Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4993235 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #75 Dátum: 2009.12.16 11:45:40 »

Hogy a kettő közül melyiket? Szvsz a Focus a jobb autó, de Astrából sokkal könnyebb megfelelő állapotút találni, és az alkatrész is valamivel olcsóbb hozzá. Ezzel együtt, ha elém raknának két egyforma állapotú példányt, én a Focust választanám.


 :hmmmm: Erdekes kerdes. A Focus talan osszessegeben jobb, mindenesetre az eletemet inkabb az Astrara biznam. Az alkatresz joval olcsobb hozza, es tobb helyen ertenek az autohoz.


A Nubira kulonben nagyon jo low budget auto, a maga nemeben, es a szo pozitiv ertelmeben igenytelen auto. Talan a relative magas fogyasztasa lehet riaszto, tul azon, hogy kistigris az akkori kistigrisek kozul.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #76 Dátum: 2009.12.16 11:59:13 »
Hogy a kettő közül melyiket? Szvsz a Focus a jobb autó, de Astrából sokkal könnyebb megfelelő állapotút találni, és az alkatrész is valamivel olcsóbb hozzá. Ezzel együtt, ha elém raknának két egyforma állapotú példányt, én a Focust választanám.
:hmmmm: Erdekes kerdes. A Focus talan osszessegeben jobb, mindenesetre az eletemet inkabb az Astrara biznam. Az alkatresz joval olcsobb hozza, es tobb helyen ertenek az autohoz.
Biztonságban nem igazán van különbség - mindkét autó négy csillagot, ezen belül 25 pontot kapott; ezen belül az Astra a frontális, a Focus az oldalütközésben volt kicsit jobb. Az, hogy az Astrát könnyebb és olcsóbb szervízeltetni, nem vitás. De önmagában véve a Focus sem egy nehéz eset ezen a téren; ez nekem nem lenne döntő érv - a jobb futó- és kormánymű kompenzálná. Más kérdés, hogy nekem kívül-belül sokkal jobban is tetszik a Focus; az Astra G-vel semmi gond, de rettentően hétköznapi, "szürke" autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #77 Dátum: 2009.12.16 12:15:15 »
Az Astrat az ules kenyelmetlensege miatt kihuznam... 100km-en kinyirta a derekamat (DTL felszereltseg), borzaszto volt, visszafele nem is vezettem, de az utasules is ugyanolyan       nemjo. De ott legalabb tudtam feszkelodni...

A Focus mindenbe hasonlo szinten van mint a GAstra, csak kenyelmesebb, meg stilusosabb auto (5ajtos) sedanba az Astra tetszik jobban, de az ulesen ez mit sem valtoztat :)
kisa
born to ride

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #78 Dátum: 2009.12.16 12:20:53 »
Biztonságban nem igazán van különbség - mindkét autó négy csillagot, ezen belül 25 pontot kapott; ezen belül az Astra a frontális, a Focus az oldalütközésben volt kicsit jobb. Az, hogy az Astrát könnyebb és olcsóbb szervízeltetni, nem vitás. De önmagában véve a Focus sem egy nehéz eset ezen a téren; ez nekem nem lenne döntő érv - a jobb futó- és kormánymű kompenzálná. Más kérdés, hogy nekem kívül-belül sokkal jobban is tetszik a Focus; az Astra G-vel semmi gond, de rettentően hétköznapi, "szürke" autó.

Az eletemet nem szo szerint ertettem.  :) Mindent egybeveve gondoltam, hogy inkabb az Astra.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #79 Dátum: 2009.12.16 12:23:19 »
Az, hogy az Astrát könnyebb és olcsóbb szervízeltetni, nem vitás. De önmagában véve a Focus sem egy nehéz eset ezen a téren; ez nekem nem lenne döntő érv - a jobb futó- és kormánymű kompenzálná. Más kérdés, hogy nekem kívül-belül sokkal jobban is tetszik a Focus; az Astra G-vel semmi gond, de rettentően hétköznapi, "szürke" autó.

Szamomra mindeket auto ingerszegeny es "szurke". A Focust viszont kevesen mondjak olyan jonak, akiknek volt szerencsejuk hozza. Raadasul Astrabol nagyobb esellyel lehet talalni jo allapotut.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #80 Dátum: 2009.12.16 12:49:22 »
Nekem volt 2db I-es focusom, apunak meg most is van. Az enyémekkel nem nagyon volt gond (2.0 benzin mindkettő), bár az elsőnél aróságok néha akadtak (pl. központizár nem működött elsőre). Apué sem teljesít rosszul (1.6 benzin), de mivel első szériás, előfordult pár típushiba (kerékcsapágy, gyújtótrafó, stabpálca - ez utóbbit módosította a gyár azóta erősebre, nincs is baj már vele), valamint mostanra már elő-elő jönnek apróbb dolgok ezen is, amelyeket annyira nem olcsó javítani (pl. a kulcsban már kellett elektronikát cserélni). Általánosságban elmondható, hogy a fordok fényezése elég vacak, már kisebb kavicsok is leverik, a lakkréteg hajlamos helyi sérülésre, leválásra. Valamint a beltér is gyorsaban amortizálódik pl. egy Toyotánál.

A G Astrát nem ismerem, de nekem személy szerint a fikusz jobban bejön. Ezért is volt kettő belőle.

Remélem tudtam segíteni valamit.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #81 Dátum: 2009.12.16 13:26:02 »
Mindent egybeveve gondoltam, hogy inkabb az Astra.
Ha a választékot, alkatrészárakat stb. is belevesszük, akkor szerintem is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #82 Dátum: 2009.12.16 13:48:58 »
Hát focus.... tegnap törtem eggyet pont:)

Kicsit szerencsétlen volt az eset....de legalább avénak egy karcolása sincsen:)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #83 Dátum: 2009.12.16 16:56:55 »
A BMW 530d GT motorja, a nyolcsebességes automatával, 100-as tempónál 1300-at forog  :ph34r: :ph34r: :ph34r: ... Ez eléggé rekord-gyanús.

(Egyébként figyelitek, hogy jönnek vissza a ferdehátúak? Audi A5 Sportback, BMW 5 GT... A Toyota is jókor állt le a liftback Avensissel  ::))
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #84 Dátum: 2009.12.16 18:01:22 »
Miért és a Corollából miért csak 4 ajtós van?  :ph34r:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #85 Dátum: 2009.12.16 20:04:54 »
Hát focus.... tegnap törtem eggyet pont:)

Kicsit szerencsétlen volt az eset....de legalább avénak egy karcolása sincsen:)

A Fordoknak hirhedten ridegek a műanyag dolgai, van kispesten egy műanyagos, abból él, hogy fordlökhárítókat hegeszt, ha mást kap kézbe azt külön megcsodálja!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #86 Dátum: 2009.12.16 20:51:30 »
Haver Fóka I céges kombiját megtörték hátulról 1 hónapja. Feltolták a lökösnél fogva 1 kicsit. Semmi, de semmi nyoma nincs ;) Yarissal gyökketővel az oszlopnak annó, reccs ropp.
Szóval melyiknek kemény ;)
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #87 Dátum: 2009.12.16 21:02:16 »
Almerából nagyon kicsi a választék, ami nem sedan. Sedan-t csak végső esetben szeretnék.
Astra G alkatrészek nem olcsóbbak, mint a Corié. Unix, és Bárdi árakból összehasonlítottam az általam említett autók alkatrészeit. Ami az egyikhez olcsóbb, az a másikhoz drágább, de a végösszeg kábé azonos.
Astrát tényleg könnyebb szereltetni.
Focus belső tényleg mintha jobban kopna.
Nubira 1 havernak van, neki ez a második. Nagyon bejött neki. Évi 40ezer km-et megy, főleg autópályán 130-al, meg városban araszolgat néha. 1-2 kopó dolognak mintha rövidebb lenne az élettartama, fék, tárcsa, futómű. Össz megbízhatóságra nem mondott rosszat.
Polo-t azt csak szőr mentén említettem, gondoltam, hogy lebeszéltek.
Helyette inkább Fábia kombi?
Laco 73 :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #88 Dátum: 2009.12.16 21:35:50 »
Ma olvastam a totalcar-on, hogy nem lesz évenkénti vizsga az öregebb járgányoknak sem. Szóval akár meg is tarthatod a gépet...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #89 Dátum: 2009.12.16 21:57:07 »
Ma olvastam a totalcar-on, hogy nem lesz évenkénti vizsga az öregebb járgányoknak sem. Szóval akár meg is tarthatod a gépet...

Örülnék neki, lévén nincs még pénzem :(
Laco 73 :D