Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184091 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #585 Dátum: 2010.01.07 16:10:34 »
Szerintem senki nem gondolta komolyan a TS-t. Teljesen felesleges lenne, meg draga is egy-egy jobb allapotban levo. Viszont ha visszaolvasol lathatod, hogy Debrecenben van ra pelda ;-)
Debrecen, hja  ::) ... Pécs szerintem legalább egy litert dob rá a városi fogyasztásra, Debrecenhez képest. Mármint egy kisautó esetében. Nagynál még többet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #586 Dátum: 2010.01.07 17:33:11 »
Előzmény az "Avensis, mi más" topikban!
Meg meg attol is fugg, hogy hany generacio jon ki az adott modellbol. Yarisbol egyelore 2 van, de Polobol meg mar 6? (mondjuk az is igaz, hogy kicsit nagyobb multra tekint vissza). De ha azt nezzuk, hogy amikor megjelent a Yaris akkor meg a 3as (ha tevedek javitsatok ki, nemtom hogy ez elott 1 vagy 2 generacio volt??) Polo volt (2001ig talan), utana 4es (a kereklampas), aztan jott az 5os es nemreg megerkezett a 6os. Az 4 generacio. Gondolom mindegyik megjelenese lentebb nyomta kicsit az elozo arat. Egy 99es Yaris arabol ket akkori Polot lehet vasarolni.
A modellváltások valóban lejjebb szokták nyomni az árat, de eleve jó értéktartású márkák népszerű típusai esetében ennek azért elég mérsékelt szerepe van. Pl. pont a Yarisnál is alig ment lejjebb az I-es ára, mikor kijött az új.

A Poloval kapcsolatosan nem egészen úgy állnak a dolgok, ahogy látod... Valóban 2001-ben volt egy modellváltás, akkor jött ki a 4-es generáció. Azt viszont egészen 2009-ig gyártották (egy facelifttel 2005-ben), és csak 2009-ben váltotta le az 5-ös. Tehát kontinuitás és modell-élettartam szempontjából sincs semmiféle hátrányban a Yarissal szemben. Árban valóban kedvezőbb, de nem nagyságrenddel; zömében 800 ezerről indulnak a 2000-es Polok - az árkülönbséget indokolja a Yaris jobb megbízhatósága, és az a tény, hogy a Polo 3 kifutó modell volt akkor, a Yaris meg új; de ugye kétszeres árról messze nincs szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #587 Dátum: 2010.01.07 22:26:49 »
Ilyen a Yaris II is, de azzal pl. semmi bajom. Engem a gömbölyű formavilága zavar. De úgy látszik, ezt nem lehet elégszer leírni  ;)...
Nem ez a baj, hanem mikor elkezdtem olvasni, és reagálni, még 5 oldalnyi hsz. volt előttem, és az ember ugye sorban olvas. Aztán később már láttam, hogy korábban válaszoltál ezekre, de akkor már mindegy volt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #588 Dátum: 2010.01.07 22:30:34 »
Előzmény az "Avensis, mi más" topikban!
Meg meg attol is fugg, hogy hany generacio jon ki az adott modellbol. Yarisbol egyelore 2 van, de Polobol meg mar 6? (mondjuk az is igaz, hogy kicsit nagyobb multra tekint vissza). De ha azt nezzuk, hogy amikor megjelent a Yaris akkor meg a 3as (ha tevedek javitsatok ki, nemtom hogy ez elott 1 vagy 2 generacio volt??) Polo volt (2001ig talan), utana 4es (a kereklampas), aztan jott az 5os es nemreg megerkezett a 6os. Az 4 generacio. Gondolom mindegyik megjelenese lentebb nyomta kicsit az elozo arat. Egy 99es Yaris arabol ket akkori Polot lehet vasarolni.
A modellváltások valóban lejjebb szokták nyomni az árat, de eleve jó értéktartású márkák népszerű típusai esetében ennek azért elég mérsékelt szerepe van. Pl. pont a Yarisnál is alig ment lejjebb az I-es ára, mikor kijött az új.

A Poloval kapcsolatosan nem egészen úgy állnak a dolgok, ahogy látod... Valóban 2001-ben volt egy modellváltás, akkor jött ki a 4-es generáció. Azt viszont egészen 2009-ig gyártották (egy facelifttel 2005-ben), és csak 2009-ben váltotta le az 5-ös. Tehát kontinuitás és modell-élettartam szempontjából sincs semmiféle hátrányban a Yarissal szemben. Árban valóban kedvezőbb, de nem nagyságrenddel; zömében 800 ezerről indulnak a 2000-es Polok - az árkülönbséget indokolja a Yaris jobb megbízhatósága, és az a tény, hogy a Polo 3 kifutó modell volt akkor, a Yaris meg új; de ugye kétszeres árról messze nincs szó.
Illetve felmerült még egy dolog, hogy a Yaris kevésbé veszt az árából, mint egy Avensis. Ez általános jelenség, nem Toyota specifikus, és nincs összefüggésben a modellciklusok számával sem. Annál inkább a fenntartási költségekkel. Mert egy 10 éves felsőközép, vagy nagyautó 10 évesen sem lesz kisebb, és az alkatrészei sem lesznek olcsóbbak, csak a piaci értéke csökken. Ráadásul ha megnézzük a hibastatisztikát a kisautók hiba százaléka (érthető okból) mindig kisebb, mint a nagyoké, ezt tükrözi a kisebb értékvesztés.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.07 22:49:01 írta music »
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #589 Dátum: 2010.01.08 11:53:05 »
Palaczk Úr részére Gastra :D hogy ütemesen doboljon a tanuló kislányok lábija  :D

Rocker Hattyú :D



« Utoljára szerkesztve: 2010.01.08 12:01:45 írta BRS cimbi »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #590 Dátum: 2010.01.08 12:02:54 »
Jah és csonti car eggyik eladója Répa Ricsi :Dn évre hallgat :D

Ricsi
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.08 13:40:07 írta kleingy »

Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #591 Dátum: 2010.01.08 20:26:14 »
Régen azt hittem ezt komolyan gondolják, de tuti poénnak szánják ők is...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #592 Dátum: 2010.01.08 21:48:11 »
Palaczk Úr részére Gastra :D hogy ütemesen doboljon a tanuló kislányok lábija  :D

Rocker Hattyú :D
Hát ezek tényleg sült bolondok  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #593 Dátum: 2010.01.08 22:45:58 »
Vizsgabiztosra lehet, hogy kicsit elhamarkodott volt a kijelentes. Nekik nem ismerem az "eloeletuket"...  :whistling:
Amennyire tudom, vizsgabiztos csak nagy tapasztalatú oktatókból lehet.
És akkor kik voltak az első vizsgabiztosok?  :ph34r:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #594 Dátum: 2010.01.08 22:52:24 »
Őt akarom, ilyen állapotban. Bocs a nagy képért, de ezt a szépséget muszáj!

Szerk: anyád, nem látszik...
Link
Gabe 254.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #595 Dátum: 2010.01.09 10:32:10 »
Találtam a Z14XE-ről is vezérműszíj-csere intervallumokat, úgyhogy szvsz nem ez lesz a különbség... Hacsak nem írták el. Ha kapsz infót és megírod, azt megköszönöm  :yes: !
Időközben beszéltem a szerelőmmel telefonon. Ő Opelnél dolgozott jó ideig, tehát eléggé vágja a témát. ::) Nagy különbség nincs, az egyetlen szembeötlő a környezetvédelmi osztályba sorolás és lambdaszondák száma. Az X14XE-nél csak a kat. előtt van szonda, a Z14XE-nél pedig előtte és utána is. :)
A fentieken kívül a következő válasz jött az Opel fórumon: "Újabb fejlesztésű motor. A főtengely jeladó már bekerült a blokkba, nem kívül nézi a fordulatot, a leömlőben van a katalizátor, más a hengerfej is, és a szívócsonk, elektromos gázpedál meg ilyenek."
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #596 Dátum: 2010.01.09 12:17:33 »
Szerk: anyád, nem látszik...

 :D


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #597 Dátum: 2010.01.09 12:40:32 »
A kocsi is tetszik?  :ph34r:
Gabe 254.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #598 Dátum: 2010.01.09 12:50:22 »
A kocsi is tetszik?  :ph34r:
Ez az autó, örökzöld és überelhetetlen :excl: :wub:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gabe 254.