lenne, én a Ceedet választanám, mert gyakorlatilag ugyanaz a két autó, viszont jobban tetszik a Ceed kinézete.

A lényeg, hogy nem sok érdemi különbség van köztük - amelyiket kedvezőbb feltételekkel megkapja az ember, azt kell választani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #992 Dátum: 2010.02.22 08:06:46 »
Nagyon szepen koszonom a valaszokat  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #993 Dátum: 2010.02.22 09:17:50 »
Talán egyetlen dolog, amiben különböznek: a Ceednek nagyobb a csomagtartója, az i30 inkább a hátsó lábtérben mutat nagyot.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #994 Dátum: 2010.02.22 23:25:24 »
Nem árt a szervizhálózatnak is utánanézni, mert az is sokat számíthat!
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #995 Dátum: 2010.02.23 02:38:44 »
Asszem a futómű hangolása is másabb. Totalcar-on van cikk mind2 autóról, azt érdemes elolvasni. Nekem is a Ceed jön be jobban.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #996 Dátum: 2010.02.23 02:41:52 »
Haverék szeretnének venni használt teherautót. T5 Transportert szeretnének a T4 után. Szerintetek mennyire jó választás? Ha külföldről behozol 3 személyes változatot, akkor kell rá regadó?
Ami elgondolkodtató, hogy a magyar kínálatot elnézve sztem jobban megérné venni inkább egy H1-est újonnan. A T5 eléggé túl van árazva, és aránylag az értéktartása is jó.
Elvileg a H1 is tetszik nekik. Arról milyenek a tapasztalatok?
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Egyéb autók
« Válasz #997 Dátum: 2010.02.23 07:36:23 »
Haverék szeretnének venni használt teherautót. T5 Transportert szeretnének a T4 után. Szerintetek mennyire jó választás? Ha külföldről behozol 3 személyes változatot, akkor kell rá regadó?
Ami elgondolkodtató, hogy a magyar kínálatot elnézve sztem jobban megérné venni inkább egy H1-est újonnan. A T5 eléggé túl van árazva, és aránylag az értéktartása is jó.
Elvileg a H1 is tetszik nekik. Arról milyenek a tapasztalatok?

Teherre nincs regadó!
-A T5-re elég sokat panaszkodik ismerős vállalkozó, aki előtte T4-et használt sokáig. - Nem bírja annyira a kiképzést; sok apró, de bosszantó gond van - kisebb elektromos, meg futómű problemek.

-Bizonyos kategóriában viszont nincs konkurenciája.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #998 Dátum: 2010.02.23 08:26:56 »
Haverék szeretnének venni használt teherautót. T5 Transportert szeretnének a T4 után. Szerintetek mennyire jó választás? Ha külföldről behozol 3 személyes változatot, akkor kell rá regadó?
Ami elgondolkodtató, hogy a magyar kínálatot elnézve sztem jobban megérné venni inkább egy H1-est újonnan. A T5 eléggé túl van árazva, és aránylag az értéktartása is jó.
Elvileg a H1 is tetszik nekik. Arról milyenek a tapasztalatok?
A H1 primitívebb gép, teherautósabb; de kevesebb vele a műszaki probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #999 Dátum: 2010.02.23 09:34:30 »
Talán egyetlen dolog, amiben különböznek: a Ceednek nagyobb a csomagtartója, az i30 inkább a hátsó lábtérben mutat nagyot.
Ezt ok is eszrevettek. Ez nekik megjobban az i30 fele billenti a merleget  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1000 Dátum: 2010.02.23 11:38:27 »
Ceed vs. i30: volt szerencsém mindkettőt próbálni, igaz, csak 20-30 km-t vezettem velük, ami egy átlag tesztútnál vagy egy teszt elolvasásánál több, de messzemenő következtetések levonásához nem elegendő. Ez alapján csak megerősíteni tudom, ami már elhangzott: belül az i30 kellemesebb, otthonosabb, csendesebb, finomabb autó egy hangyányival, csak a műszerek kék háttérvilágításával lehetne egyeseket (pl. engem...) kikergetni a világból. A Hyundai gyári rádiója sokkal jobban szól, mint a Kiáé, és a klímája is okosabbnak, jobban beállítottnak tűnik. A Ceed orra sokkal jobban néz ki, ennyi szól mellette. Az aktuális árakat nem ismerem, a konszern stratégiája a Hyundai márkát feljebb pozicionálja kicsit, lehet, hogy ez most is megjelenik az árazásban. Annyi szent, hogy jó autók különösebb hibák nélkül. Nem olyan kifinomultak, mint egy Golf, de nem is kerülnek annyiba, teljesen értékarányosak, jó őket vezetni. 5 év garival a Hyundai is bőven jó választás, a Ceed 7 éve egyenesen pazar. Kellemes probléma lehet választani a kettő közül, költségtakarékos autók között nem hiszem, hogy találni jobbakat.

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1001 Dátum: 2010.02.23 18:39:08 »
Palaczk, ha van kéznél régi Auto Bilded, megnéznél benne nekem valamit? Mostani Fiat Bravo és előző Accord hátsó méretei (lábtér, fejtér, szélesség) érdekelne. Ha nincs kéznél, hagyd a csudába, nem létfontosságú. Köszi!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1002 Dátum: 2010.02.23 18:45:06 »
Haverék szeretnének venni használt teherautót. T5 Transportert szeretnének a T4 után. Szerintetek mennyire jó választás? Ha külföldről behozol 3 személyes változatot, akkor kell rá regadó?
Ami elgondolkodtató, hogy a magyar kínálatot elnézve sztem jobban megérné venni inkább egy H1-est újonnan. A T5 eléggé túl van árazva, és aránylag az értéktartása is jó.
Elvileg a H1 is tetszik nekik. Arról milyenek a tapasztalatok?
A H1 primitívebb gép, teherautósabb; de kevesebb vele a műszaki probléma.
Ennek ellent mond az elektromos ablak, és elektromos tükör szériatartozékként.
De amúgy a T4hez képest sztem a H1 elég kultúrált. A T5 kicsit túlárazott sztem.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1003 Dátum: 2010.02.23 21:34:36 »
A H1 primitívebb gép, teherautósabb; de kevesebb vele a műszaki probléma.
Ennek ellent mond az elektromos ablak, és elektromos tükör szériatartozékként.
De amúgy a T4hez képest sztem a H1 elég kultúrált. A T5 kicsit túlárazott sztem.

Nade mi köze van a felszereltségnek ahhoz, amit én írtam  :?: ? ... A H1 durvábban rugózik, máshogy viselkedik a kanyarokban, gyengébb a fékje, zajosabb stb - tehát inkább hasonlít egy teher-, mint egy személyautóra (a T5-öshöz képest). Ilyesmire gondoltam  :otlet: ... Extrém példa: egy GAZ-69-esbe is be lehet szerelni elektromos ablakot meg tükröt, de attól még ugyanolyan primitív kőbalta marad  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1004 Dátum: 2010.02.23 21:35:34 »
Palaczk, ha van kéznél régi Auto Bilded, megnéznél benne nekem valamit? Mostani Fiat Bravo és előző Accord hátsó méretei (lábtér, fejtér, szélesség) érdekelne. Ha nincs kéznél, hagyd a csudába, nem létfontosságú. Köszi!
OK, meg fogom majd nézni. Annyi biztos, hogy a Bravo meglehetősen szűk hátul - az Accordban tutira nagyobb a hely; gondolok itt most elsősorban a lábtérre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )