Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192293 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8835 Dátum: 2011.11.04 08:25:43 »
Alternatíva kell, mert nem vagyunk egyformák. Ezért nem gondolhatják így a gyártók.
Gazdag uriember nem cuccol, vastag bankkártya max. vékony aktatáska kell.
Aki meg praktikus, "fuvaros" az vesz Avensist.
Másik oldaladról azért igazad van, ma már a Porsche se engedi meg magának, hogy csak sportautot gyártson.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8836 Dátum: 2011.11.04 08:29:45 »
Én nem szarnám le a megbízhatóságot, az biztos. Épp eleget olvasok róla, hogy 3 éves kocsik között is mekkora különbségek tudnak lenni. A cégnek a tulajdonosai, amelyiknél édesapám dolgozik, vettek két 1 éves, dízel 7-es BMW-t, Jahreswagenek, Németországból - mindkettővel annyi hiba volt már az első évben, hogy azóta meg is szabadultak tőlük. Két autóból kettő. A csodálatos, prémium német csúcstechnika. Hát én ezért cserébe boldogan odadobnám azt a pici kis többlet presztízst. Mert azt feldughatom magamnak (már elnézést), amíg mondjuk a néptelen mellékúton várok a segélyszolgálatra, míg épp meghiúsul az akármilyen programom, lévén nem jutok el rá.

Nem látjuk egyformán a dolgokat... Nekem ez a No.1 prioritás, ez van  :)
Én is így látom, azért vettem Toyotát és nem használt Mercédest (mert elötte az volt, de beláttam, hogy a maiak már nem megbizhatóak)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Egyéb autók
« Válasz #8837 Dátum: 2011.11.04 08:31:03 »
Gazdag uriember nem cuccol, vastag bankkártya max. vékony aktatáska kell.
Hagyd mar ezt az ostobasagot. Ez egyszeruen nem igaz!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #8838 Dátum: 2011.11.04 08:43:41 »
Te  :lol: ... Nem tudom bebizonyítani :) , de elhiheted nekem, hogy az az egészen minimális (!) presztízs-különbség, ami még (!!) elválaszt mondjuk egy Lexust egy német prémiumtól, engem biztosan nem érdekelne. A Lexust venném, mert kevesebb vele a probléma. ÉS azért is, hogy megmutassam a világnak, hogy lexarom az európai sznobériát  :D

Ennek ellenére ritkán látni Lexust kormányzati intézmények (nem a hivatali skodákra gondolok) bankszékházak és egyéb helyeken. Én pl egy elég elit egyetemen dolgozom, és azokon a helyeken az az intézetigazgató professzorok szoktak parkolni nemigazán szoktam lexust látni. Az egyik profnak van egy öreg (mint a Tiéd) Camry-je, de a többi a legtöbb esetben merci, audi, 1-2 bimmer stb.

Lehet, hogy minimális a presztizskülönbség, de akkor is van. Ebben a kategóriában igenis számit a presztizs.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8839 Dátum: 2011.11.04 08:47:27 »
Hagyd mar ezt az ostobasagot. Ez egyszeruen nem igaz!

Ne az itteni átlagemberből indulj ki, akik minket körülvesznek. Ismerek néhány (csak külföldi igen jómódu) embert, akiknek évek óta az utazótáska és ruháján kivül talán semmi nem volt még a kocsijában. (Nagyon hosszu utra se mennek vele mert repülnek :D)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Egyéb autók
« Válasz #8840 Dátum: 2011.11.04 08:53:12 »
Fonokomnek 3db Porscheja van amiknek az osszesitett eletkora nem eri el a 8 evet. Kerdes?  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #8841 Dátum: 2011.11.04 09:03:45 »
Fonokomnek 3db Porscheja van amiknek az osszesitett eletkora nem eri el a 8 evet. Kerdes?  ;)

