Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5188253 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9045 Dátum: 2011.11.11 16:40:23 »
Az autovezetés élményéből még egy darabot elvesznek :D
Az az autóvezetés élménye, hogy nyomkodsz egy pedált, rángatsz egy kart, és közben folyton megszakad a húzóerő?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9046 Dátum: 2011.11.11 16:41:13 »
Akkor már lehetne menni busszal vonattal is, mi lesz a vezetéssel? Automata váltó unalmas, persze városban hasznos mondjuk taxisoknak, nyuggereknek, pláza cicáknak.  :D
Te mennyit vezettél automata váltóval  :) ? ... És próbáltál már DSG-váltót?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9047 Dátum: 2011.11.11 16:42:44 »
Az az autóvezetés élménye, hogy nyomkodsz egy pedált, rángatsz egy kart, és közben folyton megszakad a húzóerő?

 :yes: :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9048 Dátum: 2011.11.11 16:44:07 »
Nekem az a benyomásom főleg azok érzik a vezetési élmény elvesztését az automatával, akik az életben nem próbálták még. A gázpedál kezelésével akkor és addig huzatom vagy váltok vissza ahogyan azt szeretném.
A bepi által említett dsg-nél meg a modernebb szerkezeteknél pedig akár kézzel is lehet kapcsolgatni. Ezt a tulajok általában 3x kipróbálják, aztán hagyják hogy a váltó tegye magától a dolgát. ;)
:yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9049 Dátum: 2011.11.11 16:45:40 »
:yes: :tt2:
:tt2: :D ... ez nem élmény, hanem nyűg. Fárasztó, idegesítő, fölösleges plusz feladat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9050 Dátum: 2011.11.11 16:47:19 »
Vezettem már automata kocsit, Galaxyt meg egyterü Mercit, nem volt gond, de nekem nem hiányzik, ráérek váltogatni,ugyis ott ülök a kocsiban :devil:
Akkor neked egy 20-as évekbeli oldtimer való  :yes: ... Abban még a motor is kurblival indul, és az ablaktörlőt is kézzel kell mozgatni. Dehát ez nem probléma, elvégre úgyis ott ülsz a kocsiban  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9051 Dátum: 2011.11.11 16:50:41 »
:tt2: :D ... ez nem élmény, hanem nyűg. Fárasztó, idegesítő, fölösleges plusz feladat.

Van akinek nyűg az autóvezetés, van akinek nem.  :hug:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #9052 Dátum: 2011.11.11 17:00:20 »
Te mennyit vezettél automata váltóval  :) ? ... És próbáltál már DSG-váltót?

OK! Jogos :) Tényleg csak kétszer vezettem még eddig automata váltósat (egyike Merci M osztály 2000 év környékén amikor még rutintalan voltam). 2 éve meg tesztpályán nagy teljesítményű S-es mercit (500LE). Tényleg jó lenne kipróbálni egy DSG váltót. Akkor addig inkább háttérbe vonulok  :sleeping:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9053 Dátum: 2011.11.11 17:27:51 »
Van akinek nyűg az autóvezetés, van akinek nem.  :hug:
Én imádok autót vezetni  :yes: ... Az autóvezetés áll: gyorsításból, lassításból, kormányzásból. A többit, ha megcsinálja helyettem, annak csak örülök. Arra, hogy a hajtómű áttételezési viszonyait én változtassam manuálisan, és még az ehhez szükséges tengelykapcsolást is én végezzem, aztán végképp nincs szükség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #9054 Dátum: 2011.11.11 17:43:52 »
Akkor neked egy 20-as évekbeli oldtimer való  :yes: ... Abban még a motor is kurblival indul, és az ablaktörlőt is kézzel kell mozgatni. Dehát ez nem probléma, elvégre úgyis ott ülsz a kocsiban  ;)
Annyira régi azért nem, de egy 22 éves Merci az jöhetne, nekem az nagyon megtetszett. Vennék is ,csak az asszony nem engedi, ujabbat pedig én nem akarok.
Mi az a DSG :?:
 [rohog] :D :devil: :whistling: :sweatdrop:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Egyéb autók
« Válasz #9055 Dátum: 2011.11.11 17:46:38 »
Az USA-ban - ahol ugye nem nagyon van manuális váltóval szerelt autó - én is vezettem (ha nem is sokat) automata váltós kocsikat. Szerintem nagyon jó, és nagyon tudnám szeretni a Bp-i araszolásoknál, amikor folyamatos meló kapcsolgatni, kuplungolni...
Ég és föld az automata és a manuális, kár hogy nekem manuális van (és ráadásul nem is olyan, amilyennek lennie kéne...).

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9056 Dátum: 2011.11.11 17:50:44 »
...amikor folyamatos meló kapcsolgatni, kuplungolni...

Épp ezt próbálom magyarázni Palaczk-nak, hogy aki melónak érzi az vegyen automatát, de nem értem mér nem lehet elfogadni, hogy van aki szeret váltogatni.  :hmmmm: :hug: :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #9057 Dátum: 2011.11.11 18:54:20 »
hát én minden reggel egy bő órát araszolok a brüsszeli dugóban. az avensisben, míg beértem, elolvastam tizenöt emilt és meg is válaszoltam párat  :devil: na ez most nemigen megy a mazdával :D mellesleg, amikor kihoztam az ave után, frankón izomlázam lett egy félórás dugó után  :lol: pedig erős vagyok  :lol: nekem simán megér egy liter plusz fogyasztást a kényelem. mellesleg a forma1-es kocsik is automaták. fogadok bárkivel, hogy húsz év múlva a kéziváltó már a kurbli mellett lesz a múzeumban. európában legalábbis. amerikában már rég ott van :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9058 Dátum: 2011.11.11 19:24:45 »
Épp ezt próbálom magyarázni Palaczk-nak, hogy aki melónak érzi az vegyen automatát, de nem értem mér nem lehet elfogadni, hogy van aki szeret váltogatni.  :hmmmm: :hug: :D
Elfogadom  :flowers: ... Csak a nektek való autók kellene kisebbségben legyenek (mondjuk úgy, mint az USA-ban), és nem fordítva. Aki szereti ezt, az úgyis talál magának ilyen autót. De ne ez legyen az általános.

Viszont talán nem volt egyértelmű az álláspontom, pedig pl. kmr írta is, hogy mi a lényeg: az automatában is lehet váltogatni. Az összes újabb fajtában már kézzel is - a régebbiekben pedig lábbal (a gázpedállal). Szóval egyáltalán nem igaz, hogy automata kocsiban nem tudsz váltani - ha akarsz. Viszont ha nem akarsz, akkor nem kell - és ha akarsz is, az akkor sem jár a hajtás megszakításával, és annak a nyavalyás kuplungpedálnak a nyomkodásával.

Kötve hiszem, hogy konkrétan a kuplungolást szeretnéd a folyamatban  ;)

És akkor parkolásról, meg dugóról még nem is beszéltem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9059 Dátum: 2011.11.11 19:27:05 »
...húsz év múlva a kéziváltó már a kurbli mellett lesz a múzeumban. európában legalábbis. amerikában már rég ott van :D
Ott is van kézi váltós autó - a truckokat is beleszámítva kb. minden ötödik. Egy ilyen aránnyal kiegyeznék nálunk is  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )