Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184113 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #570 Dátum: 2010.01.07 15:21:51 »
Aham  ::) ... Kár (abból a szempontból, hogy ilyeneket nyilván sokkal-sokkal nehezebb szerezni). Akkor marad a széria. Bár azért majd utánanézek a rögzítési pontoknak - épp lehet kompatibilis is, vagy esetleg kis átalakítással beilleszthető.
ha yaris1 lesz a választás, és nem lenne kényelmes az ülése számodra, akkor próbálj meg yaris1 facelift ülést szerezni. azon is sokat javítottak a tömésével.
ha módod van rá, próbáld ki.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #571 Dátum: 2010.01.07 15:22:04 »
Műszerfal-elrendezésekről még.

Az az érdekes, hogy ha a műszer elhelyezése hagyományos (a sofőr előtt van), akkor nehezebben olvasható le a digitális, mint az analóg. Mert ha nem pont rá fókuszálsz, akkor nemigen tudod leolvasni a számot (ezt pl. schillerasz Camryjében megfigyelhettem); PONT rá kell nézni, pont rá kell fókuszálni. Hátrányos. Viszont a fent-középen elhelyezett műszerek esetében ez már nem okoz problémát, benne van annyira a fókuszált látómezőben a műszer, hogy leolvasható a szám - vagy legalábbis elég, ha csak egy pillanatra odakapod a tekintetedet, és már meg is van. Szóval hamarabb leolvasható. Legalábbis egálban van a sofőr előtt elhelyezett, analóg műszerrel, amelyről egy idő után már az elmosódott, periférián lévő képe alapján is tudod (emlékezetből), hogy mit jelentenek a mutató különböző állásai.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #572 Dátum: 2010.01.07 15:23:32 »
ha yaris1 lesz a választás, és nem lenne kényelmes az ülése számodra, akkor próbálj meg yaris1 facelift ülést szerezni. azon is sokat javítottak a tömésével.
ha módod van rá, próbáld ki.
Köszi, mindenképpen checkolni fogom  :yes: ... Mondanom sem kell, hogy nem lesz mindegy, elvégre napi sok órát fogok ücsörögni benne.

Maximum majd fogom magam, és beszerzek vmi klassz kis Recaro-t  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #573 Dátum: 2010.01.07 15:28:31 »
ha yaris1 lesz a választás, és nem lenne kényelmes az ülése számodra, akkor próbálj meg yaris1 facelift ülést szerezni. azon is sokat javítottak a tömésével.
ha módod van rá, próbáld ki.
Köszi, mindenképpen checkolni fogom  :yes: ... Mondanom sem kell, hogy nem lesz mindegy, elvégre napi sok órát fogok ücsörögni benne.

Maximum majd fogom magam, és beszerzek vmi klassz kis Recaro-t  :D

Ha mégsem jönne össze a kényelmes ülés, még mindig van egy megoldás :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #574 Dátum: 2010.01.07 15:39:07 »
Típushiba, ja. De ezt sem úgy kell elképzelni, hogy mindegyik ilyen.
Szervizes szerint az 1.6-osok közül 10-ből 7 eszi az olajat. Ez valóban típushiba.  Mi a baj a Yaris műszerfalával?
Ezek azok a szervizesek, akik 10W-40 olajat tennének minden autóba?  [rohog] [rohog] [rohog]
A Yarisszal az a baj, hogy középen lévő pici és digitális műszeregyüttese van, a kormány előtt meg nincs semmi. Ez engem is zavar(na). Persze a G Astra műszerfala is ritka unalmas, miközben még ízléstelen is a stílusa, ha van neki. Az F Astra, és a H Astra műszerfala is sokkal szebb, miközben nem kevésbé praktikus.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #575 Dátum: 2010.01.07 15:42:50 »
De azért érdekelne erről a Yaris I tulajok tapasztalata - tényleg egyáltalán nem lehet látni a jobb 1-ből a sebességmérőt?
Tulaj nem vagyok, de jobb elsőn ültem már néhányszor, én nem láttam, csak ha nagyon feltűnően középre dőltem.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #576 Dátum: 2010.01.07 15:44:21 »
TS Yarissal kell oktatni, annak analog az oraja  :sorcerer:
Pont ezt akartam javasolni :) Lehet, alig enne többet mint az 1,4 astra :)
Nono... :no:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #577 Dátum: 2010.01.07 15:47:26 »
akkor 6.5bol siman elmegy 100at ket szemellyel, ugyhogy nem olyan veszes a helyzet. Szerintem az Astra sem eri be sokkal kevesebbel...
Biztos, hogy nem... 7-8l
biztos,h nem 7-8, hanem 6,5...SŐT
példaként tessék...klikk
ToTo, is tudott 6,3-t fogyasztani a tuningolt, csippelt, leültetett, Ts yarissal.
egy kis vidéki út és 6 alatt vagy...

persze a lényeg itt is az,h "az ECO legyen veletek"  :D
gyerekek, oktató autóról beszélünk, ott milyen vidéki utak vannak? A TS meg városban zabál.
music     

leszilaci

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #578 Dátum: 2010.01.07 15:50:06 »
gyerekek, oktató autóról beszélünk, ott milyen vidéki utak vannak? A TS meg városban zabál.
ja, városban mindegyik sokat eszik....kivéve a prius :D

tényleg, az nem jöhet szóba?
milyen menő lenne a prius oktatós autó :szemez:

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #579 Dátum: 2010.01.07 15:52:42 »
gyerekek, oktató autóról beszélünk, ott milyen vidéki utak vannak? A TS meg városban zabál.

Szerintem senki nem gondolta komolyan a TS-t. Teljesen felesleges lenne, meg draga is egy-egy jobb allapotban levo. Viszont ha visszaolvasol lathatod, hogy Debrecenben van ra pelda ;-)

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #580 Dátum: 2010.01.07 15:55:46 »
A Yarisszal az a baj, hogy középen lévő pici és digitális műszeregyüttese van, a kormány előtt meg nincs semmi. Ez engem is zavar(na).

Az ures helyet lehet potolni kulonfele muszerekkel ;-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #581 Dátum: 2010.01.07 15:59:56 »
Vagy elgondolkodtató lehetne mondjuk egy Hummer H1...ha azzal megtanul parkolni, akkor már bármivel tudni fog :D

« Utoljára szerkesztve: 2010.01.07 16:01:54 írta BRS cimbi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #582 Dátum: 2010.01.07 16:03:44 »
A Yarisszal az a baj, hogy középen lévő pici és digitális műszeregyüttese van, a kormány előtt meg nincs semmi. Ez engem is zavar(na).
Engem EZ nem zavar  :) ... Ilyen a Yaris II is, de azzal pl. semmi bajom. Engem a gömbölyű formavilága zavar. De úgy látszik, ezt nem lehet elégszer leírni  ;)...

Persze a G Astra műszerfala is ritka unalmas, miközben még ízléstelen is a stílusa, ha van neki. Az F Astra, és a H Astra műszerfala is sokkal szebb, miközben nem kevésbé praktikus.
Unalmasnak unalmas, de hogy ízléstelen  :?: ? Miért lenne az? Egy sima, egyszerű, funkcionális műszerfal. Az F-é mondjuk nekem is jobban tetszik; de a kettő közül a G-é az időtállóbb (az F amolyan nagyon-90-es-évek-első-fele), és minőségibb is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #583 Dátum: 2010.01.07 16:06:54 »
gyerekek, oktató autóról beszélünk, ott milyen vidéki utak vannak? A TS meg városban zabál.
Hát országútra is ki kell menni a tanulóval, de ezeknek az alkalmaknak az aránya meglehetősen alacsony; most nemtom fejből, de 10 %-nál többet aligha tesz ki. Szóval zömében város. Zömében lassan (értsd: nem ötödikben krúzolva, hanem 1-2-3). Parkolásokkal megtűzdelve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #584 Dátum: 2010.01.07 16:08:57 »
ja, városban mindegyik sokat eszik....kivéve a prius :D

tényleg, az nem jöhet szóba?
milyen menő lenne a prius oktatós autó :szemez:
Ótómata  ::) ... Lehet oktatni Magyarországon is ilyennel, csak nem jó ötlet, mert nem lesznek tanulóid  :nonono: ... Itt Pécsett eddig egyet láttam, egy régi Swiftet. Ha automatán tanulsz, akkor -ha jól tudom- beírják a jogsidba, hogy nem vezethetsz manuális váltós kocsit. Ezt azért nem sokan vállalják be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )