Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184285 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Egyéb autók
« Válasz #9165 Dátum: 2011.11.28 17:03:36 »
Én igyekeztem úgy autót választani, hogy ésszerű kompromisszumot kössek a praktikum és az esztétikum között. Eddig szerencsém volt, mert tetszettek is a megvett autók.
A COV az első, amit pusztán a külseje alapján nem vennék meg. A hátulnézete ok, de a többivel nem vagyok kibékülve. Mondjuk az egyterű nehéz műfaj, de külsőre nekem az első Zafira nagyon bejön, és tk. a C4 Picasso (nem grand!) is jöhetne. De csak külsőre. A belsők nem nagyon szoktak zavarni, mondjuk a digitális műszerfal nem kedvencem, de azt is meg lehet szokni, ezen nem múlna.

Más. Az egyik szomszédunk - hasonló okból, mint mi - is autót cserélt, ők nagyon VW-pártiak, Tourant szerettek volna (kb. 2-3 évesre van keret), és egyéb okból csak automata jöhet szóba, de egyszerűen nem találtak használhatót. Mindegyikről (ezek dízelek, a Tourannak nincs jó benzinmotorja) kiderült, hogy durván visszapörgették, kínjukban már Zafirákat kezdtek nézegetni, de az sem volt, és a végén kikötöttek egy 3 éves, franciáktól behozott C4 Grand Picassonál. Ugyan félnek a francia mivolttól, de azt mondták nekik, hogy a franciák sokkal jobban összerakják a belpiacra szánt autókat, mint az exportálandókat.
Na, ezzel nem kezdtem el vitatkozni, higgyék el, ha akarják...
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Egyéb autók
« Válasz #9166 Dátum: 2011.11.28 17:26:30 »
a végén kikötöttek egy 3 éves, franciáktól behozott C4 Grand Picassonál. Ugyan félnek a francia mivolttól, de azt mondták nekik, hogy a franciák sokkal jobban összerakják a belpiacra szánt autókat, mint az exportálandókat.
Na, ezzel nem kezdtem el vitatkozni, higgyék el, ha akarják...
Hát ez az indokolás nekem is gyanús, abban talán már valamivel jobban bíznék, hogy állítólag az utóbbi években a franciák összeszedték magukat valamennyire a megbízhatóság terén.  :whistling:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re:Egyéb autók
« Válasz #9167 Dátum: 2011.11.28 18:36:31 »
, de azt mondták nekik, hogy a franciák sokkal jobban összerakják a belpiacra szánt autókat, mint az exportálandókat.
Na, ezzel nem kezdtem el vitatkozni, higgyék el, ha akarják...

Azt talán nem, de a közvetlenül a gyártól vett flották extra átnézésben részesülnek, de azt többször is tapasztaltam, hogy más anyagokat használnak a beltérben, amitől tartósabbnak, jobban összerakottnak bizonyulnak hosszabb távon.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #9168 Dátum: 2011.11.28 18:39:38 »
Ezt hogy érted? Ha mondjuk 50db C4 GP-t rendel a belügyminisztérium Fr.o-ban,akkor azok extra átnézésben részesülnek?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9169 Dátum: 2011.11.28 20:14:04 »
Visszatérve a Hyundaira, egyszerűen belefárad a szemem, ahogy nézem. Nincs egy olyan részlete, amin megpihenhet az ember szeme. Utóbbira példa számomra az Insignia szintén feláras első lámpaburája, illetve az alóla induló fények vonala. De említhetném ennek az autónak az oldalsó ajtóin végigfutó hangsúlyos ív... Végig tudja a követni az ember szeme úgy, hogy közben nem vonja el a figyelmét más elem... Az I40-nek túlságosan nyújtottak a lámpái, nincs harmónia a formájában.
:yes: :yes: :yes:

Nagyon túlzó, harsány ez a mostani design-irányzat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9170 Dátum: 2011.11.28 20:18:12 »
Nekem fontos, hogy tetsszen, mert mégiscsak az az első benyomásod róla. Ha nem tetszik, akkor sose leszel igazán elégedett vele.
Ez nem törvényszerű. Nekem pl. a Yaris I baromira nem tetszett, itt is fújjoltam rá egy csomót, főleg a belsejére, de részben a külsejére is; aztán -racionális érvek alapján- mégis ilyet vettem, és először is igen hamar rájöttem, hogy ez egy szuper kis autó  :yes: - majd, ezt követően és nyilván részben ennek hatására is, már a kinézetével is megbarátkoztam  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9171 Dátum: 2011.11.28 20:19:47 »
Ugyan félnek a francia mivolttól, de azt mondták nekik, hogy a franciák sokkal jobban összerakják a belpiacra szánt autókat, mint az exportálandókat.
Na, ezzel nem kezdtem el vitatkozni, higgyék el, ha akarják...
Hát ja...  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Egyéb autók
« Válasz #9172 Dátum: 2011.11.28 20:42:54 »
Ez nem törvényszerű. Nekem pl. a Yaris I baromira nem tetszett, itt is fújjoltam rá egy csomót, főleg a belsejére, de részben a külsejére is; aztán -racionális érvek alapján- mégis ilyet vettem, és először is igen hamar rájöttem, hogy ez egy szuper kis autó  :yes: - majd, ezt követően és nyilván részben ennek hatására is, már a kinézetével is megbarátkoztam  :D
Tisztára mint én a lila csótánykám esetében (leszámítva, hogy engem egyáltalán nem is érdekelt, milyen külsejű és színű az autó).
         

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9173 Dátum: 2011.11.28 20:48:35 »
Tisztára mint én a lila csótánykám esetében...
Nekem pl. a Yaris I baromira nem tetszett, itt is fújjoltam rá egy csomót, főleg a belsejére, de részben a külsejére is; aztán -racionális érvek alapján- mégis ilyet vettem, és először is igen hamar rájöttem, hogy ez egy szuper kis autó  :yes: - majd, ezt követően és nyilván részben ennek hatására is, már a kinézetével is megbarátkoztam  :D

Inkább mondjátok azt, hogy érdekes arcú, meg, hogy jól főz...... :tt2: :D ;) :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Egyéb autók
« Válasz #9174 Dátum: 2011.11.28 20:51:37 »
Chokito! Ronda, de finom! ;) :yes:
         

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9175 Dátum: 2011.11.28 20:55:31 »
Chokito! Ronda, de finom! ;) :yes:

Jó kis bringa az, tudod, hogy nem azért mondtam.  :flowers: :flowers: :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Egyéb autók
« Válasz #9176 Dátum: 2011.11.28 20:57:02 »
Úgy nézek én ki, mint akit megbántottál? :flowers:
Tudom, hogy nem úgy gondoltad (ha meg igen, pénteken leboxoljuk... :devil: )... :clap:
         

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9177 Dátum: 2011.11.28 21:04:54 »
Egy picit úgy tűnt, mintha az avatarban a "bagoly" összébb húzta volna a szemét.  :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9178 Dátum: 2011.11.28 21:08:27 »
Én inkább "Unique"-nak nevezném  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9179 Dátum: 2011.11.28 21:52:28 »
Chokito! Ronda, de finom! ;) :yes:
Rondának sosem tartottam a Yarist  :lol: ... "Csak" nőiesnek  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )