Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192244 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #8895 Dátum: 2011.11.05 10:06:23 »
Csak részben értek egyet, mert azért vannak még olyan, nem kimondottan sznob szempontok is, mint pl. a szépség (ez persze szubjektív) és a biztonság, aminek pl. a Logan ma már nem igazán felel meg a 3 csillagos töréstesztjével.  :flowers:
Persze, igazad van, erősen sarkítottam. De azt akartam megmutatni, hogy az autóvásárlás értékrendjében nagy homályosak a határok és nagyon tágak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8896 Dátum: 2011.11.05 10:09:00 »
Szerintem nem, mert nem egy a vásárlórétege. A sznobizmust arra értem, hogy a magyaroknak - aki megteheti - státusszimbólum az Audi és a BMW, olyan, mintha nem is létezne más prémium rajtuk kívül. Az a menő csávó, vagy prof., akinek ilyenje van...
Itthon az Audi/MB/BMW-nek valóban van egy kis rossz utánérzete, de ez főleg régebbi modelleket érinti, esetleg egy egy speciálisabb feltünő újabbat X6, 6er, cabrio és coupe-k. Szerintem egy új E osztály konszolidált megjelenést biztosít.
Ámde azért vannak, akik az általad említett okok miatt vesznek Lexust, Saab-ot, Volvo-t.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8897 Dátum: 2011.11.05 10:11:38 »
Ha azt nézed, hogy a 3er/Cosztályból feltételezem a 2literes dízel fogy igazán, akkor lehet a Lexus-on sem segítene a nagyobb motorválaszték. Ott van a 2,2d 150 és 177 lóval az IS-ben, mégsem fogy igazán. Szóval talán meg is értem, miért nem tömi ki a Lexus az EU kínálatot sok új motorral.
Így van. A németeknél is hiába van egy autóhoz mondjuk tíz motor... Ami igazán fogy, az kettő, esetleg három (jellemzően egy kisebb meg egy nagyobb dízel, és egy benzines).

Persze ettől még szimpatikus dolog, hogy igyekeznek minél több igényt lefedni - de ez nyilván csak olyan gyártónak éri meg, akinek az adott piacon komoly részesedése van. Évi több százezer eladott C-Mercinél eloszlik a költség, megéri kifejleszteni és forgalmazni tízféle motorizációt - huszadannyi Lexus IS-nél (most az európai piacra gondolok) már nyilván nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #8898 Dátum: 2011.11.05 10:13:40 »
Szerintem nem, mert nem egy a vásárlórétege. A sznobizmust arra értem, hogy a magyaroknak - aki megteheti - státusszimbólum az Audi és a BMW, olyan, mintha nem is létezne más prémium rajtuk kívül. Az a menő csávó, vagy prof., akinek ilyenje van...
A prémium márkák közé nem racionális érvek alapján van felvétel. Te ezek közé sorolod a Lexus-t, de ez nem így működik. Ezt a szűk vásárló réteg dönti ezt el.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.05 10:15:34 írta Nagycitrom »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8899 Dátum: 2011.11.05 10:18:29 »
Miért, az nem sznobizmus, ha Lexus-t használsz Toyota helyett? Vagy Toyota-t egy KIA helyett? Vagy KIA-t egy Dacia helyett?  ;)
Az egész felső kategória, a luxus autók piaca pont erről szól, nincs ebben semmi rossz. A vagyon, a pozíció mutatása, ergo sznobizmus. Különben mindenki járhatna Dacia Logannal, mert olcsó és nagy, minden más szempont sznobizmus  ;)
Az meg hogy kinek hol van az ingerküszöb ezen a téren, az már más kérdés (és más pénztárca :D)
Én se mennék odáig, hogy aki nem Lexust vesz, hanem Mercit, az sznob :) ... Ez azért eléggé meredek kijelentés lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8900 Dátum: 2011.11.05 10:26:42 »
Nem érted a lényeget. Nagyon ritkán kell a sok rakodási hely. Azért, hogy egy évben 1-2x használod 360x meg nem, nem biztos , hogy megéri nagyot venni.
Én mondjuk az utánfutoval megoldom az ilyen transzportot :sorcerer:, de lehetne csomagtartón is (már vittem Trabanton öntöttvas fürdőkádat- kicsit behuztam a nyakam, uthibáknál)
Te, én azt írtam, hogy Yarisba is könnyebb pakolni, mint szedánba - na, a Yaris, az szerinted nagy ;) ?

