Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184276 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9150 Dátum: 2011.11.24 20:16:08 »
Tegnap késő délután meg ma délelőtt egy olyan "autón" dolgoztam amin már 5 éve úgy gondoltam hogy soha többet nem fogok. Szívtam is rendesen.
Ilyenen e  :D :
http://www.kephost.com/view3.php?filename=s83b1cdkhzl0gt6in37v.jpg

Gyújtást kellett rajta csinálni, nem ment meg durrogott. Gondoltam teszek rá egy új komplett gyújtásalaplapot kondenzátorokkal megszakítókkal kompletten, a boltokban kiröhögtek amikor mondtam hogy mi kell, de rendelésre tudtak hozni. Meg is jött az új alaplap, beépítem, nekiállok megszakítóhézagot állítani de a 3 közül az egyiknél nem lehet, sz.r az új alaplap, valami kisipari hitvány gagyi volt, vissza is vittem melegébe a picsába.
Mentem másik boltba, gondoltam veszek külön 3 megszakítót meg 3 kondit, kaptam 3 megszakítót meg 2 kondit több nem volt.
Beépítem, beállítom de az egyik henger nem megy frankón a megszakítója szikrázik mint a csillagszóró ez kondenzátor hiba...pedig a hozzá tartozó az egyik új.
Agyam elborult.
Ekkor eszembe jutott megnézni kapható-e a Unixban ehhez kondi, volt 3db a pesti raktárba arra gyorsan rá is rendeltem, ma reggelre itt is volt.
Majd kora este jött egy meglepi, a kocsi az emelőn fel volt emelve és a jobb első kerék tömlője gondolt egyet és szétrobbant magától [rohog], ilyen nincs, de már csak röhögtem.
Viszont ma reggel berágtam, új trafók, új kondik, új megszakítók, új gyertyák, új gyertyakábelek+pipák. Összerak, beállít, gyönyörűen pöfög, megy mint az "állat", indításnál épp hogy fordítassz a kulcson és már jár is.  Nem pöcsölhettem mert a Barkas 250km-ről jött és még haza is kellett érnie az M7-esen. Hálistennek hazaértek és hívtak is hogy milyen szépen megy az a fos.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=5hcqj865jw56yx2136zv.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=nwp2diw8lf1q2kk9epiw.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=iw0z5dlawlglliw2zdfg.jpg

Jó sokszor meg is rázott amikor forgattam ki hengereket egyesével, (üvöltő motornál huzogattam le a gyertyapipákat)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Egyéb autók
« Válasz #9151 Dátum: 2011.11.24 22:05:02 »
Húúú wazz...
Birom a locsolócső darabot amit a kézifék-karra tettek... :winkiss:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9152 Dátum: 2011.11.24 22:16:14 »
Nem pöcsölhettem mert a Barkas 250km-ről jött és még haza is kellett érnie az M7-esen. Hálistennek hazaértek és hívtak is hogy milyen szépen megy az a fos.

Mekkora király vagy!  :clap:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #9154 Dátum: 2011.11.25 18:54:48 »
Tegnap késő délután meg ma délelőtt egy olyan "autón" dolgoztam amin már 5 éve úgy gondoltam hogy soha többet nem fogok. Szívtam is rendesen.
Ilyenen e  :D :
http://www.kephost.com/view3.php?filename=s83b1cdkhzl0gt6in37v.jpg

Gyújtást kellett rajta csinálni, nem ment meg durrogott. Gondoltam teszek rá egy új komplett gyújtásalaplapot kondenzátorokkal megszakítókkal kompletten, a boltokban kiröhögtek amikor mondtam hogy mi kell, de rendelésre tudtak hozni. Meg is jött az új alaplap, beépítem, nekiállok megszakítóhézagot állítani de a 3 közül az egyiknél nem lehet, sz.r az új alaplap, valami kisipari hitvány gagyi volt, vissza is vittem melegébe a picsába.
Mentem másik boltba, gondoltam veszek külön 3 megszakítót meg 3 kondit, kaptam 3 megszakítót meg 2 kondit több nem volt.
Beépítem, beállítom de az egyik henger nem megy frankón a megszakítója szikrázik mint a csillagszóró ez kondenzátor hiba...pedig a hozzá tartozó az egyik új.
Agyam elborult.
Ekkor eszembe jutott megnézni kapható-e a Unixban ehhez kondi, volt 3db a pesti raktárba arra gyorsan rá is rendeltem, ma reggelre itt is volt.
Majd kora este jött egy meglepi, a kocsi az emelőn fel volt emelve és a jobb első kerék tömlője gondolt egyet és szétrobbant magától [rohog], ilyen nincs, de már csak röhögtem.
Viszont ma reggel berágtam, új trafók, új kondik, új megszakítók, új gyertyák, új gyertyakábelek+pipák. Összerak, beállít, gyönyörűen pöfög, megy mint az "állat", indításnál épp hogy fordítassz a kulcson és már jár is.  Nem pöcsölhettem mert a Barkas 250km-ről jött és még haza is kellett érnie az M7-esen. Hálistennek hazaértek és hívtak is hogy milyen szépen megy az a fos.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=5hcqj865jw56yx2136zv.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=nwp2diw8lf1q2kk9epiw.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=iw0z5dlawlglliw2zdfg.jpg

