Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192300 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8880 Dátum: 2011.11.05 09:26:16 »
Nem mindegy. Jóbarátomnak korábban egy Camry liftbackje, utána egy Carina kombija volt... Másfél éve vett egy szedán Astrát. Állandóan anyázott, hogy semmi nem fér bele, mennyivel nehezebb pakolni stb... El is döntötte, hogy eztán csak ötajtóst. Egy hónapja ez meg is valósult egy liftback Ave "személyében".
Ja aki a nagyot megszokta, annak nem elég a kissebb [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #8881 Dátum: 2011.11.05 09:39:50 »
...mondi, ezzel nem a Lexust minősítik, hanem saját magukat (sznobok)  :whistling:
Miért, az nem sznobizmus, ha Lexus-t használsz Toyota helyett? Vagy Toyota-t egy KIA helyett? Vagy KIA-t egy Dacia helyett?  ;)
Az egész felső kategória, a luxus autók piaca pont erről szól, nincs ebben semmi rossz. A vagyon, a pozíció mutatása, ergo sznobizmus. Különben mindenki járhatna Dacia Logannal, mert olcsó és nagy, minden más szempont sznobizmus  ;)
Az meg hogy kinek hol van az ingerküszöb ezen a téren, az már más kérdés (és más pénztárca :D)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Egyéb autók
« Válasz #8882 Dátum: 2011.11.05 09:40:45 »
Ja, biztos ezért fogy prímán az Audi A4, A6, a BMW 3, 5, valamint a Merci C és E kombi-változata  ;) ...

Nem, a gyártók NEM így gondolják. És a vevők egy igen jelentős része sem. Persze ez nem a "kőműves-kombi" kategória (ami már amúgy is kihalóban van), hanem a gyönyörű nevű "lifestyle-kombi"  :yes: ... Amibe golfütőt illik pakolni, és nem festékes vödröt.
Az A6 kombi elég nagy rakterű, azt leginkább nagytestű kutyák tehetős gazdái szokták venni.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #8883 Dátum: 2011.11.05 09:42:42 »
Az A6 kombi elég nagy rakterű, azt leginkább nagytestű kutyák tehetős gazdái szokták venni.
Akkor nagyon sok nagytestű kutya van a németeknél  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8884 Dátum: 2011.11.05 09:44:55 »
Ja aki a nagyot megszokta, annak nem elég a kissebb [rohog]
Nem erről van szó :) ... A Yarisba is sokkal könnyebben bepakolok mindenféle nagyméretű cuccot (pl. négy gumit), mint egy szedánba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8885 Dátum: 2011.11.05 09:46:21 »
Ettől függetlenül, a Lexus motorkínálata tényleg nagyon kicsi. De valószínűleg komoly számítások állnak emögött...
Ha azt nézed, hogy a 3er/Cosztályból feltételezem a 2literes dízel fogy igazán, akkor lehet a Lexus-on sem segítene a nagyobb motorválaszték. Ott van a 2,2d 150 és 177 lóval az IS-ben, mégsem fogy igazán. Szóval talán meg is értem, miért nem tömi ki a Lexus az EU kínálatot sok új motorral.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8886 Dátum: 2011.11.05 09:48:06 »
Pakolhatóságot tekintve egy kicsit rehabilitálnom kell az egyterűeket. Az Avensisnek hiába volt 500< literes csomagtere, a négy gumit csak úgy tudtam beletenni, ha a hátsó ülés támláját egy kicsit előredöntöttem. A gumikon kívül bőven volt még hely, de mégsem fértek el. Most a COV-ba simán befért a négy téligumi, kevesebb hely maradt az igaz, de simán befért. Szóval amennyire szidtam pár éve az egyterűt, mint műfajt, annyira kezdem csodálni most, hogy szükségem van rá... :hmmmm: :flowers:
Jók ezek a pillanatok, mikor az ember rájön, hogy sok ember nem hülyeségből csinál valamit (pl. jelen esetben: vesz egyterű autót)  :yes: ... Amúgy nekem most esett le, hogy te végül megvetted ezt a kocsit  :sorcerer: - hát gratula hozzá  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Egyéb autók
« Válasz #8887 Dátum: 2011.11.05 09:51:22 »
Miért, az nem sznobizmus, ha Lexus-t használsz Toyota helyett? Vagy Toyota-t egy KIA helyett? Vagy KIA-t egy Dacia helyett?  ;)
Az egész felső kategória, a luxus autók piaca pont erről szól, nincs ebben semmi rossz. A vagyon, a pozíció mutatása, ergo sznobizmus. Különben mindenki járhatna Dacia Logannal, mert olcsó és nagy, minden más szempont sznobizmus  ;)
Az meg hogy kinek hol van az ingerküszöb ezen a téren, az már más kérdés (és más pénztárca :D)
Csak részben értek egyet, mert azért vannak még olyan, nem kimondottan sznob szempontok is, mint pl. a szépség (ez persze szubjektív) és a biztonság, aminek pl. a Logan ma már nem igazán felel meg a 3 csillagos töréstesztjével.  :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Egyéb autók
« Válasz #8888 Dátum: 2011.11.05 09:54:45 »
Jók ezek a pillanatok, mikor az ember rájön, hogy sok ember nem hülyeségből csinál valamit (pl. jelen esetben: vesz egyterű autót)  :yes: ... Amúgy nekem most esett le, hogy te végül megvetted ezt a kocsit  :sorcerer: - hát gratula hozzá  :flowers:
Meg. :D  Elsőre annyi tűnt fel negatívumnak, hogy egy kicsit rövid az 5. fokozata az Avensishez képest, de úgysem akarok száguldozni, majd legalább ez (is) visszatart.