Másrészt, attól tartok, TE nem érted a lényeget :D ... Nem fogok nekiállni összeszámolni, de nem évente 1-2-szer, hanem havonta többször használom ki a pakolhatóságát. Pl. tegnap is, futár hozott nekem 4 új gumit, egybe volt csomagolva - lecsaptam a hátsó üléstámlát egy mozdulattal, behajítottam a gumikat, és kész. Szedán esetében állhattam volna neki szétvágni a göngyöleget, és utána egyesével belegózni a gumikat, kettőt a hátsó ajtón, másik kettőt a csomagtartón át.

Most erre lehetne azt mondani, hogy ha ez az adottság hiányozna, megoldanám máshogy - igen, nyilván; de ez megnehezítené az életemet, fölöslegesen. Ezt hívják praktikumnak.

Ha valaki szerint szebb a szedán, és ez többet ér neki - OK, ő dolga  :yes: ... De azt ne próbáljuk már megmagyarázni, hogy egy ötajtós kocsi többlet praktikumára csak évente 1-2-szer van szükség.

Jó, rendben, nyilván életvitelen, szokásokon is sok múlik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #8901 Dátum: 2011.11.05 10:33:02 »
A prémium márkák közé nem racionális érvek alapján van felvétel. Te ezek közé sorolod a Lexus-t, de ez nem így működik. Ezt a szűk vásárló réteg dönti ezt el.
Ebben igazad van, oké.  :flowers: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #8902 Dátum: 2011.11.05 11:07:13 »
....Egy LS, teszem azt, ugyanúgy odapasszol a luxushotel elé, mint egy S-Klasse...

Egyik se nagyon szokott allni a luxushotelek elott. Talan az S-Klasse, mint taxi :)


Amugy tulmisztifikaljatok. Angliaba van penz, es egyik emlegetett autobol sincs sok. S-Klasse-t szinte kivetel nelkul csak "private hire" repteri taxisok hasznalnak. Egyszeruen akinek van penze, az nem ilyen lexus-merci-bmw-audi tucatautoval jar, hanem megveszi a Maybach-et, Maseratit, Bentleyt, Rolls-ot, vagy csinaltat egy rendes limuzint barmibol...
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8903 Dátum: 2011.11.05 11:23:46 »
Egyik se nagyon szokott allni a luxushotelek elott. Talan az S-Klasse, mint taxi :)


Amugy tulmisztifikaljatok. Angliaba van penz, es egyik emlegetett autobol sincs sok. S-Klasse-t szinte kivetel nelkul csak "private hire" repteri taxisok hasznalnak. Egyszeruen akinek van penze, az nem ilyen lexus-merci-bmw-audi tucatautoval jar, hanem megveszi a Maybach-et, Maseratit, Bentleyt, Rolls-ot, vagy csinaltat egy rendes limuzint barmibol...
Ja egy nemes ad magára, meg a tesco tulaj :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8904 Dátum: 2011.11.05 11:35:05 »
Szerintem nem, mert nem egy a vásárlórétege. A sznobizmust arra értem, hogy a magyaroknak - aki megteheti - státusszimbólum az Audi és a BMW, olyan, mintha nem is létezne más prémium rajtuk kívül. Az a menő csávó, vagy prof., akinek ilyenje van...
Nem igazán vita tárgya, hogy melyek a prémium márkák... Audi, BMW, Cadillac, Jaguar, Lexus, Maserati, Mercedes, Porsche.

Határeset: Volvo.

Olyan evidenciákat, mint mondjuk Bentley, most nyilván nem soroltam fel :D ... És a sportkocsi-márkákat á la Ferrari sem.