Jó sokszor meg is rázott amikor forgattam ki hengereket egyesével, (üvöltő motornál huzogattam le a gyertyapipákat)

Zsír. Először hajnali negyed hatkor olvastam, köszi a nosztalgiás reggelért!  (nekem nem retro, öreg vagyok, mint Ramszesz)
Eszembe jutott a boldog Trabantos korszakom, akkoriban 5-6 perc volt egy megszakítócsere és újrakalibrálás. Kormány jobbra ki, fedél lepattint és hajrá. Úton útfélen. Az a dög zabálta az utángyártott kalapácsokat, DDR-est meg nem igen lehetet kapni, cserébe ment, mint a barom. A Trabikhoz képest. Mosóbenyával és Áfor 2T-vel.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9155 Dátum: 2011.11.27 21:19:23 »
hol lehet jó áron nem széthajtott , nemtörött ave-t venni? mutass lécci egyet. eleve a toyoták felárasak vagy ugyanazon pénzért 3 évvel öregebbek és szintén szanaszét hajtottak. de ezt már leírtam és uncsi.
letettem az averől. azért nem mindegy h egy autó 97es fejlesztés (ave) vagy vagy 2000 utáni. (fóbia)
érdekelne a tiéd is de az asszony mint a papagáj ba+ , "van klíma?" -zik.. :devil:
Meséltem neked a '99-es Avéról, amit jóbarátom névre írva, friss vizsgával vett, 156 ezer valós km-rel, 900 ezerért  :) ... Mutattam a fotóját is, talán emlékszel - tetszett is neked  :yes:

Azalatt az idő alatt, amit itt Thaliákon és minden egyebeken végzett fölösleges agyalással eltöltöttél, már rég találtál volna egy korrekt Avét  :hug: ... Ami 2 évvel régebbi fejlesztés, mint a Fabia, valóban - csakhogy két kategóriával nagyobb is, ami pedig bőven kompenzálja a picivel régebbi konstrukciót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9156 Dátum: 2011.11.27 21:26:19 »
Tegnap késő délután meg ma délelőtt egy olyan "autón" dolgoztam amin már 5 éve úgy gondoltam hogy soha többet nem fogok.

sz.r az új alaplap, valami kisipari hitvány gagyi volt, vissza is vittem melegébe a picsába.

frankón a megszakítója szikrázik mint a csillagszóró ez kondenzátor hiba...pedig a hozzá tartozó az egyik új.

Agyam elborult.

Majd kora este jött egy meglepi, a kocsi az emelőn fel volt emelve és a jobb első kerék tömlője gondolt egyet és szétrobbant magától [rohog], ilyen nincs, de már csak röhögtem.

Hálistennek hazaértek és hívtak is hogy milyen szépen megy az a fos.

Jó sokszor meg is rázott amikor forgattam ki hengereket egyesével, (üvöltő motornál huzogattam le a gyertyapipákat)
Hát ez állat sztori volt, köszi  [rohog] [rohog] [rohog]

... a gazdái vajon tudják, hogy a "fosukat" komoly pénzért lehetne elpasszolni a németeknél  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Egyéb autók
« Válasz #9157 Dátum: 2011.11.28 11:42:29 »
Továbbra is nagyon tetszik az aktuális Mazda 6-os, de a kategória összehasonlító tesztjein rendre jobban szerepel a szintén bejövős Hyundai i40, ráadásul biztonságosabb (a Mazda szerintem éppen hogy megkaphatta az 5 csillagot) és talán jobban is felszerelt.
Ha majd valamikor sok pénzem lesz és autót cserélek, akkor komoly esélyes lehet.  :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #9158 Dátum: 2011.11.28 11:58:26 »
Továbbra is nagyon tetszik az aktuális Mazda 6-os, de a kategória összehasonlító tesztjein rendre jobban szerepel a szintén bejövős Hyundai i40, ráadásul biztonságosabb (a Mazda szerintem éppen hogy megkaphatta az 5 csillagot) és talán jobban is felszerelt.
Ha majd valamikor sok pénzem lesz és autót cserélek, akkor komoly esélyes lehet.  :)
Számomra a kategóriájában nincs párja a Mazda 6-nak, nekem főleg a kombija tetszik. Idegenkedek tőle (a Mazdától), de formára gyönyörű.

Nekem - de ez szubjektív megítélés kérdése - túl sok a Hyundai modern formaterve, túl csicsás, az IX35 pl. már zavaró kavalkád nekem.  Ugyanúgy az új I30 és az I40 is. Túl sok ív, túl sok hajlat. Számomra az arany középút valahol a Passat és az I40 között van középen. Bár, múlt 7végén láttam egy vatta új Passat sedan-t speckó gyári lámpákkal (a felárasokkal elől-hátul), az nagyon mutatós, dögös.

