Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5008633 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #330 Dátum: 2010.01.02 21:39:14 »
Nem hiszem, hogy ertem mirol beszelsz.  Akkor korkerdes Mindenkihez! Beszelt a jelenlevok kozott barki is XC90-esrol?  :hmmmm:

Te írtál 185 lóerős autóról, feltételeztem, elgépelted. Az XC70-ben ugyanis nincs ilyen teljesítményfokozat.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #331 Dátum: 2010.01.02 21:45:40 »
Te írtál 185 lóerős autóról, feltételeztem, elgépelted. Az XC70-ben ugyanis nincs ilyen teljesítményfokozat.

Fogadjunk ?
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #332 Dátum: 2010.01.02 21:51:20 »
volvo.de számomra viszonylag hiteles forrás.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #333 Dátum: 2010.01.02 21:52:56 »
volvo.de számomra viszonylag hiteles forrás.

Es a 2007-ig gyartott XC70 is ott van meg rajta?  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #334 Dátum: 2010.01.02 21:54:02 »
Az XC70-be pont eleg a 185 LE, nem veletlen nem 163 LE mar. A 105 lovas Octaviaval sem lehet ott elozni es ugy, ahogyan akar az ember. Kell hozza a 130 lovas verzio. Avensist nem vezettem, de nem hiszem, hogy amaga 126 loerejevel akkor es ott eloznek, ahol szeretnek, ahogy elnezem a gyari adatokat.

Nem letszukseglet ez igaz, de sose art a biztonsagi tartalek. Jo dolog az, ha nem kell stresszelni, csak kimegyek megelozom az elottem kozlekedot, es visszasorolok. Uton lenni nem egy eletbiztositas, ezert jobb minimalizalni a veszelyt, amihez kell a nagy es eros auto.
A második bekezdés stimmel.

Viszont ez az "akkor és ott előzök, ahol szeretnék" nem lehet cél. Ez egyrészt a szó szoros értelmében véve lehetetlen, másrészt nem is szerencsés, ha gyakorlattá próbálja valaki tenni. Persze értem én, hogy nem szó szerint érted te sem  :) ... De a példák nem igazán jók: 105 lovas Passatot (nem Octaviát!) vezettem, három emberrel, telepakolva, és igazán nem volt probléma vele az előzés, de tényleg; a 126 lovas Avensissel pedig még kevésbé az; ezek az autók már nagyon szépen tudnak menni nyomatékból, meglehetősen rugalmasak. Objektíve ELÉG az, amit tudnak - de tényleg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #335 Dátum: 2010.01.02 21:54:50 »
Nem hiszem, hogy ertem mirol beszelsz.  Akkor korkerdes Mindenkihez! Beszelt a jelenlevok kozott barki is XC90-esrol?  :hmmmm:

Te írtál 185 lóerős autóról, feltételeztem, elgépelted. Az XC70-ben ugyanis nincs ilyen teljesítményfokozat.
Figyi, ez az előző generációs XC70, és tényleg 185 lovas.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #336 Dátum: 2010.01.02 21:56:00 »
Ez egy Fovaros - Balaton tavon meg stimmel is, de 500, esetleg 1000 km-es tavokon mar nem igy mukodik.

Láttam Romániában, hogy milyen az, ha a te álláspontod szerint vezetnek. Annyi veszélyes előzést láttam egy hét alatt, amihez itthon 2-3 év kell. Köszönöm, nem kérek belőle. Szerencsére Európa boldogabbik felén ekkora utakat autópályán tesznek meg az emberek.
Szerintem nem írta, hogy veszélyesen kell előzni  ;) ... Én szoktam mellette ülni elég sokat; nem szokott veszélyesen előzni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #337 Dátum: 2010.01.02 21:57:05 »
Es a 2007-ig gyartott XC70 is ott van meg rajta?  :flowers:

Ja, hogy konkrét autóról beszélünk. A beszélgetésből nem derült ki, feltételeztem, az aktuális modellről van szó.

Akkor már csak egy dolog van hátra: milyen tömeg/lóerő arány kell ahhoz, hogy egy autóval lehessen előzni?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #338 Dátum: 2010.01.02 21:58:41 »
Hát ez az. Nincs objektív határ. És a dízel LE-t nem érdemes összevetni egy benzines LE-vel, mert a mindennapi használatban nem adják ugyanazt. Ja, akkor még nem is beszéltünk a volán mögött ülő emberkéről...
Szóval nagyon megszokás, egyéni igény és vezetői tudás kérdése kinek mi a megfelelő.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #339 Dátum: 2010.01.02 21:59:38 »
Akkor már csak egy dolog van hátra: milyen tömeg/lóerő arány kell ahhoz, hogy egy autóval lehessen előzni?

Nehez kerdes. Sokkal inkabb tomeg/nyomatek arany kell hozza.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #340 Dátum: 2010.01.02 22:00:16 »
Nehez kerdes. Sokkal inkabb tomeg/nyomatek arany kell hozza.

És az mennyi?

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #341 Dátum: 2010.01.02 22:01:28 »
Egyébként őőőőőrületes marhaságról beszélgetünk, de már kezd érdekelni a vége.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #342 Dátum: 2010.01.02 22:02:32 »
 :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #343 Dátum: 2010.01.02 22:03:35 »
Jó, akkor beszélgessünk arról, hogy elég-e az XC-70-be a 163LE-s D5 (szerintem még sok is), vagy muszáj a 200LE-s? Elég-e egy Octaviaba a 105LE-s 1.9 TDi, vagy muszáj a mittomén 180 lovas 1.8T? Elég-e egy Avnesisbe a 126LE-s 2.0D, vagy kell a 177 lovas D-CAT? Stb, stb. Mondhattok bármit, mondjuk egy 1.6 E12 Corolla menetteljesítménye bármire elég, ami efölött van az már játék, aminek meg is kell fizetni az árát. Meg lehet magyarázni, hogy valakinek tetszik, szereti és meg is értem. De hogy nem létszükséglet az biztos.
Az egész érveléssel az a probléma, hogy vagylagosságot állítasz fel... Pedig erre utaltam már korábban is: széles a skála. Dehát ez szerintem tök magától értetődő dolog. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy nincs jelentősége annak, hogy 2-essel vagy 5-össel diplomázol-e le  ;) ... Ugye, hogy van jelentősége. Ha valami az elégségesnél több, az nem automatikusan felesleges. Ha valami a létszükségletnél magasabb, az nem automatikusan luxus.

És ezekben a kérdésekben konkrét határokat húzni tényleg lehetetlen; leszámítva a skála két szélső végét. Azt senki nem vitatja, hogy egy Audi 80 1.6 d a maga 54 lóerejével alulmotorizált. Azt sem vitatja senki, hogy Merci S 63 a maga 612 lóerejével fölöslegesen erős. De van a kettő között egy marha széles skála, ahol nem lehet általánosan kijelenteni, hogy ez még nem fölösleges, emez viszont már az - mert NINCS egzakt határvonal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #344 Dátum: 2010.01.02 22:04:28 »
Akkor már csak egy dolog van hátra: milyen tömeg/lóerő arány kell ahhoz, hogy egy autóval lehessen előzni?

Nehez kerdes. Sokkal inkabb tomeg/nyomatek arany kell hozza.
Erre a kérdésre nem lehet válaszolni, emberek  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )