Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5181030 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #900 Dátum: 2010.02.11 16:52:56 »
Melyik Octávia megy 240-et ? az RS ?
Ezt RS-ből is csak az aktuális tudja szerintem; a régiben nem vagyok biztos, arra vmi 225 rémlik (most melóhelyen vagyok, nem tudok katalógust nézni). A többi motorral pedig tutira nem tudja ezt a tempót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #901 Dátum: 2010.02.11 16:53:40 »
Az megy annyit! A többi nem hinném! Ma kíváncsi voltam mennyit megy ave pályán! :) 194et :)

4esben:)
Óra szerint, ha teljesen kipörgetted, akkor reális érték.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #902 Dátum: 2010.02.11 16:55:45 »
Csak én vagyok gagyi, hogy óra szerint 160-165-nél többel még nem mentem a Corival (ezt is csak egyszer)? :ph34r: :D
Ennyit a Szutyival is mentem  :flowers:  :tt2: ;) ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #903 Dátum: 2010.02.11 16:57:59 »
Csak én vagyok gagyi, hogy óra szerint 160-165-nél többel még nem mentem a Corival (ezt is csak egyszer)? :ph34r: :D
Nem, én se mentem. Az Avét is csak egyszer nyomtam 160 fölé. ;) :D
Na és mennyivel nyomtad 160 fölé  :szemez: ?

Nekem 210 volt a max az Avéval, óra szerint...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #904 Dátum: 2010.02.11 17:01:45 »
Végsebesség kérdésben egyszer dobtam egy hátast: volt főnököm lányának az ezres Yarisa 192-őt ment, 2személlyel :eek:

Ha figyelembe vesszük a km-óra csalást, akkor is :sorcerer:
Nagyon nagy tud lenni a szórás a motorok teljesítményében a gyári adathoz képest. Azt azért igyekeznek úgy megadni, hogy ha a tulaj fogná magát és elvinné az autóját vmi padra leméretni, utána ne perelhesse be őket, hogy csak 102 lóerős a 110-nek mondott kocsija  :hmmmm: ... Így hát igyekeznek inkább lefelé kerekíteni. Az AB-ben ezt szokták mérni időnként, és úgy kb. 10-ből 7 autó erősebb a gyári adathoz képest.

Ezzel együtt, ez a Yaris 1.0 192 kmh brutál  :sorcerer: ... Látatlanban az 1.3-asból se néznék ki ennyit. Ez még akkor is nagyon szép eredmény, ha mondjuk csak 172 volt a valóságban az az óra szerinti 192.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #905 Dátum: 2010.02.11 17:41:32 »
Ezt hogy lefelé kerekítenek mert beperelnék őket sztem azért necces kijelentés. Bocsi, de maj kötekedős napom van :) Tényleg nehari! :)

Szóval amikor pár hete pzs meg többen elvitték leméretni a kocsikat...igen csak alacsonyabb eredmények jöttek ki (pzs full gyári yaris ts-e is 90x..volt) ami ha jól emlékszem azért van mert itt dupla katalizátorral szerelik, amcsiban meg csak 1 van bennük és stb, ehez hasonló dolgok... nem emlékszem pontosan a részletekre de szerintem ez pont azt mutatja hogy felfelé kerekítenek, mert hiába 107 lóerős a forgalmiban ha padon csak 97 volt...persze lehet hogy csak bizonyos márkák bizonyos típusainál van ez így, hogy még jobban el tudják adni a sportosságot...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #906 Dátum: 2010.02.11 17:44:58 »
Nem lehet, hogy a keréken mért teljesítményt adták meg ennél a vizsgálatnál?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #907 Dátum: 2010.02.11 17:49:30 »
Nemtom pontosan, de egy elégedetlen user ezért tökre kekeckedhetne.... azt meg ugye nem akarja eggyik márka sem...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #908 Dátum: 2010.02.11 17:51:00 »
Arra gondolok, hogy a főtengelyi 105LE a keréken már lehet 97-99LE, ez elképzelhető.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #909 Dátum: 2010.02.11 18:02:59 »
A Meriva tenyleg suicide door-ral kerul forgalomba? Mi ennek az elonye?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #910 Dátum: 2010.02.11 18:11:57 »
A Meriva tenyleg suicide door-ral kerul forgalomba? Mi ennek az elonye?

Totalcaron összefoglalták elég jól! Nekem személy szerint tetszik mert szokatlan és még kényelmes is lehet....

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #911 Dátum: 2010.02.11 18:14:44 »
Ezt hogy lefelé kerekítenek mert beperelnék őket sztem azért necces kijelentés. Bocsi, de maj kötekedős napom van :) Tényleg nehari! :)

Szóval amikor pár hete pzs meg többen elvitték leméretni a kocsikat...igen csak alacsonyabb eredmények jöttek ki (pzs full gyári yaris ts-e is 90x..volt) ami ha jól emlékszem azért van mert itt dupla katalizátorral szerelik, amcsiban meg csak 1 van bennük és stb, ehez hasonló dolgok... nem emlékszem pontosan a részletekre de szerintem ez pont azt mutatja hogy felfelé kerekítenek, mert hiába 107 lóerős a forgalmiban ha padon csak 97 volt...persze lehet hogy csak bizonyos márkák bizonyos típusainál van ez így, hogy még jobban el tudják adni a sportosságot...

Amcsiban??? Eddig azt hittem Japanban gyartjak  [rohog]
Egyebkent arra a kovetkeztetesre jutottunk, hogy ezeket az ertekeket fel kell szorozni nagyjabol 1.1el... Azt mondtak a meresen az emberkek, hogy ez a valodi teljesitemny. Valami olyasmit magyaraztak nekem, hogy amikor egy gyarto megadja, akkor labor korulmenyek kozott merik kipuff rendszer nelkul es igy jon ki a 106. Egyebkent barmelyik masik itthoni helyen mernenk 106ot mernenek... Kicsit kodos a dolog. A lenyeg a, hogy megmertek a ToTo-et es gyanusan keves volt marcsak azert is mert neki megmertek Angliaban es a mostani mert erteknel joval tobb volt. Ezert merettem en is meg a gyari TS-t. A feltetelezes miszerint 1.1-el kell beszorozni beigazolodott mivel %-ban ugyanannyi volt a masik TS ket merese kozott az elteres mint az enyem eseteben a mert valamint a gyar altal megadott ertek kozotti elteres... Nincs itt semmi felfele kerekites ;)
Egyebkent sztem fotengelyen mertek...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #912 Dátum: 2010.02.11 18:20:04 »
Totalcaron összefoglalták elég jól! Nekem személy szerint tetszik mert szokatlan és még kényelmes is lehet....
Hol? Azt nem olvastam, meg most hirtelen nem talalom. Kenyelmes? 4 ember hogy ul be egy parkoloban ha mindket oldalt all egy-egy kocsi?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #913 Dátum: 2010.02.11 18:29:47 »
Egyebkent sztem fotengelyen mertek...

Namost mérni mindig keréken mérnek (máshogy elég nehéz :)). Utólag szokás a hajtáslánc vesztesége miatt felszorozni. De ezt egy normális helyen el is mondják, és két adatot, két görbét mutatnak, adnak.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #914 Dátum: 2010.02.11 18:31:02 »
Totalcaron összefoglalták elég jól! Nekem személy szerint tetszik mert szokatlan és még kényelmes is lehet....
Hol? Azt nem olvastam, meg most hirtelen nem talalom. Kenyelmes? 4 ember hogy ul be egy parkoloban ha mindket oldalt all egy-egy kocsi?  :hmmmm:
Találtam egy cikket róla:

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/01/05/ongyilkos_az_uj_opel_meriva/

De ez nem az amire gondoltam, mert az egy sajtótájékoztatós cikk volt amikor bemutatták.
Sztem nem jelent nagyobb gondot a parolás mint a normális autóknál.