Visszatérve a Hyundaira, egyszerűen belefárad a szemem, ahogy nézem. Nincs egy olyan részlete, amin megpihenhet az ember szeme. Utóbbira példa számomra az Insignia szintén feláras első lámpaburája, illetve az alóla induló fények vonala. De említhetném ennek az autónak az oldalsó ajtóin végigfutó hangsúlyos ív... Végig tudja a követni az ember szeme úgy, hogy közben nem vonja el a figyelmét más elem... Az I40-nek túlságosan nyújtottak a lámpái, nincs harmónia a formájában.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Egyéb autók
« Válasz #9159 Dátum: 2011.11.28 12:32:33 »
Apám, annyi pénzem lenne, hogy szépség alapján kelljen már csak autót választanom. Amikor már nem számít az ár, a szervízdíjak, a tartósság... szinte csak az, hogy mennyire szép.

Bár azt hiszem, túl objektíven gondolkozó ember vagyok - egyszerűen a szépség csak egy sokadrangú kérdés nálam, valahogy ösztönösen a praktikusság sokkal fontosabb tényező.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Egyéb autók
« Válasz #9160 Dátum: 2011.11.28 12:54:37 »
Apám, annyi pénzem lenne, hogy szépség alapján kelljen már csak autót választanom. Amikor már nem számít az ár, a szervízdíjak, a tartósság... szinte csak az, hogy mennyire szép.
Bár azt hiszem, túl objektíven gondolkozó ember vagyok - egyszerűen a szépség csak egy sokadrangú kérdés nálam, valahogy ösztönösen a praktikusság sokkal fontosabb tényező.
Oké, de pl. én általában a többi feltételnek is megfelelő autók közül választok nekem tetszőt (ameddig van erre lehetőségem).
Nyilván először azt döntöm el, hogy melyik kategóriára van szükség, aztán már jön, hogy melyek tetszenek, de azoknak a rangsorát persze befolyásolja, hogy mennyi a keretem, és hogy mennyire jó az adott autó. Ha van választási lehetőségem, akkor olyat veszek, ami biztonságos, (elvileg) megbízható, elégedettek vele a használói (pl. a Népítéletben 8, vagy afeletti érték), és azért a teszteken se húzták le a sárba állandóan.  :)
Plusz, ha a körülmények engedik, akkor a modellfrissített példányokat részesíteném előnyben, mert azokban általában már kijavították a kezdeti hibákat.  ;)

Nekem fontos, hogy tetsszen, mert mégiscsak az az első benyomásod róla. Ha nem tetszik, akkor sose leszel igazán elégedett vele.


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9161 Dátum: 2011.11.28 12:59:02 »
Apám, annyi pénzem lenne, hogy szépség alapján kelljen már csak autót választanom.

Egy felmérés alapján az emberek 90%ának döntő szempont az autó kiválasztásakor annak szépsége.

Ettől függetlenül szerintem jó az Hyundai kombi  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Egyéb autók
« Válasz #9162 Dátum: 2011.11.28 13:09:00 »
Tegnap késő délután meg ma délelőtt egy olyan "autón" dolgoztam amin már 5 éve úgy gondoltam hogy soha többet nem fogok. Szívtam is rendesen.
A múlt héten volt a "Hazai turizmus"-ban, hogy egy tag ilyennel hordja fel a Gellért-hegyre a turistákat.
Mondjuk az jobb állapotban volt... :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #9163 Dátum: 2011.11.28 13:22:54 »
Apám, annyi pénzem lenne, hogy szépség alapján kelljen már csak autót választanom. Amikor már nem számít az ár, a szervízdíjak, a tartósság... szinte csak az, hogy mennyire szép.

Bár azt hiszem, túl objektíven gondolkozó ember vagyok - egyszerűen a szépség csak egy sokadrangú kérdés nálam, valahogy ösztönösen a praktikusság sokkal fontosabb tényező.
:clap: Jelenlegi anyagi és családi helyzetemben én is így vagyok ezzel.  :D Nem mondom, hogy elégedetlen vagyok, de a cél az idő elteltével azért a mostaninál feljebb van. Még jó, hisz a kitűzött célok visznek előre...  :1eye:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #9164 Dátum: 2011.11.28 13:27:38 »

Nekem fontos, hogy tetsszen, mert mégiscsak az az első benyomásod róla. Ha nem tetszik, akkor sose leszel igazán elégedett vele.
Azért ez nem teljesen állja meg a helyét. Itt van pl. az én E11-em és ÉN. Nagyon nem ez az autó az, ami nekem egy kicsit is tetszik, hiszen hazudnék, ha ezt állítanám.  ::)
Ellenben amiatt imádom, hogy megbízható, a minimális extrák benne vannak, ami nekem kell, MEG TUDTAM VENNI (ami nem utolsó szempont) és az autó fenekén lévő apró légterelő spoilerke még tetszik is... racionális választás a jelenlegi anyagi helyzetemhez mérten.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i