Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184480 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9585 Dátum: 2012.01.15 15:19:32 »
Ebben még akár hihető is lehet a km futás. Bár a BBS felnin az ütött súly szerintem megbocsáthatatlan.
Hihető, szerintem is. De a baj az, hogy annyira reflex-szerűen visszatekernek mindent  ::) ... Aszondja: kombi, dízel, automata, és maholnap 12 éves... Ezeket szokták hosszútáv-futónak használni, ehhez képest az évi kb. 25 ezer már annyira nem is sok. Szal lehet, hogy legugrasztottak itt is egy 100-ast a valós futásból  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #9586 Dátum: 2012.01.15 15:29:49 »
Nekem ez a tipikus pénztemető kategória ennyi idősen, sokat futva (ide a bököst, hogy ebben ennél jóval több km van), automata váltóval, dízelben... SOHA nem venném meg, semennyiért sem.  :nonono:

Annyi potenciális hibaforrása van már, hogy az katasztrófa...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9587 Dátum: 2012.01.15 15:35:13 »
Én sem merném megvenni, az biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Egyéb autók
« Válasz #9588 Dátum: 2012.01.15 17:43:30 »
Ami 6 és Ami 8  :) ... Egyébként, igen, tényleg rettentő fura kis gnómok voltak (bár szvsz a mai autók között is akad, ami legalább ennyire gnóm, lásd pl. Chevrolet Spark).

Különösen szedánban volt már-már groteszk az Ami 6:





Engem a Renault Megane II. generációjára (2002-2008)emlékeztet az 5 ajtós Berline -nek volt ilyen idétlen a hátsó ajtaja

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #9589 Dátum: 2012.01.15 18:01:37 »
Nem volt ez olyan groteszk. Én utaztam ilyennel a 70-es években, nagyon jó rugózása volt, kicsi motorral. Egyébként volt még 2 ilyen hátsó szélvédőjű auto: a Ford Anglia (szerepelt a Herry Potterben) meg Ford Cortina és még volt valami nagy Limusin is.
Ezek inkább érdekes szinfoltjai az autógyártásnak. Egyébként meg ez akkor volt gyártásban, amikor a 2CV már elég megunt és "lenézett" autó lett.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #9590 Dátum: 2012.01.15 18:14:46 »
Ami 6 és Ami 8  :) ... Egyébként, igen, tényleg rettentő fura kis gnómok voltak (bár szvsz a mai autók között is akad, ami legalább ennyire gnóm, lásd pl. Chevrolet Spark).



Ezeknek még furább a belseje ,mint a DS-é.
Az a kormányrúd, ami ketté vágja a pedálsort. R4-szerűen álló esernyőváltókar.
Vmi fura tekerentyű ott alatta,ami úgy néz ki mint egy hűtősapka...benzincsap?
Az indexkar ...kormány alatt megintcsak vmi fura gombostű-szerű fehér bogyós karok....JUUUUUJJJ
Kombiban egészen autószerű :)

Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9591 Dátum: 2012.01.15 19:14:50 »
Akit bővebben érdekelnek ezek a francia autók, annak mindenképpen érdemes meglátogatni Európa legnagyobb autómúzeumát az Autoworld-öt Brüsszelben. Én voltam ott, és elég erős a francia-belga autók dominanciája. Csinálok egy piacasa webalbumot és feltöltöm az ott készítettem fotóimat, ha érdekel valakit.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #9592 Dátum: 2012.01.15 20:01:15 »
én is voltam. télleg jó

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Egyéb autók
« Válasz #9593 Dátum: 2012.01.15 20:25:36 »
a statisztikák elég könnyen irányíthatók, lásd a belinkelt DEKRA sorrendet. Szó, ami szó, elég durván ellentmond a TÜV-nek
Továbbra is azt mondom, hogy a DEKRA adatai sem vészesek a Toyotára nézve.
Amúgy itt van az egész részletesen.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9594 Dátum: 2012.01.15 20:32:18 »
Feltöltöttem a Brüsszeli Autoworld múzeumban készült képeimet ide: https://picasaweb.google.com/107180660684219924030/AutoworldBrusszel2009Aprilis?authkey=Gv1sRgCMeH74bz1vTk8gE#

(ha nem jó a link szóljatok, most használom ezt először, és nem tudom melyik linket kellene betenni. )

Még egyszer vissza fogok oda menni! Egyébként nagyon sok régi autó van, nekem igazából a 70-es évek második felétől kezdődik az érdeklődésem, de ettől függetlenül ezt a múzeumot látni kell!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Egyéb autók
« Válasz #9595 Dátum: 2012.01.15 21:28:09 »
Akit bővebben érdekelnek ezek a francia autók, annak mindenképpen érdemes meglátogatni Európa legnagyobb autómúzeumát az Autoworld-öt Brüsszelben.
Az komolyan az egyik legnagyobb...?  :ph34r: pont azt állapítottam meg anno, hogy nem egy nagy eresztés. Ezek szerint de.
music     

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9596 Dátum: 2012.01.15 21:41:30 »
Feltöltöttem a Brüsszeli Autoworld...

Kár, hogy semmit nem lehet kihozni... :cry:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9597 Dátum: 2012.01.16 01:33:15 »
Egyébként meg ez akkor volt gyártásban, amikor a 2CV már elég megunt és "lenézett" autó lett.
Ehhez képest a 2CV egészen '90-ig gyártásban maradt, és még eladtak belőle pár milliócskát  :yes: ... Nem nézte azt le senki akkoriban. Olcsó, egyszerű, kényelmes kisautó volt, ami még évtizedekig jól fogyott. Túlélte mind a három, utódjául szánt modellt: a Dyane-t, az LN-t és a Visa-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9598 Dátum: 2012.01.16 01:37:17 »
Ezeknek még furább a belseje ,mint a DS-é.
Az a kormányrúd, ami ketté vágja a pedálsort. R4-szerűen álló esernyőváltókar.
Vmi fura tekerentyű ott alatta,ami úgy néz ki mint egy hűtősapka...benzincsap?
Az indexkar ...kormány alatt megintcsak vmi fura gombostű-szerű fehér bogyós karok....JUUUUUJJJ
Kombiban egészen autószerű :)
Itt egy még jobb kép az Ami műszerfaláról:



Ez a váltó-elhelyezés nem volt akkoriban olyan nagy kuriózum. A merev kormányrúd pedig ugyancsak hétköznapi dolog volt, ilyennel amúgy, kisbuszokban, még a 80-as években is lehetett találkozni. Ütközés esetén szerette felnyársalni a sofőrt  :flowers: ... Ezért is ment ki a divatból, hála olyan gyártók újításainak, mint a Mercedes és a Volvo.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9599 Dátum: 2012.01.16 01:47:25 »
Amúgy szerintem az egyik legbizarrabb műszerfala, még Citroen-viszonylatban is, a GSA-nak volt.



Szinte SEMMI nem volt benne szokványos. Sem a műszerek, sem a kezelőszervek. Az indexet pl. egy, a kormánytól balra lévő henger bal oldalán elhelyezett billenőkapcsolóval lehetett működtetni. A henger tetején volt a kürt, az alján a fénykürt kapcsolója. A sebesség- és fordulatszám-mérő nagyítólencsék alatt forgó hengerekkel volt megoldva. Fölöttük a roppant high-tech benyomást keltő "diagnosztikai rendszer" figyelmeztető lámpái, a kocsi oldalnézeti röntgen-rajzával  :yes: ... Az a fogantyú pedig, a kormánytól jobbra, a levegő-befújó rácsok fölött: a kézifék  :sorcerer: :D

... ja, és még mondja valaki, hogy a kvarcóra a japán autók privilégiuma  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )