Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183223 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Egyéb autók
« Válasz #3225 Dátum: 2010.11.04 09:26:29 »
Bocsi, de az nem egy utánfutó???  Hiszen rajt' van a háromszög macskaszem... :D :D :D :D

Utanfutokent eleg furan kanyarodna. Ahhoz minimum az elso kerekeknek meg kellene lenni emelve vagy valakinek ulni benne a kormanyzas vegett. Rosszul gondolom?  :hmmmm:

Bingo Trotter! Jo megfigyelo vagy :)
Vonohorgon volt, viszont nem volt (lathatoan)megemelve es nem ult benne senki...
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3226 Dátum: 2010.11.04 11:39:40 »
leszilaci, válasz a Yaris topikban...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3227 Dátum: 2010.11.06 13:13:16 »
Citroen C2-rol mit lehet/kell tudni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #3228 Dátum: 2010.11.06 17:01:43 »
Melyikről? [rohog]
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3229 Dátum: 2010.11.06 22:54:18 »
Köszönöm a konstruktív hozzászólást!

------------------------

Ma végignéztem a komplett budapesti klímás, benzines, 900-1.200eFt közötti irányáron hirdetett kisautó-kínálatot a hahun, az alapján megeresztettem 10-15 telefont. Végül egy próbát sikerült leegyeztetni. Fabia, ~100ekm, szervizkönyves, 1.2 benzines, klímás. A szervizkönyvről hamar kiderült, hogy csak addig vezették, amíg hitel volt az autón. Olajcserére figyelmeztető jelzés ott virított a műszerfalon, állítólag "pont most jelzett, ahogy ide jöttünk". Az autó kívül-belül kimondottan retkes volt, de a kárpitok épek, a fényezés nagyjából OK. Rövid próbaúton az autó nagyon meggyőző volt, a kereplős háromhengeres hangot leszámítva teljesen egyben van, a váltótól kezdve a kormányzáson át a futóműig minden komplettnek tűnt. Kéne egy állapotfelmérés, aztán meg is lehetne venni.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Egyéb autók
« Válasz #3230 Dátum: 2010.11.06 23:14:07 »
csípem a fábiákat de nekem egy ilyen 1,2es 10 litert zabált vidéken. mondjuk nyomtam.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3231 Dátum: 2010.11.07 07:48:05 »
csípem a fábiákat de nekem egy ilyen 1,2es 10 litert zabált vidéken. mondjuk nyomtam.
Rettenetesen kellett hogy nyomjad ehhez, mert unokatesóm ugyanilyen autója Ausztriába menet, három emberrel, full csomaggal, 130-as utazóval ennek csak a kétharmadát ette meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3232 Dátum: 2010.11.07 07:55:33 »
Ma végignéztem a komplett budapesti klímás, benzines, 900-1.200eFt közötti irányáron hirdetett kisautó-kínálatot a hahun, az alapján megeresztettem 10-15 telefont. Végül egy próbát sikerült leegyeztetni. Fabia, ~100ekm, szervizkönyves, 1.2 benzines, klímás. A szervizkönyvről hamar kiderült, hogy csak addig vezették, amíg hitel volt az autón. Olajcserére figyelmeztető jelzés ott virított a műszerfalon, állítólag "pont most jelzett, ahogy ide jöttünk". Az autó kívül-belül kimondottan retkes volt, de a kárpitok épek, a fényezés nagyjából OK. Rövid próbaúton az autó nagyon meggyőző volt, a kereplős háromhengeres hangot leszámítva teljesen egyben van, a váltótól kezdve a kormányzáson át a futóműig minden komplettnek tűnt. Kéne egy állapotfelmérés, aztán meg is lehetne venni.
A motorral később probléma lehet, ha elhanyagolták a szervízelését. Ezek aránylag korán el tudják kezdeni fogyasztani az olajat. Nem riogatni akarlak, csak felhívni a figyelmedet... Ettől persze még okés lehet a kocsi, maga a típus tényleg nem rossz... De ilyen sürgős a dolog, hogy meg kéne venni az első, tessék-lássék vállalható darabot? Szerintem még talán megérne némi keresgélést.

Ami a C2-t illeti, nem írtam róla, mert nem nagyon tudok semmit... De annyi biztos, hogy a többi, szóba jöhető típushoz képest én mindenképpen hanyagolnám, pusztán azáltal hogy Citroen. Ez azért valamennyire mégiscsak determinálja a dolgokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #3233 Dátum: 2010.11.07 08:33:38 »
Sztem is inkább Clio mint C2
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3234 Dátum: 2010.11.07 09:11:20 »
Hát ja, a kettő közül inkább Clio. De még inkább Fabia vagy Corsa vagy Fiesta; vagy Getz; legesleginkább pedig Micra, Swift, Yaris.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Egyéb autók
« Válasz #3235 Dátum: 2010.11.07 09:13:27 »
Megkérdeztem bnőmet a Getzéről és imádja, nagyon jó, könnyű vezetni, belül nagy (!) és ultra giga jó a fogyija 5-6 liter között. 1.1-es motor.  :) Inkább ez mint egy Corsa...
         

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Egyéb autók
« Válasz #3236 Dátum: 2010.11.07 09:28:59 »
pusztán azáltal hogy Citroen.

Erre a hozzallasra most nem irok kulonosebbet, legyen eleg annyi minositeskent, hogy biztos tudnad a velemenyemet kimondatalnul is.  :D :naspang:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3237 Dátum: 2010.11.07 09:49:43 »
Sejtem  :whistling: ... Viszont ettől még tény marad a tény, hogy egy termék márkája és minősége között összefüggés van. A Citroen hosszú ideje, mindenféle felmérések szerint sajnos a legkevésbé megbízható márkák közé tartozik. Ez a szabály, függetlenül attól, hogy vannak kivételek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3238 Dátum: 2010.11.07 10:04:56 »
Sejtem  :whistling: ... Viszont ettől még tény marad a tény, hogy egy termék márkája és minősége között összefüggés van. A Citroen hosszú ideje, mindenféle felmérések szerint sajnos a legkevésbé megbízható márkák közé tartozik. Ez a szabály, függetlenül attól, hogy vannak kivételek.
Ez
30-40 évvel ezelöt is így volt , aki Citroent vet az tisztában volt, hogy azt csak Citroen szervizben tudják javitani. Olyan sok különleges megoldások voltak rajta, hogy  más szerviz nem tudta javitani. Hogy ez  vajon egy kacsára is vonatkozott  azt nem tudom :hmmmm:
Olvastam ilyen hibastatisztikát, amiben jól szerepelt a Citroen- de megjegyezték, hogy valószinű azért mert saját aszisztenc szolgálatuk csinálja a mentést, javitást és az nem kerül bele a statisztikákba. (bár ezt más márka is csinálja :yes:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #3239 Dátum: 2010.11.07 10:11:08 »
csípem a fábiákat de nekem egy ilyen 1,2es 10 litert zabált vidéken. mondjuk nyomtam.
Rettenetesen kellett hogy nyomjad ehhez, mert unokatesóm ugyanilyen autója Ausztriába menet, három emberrel, full csomaggal, 130-as utazóval ennek csak a kétharmadát ette meg.
Lehet, hogy végig előzgetett, ami meg tudja nyomni, mert a kocsi tömegéhez képest elég gyenge a motor. De valószínűleg az a konkrét autó nem is lenne képes 5 literes fogyira.
music