Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5177999 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #810 Dátum: 2010.01.28 15:56:32 »
Jólesz az 1.2nek is de mint mondottam faluban szigorúan lassan megyek a fokozott trafizó rendőri részvételnek köszönhetően!

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #811 Dátum: 2010.01.28 15:57:26 »
... mert ő hülye volt és elválalta hogy odaér egy X időpontra ami gyakorlatilag esélytelen...

Nem a O vallaja el, hanem a fonoke. O mar csak szembesul a tennyel...

Egyebkent semmivel sem veszelyesebbek mint -5 fokban varosban csuszos uton 100al kocsisort utolero, jobbrol, buszsavban elozo "boyracerek" :P

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #812 Dátum: 2010.01.28 16:07:06 »

Ami pedig a nyélgázt illeti: annyival tud menni, amennyit a leszabályozó enged. Ez 90-valamennyinél szinte sosem szokott több lenni. Aztán ezt igyekszik mindenhol tartani (lakott területen belül is), hogy időt nyerjen.


Ket eve tonkrement ez a sebesseghatarolo edesapam ceges teherautojan,  egy Merci Atego, viszonylag gyengecske, 230lovas motorral... Hat olyan vidaman ment a kocsi 130-135ot, hogy halalfelelmem volt... Es nem a motorja "fogyott el" hanem a valto...
Amikor vitte megjavittatni, kerdezte a ficko, hogy "mennyinel irjon 90et?! ;) "  :eek:

Amugy ha valami csinos uthasznalati dijat megallapitananak, akkor csokkenne a tranzitforgalom, es talan kihasznaltabb lenne a vasut. Meg az se lenne baj, ha az ut is latna ezt a penzt es nem csak..... (stop.)

Valaki irta az autopalyat.... Az se tetszik senkinek, ha a kaminonok az autopalyan mennek...  :sorcerer:

Es ne kerdezd Palaczk, hogy miert Teged ideztelek. :)
kisa
born to ride

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #813 Dátum: 2010.01.28 16:11:44 »
Ha autópályán mennek külső sávban 100körül engem nem idegesítenek... csak ne kezdjen el előzgetni...

Az út meg nem volt csúszós:) És jobb mintha levillogtam volna őket, valamint az a rész tök fölöslegesen buszsáv de ebbe ne menjünk bele...azért hidd el hogy a szembejövő sávban előző 30tonna veszélyesebb, mint a két kocsit este 10kor buszsávban megelőző 1,2tonna...

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #814 Dátum: 2010.01.28 16:18:48 »
Ha autópályán mennek külső sávban 100körül engem nem idegesítenek... csak ne kezdjen el előzgetni...

Az út meg nem volt csúszós:) És jobb mintha levillogtam volna őket, valamint az a rész tök fölöslegesen buszsáv de ebbe ne menjünk bele...azért hidd el hogy a szembejövő sávban előző 30tonna veszélyesebb, mint a két kocsit este 10kor buszsávban megelőző 1,2tonna...

Volt az 3 is, de ki szamolta... :D Ha mindkettobe bele lehet halni, akkor tokmind1, hogy hany tonnarol beszelunk...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #815 Dátum: 2010.01.28 16:20:07 »
Ha a kamionnal terhelt tomeget szamolsz, akkor az Avensisnel is ugy korrekt :) Uresen a kamion is csak 7-10 Tonna....

Amugy tenyleg csak 12q? Az en E12om 12.7q volt amikor merettem  ::) Durva, milyen fogyokurat hasznal az Ave? :D update? [rohog]
kisa
born to ride

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #816 Dátum: 2010.01.28 16:26:30 »
Najó 1,3 ha felfelé kerekítek, csak a hatásosság kedvéért sikerült lefelé....egészen pontosan 1265:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #817 Dátum: 2010.01.28 16:28:04 »
(egy kamion kb. 100 szgk. terhelését adja az útnak...)
Inkább 20.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #818 Dátum: 2010.01.28 16:36:29 »
Menjen a kamion az autópályára? Van, ahol nincs autópálya, halló! Pl. nem tudok róla, hogy tegnapról mára megépült volna az M4-es. Vagy ha van is autópálya, a főnöke azt mondta, hogy nem mehet rá, mert meg kell spórolni a díjat.

Ez, amit itt látok, a "szokásos" személyautós hozzáállás a kamionosokkal szemben, az ellenségkép-típusú. Ami részben abból fakad, hogy nem ismeritek annak a világnak a szabályait. Pl. hogy a sofőr azt csinálja, amit a főnöke mond neki, különben kirúgják (minél keletebbre megyünk, annál inkább igaz ez). Ami természetesen nem mentesíti őt a felelősség alól - de legalább annyi empátiát lehetne (!kellene!) tanúsítani vele szemben, hogy nem nehezítjük meg a dolgát feleslegesen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #819 Dátum: 2010.01.28 16:41:27 »
Tehát hagyni kell őket száguldozni....mert szegényeket különben kirúgják...jah bocs akkor nyugodtan tolják neki ahogy éppen szükséges! Előzzenek autópályán és faluban egyaránt, mert ők nagyobbak és mert nekik sietni kell....

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #820 Dátum: 2010.01.28 16:46:51 »
Utado, egysegesen, napi  (heti/eves) dijjal. Mint a romanoknal. Lenne egy kis plusz penz... Es mar tenyleg csak utat epiteni kellene megtanulni  :D
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #821 Dátum: 2010.01.28 16:54:47 »
Tehát hagyni kell őket száguldozni....mert szegényeket különben kirúgják...jah bocs akkor nyugodtan tolják neki ahogy éppen szükséges! Előzzenek autópályán és faluban egyaránt, mert ők nagyobbak és mert nekik sietni kell....
A TE feladatod ezt elbírálni? És végre is hajtani? Megvan minden információd az igazságos döntéshez? Megvannak az eszközeid a végrehajtáshoz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #822 Dátum: 2010.01.28 17:01:54 »
     Már mondtam hogy nem érzem magam rendőrnek, de nem fogok miattuk gyorsabban menni, és azt sem fogom hagyni hogy elkezdjenek engem előzgetni... talán ezért ez a tipikus szgk s gondolkodás mert ez így van rendjén és nagyon szeretném a kamionosokat is közlekedő társként tekinteni, nem pedig "ellenségként"...nemértem mit szívózol, én csak elmondtam hogy én hogy cselekszem, ha nem tetszik nem kell követni... ugyebár mindenki másképp csinálja....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #823 Dátum: 2010.01.28 17:21:58 »
...és azt sem fogom hagyni hogy elkezdjenek engem előzgetni... mert ez így van rendjén ....
Ez nincs így rendjén, amúgy pedig tilos is. Én is utálom, hogy falun kívül megelőzöm őket, aztán faluban visszaelőznek; de ez, amit te írtál, akkor sem lehet módszer. De mindegy, nem ragozom tovább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #824 Dátum: 2010.01.28 17:56:01 »
Menjen a kamion az autópályára? Van, ahol nincs autópálya, halló! Pl. nem tudok róla, hogy tegnapról mára megépült volna az M4-es. Vagy ha van is autópálya, a főnöke azt mondta, hogy nem mehet rá, mert meg kell spórolni a díjat.

Ez, amit itt látok, a "szokásos" személyautós hozzáállás a kamionosokkal szemben, az ellenségkép-típusú. Ami részben abból fakad, hogy nem ismeritek annak a világnak a szabályait. Pl. hogy a sofőr azt csinálja, amit a főnöke mond neki, különben kirúgják (minél keletebbre megyünk, annál inkább igaz ez). Ami természetesen nem mentesíti őt a felelősség alól - de legalább annyi empátiát lehetne (!kellene!) tanúsítani vele szemben, hogy nem nehezítjük meg a dolgát feleslegesen.
Autópálya: Bejön Rajkánál az országba és kimegy kimegy Rábafüzesnél, pedig mehetne végig autópályán Ausztriában. Már előbb is írtam, azért teszik, mert megtehetik. Nem találkozol Ausztriában kertek alatt, lakott területen is 80-nal átszáguldozó kamionnak, érdekes... Sokkal hathatósabb ellenőrzés kellene és akkor nem kellene rendőrt játszani a polgárnak.
Ha egy ilyen kis településen laknál a 86-os mellett, hamar elpárologna az empátiád.
Én a településeken felszerelt sebességmérőket kiegészíteném egy közlekedési lámpával is 100 m-rel arrébb. Ha gyorsan mész, pirosat kapsz pl 3 percre, ha áthajtasz a piroson, fénykép, bünti stb