Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5177155 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #8535 Dátum: 2011.10.15 13:51:25 »
Nekem mondjuk egyetlen német limuzin sem kellene. Kisautó még talán oké a Golf/Astra-val bezárólag, de mindkettő brutálisan túlárazott ahhoz képest amit nyújtanak. A német kancellár meg olyan autót választ, amelyik cég többet tejel... ha stílusa lenne tuti Jaguar-al járna, nem pedig egy egyenautóval. Nekem a stílus hiányzik ezekből az egy kaptafára csinált VW féle sablonokból, mind egyforma, csak méretben különböznek. Egy prémium márka legyen egyedi, ne pedig sablonra készített.
palaczkkal értek egyet, az audi prémium és kész. a megbízhatóság nem olyan fontos szempont ezeknél. az igaz, hogy az audinál lehet leginkább érezni az erőlködést, hogy lenyomják a bömbit meg a mercedest. az mondjuk "érdekes", hogy a kollegám előző szériás a6-osán tavaly, 4 évesen kifingott a motor, asszem hengerfejes lett, és 800 rongy volt a javítása...de valóban olyan benne utazni, hogy még...

diegho

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8536 Dátum: 2011.10.15 13:57:07 »
Én biztos nem vennék olyan prémium autót több tíz millióért, ami ugyan úgy néz ki, mint a legolcsóbb sedan modell a palettán, mert jelenleg ez a helyzet audiéknál.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #8537 Dátum: 2011.10.15 13:58:37 »
OK  :yes: ... Biztos a német kancellár(nő) is egy hurkástartkójú állat, azért választott A8-ast szolgálati kocsinak  ;) ... Érdekes álláspont, dehát ahogy gondolod.

Amik a tények: az Audi, kb. 20 éve, elfogadott, a másik két német prémium márkával (BMW, Merci) egyenrangú, "bevett" prémium márka. Nem, nem a keleti suttyók, hanem Európa nyugati felének igényes vásárlói között is. Ennyi, ezen egy vagy több ellentétes személyes vélemény semmit nem változtat.

A megbízhatósága átlagos, a minősége pedig (utastér, anyagok, összeszerelés) régóta kiváló.

-----------------------------

Amiről te beszélsz (tehát akik kijelentették magukról, hogy mostantól prémiumok, de azóta sem fogadták el őket teljesen annak), az a VW.
Mestrerem, hadd kössek most én beléd pontosítsalak: MinőséÉRZET!, amiről a mai Audistáknál szó van. Ugyanazok a gumírozott anyagok, burkolatok vannak benne, amik ezelőtt. Pontosan ugyanolyan undormány karcos, szakadt lesz 100.000km-rel, mint a VW-k bevonata.
Az, viszony TÉNY, hogy újkorában beleülve tényleg félelmetesen exkluzív érzetet kelt az emberben.

zsoooc, Te pedig még nem ültél megkímélt, netán új Audiban, azért mondod azt, amit. Kényeztet vizuálisan és tapintásra, illatra is, de a bevonatok miatt nem tartósak a kárpitok. Viszont olyan erős az ajtóhatároló benne, hogy egy 3-4 éves gyereket könnyedén felborít, ha "visszarúg". Csendes, biztos a futása, úttartása, biztonságos, masszív kasztni. Jó kocsi, nekem simán kéne újonnan, csak a prémiumitásához dukálna, ha a megbízhatósága is prémium (Lexus) szinten lenne. Emiatt gondolkodás nélkül Lexust vennék, hiába tetszik jobban bizonyos részleteiben az Audi (főleg a legújabb A6.)  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #8538 Dátum: 2011.10.15 13:59:26 »
Én biztos nem vennék olyan prémium autót több tíz millióért, ami ugyan úgy néz ki, mint a legolcsóbb sedan modell a palettán, mert jelenleg ez a helyzet audiéknál.
:eek: Te mirőőől beszélsz???!!!  [rohog] :lol: [rohog] :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8539 Dátum: 2011.10.15 14:11:30 »
:eek: Te mirőőől beszélsz???!!!  [rohog] :lol: [rohog] :lol:

Nézz meg egy A4et meg egy A8-at, ugyanaz a forma, ugyanazok a stílusok, csak a méret más. Semmi egyedi formával nem tűnik ki a 8-as a 4-esek közül, csak a méret, magyarán a formaterv ugyanaz, csak nagyobb.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8540 Dátum: 2011.10.15 14:14:39 »
Ez azért van, hogy a "csóróbbak" is megvegyék az A4et, mert "hasonlít" az A8ra... aki a8at vesz az meg leszarja ha hasonlítanak az övére... az mégiscsak egy a8...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8541 Dátum: 2011.10.15 14:34:49 »
Nézz meg egy A4et meg egy A8-at, ugyanaz a forma, ugyanazok a stílusok, csak a méret más. Semmi egyedi formával nem tűnik ki a 8-as a 4-esek közül, csak a méret, magyarán a formaterv ugyanaz, csak nagyobb.
Minden márkánál megy az egységesítés ezerrel.... de azééé nekem igen csak szembetűnő, ha egy A8 -at látok, és nem egy A4-et. Az A4-re meg hasonlít az új Jetta szvsz, a Jettára meg a POLO, szóval az A8 = Polo?  :cool2: :whistling:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Egyéb autók
« Válasz #8542 Dátum: 2011.10.15 14:49:22 »
zsoooc, Te pedig még nem ültél megkímélt, netán új Audiban, azért mondod azt, amit. Kényeztet vizuálisan és tapintásra, illatra is, de a bevonatok miatt nem tartósak a kárpitok. Viszont olyan erős az ajtóhatároló benne, hogy egy 3-4 éves gyereket könnyedén felborít, ha "visszarúg". Csendes, biztos a futása, úttartása, biztonságos, masszív kasztni. Jó kocsi, nekem simán kéne újonnan, csak a prémiumitásához dukálna, ha a megbízhatósága is prémium (Lexus) szinten lenne. Emiatt gondolkodás nélkül Lexust vennék, hiába tetszik jobban bizonyos részleteiben az Audi (főleg a legújabb A6.)  :yes:

Szerintem összekeversz valakivel. Én nem szóltam hozzá a témához. Egyébként Audi helyett én is inkább a Lexust választanám, nem csak azért mert japán és megbízhatóbb, hanem jobban is néznek ki.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8543 Dátum: 2011.10.15 14:49:28 »
Számomra az utolsó 3 gyártó között van az audi, semmi nem tudna rávenni arra, hogy audit vegyek és igenis wannabe, mert ők kijelentették, hogy prémium márka csak úgy, ettől még sem minőségben, sem megbízhatóságban nincsenek ott az élmezőnyben. Jó persze a hurkástarkóju állatok szemében a top márka, de az más kérdés.
Igazad van, csak kijelentették, hogy ők prémium márka, pedig inkább a 'nem-prémium'-okhoz kell sorolni, vagyis a Peugeot meg a Ford és Opel mellé.
Az meg csak valami félreértés, hogy olyan modelpalettájuk van, ahol van pl. A7 sportlimuzin, R8 -as sportgép 525Le-s motorral, ja és a W12-es semmiség, amit az A8-ba raknak..... meg ugye minden nem prémium márka kitömi a modelpalettáját 300lovas benzinessel, és 250lovas TDI-vel.
 ::)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8544 Dátum: 2011.10.15 14:51:40 »
Szerintem összekeversz valakivel. Én nem szóltam hozzá a témához. Egyébként Audi helyett én is inkább a Lexust választanám, nem csak azért mert japán és megbízhatóbb, hanem jobban is néznek ki.
Az IS tetszik, csak a motorválasztéka sehol nincs egy A4/3er-hez képest...  :no:
A GS meg még szűk is belül...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #8545 Dátum: 2011.10.15 14:55:45 »
Szerintem összekeversz valakivel. Én nem szóltam hozzá a témához. Egyébként Audi helyett én is inkább a Lexust választanám, nem csak azért mert japán és megbízhatóbb, hanem jobban is néznek ki.
ááá, bocsi, diegho-ra gondoltam!  :flowers: :1eye: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8546 Dátum: 2011.10.15 14:56:12 »
Azért az audit szvsz nem kéne az átlagba sorolni... sokan vannak itt akik csak inkább audi wannabe-k... ;) Én elhiszem, hogy a lexus prémium, de azért az audit sem sorolnám a toyoták közé...

diegho

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8547 Dátum: 2011.10.15 15:12:42 »
Engem egy A8-ban irtózatosan zavarna, ha pl mennék az úton és 150m-ről látnék egy ugyanolyan elejű autót jönni velem szemben harmad áron. Én ha kiadnék óriási összeget egy autóra, akkor csak olyan jöhetne szóba, amiből nem kapni 10m alatt is ugyanazzal a formatervvel készültet. 

Az pedig egy dolog, hogy kapni 500le-s motoros autókat is audi névvel egy A3 formatervével, ez a szememben őket minősíti, hogy nem tudnak megalkotni 3-4 különböző designt.(bár ez a németekre kompletten igaz) Elhiszem, hogy ez van akinek tetszik, de nekem nagyon ellenszenves és egyben unalmas is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #8548 Dátum: 2011.10.15 16:54:38 »
Engem egy A8-ban irtózatosan zavarna, ha pl mennék az úton és 150m-ről látnék egy ugyanolyan elejű autót jönni velem szemben harmad áron. Én ha kiadnék óriási összeget egy autóra, akkor csak olyan jöhetne szóba, amiből nem kapni 10m alatt is ugyanazzal a formatervvel készültet. 
Tehát akkor Porsche 911 GT3 vagy Turbo-t sem vennél, mert összekeverhető egy belépő Cayman-al?  :innocent:
De akkor a 7es Bmw is az 5er-el, az 5er meg az új 3er-el... szóval 3er-nél nagyobb Bmw-t sem vennél?
Szerintem ez elég fura logika, nem is hiszem hogy sokan osztják...  :flowers:

diegho

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #8549 Dátum: 2011.10.15 17:06:27 »
Alapvetően német autót nem vennék, mert azonos árért kapok szebbet, jobbat, megbízhatóbbat, netán mindhármat egyben. Nem kell, hogy osszák a nézeteimet én így gondolom, más meg máshogy, nekem semmi bajom ezzel. Pl az említett GT3-nál jóval olcsóbb a Nissan GT-R és jobb is, így ha hasonló autó kéne azt venném. Cayman helyett egyértelműen Lexus hibrid suv kellene. 7-es bmw helyett inkább egy Jaguar XJ. Nekem az a bajom a német kaptafával, hogy nem kapcsolhatok ahhoz a konkrét típushoz semmi egyediséget, semmi olyant, amitől az lényegesen eltérne az egyel kisebb modelltől. Magyarán, ha én egy modellt akarok megvenni, akkor az a márka összes stílusjegyét hordozza magán, akárcsak a paletta összes többi modellje, semmi extravagancia nincs az akár több milliós felárban.