Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5186364 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8805 Dátum: 2011.11.03 12:30:17 »
Újonnan? Max 2-3 évesen, amikor már elvesztette az értéke jó részét, nem?  :D
Újonnan - elméletben  :D ... Azért ha marha sok pénzem lenne, én is újat vennék.

De amúgy igen, 2-3 évesből is azt vennék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #8806 Dátum: 2011.11.03 12:56:55 »
Így van  :yes: ! Mondjuk, legalább egyet tudok mondani, amelyikben '77-ben megvolt ugyanaz a tank-érzés: a Volvo 200-as sorozat. De más -akkor még- tényleg nem tudott ilyet.

És persze abban is egyetértünk, hogy számomra is a prémium autó a Mercedes. Ezen az sem változtat, hogy újonnan Lexust vennék helyette.
:D ...a számból vetted ki... a szót...  :hug:

És az pedig külön szimpi, hogy nem próbálja a Merci az új modelljeire erőltetni sem a BMW, sem az AUDI stílusát. Ők megmaradnak Mercedes-Benz, és ez így van jól. Ez egy külön világ. Nincs szükségük arra, hogy koppintsák bármelyiket is... :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8807 Dátum: 2011.11.03 17:14:55 »
És az pedig külön szimpi, hogy nem próbálja a Merci az új modelljeire erőltetni sem a BMW, sem az AUDI stílusát. Ők megmaradnak Mercedes-Benz, és ez így van jól. Ez egy külön világ. Nincs szükségük arra, hogy koppintsák bármelyiket is... :cool2:
Hát azért az nagyon csúnya világ lenne, ha ezek egymást koppintanák  :lol: ... Mindegyiknek megvan a maga vevőköre, amelyik azt várja el, hogy az adott márka olyan legyen, amilyen. A Merci elegáns, a BMW sportos, az Audi technokrata-avantgárd.

Ezért is örülök annak, hogy időközben végre a Lexus is meglelte a saját stílusát - a mostani Lexusok már úgy néznek ki, mint egy Lexus  :D ... Nem pedig úgy, mint egy Mercedes vagy egy BMW vagy a kettő valamiféle keveréke.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8808 Dátum: 2011.11.03 19:30:30 »
Újonnan? Max 2-3 évesen, amikor már elvesztette az értéke jó részét, nem?  :D
Én a jelenlegi életvitelemhez prémiumból egy 320 d Xdrive Touring Bmw-t vennék. Nagyobb kocsi nem kell, kombik tetszenek, mert praktikusak és kicsit
tompítja a magyarországi Bmw tulaj stílust, 4x4 kell az utcánkba télen, a 184lovas dízelnél nekem nincs szükség erősebbre. Szóval ez lenne a tökéletes verda számomra.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8809 Dátum: 2011.11.03 20:59:30 »
Én a jelenlegi életvitelemhez prémiumból egy 320 d Xdrive Touring Bmw-t vennék. Nagyobb kocsi nem kell, kombik tetszenek, mert praktikusak és kicsit
tompítja a magyarországi Bmw tulaj stílust, 4x4 kell az utcánkba télen, a 184lovas dízelnél nekem nincs szükség erősebbre. Szóval ez lenne a tökéletes verda számomra.
Hát ilyenkor válik egyértelművé, hogy a Lexus választéka milyen kicsi  ::) ... Ugye, IS-ből se 4WD, se kombi... Előbbi még csak-csak nélkülözhető lenne (bár Svájcban, Ausztriában, és részben Olaszországban is elég sok vevőt veszítenek vele) - de a kombi hiánya tényleg komoly hiba. Ebben a kategóriában alapelvárás - lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8810 Dátum: 2011.11.03 21:08:51 »
Hát ilyenkor válik egyértelművé, hogy a Lexus választéka milyen kicsi  ::) ... Ugye, IS-ből se 4WD, se kombi... Előbbi még csak-csak nélkülözhető lenne (bár Svájcban, Ausztriában, és részben Olaszországban is elég sok vevőt veszítenek vele) - de a kombi hiánya tényleg komoly hiba. Ebben a kategóriában alapelvárás - lenne.
Természetesen az IS 220d is jöhetne, mondjuk második helyen, mert a C osztály nem az én stílusom, a jelenlegi A4 meg nem kéne...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #8811 Dátum: 2011.11.03 21:10:27 »
Úgy tudjátok hogy nekem C-klasse kéne  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Egyéb autók
« Válasz #8812 Dátum: 2011.11.03 21:25:44 »
Én a jelenlegi életvitelemhez prémiumból egy 320 d Xdrive Touring Bmw-t vennék.
:clap: :hug: :ser:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Egyéb autók
« Válasz #8813 Dátum: 2011.11.03 21:44:09 »
Én a jelenlegi életvitelemhez prémiumból egy 320 d Xdrive Touring Bmw-t vennék.
A 3-as bömcsi nekem is jöhet!  ;) A dízelben nem vagyok biztos, de ki kéne próbálni.
A jövőre érkező modell nagyon bejön, bár a kombit asszem még nem láttam belőle.

De egy Mazda 6-ost is elfogadnék, bármelyik karosszériával.  :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #8814 Dátum: 2011.11.03 21:56:25 »
Hát ilyenkor válik egyértelművé, hogy a Lexus választéka milyen kicsi  ::) ... Ugye, IS-ből se 4WD, se kombi... Előbbi még csak-csak nélkülözhető lenne (bár Svájcban, Ausztriában, és részben Olaszországban is elég sok vevőt veszítenek vele) - de a kombi hiánya tényleg komoly hiba. Ebben a kategóriában alapelvárás - lenne.
A klasszikus eleganciához a sedan dukál és legkevésbé a kombi. Szerintem a gyártok igy gondolják.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Egyéb autók
« Válasz #8815 Dátum: 2011.11.03 21:59:31 »
Hát ilyenkor válik egyértelművé, hogy a Lexus választéka milyen kicsi  ::) ... Ugye, IS-ből se 4WD, se kombi... Előbbi még csak-csak nélkülözhető lenne (bár Svájcban, Ausztriában, és részben Olaszországban is elég sok vevőt veszítenek vele) - de a kombi hiánya tényleg komoly hiba. Ebben a kategóriában alapelvárás - lenne.

Ez a lexus mania kezd nagyon aggaszto lenni.  ::) Ha tegyuk fel lenne az IS-bol kombi es 4WD, se lenne BMW szinten.  :flowers: Raadasul  egy vacsiuj Merci helyett (ami jo esellyel sokaig hibamentes marad) is ostobasag egy vacsiuj Lexust venni. Nincsennek egy szinten. Ha azt mondod csak Toyotat veszel meg meg is ertem, az legalabb olcso, de kiadni egy Lexusert annyi penzt, mint egy BMW-ert vagy Mercedesert es kozben az sem presztizsben sem kenyelemben es vagy sportossagban, technikaban nem er fel - komoly bolondsag. Nagyon nem jo ez az irany. Regen meg csak toyota buzeria, azutan jott a Subaru, valahol meg azt is megertettem. A Lexus szimplan csak gaz. Szeretne lenni valami, valami ami nem lesz soha, de kozben pofatlanul draga.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

TSityu

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8816 Dátum: 2011.11.03 22:03:01 »
Ez a lexus mania kezd nagyon aggaszto lenni.  ::)

Valami azt súgja Te sem a közkedveltségre hajtasz.  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #8817 Dátum: 2011.11.03 22:04:01 »
Kivételesen igaza van  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #8818 Dátum: 2011.11.03 22:05:22 »
Kinek a pap, kinek a papné... (nekem a lánya! :D:whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #8819 Dátum: 2011.11.03 22:18:53 »
Ez a lexus mania kezd nagyon aggaszto lenni.  ::) Ha tegyuk fel lenne az IS-bol kombi es 4WD, se lenne BMW szinten.  :flowers: Raadasul  egy vacsiuj Merci helyett (ami jo esellyel sokaig hibamentes marad) is ostobasag egy vacsiuj Lexust venni. Nincsennek egy szinten. Ha azt mondod csak Toyotat veszel meg meg is ertem, az legalabb olcso, de kiadni egy Lexusert annyi penzt, mint egy BMW-ert vagy Mercedesert es kozben az sem presztizsben sem kenyelemben es vagy sportossagban, technikaban nem er fel - komoly bolondsag. Nagyon nem jo ez az irany. Regen meg csak toyota buzeria, azutan jott a Subaru, valahol meg azt is megertettem. A Lexus szimplan csak gaz. Szeretne lenni valami, valami ami nem lesz soha, de kozben pofatlanul draga.  ::)
Úúú na most kitettél magadért, ez tömény volt   [rohog] :cool2: :yes:

Egyvalamiben amúgy igazad van: tényleg nem BMW vagy Mercedes szint a Lexus - hanem magasabb szint, már egy jó ideje  :szemez: ... Ugyanolyan színvonalú technika, ugyanolyan képességek, magasabb megbízhatósággal, konkurrenciaképes áron. Vagyis: jobb  :flowers: ... Na, MOST lehet durrogni  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )