Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5181154 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Egyéb autók
« Válasz #9225 Dátum: 2011.12.01 21:12:13 »
ez azért van mert látszik az autó mozgásán hogy nő vezeti. 10 mp alatt le lehet szűrni h nő vagy öreg vezet. ilyenkor tőlem mehet x5el is akkor is megelőzöm (nem erőből mert az nincs [rohog] hanem másik sávból)  mert lámpákat nem fogok bukni miatta. ez van. ;)
Nekem az a tapasztalatom, hogy pont ezek a legkiszámíthatatlanabb vezetők. (Nem feltétlenül a nők és az öregek, hanem ahol a kocsi mozgásán látszik, hogy nehézkes a sofőrje.) Tényleg legjobb ezeket megelőzni, csak éppen néha elég veszélyes...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #9226 Dátum: 2011.12.01 21:31:53 »
Nekem az a tapasztalatom, hogy pont ezek a legkiszámíthatatlanabb vezetők. (Nem feltétlenül a nők és az öregek, hanem ahol a kocsi mozgásán látszik, hogy nehézkes a sofőrje.) Tényleg legjobb ezeket megelőzni, csak éppen néha elég veszélyes...
Ez hülyeség: akin látszik hogy rozoga , öreg, alig tud járni, lehet hogy pont ö fogja nyomni a gázt mint állat. Aposom 78 évesen 80al száguldott a közeli főuton tele autokijárattal,mellékutcákkal stb. Az se érdekelte hogy elfogyott a sávja, nyomta neki.
Szoval nem nehézkessen , de veszélyessen vezetett. Aztán a feleségem eladatta  az autóját (miután finoman lebeszélte) :D Szerencsére.

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9227 Dátum: 2011.12.01 21:52:54 »
Az se érdekelte hogy elfogyott a sávja, nyomta neki.

Ismered a viccet, nem vak ez a ló, csak bátor.  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Egyéb autók
« Válasz #9228 Dátum: 2011.12.02 09:09:43 »
Én is meglepődve tapasztaltam nemrégiben, amikor hosszabb távon utaztam szüleimmel a Corsájukban, hogy az én istenített és imádott apukám már nem úgy vezet mint régen. Vagy egyszerűen csak nagyon más a toleranciaküszöböm már, hogy én is régóta vezetek. Anno meg voltam győződve, hogy az a tökéletes és nyugodt vezetés, hogy apu csinálja. Hát mostanra néha a hajamat tépem rajta. Sztem öregszik. Igaz, mentségére legyen szólva, még mindig inkább a jól vezetők csoportjába tartozik, közel sem bénázik vagy ilyesmi, de tisztában van vele, hogy neki ez már nem való annyira (amúgy idén volt csak 60 éves) és közölte, hogy jövőre lejár a jogsija és nem hosszabbítja meg... Na ezzel sem értek egyet. De hát elfogult vagyok vele kapcsolatban. Lehet, hogy tényleg jobb lesz, ha nem vezet. Na de akkor minek a Corsa...? :wacko:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9229 Dátum: 2011.12.02 09:20:53 »
Hosszabbítsa csak meg azt a jogsit! Azért mert érvényes nem kötelező vezetni, viszont szükség esetére ott van a lehetőség.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Egyéb autók
« Válasz #9230 Dátum: 2011.12.02 09:25:37 »
Igen, ezt magyaráztam neki én is, hogy legalább anyámért le tudjon menni az állomásra vagy a postára a központba. De ha belegondolok, hogy pl. az index használatát teljesen hanyagolja, majd amikor egy út alatt negyedszer is szólok neki, csak röhög rajta... :cry:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Egyéb autók
« Válasz #9231 Dátum: 2011.12.02 09:28:37 »
Alig hasznalnak az emberek manapsag indexet  :wacko: emiatt nyugodtan hosszabbitson jogsit.
Ha belegondolok hogy faterom 56 evesen evi ~120ezret megy es ez igy is lesz meg vagy 5 evig, akkor...  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9232 Dátum: 2011.12.02 09:31:01 »

Ha belegondolok hogy faterom 56 evesen evi ~120ezret megy es ez igy is lesz meg vagy 5 evig, akkor...  :wacko:

kamionsofőr? Milyen munkája van, hogy ilyen sokat megy?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #9233 Dátum: 2011.12.02 13:09:08 »
Alig hasznalnak az emberek manapsag indexet  :wacko: emiatt nyugodtan hosszabbitson jogsit.
Ha belegondolok hogy faterom 56 evesen evi ~120ezret megy es ez igy is lesz meg vagy 5 evig, akkor...  :wacko:
én is leszoktam róla idekint. télleg senki nem indexel. nem is kell, mert vigyáznak egymásra. már legalábbis ha nem egy legalább százhúsz éves trotyy vezet (itt szép számmal vannak ilyenek)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9234 Dátum: 2011.12.02 13:15:26 »
Most hallottam, hogy Belgiumban a 70-es évektől kötelező a jogosítvány felmenő rendszerben, előtte bárki vezethetett. És azok akik akkor kezdték a vezetést a mai napig nem szereztek jogosítványt, tehát elég sokat vannak az utakon, akik soha semmilyen formában nem tanulták a közlekedést.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Egyéb autók
« Válasz #9235 Dátum: 2011.12.02 13:26:23 »
én is leszoktam róla idekint. télleg senki nem indexel. nem is kell, mert vigyáznak egymásra. már legalábbis ha nem egy legalább százhúsz éves trotyy vezet (itt szép számmal vannak ilyenek)
En ezzel nagyon nem ertek egyet  :nono: En meg ejszaka kietlen parkoloban is hasznalom vagy amikor a garazsba tolatok be az udvaron  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #9236 Dátum: 2011.12.02 14:27:22 »
én is leszoktam róla idekint. télleg senki nem indexel. nem is kell, mert vigyáznak egymásra. már legalábbis ha nem egy legalább százhúsz éves trotyy vezet (itt szép számmal vannak ilyenek)
Önigazolásnak is rossz...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #9237 Dátum: 2011.12.02 15:27:09 »
Önigazolásnak is rossz...
attól még működik...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #9238 Dátum: 2011.12.02 15:43:37 »
Most hallottam, hogy Belgiumban a 70-es évektől kötelező a jogosítvány felmenő rendszerben, előtte bárki vezethetett. És azok akik akkor kezdték a vezetést a mai napig nem szereztek jogosítványt, tehát elég sokat vannak az utakon, akik soha semmilyen formában nem tanulták a közlekedést.
És ha külföldre mennek? :hmmmm: akkor csak kell ;) Márpedig ott adsz egy kövér gázt és máris határtléptél [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #9239 Dátum: 2011.12.02 17:19:26 »
És ha külföldre mennek? :hmmmm: akkor csak kell ;) Márpedig ott adsz egy kövér gázt és máris határtléptél [rohog]
azoknak is van, csak korábban a jogosítvány egyfajta regisztráció volt csak, mindenkinek adtak papírt. egyébként máig örökéletre szól az itteni jogsi, soha nem jár le! úgyhogy még atavasszal be is cserélem az épp lejáró magyar jogsimat rá, és többet nem kell vele szórakozni otthon. és nem olyan kicsi ám ez az ország, mint a térképről gondolnád :D