aztat kérdezném h szabad IT pozi van nálatok?  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #8842 Dátum: 2011.11.04 09:11:15 »
Gazdag uriember nem cuccol, vastag bankkártya max. vékony aktatáska kell.
Aki meg praktikus, "fuvaros" az vesz Avensist.
Másik oldaladról azért igazad van, ma már a Porsche se engedi meg magának, hogy csak sportautot gyártson.
Nem érted  :no:.
Egy kombi már régen nem a fuvaros, vízvezeték szerelő autója. Nézz már egy kicsit körül: szerinted "fuvaros" ül abban a sok 530D, A6, Accord, Mazda6 ... stb kombiban, ami az utakon futkos? Elfogadhatnád végre, hogy vannak emberek - nem kevesen! - akiknek jobban tetszik a formája, mint egy szedánnak. Mint már 100x írtam, nem vagyunk egyformák  :excl:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #8843 Dátum: 2011.11.04 09:25:06 »
Nem érted  :no:.
Egy kombi már régen nem a fuvaros, vízvezeték szerelő autója. Nézz már egy kicsit körül: szerinted "fuvaros" ül abban a sok 530D, A6, Accord, Mazda6 ... stb kombiban, ami az utakon futkos? Elfogadhatnád végre, hogy vannak emberek - nem kevesen! - akiknek jobban tetszik a formája, mint egy szedánnak. Mint már 100x írtam, nem vagyunk egyformák  :excl:
ez földrajz-függő is. minél távolabb mész nyugat-európától, annál négyajtósabb lesz a gondolkodás. magyarországon ez már erősen érezhető, a ruszkiknál meg pláne, és az USA-ban meg Japánban is népszerűek a négyajtósok. Ellenben pl. Belgiumban alig látni nagy négyajtóst is, kicsit meg egyáltalán nem, hogy a thalia-féle szörnyetegekről ne is beszéljünk. A kombi praktikusabb, ezért kombit vesznek. tele van az ország a6-os, meg 520-as meg e200-as kombikkal, mind sok extrával, a legkisebb motorral. nekem is nagyon szimpatikus ez a gondolkodás.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #8844 Dátum: 2011.11.04 09:33:15 »
Nekem is kombi kéne, ha nagyobb autóra váltok. Alapvetően nekem is jobben bejön a formája, tényleg praktikusabb, és egyébként is minden mellette szól. Egyedül az E classe kombi nem tetszik, de nem is fenyeget az a veszély, hogy ilyet kellene vennem. Én következő autónak (jónéhány év múlva) egy Mazda6 kombit szeretnék.

Az meg, hogy a Lexusnak nincs kombija megint csak azt erősiti, hogy nem igazán prémium márka. Egy igazán prémium márkának széleskörű karosszéria és motorválasztékot kell nyújtani. Pl ahol egy "normál" autó motorválasztéka vége ér felfelé, ott még a prémium márkának tudnia kell mutatni legalább 2 motort. Ezt a németek tudják, Lexus nem.
Most megnéztem, hogy a Lexus IS-ből 2,5 literes a legnagyobb motor (ISF-et hagyjuk, mert van BMW m3, Merci C AMG, és Audi S4). Nem tudom rémlik-e, hogy bmw-ből van 330 sőt 335d is (oké, tudom ez csak 3.0 de két csigaházzal), mercinek is c350-ese...
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.04 09:35:19 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8845 Dátum: 2011.11.04 09:33:32 »
Fonokomnek 3db Porscheja van amiknek az osszesitett eletkora nem eri el a 8 evet. Kerdes?  ;)
Gondolom nem is kell és nem is akar velük szállitási problémákat megoldani.
Arra van beosztottja, vagy másik kocsija.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8846 Dátum: 2011.11.04 09:36:54 »
Nekem is kombi kéne, ha nagyobb autóra váltok. Alapvetően nekem is jobben bejön a formája, tényleg praktikusabb, és egyébként is minden mellette szól. Egyedül az E classe kombi nem tetszik, de nem is fenyeget az a veszély, hogy ilyet kellene vennem. Én következő autónak (jónéhány év múlva) egy Mazda6 kombit szeretnék.

Az meg, hogy a Lexusnak nincs kombija megint csak azt erősiti, hogy nem igazán prémium márka. Egy igazán prémium márkának széleskörű karosszéria és motorválasztékot kell nyújtani. Pl ahol egy "normál" autó motorválasztéka vége ér felfelé, ott még a prémium márkának tudnia kell mutatni legalább 2 motort. Ezt a németek tudják, Lexus nem.
Most megnéztem, hogy a Lexus IS-ből 2,5 literes a legnagyobb motor. Nem tudom rémlik-e, hogy bmw-ből van 330 sőt 335d is (oké, tudom ez csak 3.0 de két csigaházzal), mercinek is c350-ese és még sorolhatnám.
Én is oda vagyok a kombiért: volt Dacia kombim 3 db uj Toyota Corollám mind kombi.
Csak az uj  Corollábol nincs , azért lett sedan.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Egyéb autók
« Válasz #8847 Dátum: 2011.11.04 10:01:35 »
Bocsáss meg, de ezekből semmire nem emlékszem  :flowers: ... És hagyd szvsz ezt az "annyira jó, mint egy bőrös, fullos Toyota" szöveget, mert csak magadból, a saját hozzáértésedből, ítélőképességedből csinálsz viccet vele  ;) ... Egy dolog az image, abban az egyben igazad van, hogy egy Lexus image-e (még) nem éri el egy Merciét vagy BMW-ét - legalábbis itt Európában. A többi más bullshit, és ha ezt vitatod, azzal tényleg csak a saját szubjektivitásodat húzod alá. Hogy ne menjek messzire, a német autós újságírók sem osztják a véleményedet.

Összeveszni természetesen tényleg nem fogunk ezen, eszemben sincs  :)

Kicsit amnezias vagy. A jot meghallod a rosszat elfelejted, nem baj a legtobb ember igy mukodik. Ezt a sajat magambol csinalok viccet es megkerdojelezem a hozzaertesemet mar megszoktam.  :flowers: Szerintem Te is megszokhattad mar, hogy szerintem Te meg elvakult vagy nem kicsit, nagyon. Nekem mint az tudva levo, nincs benne az elsodeleges prioritasok kozott a megbizhatosag es csak ismetelni tudom magam, minden jel szerint az ezen kategoriakban vasarloknak sem elsodleges prioritasuk.
Ezeket az autokat nem a szerenyebb retegek veszik vagy mondhatnam azt is, hogy a penztarcajukhoz merten veszik azok, akik megveszik oket es nekik boven belefer nehany plusz szerviz. A presztizs, tradicio, nev itt tobbet nyom. Mindig ezzel az "EU-n kivul mas a helyzet" sztorival kabitjuk egymast, ugyanakkor az EU-n kivul ket nagy piac van a Kinai (ahol jobban allnak sokkal az europai premium markak, leven egy kinainak is az a menobb) es az USA piac (akikrol persze minden mas esetben elmondjuk, hogy a vilag legigenytelenebb, leghulyebb embrei ), ahol esetleg kis lemaradas lehetseges, de kulonbseg nem szignifikans. Ha pedig az amerikai piac igenytelen, hat legyen, tenyleg az. Igazatok van, butabbak es alacsonyabb igenyeik vannak. Nekik a megbizhatosag es az egy szammal nagyobb auto eleg. Ahhoz mar hulyek, illetve igenytelenek, hogy mas is foglalkoztassa oket, bar teszem hozza ez eppen mostanaban latszik megdolni. Maradjunk annyiban, hogy a Lexus sokat fejlodott onmagahoz kepest es foleg realtive rovid ido alatt, de meg nagy utat kell megtennie es pont az, ami hianyzik egy Lexusbol az tart a legtovabb idoben.


« Utoljára szerkesztve: 2011.11.04 10:05:56 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Egyéb autók
« Válasz #8848 Dátum: 2011.11.04 12:57:15 »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #8849 Dátum: 2011.11.04 13:57:18 »
hát az szerintem is úgy van, hogy a lexus valahol félúton jár. hiába jó minőségű meg megbízható, ha csak kétféle motor van az IS-hez (bár láttam nemrég Lengyelországban egy IS350-est), meg nem lehet szabadon konfigurálni. nekem is baxná a csőröm, ha csillióért kellene autót vennem ,hogy nem konfigurálhatok kényem-kedvem szerint vagy hogy nincs hathengeres dízel. ezutóbbit én persze lexarnám, de a fizetőképes nyugat-európainak az is kell.