Itt a fórumban furcsa egy kicsit, most nem találom a hsz-aimat, mert megszoktam, hogy világos színű az avatarom, és ezt a sötét képet automatikusan átugorja a szemem. De ez legyen a legnagyobb baj, élőben nagyon elegánsnak hat ez a padlizsán szín, különösen a hátsó rendszám feletti krómcsíkkal.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8889 Dátum: 2011.11.05 09:57:01 »
Nem erről van szó :) ... A Yarisba is sokkal könnyebben bepakolok mindenféle nagyméretű cuccot (pl. négy gumit), mint egy szedánba.
Nem érted a lényeget. Nagyon ritkán kell a sok rakodási hely. Azért, hogy egy évben 1-2x használod 360x meg nem, nem biztos , hogy megéri nagyot venni.
Én mondjuk az utánfutoval megoldom az ilyen transzportot :sorcerer:, de lehetne csomagtartón is (már vittem Trabanton öntöttvas fürdőkádat- kicsit behuztam a nyakam, uthibáknál)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #8890 Dátum: 2011.11.05 09:57:40 »
Miért, az nem sznobizmus, ha Lexus-t használsz Toyota helyett? Vagy Toyota-t egy KIA helyett? Vagy KIA-t egy Dacia helyett?  ;)
Az egész felső kategória, a luxus autók piaca pont erről szól, nincs ebben semmi rossz. A vagyon, a pozíció mutatása, ergo sznobizmus. Különben mindenki járhatna Dacia Logannal, mert olcsó és nagy, minden más szempont sznobizmus  ;)
Az meg hogy kinek hol van az ingerküszöb ezen a téren, az már más kérdés (és más pénztárca :D)
Szerintem nem, mert nem egy a vásárlórétege. A sznobizmust arra értem, hogy a magyaroknak - aki megteheti - státusszimbólum az Audi és a BMW, olyan, mintha nem is létezne más prémium rajtuk kívül. Az a menő csávó, vagy prof., akinek ilyenje van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Egyéb autók
« Válasz #8891 Dátum: 2011.11.05 10:01:35 »
Nem érted a lényeget. Nagyon ritkán kell a sok rakodási hely.
nekem nagyon gyakran kell a sok hely, de elsősorban nem is a sok hely, hanem a nagy nyílás. A Corsának 260 literes a csomagtartója, de gond nélkül elnyeli a babakocsit, meg egy piaci bevásárlást. Az E11 szedánba már nem tudtam volna betenni ugyanezt a babakocsit, mert egyszerűen nem fért volna át a szűk nyíláson.
Még mielőtt félresiklana a dolog, azért az E11-et írtam, mert ezt jól ismerem, de nagyon sok szedánra igaz ez, mert manapság a szedán csomagtartók inkább egyenlő oldalú hasábra hajaznak, mint fekvő téglatestre (mínusz kerékjárat).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Egyéb autók
« Válasz #8892 Dátum: 2011.11.05 10:02:24 »
Szerintem nem, mert nem egy a vásárlórétege. A sznobizmust arra értem, hogy a magyaroknak - aki megteheti - státusszimbólum az Audi és a BMW, olyan, mintha nem is létezne más prémium rajtuk kívül. Az a menő csávó, vagy prof., akinek ilyenje van...
Ha ez megnyugtat, kigyúrt-kopaszéknál már menő a Lexus is...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8893 Dátum: 2011.11.05 10:04:48 »
Miért, az nem sznobizmus, ha Lexus-t használsz Toyota helyett? Vagy Toyota-t egy KIA helyett? Vagy KIA-t egy Dacia helyett?  ;)
Az egész felső kategória, a luxus autók piaca pont erről szól, nincs ebben semmi rossz. A vagyon, a pozíció mutatása, ergo sznobizmus. Különben mindenki járhatna Dacia Logannal, mert olcsó és nagy, minden más szempont sznobizmus  ;)
Az meg hogy kinek hol van az ingerküszöb ezen a téren, az már más kérdés (és más pénztárca :D)
Sznobizmus akar lenni, erre játszik a gyártó, de szerintem nem nagyon akar bejönni sok év után sem.
Egyszerüen egy fullosabb Toyota. mert ugyis mindenki tudja, hogy Toyota.
Multkor néztem a 200-as Lexust (nem tudom a pontos jelölését.) Nagyon oda kellett nézni kivülröl ,olyan mint a Corollám, talán még egy kicsit kissebb is. :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8894 Dátum: 2011.11.05 10:05:59 »
Ha ez megnyugtat, kigyúrt-kopaszéknál már menő a Lexus is...
Max ha kezd nőni a haja [rohog] [rohog] [rohog]