Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5181088 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #675 Dátum: 2010.01.15 22:47:01 »
Aztán ott van a tény, hogy a Corolla áráért már lehetne Jazzt is kapni, aminél jobb nem igazán létezik a kategóriájában, a fogyasztása pedig félúton van a Corolla és a Yaris között ...
Hát, amilyen Jazzt te másfél millió alatt kapsz, azt ne vedd meg... Én is gondoltam rá kiskocsi címen, de egy éve még alig kínáltak 2M alatt, a Corsa meg került 650-be.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #676 Dátum: 2010.01.15 22:47:49 »
A fórum keresője úgy xar, ahogy van  :no: ... Ebben a topikban, asszem vmikor decemberben írtam egy tök hosszú hsz-t pzs-nek, amiben leírtam, hogy miért nem akarok régi Swiftet venni, összehasonlítva a Yarissal. Persze nem tudtam megtalálni a keresővel  :censored: ... Semmi nem ér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #677 Dátum: 2010.01.15 22:49:31 »
A régi Swiftben nem lehet ülést cserélni? Olcsóbb is, mint a Yaris.
Mennyit ültél te régi Swiftben  ;) ? (Mi bajod van a Yarissal  :hmmmm: ?)
A Swift, mint a Yaris alternatívája? Ember, te melyik bolygón élsz? :eek:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #678 Dátum: 2010.01.15 22:50:16 »
A fórum keresője úgy xar, ahogy van  :no: ...  Semmi nem ér.
Tévedsz, ez a valaha készült legjobb kereső. ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #679 Dátum: 2010.01.15 22:51:41 »
Aztán ott van a tény, hogy a Corolla áráért már lehetne Jazzt is kapni, aminél jobb nem igazán létezik a kategóriájában, a fogyasztása pedig félúton van a Corolla és a Yaris között ...
Hát, amilyen Jazzt te másfél millió alatt kapsz, azt ne vedd meg... Én is gondoltam rá kiskocsi címen, de egy éve még alig kínáltak 2M alatt, a Corsa meg került 650-be.
Most öt-hat találat van, ha 1.5-öt adsz meg küszöbnek; őszre bizonyára lesz több is. Tutira akad közöttük normális.

De hatalmas barom lennék, ha ennyi pénzt kiadnék az első oktatóautómra  :surrender: ... Egymillió, oszt slussz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #680 Dátum: 2010.01.15 22:53:01 »
De hatalmas barom lennék, ha ennyi pénzt kiadnék az első oktatóautómra  :surrender: ... Egymillió, oszt slussz.
Ennyiből kétségtelenül van racionalitása a stiftnek. De ezzel ki is merültek az érvek.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #681 Dátum: 2010.01.15 22:55:28 »
A régi Swiftben nem lehet ülést cserélni? Olcsóbb is, mint a Yaris.
Mennyit ültél te régi Swiftben  ;) ? (Mi bajod van a Yarissal  :hmmmm: ?)
A Swift, mint a Yaris alternatívája? Ember, te melyik bolygón élsz? :eek:
Én is gondolkodtam rajta, nem is keveset, mert sokkal olcsóbb; de ezen kívül gyakorlatilag minden ellene szól. És ezek együtt azért kompenzálják az árkülönbözetet; nem beszélve róla, hogy a Yaris akkor is jóval többet ér majd, amikor el akarom adni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #682 Dátum: 2010.01.15 22:59:08 »
De hatalmas barom lennék, ha ennyi pénzt kiadnék az első oktatóautómra  :surrender: ... Egymillió, oszt slussz.
Ennyiből kétségtelenül van racionalitása a stiftnek. De ezzel ki is merültek az érvek.
Á... Egymillióért kapok egy normális, tíz éves Yarist.

Ha mégis úgy hozná a sors, hogy sokkal kevesebb keretem lenne (mondjuk 3-400 ezer), akkor meg valszeg inkább vennék egy B-Corsát. Sokkal inkább egy ilyenben töltenék napi sok órát, mint egy Swiftben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #683 Dátum: 2010.01.15 23:03:06 »
Mennyit ültél te régi Swiftben  ;) ?

(Mi bajod van a Yarissal  :hmmmm: ?)

Nekem semmi, csak nem értelek. Egyrészt elhangzott, hogy minél olcsóbb, annál jobb. A Swiftnél olcsóbb nincs, a Yaris árának harmadáért meg lehet kapni. Másrészt a Corolla kényelme nem számít, a lényeg a kis méret, ergo Yaris. Harmadrészt ülést úgyis lehet cserélni, kivéve a Swiftben...?  :?:

Szóval nem értem, mit agyalsz még, ha már rég eldöntötted, hogy mindent összevetve Yarist akarsz, punktum. Nem is kéne mögé ideológiákat gyártani, jó autó. Viszont ha elkezdünk ideologizálni, abból kiderül, hogy nem feltétlenül a legracionálisabb választás, főleg, ha elsősorban olcsó, kicsi autót akarsz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #684 Dátum: 2010.01.15 23:13:13 »
Nekem semmi, csak nem értelek. Egyrészt elhangzott, hogy minél olcsóbb, annál jobb. A Swiftnél olcsóbb nincs, a Yaris árának harmadáért meg lehet kapni. Másrészt a Corolla kényelme nem számít, a lényeg a kis méret, ergo Yaris. Harmadrészt ülést úgyis lehet cserélni, kivéve a Swiftben...?  :?:

Szóval nem értem, mit agyalsz még, ha már rég eldöntötted, hogy mindent összevetve Yarist akarsz, punktum. Nem is kéne mögé ideológiákat gyártani, jó autó. Viszont ha elkezdünk ideologizálni, abból kiderül, hogy nem feltétlenül a legracionálisabb választás, főleg, ha elsősorban olcsó, kicsi autót akarsz.
Azt a legjobb autót szeretném kiválasztani, ami a legtöbb jó tulajdonsággal bír erre a feladatkörre. Arról szó sem volt, hogy "minél olcsóbbat" szeretnék - hisz akkor vennék egy '93-as Swiftet vagy Corsát 300-350-ért és kész. Minél olcsóbban üzemeltethetőt szeretnék, az adott kereten belül.

A Corolla meg úgy jön be a képbe, hogy megtehetném, hogy megvegyem, és nem annyival kevésbé alkalmas a feladatra, hogy automatikusan ki lenne zárva  ::) ... Mert ugye vehetnék a Yaris árán egy ugyanannyi idős Avensist is; csak az meg már végképp túl nagy és túl költséges lenne erre a célra. A Corolla viszont nem annyira, hogy az eszem egyből rávágja, hogy "NEM!" ... Hát így. Ezért az agyalás.

Egyszerű az ábra, nem? Én a nagy autókat szeretem, de kisautót kell vennem... Így aztán próbálok alkudozni magammal  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #685 Dátum: 2010.01.15 23:19:36 »
Harmadrészt ülést úgyis lehet cserélni, kivéve a Swiftben...?  :?:
Ja, mert a Swiftben három baj van az ülésekkel: egyrészt hogy kis kényelmetlen xarok (kivéve egyes limitált szériákat, de azok mind 1.3-asok), ezt cserével meg lehetne oldani. Másrészt viszont marha közel vannak egymáshoz, két átlagos testalkatú felnőtt karja-válla már minden kisebb kanyarban összeér; és EZT nem lehet üléscserével megoldani, és van a francnak kedve folyton összekoccolni a mellette ülővel, vagy állandóan jobbra dőlve ülni. Harmadrészt iszonyúan lent vannak az ülések a padlón, emiatt kényelmetlenül, felhúzott lábakkal kell ülni, a combodat egyáltalán nem támasztja az ülés; ez pedig néhány óra után fene kellemetlen, én pedig napi sok órát fogok üldögélni az autóban.

(Ezért kérdeztem, hogy mennyit ültél te Swiftben.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #686 Dátum: 2010.01.15 23:20:07 »
...A Corolla viszont nem annyira, hogy az eszem egyből rávágja, hogy "NEM!" ...

Akkor a tudatalattid írta nekem, hogy a Yarisnak kifejezett előnye a kisebb méret?  :tt2:

Tényleg nem értem, mit agyalsz még. El lehet játszadozni gondolatokkal évekig, tudom ezt magamról is, de ha helyzet van, akkor tiszta fejjel átgondolod a dolgot, és a meglévő infók alapján, amik jelen helyzetben az idővel nem is fognak változni, lehet döntést hozni.

Oktatóautó kell? Igen. Az oktatóautó kicsi, keveset fogyaszt, olcsón fenntartható, tehát kisautó. Mennyi van rá? ~1M. El akarom költeni? Mivel maszek használatban is lesz, jó lenne a legjobbat venni ennyiért. Az melyik autó? Yaris 1.0. Csókolanyádrozi.  :winkiss:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #687 Dátum: 2010.01.15 23:24:34 »
 [rohog] ...

Tök igazad van  :yes: ... De azért, míg konkrétra fordul a dolog, boldogítalak benneteket az agyalásaimmal  :flowers: :D ... Már csak kb. háromnegyed év  :devil: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )


Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #689 Dátum: 2010.01.16 09:42:00 »
A delikvens pici autót akar, hogy tuti kilásson belőle, érezze, stb. és átmenjen minden vizsgán elsőre! A sajáton meg majd megtanul vezetni.

Ez így van...