Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4993796 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Egyéb autók
« Válasz #8085 Dátum: 2011.09.16 13:47:13 »
szép kis felhozatal...........
Azért nem semmi, hogy a Nissan mindegyiknek odavert  :sorcerer:
nem ám...... viszont az LFA jol ottmaradt.... szerintem pelenka volt a pilota :devil: :D
Azért ez a Gtr tényleg nagyon nagy dobás a Nissan-tól, fele/harmad áron sorra veszi el a luxus - szupersport autók trófeáit...  :clap:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Egyéb autók
« Válasz #8086 Dátum: 2011.09.16 19:26:18 »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8087 Dátum: 2011.09.17 17:23:46 »
A GTR brutál jó autó, de abban a videóban érzésem szerint az döntött, hogy a GTR eléggé bolondbiztos autó, könnyű vele jól rajtolni és ez sokat segített neki, ha mondjuk ezt a Top Gear csinálja és a Stig tolja végig egyesével az összes autót, akkor más lett volna a sorrend, bár akkor is ott lenne az elejében a GTR, de nem az nyer.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Egyéb autók
« Válasz #8088 Dátum: 2011.09.17 17:38:33 »
A GTR brutál jó autó, de abban a videóban érzésem szerint az döntött, hogy a GTR eléggé bolondbiztos autó, könnyű vele jól rajtolni és ez sokat segített neki, ha mondjuk ezt a Top Gear csinálja és a Stig tolja végig egyesével az összes autót, akkor más lett volna a sorrend, bár akkor is ott lenne az elejében a GTR, de nem az nyer.
Honnan tudod? Azért ha már ebben a műsorban összehoztak ennyi különleges és drága autót, szerintem könnyen tudtak bele pilótákat szerezni.... nem tudom ki vezették, de nem
a bevásárlóközpontban összevadászott családapák feltehetően.... a kocsi gyorsaságát rengeteg módon lehet mérni, ez a nulláról gyorsulásos x m -es szakasz egy volt a sok közül, de egyébként a Nürburgringen is úgy robbant be a GTR a bemutatkozásakor, hogy mindenkit odavert.... bár azóta meg a gtr-t is sorra lenyomják.... szóval, ahány fajta összevetés, annyi győztes.
 

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8089 Dátum: 2011.09.17 22:27:59 »
A GTR brutál jó autó, de abban a videóban érzésem szerint az döntött, hogy a GTR eléggé bolondbiztos autó, könnyű vele jól rajtolni és ez sokat segített neki, ha mondjuk ezt a Top Gear csinálja és a Stig tolja végig egyesével az összes autót, akkor más lett volna a sorrend, bár akkor is ott lenne az elejében a GTR, de nem az nyer.
Honnan tudod? Azért ha már ebben a műsorban összehoztak ennyi különleges és drága autót, szerintem könnyen tudtak bele pilótákat szerezni.... nem tudom ki vezették, de nem
a bevásárlóközpontban összevadászott családapák feltehetően.... a kocsi gyorsaságát rengeteg módon lehet mérni, ez a nulláról gyorsulásos x m -es szakasz egy volt a sok közül, de egyébként a Nürburgringen is úgy robbant be a GTR a bemutatkozásakor, hogy mindenkit odavert.... bár azóta meg a gtr-t is sorra lenyomják.... szóval, ahány fajta összevetés, annyi győztes.
 

Van benne egy brutálisan jó launch control (talán még mindig a legjobb a piacon) tehát bolondbiztosan tudsz vele indulni, nézd csak meg a video elejét, azonnal kilő, semmi tudás nem kell hozzá, hogy így kilőj vele, amíg mondjuk egy Corvette-hez nagyon is oda kell figyelni az elindulásnál. A GT-R egy nagyon jó autó, de ez a video abszolút nem valós képet mutat. A ferrari és a lexus is leverné, ha mindháromban ugyanaz a profi pilóta ülne. A GT-R pont úgy van megcsinálva, hogy a legkisebb tudással is istent játszhass vele, amíg nem találkozol szembe egy igazán jó sofőrrel. Amúgy ebből a felhozatalból én is a GT-R-t venném, nem azért mert a legjobb, hanem mert a legkevésbé akar megölni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #8090 Dátum: 2011.09.18 11:24:19 »
Így is lehet nézni  :hmmmm: ... De azért asszem, a lényeg mégiscsak az, hogy töredék áron kínálnak egy olyan autót, amelyik szinte bármelyik szupersportkocsival lazán felveszi a versenyt (és nem csak gyorsulásban), méghozzá úgy, hogy nem kell hozzá autóversenyzői tudás - ez pedig bizony óriási dolog  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8091 Dátum: 2011.09.18 11:30:05 »
Így is lehet nézni  :hmmmm: ... De azért asszem, a lényeg mégiscsak az, hogy töredék áron kínálnak egy olyan autót, amelyik szinte bármelyik szupersportkocsival lazán felveszi a versenyt (és nem csak gyorsulásban), méghozzá úgy, hogy nem kell hozzá autóversenyzői tudás - ez pedig bizony óriási dolog  :yes:

Így van, szuper autó szuper áron, de nem a legjobb. Az árkategóriájában a legjobb ez tény, de a videóban látott autók között már nem az. Az a hatalmas előnye, hogy helyetted rajtol, szól mikor válts, na így igazán nem nehéz vezetni, míg mondjuk a Corvette-hez az átlagnál jóval magasabb vezetési tudás kell, mert az alapvetően meg akar ölni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #8092 Dátum: 2011.09.18 11:50:16 »
És azért jobb, mert meg akar ölni  :?: ?

Amúgy szerintem ez az aktuális Corvette-re már nem is érvényes.

GTR-re visszatérve: azért tényleg nagy underdog ám ez a kocsi - én emlékszem olyan AB-teszre, amelyben versenypályán (talán a Contidromon, de erre már nem emlékszem pontosan) jobb köridőt mentek vele, mint a Porsche 911 Turboval, és azért ez nem akármilyen eredmény  :yes:

Amúgy a Lexust, a Mercit és a Ferrarit én is "jobb" sportkocsinak tartom mindent egybevéve; de ebben a magasságban azért ez már meglehetősen szubjektív dolog.

Egyébként, amennyire tudom, az 1-es Bimmer a leginkább veszélyes, "gyilkos" autó ebből a csoportból. Azzal tényleg nagyon észnél kell lenni, főleg vizes úton, mert egy-kettőre megpördül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8093 Dátum: 2011.09.18 12:09:49 »
Nem jobb a Corvette, hanem lényegesen nagyobb tudás kell hozzá, hogy el tudj indulni rendesen vele. A Ferrari és a Lexus is leveri azonos körülmények között drag race-ben. Youtube-on biztos van egy rakás videó gyorsulásokról és mivel a Nissanhoz nem kell extra vezetői tudás, mondhatjuk, hogy szinte azonos időt megy vele bárki. Pályán mondjuk talán mindet verné azonos sofőrrel, de drag race-ben nem.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Egyéb autók
« Válasz #8094 Dátum: 2011.09.19 09:33:20 »
Toyota.hu-n fent van az új Yaris ára, háááát...

Őszintén, ki az, aki megvenné ezzel a vérszegény 1.3-as benzinessel, miközben azonos áron lényegesen nyomatékosabb VW Polo-t kapsz? (1.2-es Turbo)  ::)
Dízel esetében még azt mondom, hogy nem rossz választás, de reméltem, hogy a japók is kiadnak már egy jó kis turbós motort, le vannak maradva megint, mint a borravaló.
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #8095 Dátum: 2011.09.19 10:03:40 »
Toyota.hu-n fent van az új Yaris ára, háááát...

Őszintén, ki az, aki megvenné ezzel a vérszegény 1.3-as benzinessel, miközben azonos áron lényegesen nyomatékosabb VW Polo-t kapsz? (1.2-es Turbo)  ::)
Dízel esetében még azt mondom, hogy nem rossz választás, de reméltem, hogy a japók is kiadnak már egy jó kis turbós motort, le vannak maradva megint, mint a borravaló.

Aki hosszú távra vesz autót az biztos a Yarissal jár jobban, az az 1.2 turbó szerintem nem túl tartós megoldás, nem hiszem, hogy 10 éves koráig ne kellene hozzányúlni a turbóhoz. Inkább úgy mondanám, hogy a Toyota marad a régi megbízható tartós motornál, a VW pedig rajtunk kísérletezi ki, hogy mennyire tartós az új motorja.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Egyéb autók
« Válasz #8096 Dátum: 2011.09.19 10:31:32 »
Ma már a turbo-dízelek is rengeteget bírnak, nem hiszem, hogy a turbós benzinesekkel több gond lenne.  :)
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Egyéb autók
« Válasz #8097 Dátum: 2011.09.19 10:33:16 »
Az új autót vásárlók többsége nem 1X évig tartják meg az autót, az már a második tulaj gondja lesz.
És ha olcsóbb a Polo, akkor belefér az árba egy esetleges turbó javítás, cserébe sokkal dinamikusabb az autó éveken át.
Nem olyan egyértelmű, hogy a Yaris a jobb választás.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Egyéb autók
« Válasz #8098 Dátum: 2011.09.19 10:56:06 »
Ma már a turbo-dízelek is rengeteget bírnak, nem hiszem, hogy a turbós benzinesekkel több gond lenne.  :)
pedig több gond van :yes:
pici a turbo is rajtuk, relativ kevés olaj van a motorban...... gyorsan felmelegszik, de lassan hűl vissza......
az 1.4 es tfsi vel is rengeteg gond van, föleg a turbo hibásodik meg...... igaz ez nagyrészt user hiba is, mivel turbo visszahűtséről életükben nem hallottak  :eek:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #8099 Dátum: 2011.09.19 11:13:51 »
Ez a visszahütés valóban kérdés. Honnan tudjam hogy a turbom már visszahütött?
Gondolom van hütése ha megállok akkor is :hmmmm:De ha kikapcsolom  az autot akkor gondolom nincs.
Annyi müszer van az autoban erről miért nem adnak infot?