Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5009708 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Egyéb autók
« Válasz #7875 Dátum: 2011.09.06 08:58:49 »
Mondjuk, éppenséggel pont EZ egy érv a Thalia mellett. Azok között ritka az igazán nagy futású.

így van. kisemberek kisautója. gondold el mennyivel kevesebb esélyem van pl h találjak egy alacsony futású g astra-t. kétharmada céges volt..
ne hagyd magad! nem rossz kis autó az. a technika mint a kőbalta, a látványt meg majd megszokod :D a futott km-ekhez csak annyit tennék hozzá, hogy főnököm smart fourforja eladó, 2006-os, 20ezer km van benne! csak munkábajárásra használta, ami ugyan súlyosbító körülmény pesten, de azért még így is csak a bejáratáson van túl. télleg, nem érdekel valakit? ja meg a bátyám DÍZEL mazda2-ese, ami hat és fél éves és 83ezer igazi km van benne...vannak ilyenek. csak nem a kereskedőnél.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Egyéb autók
« Válasz #7876 Dátum: 2011.09.06 09:21:46 »
Miért kell ezt megbolygatni? Igen, vágom, hogy az adott fordulaton leadott nagyobb nyomaték nagyobb teljesítményt is jelent. De a rugalmasságot, amióta a világ világ, NEM így jellemezzük. Miért kell a feje tetejére állítani, és azt mondani, hogy ááá, nem is azért húz jobban az adott motor x fordulaton, mert nagyobb a nyomatéka, hanem mert nagyobb a teljesítménye? Én ezt komolyan nem vágom.
:) Látod, már megint kezded felhúzni magadat.  :hug: Erre mondtam azt, hogy a két kérdéses autó teljesítmény grafikonját kellene jól áttanulmányozni ahhoz, hogy ez teljesen érthető legyen.

Nem mellesleg: Ugye Te is emlékszel a Fiat Stilo vs. Lancer EVO videóra? Pontosan hányszorosa is a Fiat teljesítményének ÉS nyomatékának az EVO-é? Pontosan ez mond ellent annak, hogy a nyomaték viszi előre az autót.  :yes: ;)

...bár az is igaz, hogy ez egy nagyon szélsőséges összehasonlítás volt, a music által említett Fiat/Seat példája jobb erre. Csak azt nem tudom, hogy pl. a Fiat 5, vagy 6 sebességes, mert a Seat tutira 5-ös, és óra szerinti 145kmh-nál pontosan 3000-et forog. Ha a Fiat is ilyen, akkor korrekt az összevetés.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.06 09:24:43 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Egyéb autók
« Válasz #7877 Dátum: 2011.09.06 09:30:08 »
ne hagyd magad!

 :clap:.
ugyan már emberek. sosem volt normális autóm világ életemben roncsokkal jártam. lassan 20 éve már mióta autóm van. én már megszoktam h kivágnak mögülem és körbeautóznak.
kit érdekel?.. :sorcerer:

apropó, Diego vettél már valamit?  :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #7878 Dátum: 2011.09.06 09:37:05 »
ne hagyd magad!

 :clap:.
ugyan már emberek. sosem volt normális autóm világ életemben roncsokkal jártam. lassan 20 éve már mióta autóm van. én már megszoktam h kivágnak mögülem és körbeautóznak.
kit érdekel?.. :sorcerer:

apropó, Diego vettél már valamit?  :flowers:

Én nem veszek. Bérautó a barátom, nem kell rá fizetnem adót, nem kell hozzá vennem semmit, nem kell szervizbe hordanom, semmit nem kell vele csinálnom, csak tankolni és olyan luxust bérelek amilyent csak akarok. Egyelőre ez a megoldás marad, aztán majd később veszek, ha napi használatra kell.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Egyéb autók
« Válasz #7879 Dátum: 2011.09.06 14:01:51 »
Miért kell a feje tetejére állítani, és azt mondani, hogy ááá, nem is azért húz jobban az adott motor x fordulaton, mert nagyobb a nyomatéka, hanem mert nagyobb a teljesítménye? Én ezt komolyan nem vágom.

Azert mert itt a tobbseg meg nem vezetett soha se diesel autot, nem plane eros diesel autot. Sot tovabb megyek a tobbseg itt meg 1.6-osnal nagyobb motorral rendelkezo autot sem vezetett, sot talan sokan eletuk elso autojanal tartanak es mindemellett  a tudasuk alapvetoen totalcaros cikkekbol szarmazik, ahol szinten 90%-ban hulyeseget irkalnak. Igen, a dieselek sokszor fustolnek es budosek is, de mennek mint az  allat nyomatekbol, ergo rugalmasak. Benzines autok 3 litertol felfel tudnak akkorat tolni, mint egy sima mezei akar 1.6-os 1.7-es diesel. Es igen, ilyenkor szivo benzin vs. turbo dieselrol beszelunk, de egeszen nyugodtan lehetne turbo benzint es turbo dieselt osszeereszteni, marha lenne ertelme - ugyanis az atlag az szivo benzin es turbo diesel - ,de nem nagyon van. Tapasztalat nelkul ezeket a dolgokat nem lehet kiolvasni a cikkekbol.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7880 Dátum: 2011.09.06 14:50:18 »
Mondjuk, éppenséggel pont EZ egy érv a Thalia mellett. Azok között ritka az igazán nagy futású.

így van. kisemberek kisautója. gondold el mennyivel kevesebb esélyem van pl h találjak egy alacsony futású g astra-t. kétharmada céges volt..
És ha találsz is, az se garancia semmire. Jóbarátom 93 ezer km-rel vette a magáét, első tulaj, megkímélt, rendszeresen szervízelt, törésmentes stb. Aztán egy év alatt két kilót költött javításokra, és ezek közül a kipuffdobot leszámítva egy sem volt "kopó" alkatrész. Olajat is iszogatja. Nem, nem annyit, mint amennyit némelyik VVTi. Többet.

Ezért kell(ene) Toyotát venni  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #7881 Dátum: 2011.09.06 14:52:17 »
Mondjuk lehetnek csodák, nem egy kis autó tulajt ismerek akinek 6-7 évesen 50-60eKm van benne.  ;)
Nem is akkora ritkaság ez. Nálunk sem; nyugatabbra meg pláne nem.
Mi is igy vettuk (6 ev, 63ezerkm), hahurol  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7882 Dátum: 2011.09.06 14:54:13 »
Miért kell ezt megbolygatni? Igen, vágom, hogy az adott fordulaton leadott nagyobb nyomaték nagyobb teljesítményt is jelent. De a rugalmasságot, amióta a világ világ, NEM így jellemezzük. Miért kell a feje tetejére állítani, és azt mondani, hogy ááá, nem is azért húz jobban az adott motor x fordulaton, mert nagyobb a nyomatéka, hanem mert nagyobb a teljesítménye? Én ezt komolyan nem vágom.
:) Látod, már megint kezded felhúzni magadat.  :hug: Erre mondtam azt, hogy a két kérdéses autó teljesítmény grafikonját kellene jól áttanulmányozni ahhoz, hogy ez teljesen érthető legyen.

Nem mellesleg: Ugye Te is emlékszel a Fiat Stilo vs. Lancer EVO videóra? Pontosan hányszorosa is a Fiat teljesítményének ÉS nyomatékának az EVO-é? Pontosan ez mond ellent annak, hogy a nyomaték viszi előre az autót.  :yes: ;)

...bár az is igaz, hogy ez egy nagyon szélsőséges összehasonlítás volt, a music által említett Fiat/Seat példája jobb erre. Csak azt nem tudom, hogy pl. a Fiat 5, vagy 6 sebességes, mert a Seat tutira 5-ös, és óra szerinti 145kmh-nál pontosan 3000-et forog. Ha a Fiat is ilyen, akkor korrekt az összevetés.
Na hagyjuk ezt, mert tényleg felhúzom magam. Még szerencse, hogy veletek ellentétben az összes autós újságban, könyvben stb. a helyén kezelik ezt a KÉT dolgot. Ja, a sebességváltót miért is hívják szakszerűen nyomatékváltónak? Miért nem teljesítményváltó a neve? .... Ehh, fuck it.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7883 Dátum: 2011.09.06 14:55:55 »
sosem volt normális autóm világ életemben roncsokkal jártam.
Szegény Corollád  :lol: ... Mennyire nem ezt érdemli  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7884 Dátum: 2011.09.06 15:04:18 »
Tapasztalat nelkul ezeket a dolgokat nem lehet kiolvasni a cikkekbol.  ::)
Dehát ezt pont hogy nem a cikkekből olvassák ki. Cikkben ilyen baromságot nem fognak olvasni, hogy hagyjuk a nyomatékot, böngésszük helyette teljesítménygörbét meg a többi bullshit. A cikkírók felfogják és le is írják, hogy egy autó attól fog jól gyorsulni 0-100-on ha magas a teljesítménye, és attól lesz jó a rugalmassága 60-100 közt négyesben, ha magas a nyomatéka.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Egyéb autók
« Válasz #7885 Dátum: 2011.09.06 15:43:23 »
 :D

Elolvastam ezt a cikket (6 oldal, olvassátok el mind a 6-ot, a jobb oldali "tartalomjegyzékre" kattintgatva végi lehet lapozni, lényeg a konklúzió részben van!). Tulajdonképpen értem a dolgot és pontosítok:
NEM kizárólag az adott fordulatszámon leadott nagyobb pillanatnyi teljesítmény miatt megy jobban a SEAT, hiszen ha adott fordulatszámon nagyobb a pillanatnyi teljesítménye, akkor ugyanakkor a nyomaték értéke IS(!) nagyobb, mint a Fiat-é. A két dolog együtt jár, barátok.
Palaczk, ezzel így kiegyezel?
És valószínű, hogy, mivel a TDI motor maximális nyomatéka magasabb, mint a Fiaté, jobban is fog gyorsulni egy adott tartományon belül. Ellenben az is elképzelhető, - ezt le kellene mérni műszerekkel - hogy egy másik fordulatszám tartományban már a Fiat motorja bizonyul erősebbnek pl. a maximális teljesítmény leadásához tartozó fordulatszám körül...hiszen ebben, meg a Fiat motor nyújt valamivel többet.

ÉN IS tévedtem abban, hogy kizárólag a pillanatnyi teljesítményt vettem számításba az előzőekben, és kihagytam, hogy ezzel teljesen megegyező módon mozog a nyomaték... Az ezáltal idegsérültté vált emberkéktől ezúton is bocsi.  :flowers: :hug: :angel:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7886 Dátum: 2011.09.06 15:48:56 »
"Idegsérültté", jó poén. Évek óta zajlott ezen a meddő vita, ami miatt egy régi fórumozó törölte magát (nem mintha sajnálnám, mert épp elégszer bafta el totálisan a napomat), én pedig le kellett mondjak a moderátori munkámról, amit ugyancsak évek óta végeztem örömmel és a tőlem telhető odafigyeléssel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Egyéb autók
« Válasz #7887 Dátum: 2011.09.06 15:54:39 »
Palaczk, rossz napod van?  :szemez: Ne sértődj már meg, nem úgy írtam, sőt... A kelleténél érzékenyebb vagy mostanában... Részemről nincs rá okod.

Ellenben TE ugyanannyira pontatlanul fogalmaztál, csak a másik "oldalról", mint én, ezt azért beláthatnád, mint ÉN.  :D ;) :ser:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #7888 Dátum: 2011.09.06 17:28:07 »
Nyomaték - teljesítmény vitát méréssel kellene eldönteni. Kellene venni két autót, ahol az egyik nagyobb teljesítményű, a másik nagyobb nyomatékú és kb ugyanakkora a súlyuk. Pl E12 1.4 d4d és 1.4 vvti, aztán mindenféle méréseket végezni és azonnal kiderül. Én beszállok, ha valaki hoz egy stock d4d-t akkor hajrá!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Egyéb autók
« Válasz #7889 Dátum: 2011.09.06 19:45:37 »
thalia fostalicska........... érdemes a kommenteket is olvasni, én szakadok a röhögéstöl [rohog]
http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=76677
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)