Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5187836 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #525 Dátum: 2010.01.07 11:51:09 »
Yaris muszerfal vicces oktatni, nem latja az oktato meg a vizsgabiztos a sebesseget :D
:hmmmm: ... érdekes észrevétel... Mondjuk, biztos hogy nem kizáró ok, mert oktatnak Yarissal, jópárat látni.

De azért érdekelne erről a Yaris I tulajok tapasztalata - tényleg egyáltalán nem lehet látni a jobb 1-ből a sebességmérőt?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #526 Dátum: 2010.01.07 11:51:54 »
Én nem tudok kibékülni a középen van a műszeregység dologgal... részemről a kocsikban még mindig a vezető előtt van az infó a kormány mögött...

Ez egy komolyabb auto, nem is lehet vitas.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #527 Dátum: 2010.01.07 11:54:15 »
Én nem örülnék, ha mondjuk azért bukok meg mert a vizsgabiztos rosszul "tippelte" meg a sebességet....és 45km/óra helyett kicsit többet gondolt...
Ha tartósan 45-el mész, azért fogsz megbukni  ;) ... Aki indokolatlanul, tartósan a megengedett sebességnél lassabban halad, azt megvágják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #528 Dátum: 2010.01.07 11:54:46 »
Én nem tudok kibékülni a középen van a műszeregység dologgal... részemről a kocsikban még mindig a vezető előtt van az infó a kormány mögött...
Ez egy komolyabb auto, nem is lehet vitas.
Egy kategóriával nagyobb autó, nem vitás  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #529 Dátum: 2010.01.07 11:56:21 »
Yaris muszerfal vicces oktatni, nem latja az oktato meg a vizsgabiztos a sebesseget :D

Sztem ezen a szinten mar tokmind1, hogy latjak e vagy sem. Kineznek az ablakon es megtippelik. Max. 5 km/h-at tevednek, ennyit meg sokszor az ora is csal :D

Nem szeretnek egy oktatot es egy vizsgabiztost sem megbantani, de mit ertesz az alatt, hogy "ezen a szinten" ? Tulmisztifaklod, emberek, mint te vagy en.... Oke, hogy a sebessegmero sem pontos, meg a GPS sem teljesen pontos, de egy kinezo szempar...... :D
kisa
born to ride

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #530 Dátum: 2010.01.07 11:58:49 »
De azért érdekelne erről a Yaris I tulajok tapasztalata - tényleg egyáltalán nem lehet látni a jobb 1-ből a sebességmérőt?
Valóban nem látni.
De valahogy meg szokták oldani a Yarisos oktatók, hogy ők is lássák. Csak azt nemtudom, hogyan. Valami tükrökkel talán.
Ha jó emlékszem Xanyi mintha Yarison tanult volna vezetni. Lehet emlékszik még rá, hogy volt megoldva.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #531 Dátum: 2010.01.07 11:59:45 »
Yaris I  - tényleg egyáltalán nem lehet látni a jobb 1-ből a sebességmérőt?

Nem, sot, meg bal hatulrol is csak a fejtamla melle tett fejjel, a sofor fulebe szuszogva...  :)

bocsi az idezetvagdosasert, probaltam a lenyeget kiragadni
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #532 Dátum: 2010.01.07 12:02:02 »
Tukorrel? Az milyen kokanyolas lehet.....  :flowers:  Inkabb vennek egy gps-t, kell az maskor is....
VAGY :D TS Yarissal kell oktatni, annak analog az oraja  :sorcerer:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #533 Dátum: 2010.01.07 12:08:44 »
 :otlet: ... GPS! Milyen jó ötlet! Probléma megoldva  :yes: ... Köszi, András  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #534 Dátum: 2010.01.07 12:10:49 »
Nem szeretnek egy oktatot es egy vizsgabiztost sem megbantani, de mit ertesz az alatt, hogy "ezen a szinten" ? Tulmisztifaklod, emberek, mint te vagy en.... Oke, hogy a sebessegmero sem pontos, meg a GPS sem teljesen pontos, de egy kinezo szempar...... :D
Azért aki napi szinten ezzel foglalkozik, elég jól meg tudja saccolni a sebességet. De persze egy 5 km/h-s eltérést saccra megmondani már tényleg kvázi lehetetlen; főleg a vizsgabiztosnak, aki hol ilyen, hol olyan autóban ül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #535 Dátum: 2010.01.07 12:28:57 »
TS Yarissal kell oktatni, annak analog az oraja  :sorcerer:
Pont ezt akartam javasolni :)
Lehet, alig enne többet mint az 1,4 astra :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #536 Dátum: 2010.01.07 12:35:28 »
Nem szeretnek egy oktatot es egy vizsgabiztost sem megbantani, de mit ertesz az alatt, hogy "ezen a szinten" ? Tulmisztifaklod, emberek, mint te vagy en.... Oke, hogy a sebessegmero sem pontos, meg a GPS sem teljesen pontos, de egy kinezo szempar...... :D

Nagyon keves vezetett km van a hatam mogott, de nagyjabol meg tudom mondani, hogy mikor gurulok 30al, mikor 40el es mikor 50nel. Legyen az Astra, Yaris vagy barmi mas. Valszeg egy 750es bomos-ben azert erzetre mas, de ilyet meg nem lattam T betuvel a tetejen :D

Abbol indultam ki, hogy amennyiben friss jogsival meg tudom tippelni a sebesseget, akkor egy oktato akinek altalaban tobb 100.000 vezetett km van hata mogott es nap mint nap oktat ugyanazzal az autoval, erzi a sebessegeket (Legalabbis az en oktatom nem nem nezte az orat soha. Siman erezte az 5km/h-oras kulonbsegeket es eleg merges volt amikor 50 helyett 45-tel totymorogtunk. Sot, vezettem teli es nyari garnituraval is. A teli nem volt pontos valto meret azt hiszem es 2-3 km/h-val tobbet mutatott az ora mint a nyarival. Ezt a sebessegkulonbseget is erezte. Volt hogy megkerdezte, hogy miert megyek 45tel mikozben 50 a megengedett. Mutattam neki, hogy konstans 48-on all az ora. Utana tajekoztatott, hogy lecserelte az abroncsokat es nyugodtan mehetek ora szerint picivel 50 fole :D)

Talan Palaczk kompetensebb a dologban mint mi, mert nemsokara oktatni fog. Az alapjan amit itt olvastam nem 2 eve szerzett jogsit es szereny megitelesem alapjan jobban ismerni es szereti az autokat meg a vezetest mint az atlag ember. Erre ertettem azt, hogy "ezen a szinten"...

Vizsgabiztosra lehet, hogy kicsit elhamarkodott volt a kijelentes. Nekik nem ismerem az "eloeletuket"...  :whistling:

Persze mindenki ember mint Te vagy en, de ember es ember kozott is van kulonbseg. Egy profi autoversenyzot valszeg csak fogyasztasban tudnank megverni, pedig ok is csak emberek :). Vannak olyan dolgok amihez egyes emberek jobban ertenek es szukseges is, kulonben nem igazan tudnanak helyt allni az adott teruleten... Egy oktatonak az a feladata, hogy jobban kezelje, ismerje es erezze az autot mint az atlag ember. Presze biztos vannak kivetelek, de en azon a velemenyen vagyok, hogy akinek a sebbesseg megallapitasa gondot okoz az nem menjen oktatonak... Lehet, hogy nincs igazam, de pont ezert van a forum, hogy bizonyos dolgokat megbeszeljunk, megvitassunk esetleg elmagyarazzunk egymasnak :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.07 12:44:24 írta pzs »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #537 Dátum: 2010.01.07 12:37:28 »
Szvsz. Nekem a G Astra nagyságrendekkel kényelmesebb volt, mint a Yaris. Hosszabb az ülőlap, van oldaltartás. Mondjuk én vékony, és csontos vagyok, de nekem jobban bejön az Astra ülése.

45-el mentem, míg tanultam. Sose vágtak meg emiatt. Még hibapont se volt. Oktató azt mondta, hogy ne 40-el, mert azért szoktak szólni.

A Yaris sebességét a vizsgabiztos a tanuló mögött ülve tökéletesen látja. Még középen is. A jobbos ülésekből nem lehet látni. 1 idő után a motor hangjából is lehet tudni, hogy mekkora fordulat, milyen sebesség.
Engem kifejezetten műszerfal figyelő üzemben neveltek, és még autórádió is ment, na meg közben az oktató mindig mutogatta a jó csajokat  :D
Laco 73 :D

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #538 Dátum: 2010.01.07 12:40:44 »
TS Yarissal kell oktatni, annak analog az oraja  :sorcerer:
Pont ezt akartam javasolni :)
Lehet, alig enne többet mint az 1,4 astra :)

Akad erre is pelda...  :clap: Azt latni mindenhonnan, ezt tanusithatom. Legalabbis parom a jobb 1-bol mindig nyavalyog (es biztos vagyok benne, hogy nem erzetre mondja meg mennyivel megyunk) :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #539 Dátum: 2010.01.07 12:50:06 »
Egy vizsgabiztos, aki naponta vizsgaztat mondjuk 3x forgalomban, meg 3x rutinpalyan, az egy idegen autoban nem fogja neked 30-40-50-60percen keresztul folyamatosan megmondani a sebesseget, akarmennyire is nezelodik kifele... Onnantol kezdve a joindulatan fog mulni a vizsganak ezen resze.
Persze lehet, hogy nem is erdekli, mert o is ember, es neha (vagy surubben) leszarja a munkajat...
Vagy morcos lesz, mert "ki van kozositve"

Palaczk: elkepzeltem, ahogy az igo megszolal 55nel, hogy "Tul gyorsan megy, lassits"  [rohog]

Klaco, neked milyen a testalkatod? Tok mashogy elunk meg dolgokat :D  en majd` ket meter vagyok 95kg-val, es nem lattam a Yarisban hatulrol az orat, csak "pipiskedve" (ezmilyen szo mar :surrender: ) vagy eloredolve, masreszt meg tudnam olni azt, aki kitalalta a G Astra uleseit... Legkenyelmetlenebbek koze sorolom, amiben valaha ultem... Eskuszom, barmilyen foldmunkagepben szivesebben toltok egy orat, mint a GAstraba. Hiszti vege. Szoval nekem nem jott be, na Full fapad erzese van.  :innocent:
kisa
born to ride