Abban persze igazad van, hogy nálunk egy Audi vagy egy BMW még nagyobb "durranás", mint nyugaton - más kérdés, hogy negatívabb is az image-ük sokak szemében, a sok gazember miatt, aki ilyenekkel mászkál előszeretettel.

Viszont továbbra is azt mondom, hogy az még nem sznobéria, ha valaki státusszimbólumként tekint az autójára. Illetve... nem feltétlenül az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8905 Dátum: 2011.11.05 11:38:13 »
Egyik se nagyon szokott allni a luxushotelek elott. Talan az S-Klasse, mint taxi :)


Amugy tulmisztifikaljatok. Angliaba van penz, es egyik emlegetett autobol sincs sok. S-Klasse-t szinte kivetel nelkul csak "private hire" repteri taxisok hasznalnak. Egyszeruen akinek van penze, az nem ilyen lexus-merci-bmw-audi tucatautoval jar, hanem megveszi a Maybach-et, Maseratit, Bentleyt, Rolls-ot, vagy csinaltat egy rendes limuzint barmibol...
Én nem ismerem Angliát, nem tudok róla nyilatkozni... Németországban azért elég magas körökben is még "csak" Mercivel, BMW-vel stb járnak az emberek.

A legfölső réteg, a Rolls-vevőkör nyilván más kérdés... De a németeknél pl. gyakran ők is "beérik" mondjuk egy 12 hengeres S-Mercivel vagy ilyesmivel. Vagy sportkocsiként egy SL-el, Audi R8-al, stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8906 Dátum: 2011.11.05 12:05:49 »
háháhá :D jó volt nekem is a mazda5, de még ez a kis gyösz is, ami most lett, meglepően tágas :D
A régi Mazda 2 (amilyen a tiéd is) gyakorlatilag egy mini-egyterű  :yes: ... Ismerem ezt az autót, egyik jó barátomnak volt, elég sokat ültem benne; príma konstrukció  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8907 Dátum: 2011.11.05 12:07:49 »
Meg. :D  Elsőre annyi tűnt fel negatívumnak, hogy egy kicsit rövid az 5. fokozata az Avensishez képest, de úgysem akarok száguldozni, majd legalább ez (is) visszatart.
Itt a fórumban furcsa egy kicsit, most nem találom a hsz-aimat, mert megszoktam, hogy világos színű az avatarom, és ezt a sötét képet automatikusan átugorja a szemem. De ez legyen a legnagyobb baj, élőben nagyon elegánsnak hat ez a padlizsán szín, különösen a hátsó rendszám feletti krómcsíkkal.
Jaja, szép  :yes: !

Mennyit pörög ötödikben?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #8908 Dátum: 2011.11.05 13:35:29 »
A régi Mazda 2 (amilyen a tiéd is) gyakorlatilag egy mini-egyterű  :yes: ... Ismerem ezt az autót, egyik jó barátomnak volt, elég sokat ültem benne; príma konstrukció  :)
írnak róla rosszakat is a tulajdonosok, elvégre spanyol gyártmány :D de ezzel a konkrét darabbal a tesómnak sose volt gondja, most megtaláltam a gépkönyvben az összes karbantartási papírt is, sose maradt ki semmi. újak a tárcsák, betétek, két lengéscsillapító (talán az elsők asszem), vezérműszíjcsere is nemrég volt. és olcsón is adta :D van egy horpadás az egyik ajtón, tán a bal egyesen, anno a felesége ráqrta valamire, egyébként a külalak is teljesen pöpec. rozsda sehol stb. jó vétel volt, na  :D és le tudom tekerni a bal egyből a jobb hátsó ablakot  :lol:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Egyéb autók
« Válasz #8909 Dátum: 2011.11.05 14:09:55 »
Szerintetek ez milyen lehet?: http://www.origo.hu/auto/20110222-suzuki-kizashiteszt.html
Nem feltétlen a cik tartalmára gondolok hanem maga a kocsira úgy öszeségében?
Amúgy élőben nekem bejön.