Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184194 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #540 Dátum: 2010.01.07 12:50:39 »
Nekem az oktatómtól az volt az instrukció, hogy úgy vezessek mintha a kocsi lenne a tévés szoba, a szélvédő a screen, a hátsó ülés sor meg a kanapé ahol kényelmesen ül a vizsgabiztos. Ne csináljak hirtelen mozdulatot, látványosan forgassam a fejem a tükrök irányába (mert ha csak a szemedet forgatod azt nem látja a biztos és még azt hiszi hogy nem nézed a tükröt. Váltásnál kicsit jobban csúsztassam a kuplungot, hogy még véletlenül se rántson meg. A lényeg az volt hogy ne zavarjam meg nyugalmában...  


Állítólag volt olyan is, hogy azért húzták meg a srácot mert nem érezte magát biztonságban a biztos :D

leszilaci

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #541 Dátum: 2010.01.07 12:51:06 »
Nem egy szivderito latvany, es nagyon finoman fogalmaztam.  :yawn:
Mondjuk, sikerült beraknod egy olyan képet, amin egész jól mutat  ;) ... Ha alaposan megnézi az ember, látja, hogy ez egy igencsak átgondolt formaterv, korántsem csak a "házi feladatot" oldották meg; de nem tehetek róla, nekem ez a formavilág nem jön be.
sikerült egy olyan öszvért betenni, ami faceliftes; új a műszerfal, új az ülés,de a ráncfelvarrás előtti színkombinációt használja (2tónusú szürke).

a faceliftnél bejött az egyenfekete műszerfal, fekete-egyszínű bőrkormány
(ráncfelvarrás előttinél is volt bőrkormány, de az kéttónusú volt, igazodva a műszerfal színeihez.)
egyszínű-szürke bőrkormányos yarist még nem láttam. nem hiszem,h m.o-on árult modell lenne belinkelve.
---------------------
ráncfelvarrás előtti:


---------------------
ráncfelvarrott:


http://www.toyotaclub.hu/egyeb/yaris_pr/16.jpg
http://www.toyotaclub.hu/egyeb/yaris_pr/17.jpg

és akadt belőle bőrös is.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

ülést pedig lehet a Ts modellből szerezni. nem kicsit jobb:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

nem olyan unalmas ez...lehet kék, vagy piros kárpitbetétekkel is venni facelifteset, a "max" felszereltségben volt választható.

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #542 Dátum: 2010.01.07 12:51:52 »
Egyebkent ha a TS-t ha nem porgetnem soha es ugy hsaznalnam, mint tanulo idoszakomban (oktato szinte uvoltott, ha 2000 folott valtottam) akkor 6.5bol siman elmegy 100at ket szemellyel, ugyhogy nem olyan veszes a helyzet. Szerintem az Astra sem eri be sokkal kevesebbel...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #543 Dátum: 2010.01.07 12:53:04 »
akkor 6.5bol siman elmegy 100at ket szemellyel, ugyhogy nem olyan veszes a helyzet. Szerintem az Astra sem eri be sokkal kevesebbel...

Biztos, hogy nem... 7-8l

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #544 Dátum: 2010.01.07 12:54:49 »
Nem igazan lehet ulest TS-bol szerezni. Azt hiszem van itt a forumon is valaki aki mar eleg rog ota keresgel. Nagyon nagy szerencse kell hozza. En ebben nem biznek...

leszilaci

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #545 Dátum: 2010.01.07 12:56:05 »
Yaris muszerfal vicces oktatni, nem latja az oktato meg a vizsgabiztos a sebesseget :D
láttam yaris oktatóautót. a műszerfalhoz volt rögzítve még egy tükör, így az oktató-vizsgáztató is látta a sebességet.

leszilaci

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #546 Dátum: 2010.01.07 12:58:30 »
Ha tartósan 45-el mész, azért fogsz megbukni  ;) ... Aki indokolatlanul, tartósan a megengedett sebességnél lassabban halad, azt megvágják.
EZ szomorú

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #547 Dátum: 2010.01.07 12:59:12 »
Yaris muszerfal vicces oktatni, nem latja az oktato meg a vizsgabiztos a sebesseget :D
láttam yaris oktatóautót. a műszerfalhoz volt rögzítve még egy tükör, így az oktató-vizsgáztató is látta a sebességet.

Az 18nal 81-et mutat ha nem tevedek...  :clap:

leszilaci

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #548 Dátum: 2010.01.07 13:15:32 »
akkor 6.5bol siman elmegy 100at ket szemellyel, ugyhogy nem olyan veszes a helyzet. Szerintem az Astra sem eri be sokkal kevesebbel...
Biztos, hogy nem... 7-8l
biztos,h nem 7-8, hanem 6,5...SŐT
példaként tessék...klikk
ToTo, is tudott 6,3-t fogyasztani a tuningolt, csippelt, leültetett, Ts yarissal.
egy kis vidéki út és 6 alatt vagy...

persze a lényeg itt is az,h "az ECO legyen veletek"  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #549 Dátum: 2010.01.07 13:21:59 »
Ha tartósan 45-el mész, azért fogsz megbukni  ;) ... Aki indokolatlanul, tartósan a megengedett sebességnél lassabban halad, azt megvágják.
EZ szomorú
Most ezt nem mondod komolyan, ugye?

Nem szomorú, hanem logikus és érthető. Az autóvezetői vizsga arról szól, hogy a tanulóról kiderüljön, hogy képes a megengedett legnagyobb sebességet kihasználva, szabályosan és biztonságosan részt venni a közlekedésben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #550 Dátum: 2010.01.07 13:25:18 »
akkor 6.5bol siman elmegy 100at ket szemellyel, ugyhogy nem olyan veszes a helyzet. Szerintem az Astra sem eri be sokkal kevesebbel...
Biztos, hogy nem... 7-8l
biztos,h nem 7-8, hanem 6,5...SŐT
példaként tessék...klikk
ToTo, is tudott 6,3-t fogyasztani a tuningolt, csippelt, leültetett, Ts yarissal.
egy kis vidéki út és 6 alatt vagy...
persze a lényeg itt is az,h "az ECO legyen veletek"  :D

Siman tarthato a 6.5es vagy alacsonyabb atlag, csak ezt az autot nem arra talaltak ki sztem.

BRS_cimbi szerintem az Astrara gondolt ebben a valaszaban: "Biztos, hogy nem... 7-8l"

Ha le van ultetve akkor kevesebbet fogyaszt nem? Csippelt TS? Biztos vagy benne? :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #551 Dátum: 2010.01.07 13:26:35 »
Vizsgabiztosra lehet, hogy kicsit elhamarkodott volt a kijelentes. Nekik nem ismerem az "eloeletuket"...  :whistling:
Amennyire tudom, vizsgabiztos csak nagy tapasztalatú oktatókból lehet.

Ezzel együtt azt mondom, hogy folyton egyik autóból a másikba átülve képtelenség olyan pontossággal megsaccolni a sebességet, ami ahhoz kell, hogy megállapítsuk, hogy a tanuló mennyire vezet szabályosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #552 Dátum: 2010.01.07 13:32:12 »
45-el mentem, míg tanultam. Sose vágtak meg emiatt. Még hibapont se volt. Oktató azt mondta, hogy ne 40-el, mert azért szoktak szólni.
Vizsgabiztoson is múlik. Nyilván az ő hozzáállásuk sem teljesen egységes, ezen a téren (sem). 50 helyett 40 (tartósan, ok nélkül) biztosan bukta mindenkinél. 45 mondjuk határeset, de szinte biztos, hogy legalábbis szóvá fogják tenni; különös tekintettel arra, hogy ugye az óra szerint 45 az a legtöbb autóban csak kb. 40-42.

A lényeg az, hogy az indokolatlan, tartós lassú haladás egyrészt szabálytalan, másrészt -vizsgán- a bizonytalanság, félelem jeleként értelmezik és ezért bukta jár érte. Amiatt, amit pár hsz-al korábban leszilacinak írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #553 Dátum: 2010.01.07 13:34:28 »
Egy vizsgabiztos, aki naponta vizsgaztat mondjuk 3x forgalomban, meg 3x rutinpalyan, az egy idegen autoban nem fogja neked 30-40-50-60percen keresztul folyamatosan megmondani a sebesseget, akarmennyire is nezelodik kifele... Onnantol kezdve a joindulatan fog mulni a vizsganak ezen resze.
Napi 3-nál azért sokkal-sokkal többször vizsgáztatnak. Ezzel együtt, abban tök igazad van, hogy nem lehet és nem is szabad sacc alapján megítélni, hogy a tanuló szabályos sebességgel halad-e vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #554 Dátum: 2010.01.07 13:40:13 »
látványosan forgassam a fejem a tükrök irányába (mert ha csak a szemedet forgatod azt nem látja a biztos és még azt hiszi hogy nem nézed a tükröt
Na, ezt én is utálom  ::) ... Ráadásul teherautónál még nagyobb hangsúlyt fektetnek rá. Legutóbb is, az oktatói tanfolyam felvételi vizsgáján, olyan gyakran néztem azokba a q... tükrökbe, ahogy csak bírtam. Rengetegszer, de tényleg. Jobbra-balra, folyamatosan. Persze nagyrészt csak a szememet mozgatva, mert hát mégsem forgathatom folyton a fejemet  ::) ... Erre a végén a vizsgabiztos: hát OK-OK, de a tükröket nézhetné gyakrabban...........  :nonono:

Állítólag volt olyan is, hogy azért húzták meg a srácot mert nem érezte magát biztonságban a biztos :D
Hát naná. Ha játszod a profit, ugyanúgy ki fognak b...ni, mint mikor vánszorogsz. Megintcsak a felvételire utalok vissza: két embert is emiatt vágtak meg. Zúztak a teherautóval, mintha sietnének valahová... Bukta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )