Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5194792 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Egyéb autók
« Válasz #9000 Dátum: 2011.11.10 09:44:35 »
jön a midlife crisis és veszel egy nyitott piros Mx5-öt...
Ennek Cimbi nem fog örülni... :D [rohog]
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9001 Dátum: 2011.11.10 11:51:57 »
jön a midlife crisis és vagy veszel egy nyitott piros Mx5-öt vagy bezárkozol a csillag mögé  :hmmmm:

 :tank: :fuck-8: :2guns: :fuk2: :naspang: :dots: :box: :banging: :double fuck: :gunsmilie: :death: :censored: :nono: :nonono:   :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #9002 Dátum: 2011.11.10 12:43:23 »
1. Hát naná, hogy megbecsülik - az ilyen kőkemény, agyonverhetetlen öreg munkagépeket mindig meg szokták  :D

2. Váltó: ez komoly, hogy az egyes jobb szélen, lent van? Ilyet se láttam még. Gyakoribb megoldás, mikor bal szélre alulra teszik, s onnan jobbra-fölfelé teszed kettesbe.

3. Iszonyat kemény meló lehet vezetni egy ilyen gépet  :sorcerer: ... Egyszer de szívesen kipróbálnám  :yes:
1. Az összes, téli gépszemlén részt vevő kolléga köré gyűlt, amikor beindították, még azok a sofőrök is, akik idő közben már a legmodernebb ekéző gépeinken ülnek egy 370LE-s, 3 tengelyes Renault Kerax-on. A ZIL presztízse sokkal magasabb az új gépekénél.
Két sztorit mesélt még az idős gépkezelő: Egyszer, amikor fölvezényelték Borsodba elhárítani (értsd: 2méteres hófalat lemarni az útról...  :cool2: ) elindult hajnalban, volt, majdnem 1,5 nap, mire fölért, de rajta kívül az egész keleti országrészen alig találkozott mozgó járművel. Vag ekkor, vagy egy nyíregyházi vezénylés alkalmával rászakadt egy hatalmas, 2 méteres hófal műszak közben. Az ablakok betörtek ugyan, de kijött belőle...  :D
A másik az talán az utolsó elhárítás idején volt nem messze tőlünk a 44-esen, amikor kamionok ragadtak a hóátfúvás következtében az úton, keresztbe-kasba... Tapsoltak, amikor megérkezett a ZIL-lel a kisöreg. Két kamiont mögé kötött, kirántotta őket a szorult helyzetből. Aztán, sűrű integetés közepette a kamionok megelőzték, de a kolléga csak mosolygott magában, hogy "...a következő hótorlasznál úgyis utolérlek benneteket...". Mily meglepő: úgy is lett. Lehet, hogy marás közben gyök kettővel megy, de megállni csak akkor fog, ha a gépkezelő lefékezi...  :D

2. Ezen a váltón én is csodálkoztam... mint, ahogy azon is, hogy abszolút jól kapcsolható volt, olyan oroszos, de jó. A kuplung iszonyúan fent fogott. Bakker, viszont a gázpedál közvetlenségét bármelyik mai akármilyen személyautó megirígyelhetné... szinte csak rá kell lehelni és máris emeli a fordulatot...
A kormányzás kevésbé volt nehézkes, mint vártam: igaz, álló helyzetben a holtjátékon (kb 10cm) kívül nem mozdult, de, ahogy elindultam vele, lehetett tekerni... két kézzel, teli marokkal!  :D

3. A gépkezelő elmondása szerint a legnagyobb problémát a 12 órás műszak okozza. Ez ezzel a géppel azért igencsak megterhelő, de, ha végig csak marni kell, az nem olyan vészes, egyenesen haladni a gépezettel sokkal kellemetlenebb. Először is, max 50-nel megy. Másodszor folyamatos varázslat az úton tartani a kormány holtjátéka miatt. De ettől lesz az ilyen kuriózum...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.10 12:45:05 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #9003 Dátum: 2011.11.10 14:08:03 »
:tank: :fuck-8: :2guns: :fuk2: :naspang: :dots: :box: :banging: :double fuck: :gunsmilie: :death: :censored: :nono: :nonono:   :D

Te fiatal vagy nem rád céloztam. ::)
50es corvettés palik meg ilyesmikre gondoltam.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #9004 Dátum: 2011.11.10 14:09:17 »
:D Jólvan akkor megbocsájtok! :D

És ha 50lennék he?  :hmmmm: :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #9005 Dátum: 2011.11.10 16:06:43 »
És ha 50lennék he?  :hmmmm: :D

akko elkérnéd az öregektől a vagyonőrt, oszt szia!  ::)  szombat este mondod az asszonynak : "pá majd jövök elmentem pecázni.. :ser: :nyuszi: "
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #9006 Dátum: 2011.11.10 17:34:17 »
1. Az összes, téli gépszemlén részt vevő kolléga köré gyűlt, amikor beindították, még azok a sofőrök is, akik idő közben már a legmodernebb ekéző gépeinken ülnek egy 370LE-s, 3 tengelyes Renault Kerax-on. A ZIL presztízse sokkal magasabb az új gépekénél.
Két sztorit mesélt még az idős gépkezelő: Egyszer, amikor fölvezényelték Borsodba elhárítani (értsd: 2méteres hófalat lemarni az útról...  :cool2: ) elindult hajnalban, volt, majdnem 1,5 nap, mire fölért, de rajta kívül az egész keleti országrészen alig találkozott mozgó járművel. Vag ekkor, vagy egy nyíregyházi vezénylés alkalmával rászakadt egy hatalmas, 2 méteres hófal műszak közben. Az ablakok betörtek ugyan, de kijött belőle...  :D
A másik az talán az utolsó elhárítás idején volt nem messze tőlünk a 44-esen, amikor kamionok ragadtak a hóátfúvás következtében az úton, keresztbe-kasba... Tapsoltak, amikor megérkezett a ZIL-lel a kisöreg. Két kamiont mögé kötött, kirántotta őket a szorult helyzetből. Aztán, sűrű integetés közepette a kamionok megelőzték, de a kolléga csak mosolygott magában, hogy "...a következő hótorlasznál úgyis utolérlek benneteket...". Mily meglepő: úgy is lett. Lehet, hogy marás közben gyök kettővel megy, de megállni csak akkor fog, ha a gépkezelő lefékezi...  :D

2. Ezen a váltón én is csodálkoztam... mint, ahogy azon is, hogy abszolút jól kapcsolható volt, olyan oroszos, de jó. A kuplung iszonyúan fent fogott. Bakker, viszont a gázpedál közvetlenségét bármelyik mai akármilyen személyautó megirígyelhetné... szinte csak rá kell lehelni és máris emeli a fordulatot...
A kormányzás kevésbé volt nehézkes, mint vártam: igaz, álló helyzetben a holtjátékon (kb 10cm) kívül nem mozdult, de, ahogy elindultam vele, lehetett tekerni... két kézzel, teli marokkal!  :D

3. A gépkezelő elmondása szerint a legnagyobb problémát a 12 órás műszak okozza. Ez ezzel a géppel azért igencsak megterhelő, de, ha végig csak marni kell, az nem olyan vészes, egyenesen haladni a gépezettel sokkal kellemetlenebb. Először is, max 50-nel megy. Másodszor folyamatos varázslat az úton tartani a kormány holtjátéka miatt. De ettől lesz az ilyen kuriózum...  ;)

Hja, a váltókiosztás.  Teljesen jó az úgy, annó úgy tanultam, hogy ez a teherautó kiosztás és kész.  :hug:
Bepi, biztos nincsen azon a kormányon levegős rásegítés? Kellene, hogy legyen.  Vagy már az évek alatt "elfogyott" róla.  :hmmmm:

A kormányholtjáték: nyugtasd magadat meg, a vacsi új "M" készletes kocsin is olyan nagy volt.  Ha jól emlékezem 36 fok-ig teljesen "normális" a gépkönyve szerint.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9007 Dátum: 2011.11.10 18:07:21 »
anarchia.. [rohog] [rohog]
ma reggel láttam ezt , azóta gondolkodom hogy miért van ez így? ahogy öregszik az ember miért kell "valami több vagy plussz"  :?: :helpsmilie:
jön a midlife crisis és vagy veszel egy nyitott piros Mx5-öt vagy bezárkozol a csillag mögé  :hmmmm:
Ahogy öregszel, rájössz, hogy az életed nem magától értetődő dolog  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #9008 Dátum: 2011.11.10 18:16:36 »
Hja, a váltókiosztás.  Teljesen jó az úgy, annó úgy tanultam, hogy ez a teherautó kiosztás és kész.
Most melyik kiosztásról beszélünk?

Én erre gondoltam (az R helye most lényegtelen, az előrementi fokozatokat nézzétek) :



De bepi szerint nem ilyen a Zil.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #9009 Dátum: 2011.11.10 19:11:11 »
Na itten van a ZIL-131 kiosztása:

2 4 R
3 5 1


Eredeti kép forrása

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.10 19:18:08 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #9010 Dátum: 2011.11.10 19:11:34 »
54 milláért felpolírozhatnák és kiglettelhetnék a bódét gecc... :ph34r:
Banki visszavett autó, ők azt adják el, amit elhoztak.  :hug:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #9011 Dátum: 2011.11.10 19:17:07 »
Az orosz nagyvasak közül nekem az Ural és a Kraz 255b a kedvenc.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #9012 Dátum: 2011.11.10 19:47:07 »
Egészen biztosan nincs rajta rásegítés. Ezt onnan tudom, hogy kérdeztem is, és éppen erre jött az a válasz, hogy, ha az ország bármely részén elbontanak egy ilyen gépet, akkor, és ha az újabb ennél, akkor a kabinját a szervóval együtt mentsék meg részünkre...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #9013 Dátum: 2011.11.10 19:49:04 »
Na itten van a ZIL-131 kiosztása:

2 4 R
3 5 1


Eredeti kép forrása
Bizony, hogy erről van szó!!! :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #9014 Dátum: 2011.11.10 19:51:48 »
Modernebb technika, de a másik nagy kedvencem a sima mindenki által ismert KAMAZ! Láttam vasútépítésen extrém bevetésen. Ott, ahol dolgoztunk, hiába hoztak MAN 403-as 4 tengelyes terepes (autópályaépítésen használják) gépeket, a Kamazok körberöhögték őket minden téren. ÉS ezt szó szerint értsétek.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i