Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184168 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #555 Dátum: 2010.01.07 13:45:25 »
a faceliftnél bejött az egyenfekete műszerfal, fekete-egyszínű bőrkormány
(ráncfelvarrás előttinél is volt bőrkormány, de az kéttónusú volt, igazodva a műszerfal színeihez.)
egyszínű-szürke bőrkormányos yarist még nem láttam. nem hiszem,h m.o-on árult modell lenne belinkelve.

és akadt belőle bőrös is.

ülést pedig lehet a Ts modellből szerezni. nem kicsit jobb:

nem olyan unalmas ez...lehet kék, vagy piros kárpitbetétekkel is venni facelifteset, a "max" felszereltségben volt választható.
Unalmasnak nem unalmas, az tuti  :) ... Csak olyan izé, legalábbis nekem  ::) ... De mindegy, ezt a szubjektív részét nem ragozom tovább; annyi biztos (és ez az én szempontomból mázli), hogy a facelift előtti világosabb, ráadásul kéttónusú műszerfal jobban tetszik. Világosabb, levegősebb tőle a kocsi beltere.

Jól emlékszem, hogy te Corolla E12 üléseket applikáltál a tiédbe, ugye? Mennyiért lehet szerezni egy pár ilyen első ülést?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #556 Dátum: 2010.01.07 13:52:18 »
Egyebkent ha a TS-t ha nem porgetnem soha es ugy hsaznalnam, mint tanulo idoszakomban (oktato szinte uvoltott, ha 2000 folott valtottam) akkor 6.5bol siman elmegy 100at ket szemellyel, ugyhogy nem olyan veszes a helyzet. Szerintem az Astra sem eri be sokkal kevesebbel...
Yaris TS, városban, tanulóval, 6.5 literrel? Kizárt dolog. Talán az 1.0 megy el ennyivel. A tanulós vezetésnél nem sok minden dobja meg jobban a fogyasztást  ::) ... Persze késztetheted rá, hogy korán kapcsoljon fel, de ezt sem szabad túlzásba vinni, mert a vizsgán ebből is gond lehet. A vizsgán minden extremitást kerülni kell.

Én úgy számolok, hogy egy ezres Yaris olyan 6.5-7.0 literrel megy el, tanulóval; egy 1.4-es Astra vagy Corolla kb. másfél literrel többel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #557 Dátum: 2010.01.07 14:21:10 »

ülést pedig lehet a Ts modellből szerezni. nem kicsit jobb:

Jól emlékszem, hogy te Corolla E12 üléseket applikáltál a tiédbe, ugye? Mennyiért lehet szerezni egy pár ilyen első ülést?
Yaris TS ülései vannak  :1eye:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #558 Dátum: 2010.01.07 14:28:20 »
Jól emlékszem, hogy te Corolla E12 üléseket applikáltál a tiédbe, ugye? Mennyiért lehet szerezni egy pár ilyen első ülést?
yaris ts ülést szereztem.
nem tudom,h az e12 cori ülésének ugyanott lennének a rögzítési pontjai

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #559 Dátum: 2010.01.07 14:38:51 »
Jól emlékszem, hogy te Corolla E12 üléseket applikáltál a tiédbe, ugye? Mennyiért lehet szerezni egy pár ilyen első ülést?
yaris ts ülést szereztem.
nem tudom,h az e12 cori ülésének ugyanott lennének a rögzítési pontjai
Aham  ::) ... Kár (abból a szempontból, hogy ilyeneket nyilván sokkal-sokkal nehezebb szerezni). Akkor marad a széria. Bár azért majd utánanézek a rögzítési pontoknak - épp lehet kompatibilis is, vagy esetleg kis átalakítással beilleszthető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #560 Dátum: 2010.01.07 14:46:21 »
Én nem tudok kibékülni a középen van a műszeregység dologgal... részemről a kocsikban még mindig a vezető előtt van az infó a kormány mögött...

A Priusé szvsz jobb helyen van. Nem takar ki semmit a kormány, könnyebben, gyorsabban leolvasható, viszont nincs középen sem.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #561 Dátum: 2010.01.07 14:52:34 »
Én nem tudok kibékülni a középen van a műszeregység dologgal... részemről a kocsikban még mindig a vezető előtt van az infó a kormány mögött...

A Priusé szvsz jobb helyen van. Nem takar ki semmit a kormány, könnyebben, gyorsabban leolvasható, viszont nincs középen sem.


