Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5008669 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #315 Dátum: 2010.01.02 20:59:50 »
Az XC70-be pont eleg a 185 LE, nem veletlen nem 163 LE mar. A 105 lovas Octaviaval sem lehet ott elozni es ugy, ahogyan akar az ember. Kell hozza a 130 lovas verzio. Avensist nem vezettem, de nem hiszem, hogy amaga 126 loerejevel akkor es ott eloznek, ahol szeretnek, ahogy elnezem a gyari adatokat.

Tudod miért 185LE az alap? Pontosan azért, amiért ma már 7-8MP alatt nincs fényképezőgép, de lassan mobiltelefon se. És még így is sír a sajtó, hogy miért "csak" 200LE-s a legerősebb 2.4 D5, mikor a Mercedesnel meg a BMW-nél ez megvan már bő 2l-es lökettérfogatból. Nem lehet előzni, hát persze, biztosan.

Nem letszukseglet ez igaz, de sose art a biztonsagi tartalek. Jo dolog az, ha nem kell stresszelni, csak kimegyek megelozom az elottem kozlekedot, es visszasorolok. Uton lenni nem egy eletbiztositas, ezert jobb minimalizalni a veszelyt, amihez kell a nagy es eros auto.

Tévedés. A veszélyt azzal minimalizálod, ha körültekintően vezetsz, és nem azzal, hogy egyre erősebb kocsit veszel. Ugyanis ellenkező esetben egy idő után ugyanolyan cinkes helyzetekbe mész bele, amikbe egy gyengébb autóval, csak mondjuk már nem 500m belátható útszakasz kell hozzá, hanem 300m. Ilyen egyszerű.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #316 Dátum: 2010.01.02 21:00:21 »

...de az Octaviába elég a 130 ló.

Nehéz komolyan venni a hasonló kijelentéseket.

rovid leszek: Skoda Octavia 1.9 PDTI 130LE 1350kg
                   Toyota Avensis  2.0 D4-D 126LE 1470kg

Felteszem nem szorul tobb magyarazatra.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #317 Dátum: 2010.01.02 21:02:34 »

Tévedés. A veszélyt azzal minimalizálod, ha körültekintően vezetsz, és nem azzal, hogy egyre erősebb kocsit veszel. Ugyanis ellenkező esetben egy idő után ugyanolyan cinkes helyzetekbe mész bele, amikbe egy gyengébb autóval, csak mondjuk már nem 500m belátható útszakasz kell hozzá, hanem 300m. Ilyen egyszerű.


Ez egy Fovaros - Balaton tavon meg stimmel is, de 500, esetleg 1000 km-es tavokon mar nem igy mukodik.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #318 Dátum: 2010.01.02 21:02:52 »
...de az Octaviába elég a 130 ló.

Nehéz komolyan venni a hasonló kijelentéseket.

Szerintem nagy felelőtlenség a 97LE-vel pályára merészkedned! Előzésbe pedig nehogy kezdj, mert baj lesz! Én szóltam...  ;) :lol:

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #319 Dátum: 2010.01.02 21:04:19 »
Szerintem nagy felelőtlenség a 97LE-vel pályára merészkedned! Előzésbe pedig nehogy kezdj, mert baj lesz! Én szóltam...  ;) :lol:

Ez kb. akkora szemétség volt, mint a bicikliző kígyónak beszólni, hogy "neked nincs is lábad".  :devil:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #320 Dátum: 2010.01.02 21:05:04 »
Ez egy Fovaros - Balaton tavon meg stimmel is, de 500, esetleg 1000 km-es tavokon mar nem igy mukodik.

Láttam Romániában, hogy milyen az, ha a te álláspontod szerint vezetnek. Annyi veszélyes előzést láttam egy hét alatt, amihez itthon 2-3 év kell. Köszönöm, nem kérek belőle. Szerencsére Európa boldogabbik felén ekkora utakat autópályán tesznek meg az emberek.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #321 Dátum: 2010.01.02 21:05:20 »
Tudod miért 185LE az alap? Pontosan azért, amiért ma már 7-8MP alatt nincs fényképezőgép, de lassan mobiltelefon se. És még így is sír a sajtó, hogy miért "csak" 200LE-s a legerősebb 2.4 D5, mikor a Mercedesnel meg a BMW-nél ez megvan már bő 2l-es lökettérfogatból. Nem lehet előzni, hát persze, biztosan.

Ezek az autok nem ritkan 2 tonna kozeleben vannak, eleg gyakran 4wd-vel, automataval es sok extraval. Ezeket nem lehet 150 lovas motorokkal terelgetni. Ezek nem kompaktok, igy a gyengebb motorok majdnem mindig dieselek, hogy legalabb nyomatekbol menjenek.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #322 Dátum: 2010.01.02 21:07:12 »
Láttam Romániában, hogy milyen az, ha a te álláspontod szerint vezetnek. Annyi veszélyes előzést láttam egy hét alatt, amihez itthon 2-3 év kell. Köszönöm, nem kérek belőle. Szerencsére Európa boldogabbik felén ekkora utakat autópályán tesznek meg az emberek.


Na alljunk meg egy szora, en nem mondtam, hogy a romaniai stilus szerint vezetek. Annyit mondtam, hogy van ertelme es letjogosultsaga az eros motornak egy utazoautoban. Ennyi es nem tobb. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #323 Dátum: 2010.01.02 21:09:38 »
Na alljunk meg egy szora, en nem mondtam, hogy a romaniai stilus szerint vezetek. Annyit mondtam, hogy van ertelme es letjogosultsaga az eros motornak egy utazoautoban. Ennyi es nem tobb. 

Persze hogy van. Csak nem létszükséglet. Nem kell ezekbe a batárokba se 180-200LE, elég lenne kevesebb is. Csak hát a számháború miatt eladhatatlan lenne.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #324 Dátum: 2010.01.02 21:09:48 »
Nem akarom elrontani, kicsiny vitátokat, ezért csak mesélem, hogy nekem az Ave I. 2.0 TD tökéletesen elég volt. Volt benne 90LE és 202Nm. Ez utóbbiból azért elviseltem volna többet, de így is elég volt a teljesítménye az 1000km-es utakra.  :hug:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #325 Dátum: 2010.01.02 21:12:11 »
Na alljunk meg egy szora, en nem mondtam, hogy a romaniai stilus szerint vezetek. Annyit mondtam, hogy van ertelme es letjogosultsaga az eros motornak egy utazoautoban. Ennyi es nem tobb. 

Persze hogy van. Csak nem létszükséglet. Nem kell ezekbe a batárokba se 180-200LE, elég lenne kevesebb is. Csak hát a számháború miatt eladhatatlan lenne.

Nekem pl. elég lenne kevéssel 100 fölötti LE és olyan 300Nm. ::) Nem is értem, hogy miért csak LE-kről vitáztok, mikor a dízeleknél sokkal többet mutat a forgatónyomaték. :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #326 Dátum: 2010.01.02 21:18:06 »
Nem is értem, hogy miért csak LE-kről vitáztok, mikor a dízeleknél sokkal többet mutat a forgatónyomaték. :whistling:

Ezt szerintem ne feszegessuk inkabb, mert jonnek es elmagyarazzak, hogy a nyomatek az hulyeseg, minden megoldhato loerobol.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #327 Dátum: 2010.01.02 21:22:53 »
Nem is értem, hogy miért csak LE-kről vitáztok, mikor a dízeleknél sokkal többet mutat a forgatónyomaték. :whistling:

Ezt szerintem ne feszegessuk inkabb, mert jonnek es elmagyarazzak, hogy a nyomatek az hulyeseg, minden megoldhato loerobol.  ::)
Tegyék, engem nem fognak meggyőzni. :no: Ültem már (néhány) nagyobb teljesítményű dízelben. (~130LE & 320-330Nm) Amit abban a kocsiban éreztem, azt (csak saccolok) olyan 200+ LE-vel rendelkező benzines hozza csak.
Ha tehetném, akkor most is dízellel járnék, nekem nagyon bejön a nyomatékból autózás. :yes:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #328 Dátum: 2010.01.02 21:23:53 »
rovid leszek: Skoda Octavia 1.9 PDTI 130LE 1350kg
                   Toyota Avensis  2.0 D4-D 126LE 1470kg

Volvo XC90 D5 185LE 2080kg

Ezek szerint az abszolút jól autózható és a használhatatlan autó tömeg-lóerő arányának határa valahol a 11,24 kg/LE (Volvo) és a 11,67 kg/LE (Avensis) között húzódik. Ma sem keltünk fel hiába.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #329 Dátum: 2010.01.02 21:33:24 »

Volvo XC90 D5 185LE 2080kg

Ezek szerint az abszolút jól autózható és a használhatatlan autó tömeg-lóerő arányának határa valahol a 11,24 kg/LE (Volvo) és a 11,67 kg/LE (Avensis) között húzódik. Ma sem keltünk fel hiába.

Nem hiszem, hogy ertem mirol beszelsz.  Akkor korkerdes Mindenkihez! Beszelt a jelenlevok kozott barki is XC90-esrol?  :hmmmm:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/