Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5008695 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #8130 Dátum: 2011.09.20 12:10:21 »
Ha valaki képben van a témában örömmel venném ha elmagyarázná nekem a mercedes 200 cdi és 300 cdi (és a közte lévő motorok, 220 cdi, 230 cdi, 270 cdi 280cdi) motorok közötti különbséget, és a hozzájuk tartozó teljesítményt. Azt tudom, hogy a 200-230 ugyanaz a motor más teljesítmény lépcsővel, de a többi?   :helpsmilie:
Az aktuálisakra gondolsz? Este megnézem katalógusban, és megírom.

A jelenlegit megnéztem a merci weblapján, az előzö 2 generáció érdekelne (főleg E és C Classe de ugyanazok a motorok vannak bennük).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #8131 Dátum: 2011.09.20 12:18:15 »
A szériák közben is voltak variálások, nem is kevés, pl. a W210-esnél. Érdemes tényleg megnézned a wikipedián.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #8132 Dátum: 2011.09.20 12:40:19 »
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Egyéb autók
« Válasz #8133 Dátum: 2011.09.20 12:45:53 »
ADAC statisztikát én már rég nem nézem, totál nonszensz hülyeségeket hoznak ki, abszolút nem mérvadó. Tanulságos amúgy, hogy korábban az AB évente kiadott Minőségriportja is az ADAC statot használta, de már jópár éve átálltak ők is a TÜV-re, aminek az eredményeit ugye nem befolyásolják a gyári saját segélyszolgálatok.

Ami a "merítést" illeti, asszem a TÜV pl. csak olyan típust értékel, amiből az adott évben/évjáratban legalább 10 ezer darab volt vizsgán. (Ezért nincsenek benne pl. a Lexusok.) Efölött nincs differenciálás; de tekintettel arra, hogy Alfából nagyságrenddel kevesebb fut Németországban, mint Toyotából vagy Renaultból, így az Alfák halmaza biztosan sokkal kisebb. Ezzel együtt, egy eleve 10 ezer fölötti példányszámú mintánál ennek már aligha van jelentősége.

Toyotából és Renaultból amúgy nagyságrendileg azonos mennyiség fut a német utakon, és az azonos évjáratú, azonos kategóriájú típusaik által átlagosan megtett futás is nagyjából azonos. Ez utóbbit amúgy mindig megadja a TÜV - tehát teszem azt Scenic, 5 éves, átlagos futás: 75 ezer km (most csak a hasamra csaptam).

Világos, értem, köszönöm!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #8134 Dátum: 2011.09.20 14:13:44 »
Egyébként azt hozzátenném, hogy a Renaultnál valóban egyértelmű a pozitív tendencia - ha összevetünk mondjuk egy Scenic I-est vagy II-est, masszív a különbség az utóbbi javára. Hogy később tudnak-e ezen tovább javítani, az persze a jövő zenéje.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Egyéb autók
« Válasz #8135 Dátum: 2011.09.20 14:20:22 »
ne is mondjátok a renaultot..olvasgatom a táliás topicot és elég csúnya dolgok vannak ott...eleve a fő ECU gyárilag hibás...forrasztani kell lábakat.  :censored:
szenvednek szépen a népek..a kollégám akinek volt táliája és egekbe dicsérte meg megsúgta h neki a komplett elektronika ki volt cserélve japánra az ő kocsijában...ja... :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #8136 Dátum: 2011.09.20 14:29:12 »
Murray, tudom, hogy nem szereted a Skodát, de egy Fabia kombi nem lenne jó? 1.4 9x lóerős 16 szelepessel elég jól is megy (vezettem ilyet).

Itt val például ez.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.20 14:41:37 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #8137 Dátum: 2011.09.20 14:33:46 »
Ez az, ami téged érdekel ;)
Ez pedig a másik (w210)

Köszönöm, mostmár mindent tudok! Este lett volna időm megkeresni, de köszönöm, hogy megtetted  ::) :sorcerer: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #8138 Dátum: 2011.09.20 14:56:42 »
ne is mondjátok a renaultot..olvasgatom a táliás topicot és elég csúnya dolgok vannak ott...eleve a fő ECU gyárilag hibás...forrasztani kell lábakat.  :censored:
szenvednek szépen a népek..a kollégám akinek volt táliája és egekbe dicsérte meg megsúgta h neki a komplett elektronika ki volt cserélve japánra az ő kocsijában...ja... :cry:
Ezért írtam neked korábban, hogy inkább egy öregebb Toyota, mint egy fiatalabb Renault, még ha előbbit többet is kell keresgélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Egyéb autók
« Válasz #8139 Dátum: 2011.09.20 16:02:15 »
Murray, tudom, hogy nem szereted a Skodát, de egy Fabia kombi nem lenne jó? 1.4 9x lóerős 16 szelepessel elég jól is megy (vezettem ilyet).

Itt val például ez.

szeretem a skodát csak a kombit de félek vele utcán állni. nemtom. amit linkeltél szép. de ennyiért inkább szakadt e12  :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Egyéb autók
« Válasz #8140 Dátum: 2011.09.20 16:04:04 »
Ezért írtam neked korábban, hogy inkább egy öregebb Toyota, mint egy fiatalabb Renault, még ha előbbit többet is kell keresgélni.
[/quote]
hát igen. a család egyre jobban ellenzi a renaultot. haveroknak mondani sem merem.. :helpsmilie:
nehéz...nagyon nehéz...(Virág Elvtárs)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #8141 Dátum: 2011.09.20 16:10:10 »
Murray, az én autóm is utcán áll, és mindig arra szoktam gondolni, hogy ennél sokkal drágább autók is vannak ott.
Annyit tehetsz, hogy teszel bele pár okosságot, pl váltózár, egyedi indítás, amitől nem mondom, hogy nem lehet ellopni, de macerásabb, és akkor inkább keresnek másikat, különösen egy olyan autóból, amiből sok van. Én nem hiszek a mindenféle csodariasztóban, de pár ilyen apróság elég lehet annyira, hogy inkább másikat keressenek és akkor sokkal egyszerűbb az életük.
Egyébként nálatok a környéken milyen autók állnak, hogy ennyira tartasz ettől? Csak öreg szutykok, és a te kocsid lenne a legmenőbb vagy miért?

Ugyanezért vettem máskor a swiftre kerékőrt. Hallottam, hogy több swiftet agyraraktak. A kerékőr sem tuti védelem, de épp eléggé macerás ahhoz, hogy sétáljon el a parkolóban kettővel arrébb álló swifthez.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.20 16:26:31 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8142 Dátum: 2011.09.20 16:30:21 »
Murray, tudom, hogy nem szereted a Skodát, de egy Fabia kombi nem lenne jó? 1.4 9x lóerős 16 szelepessel elég jól is megy (vezettem ilyet).

Itt val például ez.

szeretem a skodát csak a kombit de félek vele utcán állni. nemtom. amit linkeltél szép. de ennyiért inkább szakadt e12  :wub:

2003-2004 körüli VW 1.4 16V-k zabálják az olajat.
Havernak a békási gettóba éjjel a lakótelepen Merci Sprinterről leszerelték a komplett kardánt, a Vito-ból rádiót kilopták, sorozatos kocsifeltörések...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Egyéb autók
« Válasz #8143 Dátum: 2011.09.20 16:49:21 »
szeretem a skodát csak a kombit de félek vele utcán állni. nemtom.
Tényleg érdemes a lopási statisztikákat nézegetni. Renault-ból többet lopnak, mint Skodából. Igaz több rönő van mint skoda, de azért is lopnak belőle többet, mert nagyobb rájuk a kereslet.

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8144 Dátum: 2011.09.20 18:14:56 »
Ezért írtam neked korábban, hogy inkább egy öregebb Toyota, mint egy fiatalabb Renault, még ha előbbit többet is kell keresgélni.
hát igen. a család egyre jobban ellenzi a renaultot. haveroknak mondani sem merem.. :helpsmilie:
nehéz...nagyon nehéz...(Virág Elvtárs)
[/quote]

Az a baj a sok olcsó autó tulajjal, hogy szemtől szemben eltitkolják a hibákat. (valamiért ezzel akarják mutatni, hogy az olcsó autójuk nem is olyan rossz) Nekem haverom pl fábiás, újonnan vette, most lehet olyan 7 éves, ha gondolod megkérdezem tőle mik jöttek elő eddig neki. Azt tudom, hogy az ablaktörlő neki is berohadt és egyszer szimplán beázott az autó, 20 centi víz állt benne.

Szerintem sokan egyetértenek velem abban, ha azt mondom, vegyél egy Ave 1-et. 2000-est, ráncfelvarrás előttit, szuper 4A-FE 1.6-os mocival vagy a 2.0 benyával, esetleg egy faceliftes vvt-i 1.8-as mocival, lehetőleg liftback kivitelben. A Fabia-ba mi 4-en nem fértünk be! Haverom 175 és én pl nem tudok beülni mögé, ha én elöl ülök anyósülésen, akkor mögém a 165-ös barátnője csak úgy fér be, ha nekem szétcseszi a térdem a kesztyűtartó, plusz az is érdekes, hogy én nem tudok beülni a vezető ülésbe úgy, hogy a térdemet ne verné a műszerfal alja. Szerintem brutálisan szűk egy autó, a hasonló alapokon lévő 2003-as Polo-ba meg simán elférünk 4-en, bőségesen elférek a vezetőülésben.

Amúgy pl a Polo3 vagy melyik, nem a 2 kerek lámpás, hanem az előtte lévő nem jöhet számításba? Azt hiszem 2001-es is van belőle, jó áron vannak, csak egy ismerősnek van, ő dicséri nagyon, nem tudom milyenek.