Én értem és lehet hogy úgy is baromi jó helyen van, de számomra ez akkor is olyan mint a dízel kocsi téma...(nekem az autó az benzinnel megy). Szóval szerintem a műszeregység helye a kormány mögött van... de persze akinek úgy is tetszik hogy középen vagy nem egészen középen...én ezt is elfogadom, ez szubjektív...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #562 Dátum: 2010.01.07 14:54:08 »
Ha tartósan 45-el mész, azért fogsz megbukni  ;) ... Aki indokolatlanul, tartósan a megengedett sebességnél lassabban halad, azt megvágják.

Hát engem átengedtek... :)

Konstans 45-el mentm, hogy semmiképp se lépjem túl az 50-et. Onnét tudtam, hogy a dízel kadett kipufogója pont ott rezonált valamiért.


pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #563 Dátum: 2010.01.07 15:01:32 »
Én nem tudok kibékülni a középen van a műszeregység dologgal... részemről a kocsikban még mindig a vezető előtt van az infó a kormány mögött...

A Priusé szvsz jobb helyen van. Nem takar ki semmit a kormány, könnyebben, gyorsabban leolvasható, viszont nincs középen sem.


Én értem és lehet hogy úgy is baromi jó helyen van, de számomra ez akkor is olyan mint a dízel kocsi téma...(nekem az autó az benzinnel megy). Szóval szerintem a műszeregység helye a kormány mögött van... de persze akinek úgy is tetszik hogy középen vagy nem egészen középen...én ezt is elfogadom, ez szubjektív...

Probaltal mar olyan autot, amiben kozepen van (nem a Chevrolet Spark-ra gondolok, mert abban nincs a vezeto fele forditva. Eleg gagyi :D)? Ezt irtam nemreg, hogy en pont emiatt zartam ki a yarist elso korben. Onnantol, hogy vezettem mar teljesen elfogadott volt. Tenyleg sokkal kenyelmesebb picit feljebb kozepre fokuszalni, mint le a kormany moge ;) Ha nem probaltad, sztem probald ki es utana nyilatkozz, ha meg probaltad, akkor elfogadom, h mindenkinek szubjektiv...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #564 Dátum: 2010.01.07 15:04:07 »
Probaltal mar olyan autot, amiben kozepen van (nem a Chevrolet Spark-ra gondolok, mert abban nincs a vezeto fele forditva. Eleg gagyi :D)? Ezt irtam nemreg, hogy en pont emiatt zartam ki a yarist elso korben. Onnantol, hogy vezettem mar teljesen elfogadott volt. Tenyleg sokkal kenyelmesebb picit feljebb kozepre fokuszalni, mint le a kormany moge ;) Ha nem probaltad, sztem probald ki es utana nyilatkozz, ha meg probaltad, akkor elfogadom, h mindenkinek szubjektiv...

Citrom Picassot próbáltam... nekem nem tetszik...szubjektív...

Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #565 Dátum: 2010.01.07 15:06:15 »
A Yaris műszerfalával az a bajom, hogy nem tetszik  ::) ...

Kb. ennyi a baj vele ;)

Nincs azzal semmi gáz, az egérmozi 2perc alatt megszokható... (az is hogy középen van)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #566 Dátum: 2010.01.07 15:12:09 »
OK, utána írtam is, hogy a 45 határeset, vizsgáztatója válogatja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #567 Dátum: 2010.01.07 15:13:21 »
Konstans 45-el mentm, hogy semmiképp se lépjem túl az 50-et.

Ez nekem is így volt, vizsga előtt se mehettem 50nél többel, (70es úton 60-65) de vizsga előtt direkt szólt az oktatóm, hogy még 50el se!!! Max 45.

megint xaraxik a gépem :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #568 Dátum: 2010.01.07 15:14:38 »
A Yaris műszerfalával az a bajom, hogy nem tetszik  ::) ...
Kb. ennyi a baj vele ;)

Nincs azzal semmi gáz, az egérmozi 2perc alatt megszokható... (az is hogy középen van)
Az egérmozival semmi bajom. A gömbölyű, (szerintem) feminin formavilággal van problémám  ::) ... Nekem a kedvenceim az olyasmi műszerfalak, mint mondjuk a Volvo 900-asoké - van még kérdés  ;) ?

Objektíven nézve tényleg nincs vele semmi gond, dehát írtam ezt is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #569 Dátum: 2010.01.07 15:17:28 »
Konstans 45-el mentm, hogy semmiképp se lépjem túl az 50-et.
Ez nekem is így volt, vizsga előtt se mehettem 50nél többel, (70es úton 60-65) de vizsga előtt direkt szólt az oktatóm, hogy még 50el se!!! Max 45.
Nem tudom, gyerekek; itt Pécsett én ezzel az állásponttal találkoztam. 50-nél 50-et kellett tartanom, 70-nél 70-et. Ha nem is hajszálpontosan, de nagyjából.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )