Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5181103 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #660 Dátum: 2010.01.14 23:23:20 »
1. aki a yarissal megtanul elindulni, az más autót is tud majd használni...bár az 1.4pdtdi-vel fulladással kezdtem első pár alkalommal, ha átültem a yarisból.
szokni kell a nyomatékszegénységet 1500 fordulat alatt a modern dízeleknél :flowers:
kollegáim meg a 1.6hdire panaszkodtak bejáratós korában.
Nem mindegyik dízel fullad alacsony fordulaton. Pl. az 1.5-ös Clioval simán elindulsz alapjáraton, mint a régi dízelekkel. A TDI-k valóban fulladnak.

De mindegy is; dízelre aligha lesz pénzem (amire pedig lenne, azt nem venném meg). És a többlet hibalehetőség is valszeg visszariasztana. Elszáll nekem a turbó, b...hatom.

Ami az elindulást illeti: ebből a szempontból az 1.4 Cori nincs jelentős előnyben az 1.0 Yarissal szemben. Mindkettőben kicsi és nyomatékszegény a motor, az autó tömegéhez képest. De nem vészesek; próbáltam mindkettőt, nincs szükség semmi extra bűvészkedésre az induláshoz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #661 Dátum: 2010.01.14 23:23:42 »
Oktatóautónak?
Mint az már kiderült, nehezen érzem át a problémát. :D
Ja-ja, ez lejött  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #663 Dátum: 2010.01.14 23:48:49 »
A Corolla milyen kasztnival lenne? Mert ha hatchback, akkor nem sok érvet tudnék mondani a Corolla mellett a Yaris ellenében.
Igen, HB. Majd beszélgessünk el újra a kérdésről, egy alapos üléspróba, ki-beszállogatás, méricskélés után  ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #664 Dátum: 2010.01.15 15:56:00 »
A Corolla milyen kasztnival lenne? Mert ha hatchback, akkor nem sok érvet tudnék mondani a Corolla mellett a Yaris ellenében.
Igen, HB. Majd beszélgessünk el újra a kérdésről, egy alapos üléspróba, ki-beszállogatás, méricskélés után  ;) ... 
Most taxizni szeretnél, vagy vezetést oktatni ;) [rohog]
Te mondtad, hogyha kell nagyobb autó, ott a Camry. Akkor semmi értelme a Corollának a Yarisszal szemben, amúgy is szerintem minél kisebb autón kell vezetni tanulni.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #665 Dátum: 2010.01.15 16:14:39 »
Most taxizni szeretnél, vagy vezetést oktatni ;) [rohog]
Te mondtad, hogyha kell nagyobb autó, ott a Camry. Akkor semmi értelme a Corollának a Yarisszal szemben, amúgy is szerintem minél kisebb autón kell vezetni tanulni.
Ez tévhit. Pontosan olyan méretű autón kell tanulni, amekkorába majd be fog ülni a delikvens! Mert szokja meg a méretet!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #666 Dátum: 2010.01.15 16:15:55 »
Ez hülyeség sztem. A delikvens pici autót akar, hogy tuti kilásson belőle, érezze, stb. és átmenjen minden vizsgán elsőre! A sajáton meg majd megtanul vezetni.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #667 Dátum: 2010.01.15 16:49:14 »
Ez tévhit. Pontosan olyan méretű autón kell tanulni, amekkorába majd be fog ülni a delikvens! Mert szokja meg a méretet!
és ha több autót fog vezetni? ;) Nálunk pl. van egy 3,8 méteres Corsa, megy egy 4,7 méteres Avensis, aminek csak sejted az elejét meg a végét. Ha a feleségem most tanulna, melyikhez hasonlón kéne tanulnia?
Szerintem kis autón, és minél gyengébb motorizáltságon tanuljon az ember.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #668 Dátum: 2010.01.15 21:47:45 »
Nagy erős hátsókerékhajtásún kell tanulni, lehetőleg hóban. - ha így le tud vizsgázni, akkor bármivel elboldogul.  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #669 Dátum: 2010.01.15 21:58:57 »
Palaczk! Engem a helyedben inkább az izgatna, hogy melyikben a legkényelmesebb a J1...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #670 Dátum: 2010.01.15 22:34:08 »
Most taxizni szeretnél, vagy vezetést oktatni ;) [rohog]
Te mondtad, hogyha kell nagyobb autó, ott a Camry. Akkor semmi értelme a Corollának a Yarisszal szemben, amúgy is szerintem minél kisebb autón kell vezetni tanulni.
Ez tévhit. Pontosan olyan méretű autón kell tanulni, amekkorába majd be fog ülni a delikvens! Mert szokja meg a méretet!
Á, nem, Mester. Nagyon kevés tanuló gondolkozik így. Akad néhány; de azokból nem lehet megélni. Tanulni és tanítani is minél kisebb autóval a legkönnyebb. A nagy többség egyvalamit akar: minél kevesebb óra (=pénz) ráfordításával levizsgázni. És ezt meg is lehet érteni. Húgom is most jött azzal, hogy az autósiskolában ahová jár, van egy csomó kisautó meg egy Focus. És hogy akkor ő a Focuson akarna tanulni, mert hogy nem árt ha szokja a nagyobbat stb... Nagyon gyorsan lebeszéltem róla. Ne drága pénzért szokja a nagyobbat! Szerezze meg a jogsit minél egyszerűbben, aztán majd utána lesz lehetősége gyakorolni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.15 22:36:12 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #671 Dátum: 2010.01.15 22:37:38 »
Palaczk! Engem a helyedben inkább az izgatna, hogy melyikben a legkényelmesebb a J1...
Ezért nem veszek régi Swiftet  ;) ... És ezért kell majd mindenképpen klímás legyen az autó. Az ülést meg akár ki is lehet cserélni, ha minden kötél szakad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #672 Dátum: 2010.01.15 22:40:45 »
A régi Swiftben nem lehet ülést cserélni? Olcsóbb is, mint a Yaris.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #673 Dátum: 2010.01.15 22:42:52 »
Te mondtad, hogyha kell nagyobb autó, ott a Camry. Akkor semmi értelme a Corollának a Yarisszal szemben, amúgy is szerintem minél kisebb autón kell vezetni tanulni.
Racionális szempontból nézve valóban nincs. Főleg, hogy azért koránt sincsenek egálban, lévén legalább 30-40 %-al többe kerül a Corolla. Jó, cserébe fiatalabb is, OK; de akkor is, ez tetemes különbség. Egymillió egy Yaris és 1.4 egy Corolla (legalább), és őszre ez aligha fog olyan hú de sokat változni.

Aztán ott van a tény, hogy a Corolla áráért már lehetne Jazzt is kapni, aminél jobb nem igazán létezik a kategóriájában, a fogyasztása pedig félúton van a Corolla és a Yaris között ... Vagy, Toyotánál maradva, lehetne dízel Yarist is kapni ennyiért, ami a Corollánál két és fél - három literrel fogyaszt kevesebbet; márpedig az brutális különbség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #674 Dátum: 2010.01.15 22:43:37 »
A régi Swiftben nem lehet ülést cserélni? Olcsóbb is, mint a Yaris.
Mennyit ültél te régi Swiftben  ;) ?

(Mi bajod van a Yarissal  :hmmmm: ?)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )