Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5009666 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30360 Dátum: 2023.06.22 14:58:13 »
No igen, ez már egy másik ár-kategória.  ;)

Viszont megakadt a szemem azon mennyire ki van nyújtva / lóg a vezetőoldali biztonsági öv.
Ez nem akkor szokott bekövetkezni, amikor frontális ütközésnél eldurran az övfeszítő mechanizmusa is?  :hmmmm:

Mert ha tegyük fel a lufik is durrantak egy csatt következtében, és már az övre is ilyen "igényes" a tulaj, akkor én azt is megkérdőjelezem, hogy valóban pótolták a műszerfalat a légzsákkal is minden hozzátartozó alkatrésszel, vagy netán csak kitöltötték az üreget újságpapírral?  :hmmmm:
Azért valljuk be ez itthon nem lenne elképzelhetetlen...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #30361 Dátum: 2023.06.22 20:48:11 »
ok srácok nézegessétek, köszi, most éppen HRben vagyok de ami tuti hogy 1.2es kell mert Horvátország képes autó kell inkább adok érte többet. most a suzukimmal kell foglalkoznom aztán jön a corsa vétel. szerencsére itt is vannak tehát itteni szerviz is ért hozzá nem kell száezrekért hazavinni ha  útközben leáll. a horvátok amúgy Vw buzik.( mi más) de opel is sok van itt és twingo rengeteg 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30362 Dátum: 2023.06.29 03:25:46 »
Egy kis használtautó-szótár az itthoni (fos) kínálatot tekintve  :D :

-eladósorba került szeretett autóm kihasználatlanság miatt = egy hónapja hoztam be és járkáltam vele, ameddig volt benne benzin, de kivillant valami a műszerfalon szóval most gyorsan túladnék rajta
-magánszemélytől = haverom háza előtt fotóztam le, hátha úgy megveszed a szaromat
-kereskedésből = elhanyagolt, gazosodó telephelyen áll, évek óta rá sem néztünk
-első tulajdonostól = anyósomnak lett hozatva szalonból, aki pár év alatt lerohasztotta
-hölgy tulajdonostól = szétpadkázott felnik, parkolási karcok, szétégetett kuplung, a motorban még gyári olaj van
-kitűnő állapotban = lemossuk, mielőtt ideérsz
-apró karcolások vannak rajta = féloldalas frontális ütközés miatt hiányzik a fél motorház meg egy ajtó
-gyári számok stimmelnek = mindig lopott autót adok el, ezt most sikerült okosba’ megoldani / leellenőrizhetetlen, tengerentúli forrásból származó szakadék autó
-motor, váltó rendben van = porrá rohadt az autó, de még megy
-kicsit foglalkozós = totálkáros / nincs benne motor / kasztni nem létezik már
-napi használatra alkalmas = nem alkalmas
-jó a fogyasztása = a benzinkúton örülni fognak neked
-motor indul = motor nem indul, vagy ha igen, legfeljebb annyira képes, hogy beindul. Talán.
-nem kell bemutatni = túl sokat kéne hazudni a leírásban, inkább nem írok róla semmit
-orvos házaspártól = valójában teljes kiőrlésű állampolgár volt az előző tulaj, aki széthajtotta
-aki ismeri a típust = az úgyse venné meg, de neked ettől egzotikusabbnak tűnik
-olaj, szűrő időben cserélve = csak motorolaj, a többiről nem is hallottam és eladás előtt vettem hozzá egy castrolt, mert azt hittem, az jó
-hibakód mentes = nincsen eszközöm, amivel bármilyen hibakódot ki tudnék olvasni, de a műszerfal úgy néz ki, mint egy karácsonyfa / kitöröljük, mire ideérsz
-hidegen-melegen pöcc röff = beindítom, mire ideérsz
-nem dohányzó = lehúzott ablaknál cigiztek
-egyedi megjelenés = műszakin nem fog átmenni
-nem minden áron eladó = alkudj a feléből, csak vegye már meg valaki ezt a betegágyat
-kisebb esztétikai hibákkal = az egészet szétzabálta már a rozsda, remélem csak otthon veszed majd észre
-a motor kicsit rendetlenkedik = javíthatatlan motorhiba, cserélni többe kerül, mint amennyit az autó ér
-műszaki lejárt, de amúgy az autó jó állapotban van = már úgy sem engedték át, hogy lefizettem a műszakiztatót
-vezetett szervízkönyvvel = a teljes szervízkönyv egy napja készült el kb. két óra alatt, de szeretnék keresni ezen a leharcolt roncson még pár rugót
-rendezett papírokkal = a forgalmi még megvan
-hangolt kipufogóval = akkora lyuk van rajta, hogy úgy szól, mint egy feltuningolt traktor
-jéghideg klímával = télen, nyáron meleg levegőt fúj
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30363 Dátum: 2023.06.29 05:44:02 »
Kiegészítés.
A leírás csupa nagybetű és/vagy felkiáltójel - ekkora átverést még a sokat tapasztaltak is ritkán látnak.
3-4 mondatos leírás - nem érdemes megnézni
Max. 2 mondatos leírás - felhívni sem...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30364 Dátum: 2023.07.02 00:10:48 »
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30365 Dátum: 2023.07.02 07:00:23 »
Kis cm3-is turbós motor...  :whistling: :hmmmm: Nem hiába mondják, hogy ilyen motorokkal tilos autót venni.

Meg persze a márka hozzáállása egy ismert hibával kapcsolatban... A kitolt 2 év vagy 20e km-es olajcsere periódus.

Illetve mi lett volna, ha a User egy átlag autós, aki a garancia lejárta után már nem hivatalos márkaszervizbe hordja az autóját.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30366 Dátum: 2023.07.02 09:03:44 »
Ráadásul 30.000 az a 20.000 :wacko:
Amúgy nekem is kisturbós motorú autóm van, itt 1 év / 20.000 az olajcsere intervalluma, és 13.000 környékén rá kell töltsek kb. fél litert. Szerencsére időben szól az autó - sokszor parkolók nem vízszintes helyen, ezért hamarabb ki tud derülni.
A másik autónkban pedig az ominózus 1.33-as motor van, úgyhogy két ketyegő bombán ülünk...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #30367 Dátum: 2023.07.02 11:09:37 »
Ilyen is van...
73 ezer km, és újan vette  :wacko:
Ne szóljak egy szót sem, 308 ezerrel vettem a Carinát, gyűrűzés óta ment ez is kb. 73 ezret, és hála Istennek egyelőre nem nyafog  :)
Igaz, ez még japán 1.6 szívóbenzines  :wub: ... beleborzadok, milyen választék lenne, ha baja lenne  :hmmmm:  :no:

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Egyéb autók
« Válasz #30368 Dátum: 2023.07.02 20:10:06 »
Egy kis használtautó-szótár az itthoni (fos) kínálatot tekintve  :D :

Hát ez az! Ha valaki a féltett, szeretett autójától kénytelen megválni, nem fog hinni neki senki sem, hogy tényleg karban tartotta, ápolta, óvta. Nem fog merni olyat árat kérni, mint amilyet tükrözne az állapota. Senki nem hinné el, hogy tényleg költségmentes.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30369 Dátum: 2023.07.02 21:08:51 »
Hát ez az! Ha valaki a féltett, szeretett autójától kénytelen megválni, nem fog hinni neki senki sem, hogy tényleg karban tartotta, ápolta, óvta. Nem fog merni olyat árat kérni, mint amilyet tükrözne az állapota. Senki nem hinné el, hogy tényleg költségmentes.
Azért a leírás beszédes tud lenni, különösen a metakommunikáció, hogy mit árul el, és mit nem. A képekről nem beszélve. Van, akinek a hifi a fontos, van, akinek a patyolattisztaság, és van, akinek a műszaki állapot. (Ezek természetesen NEM egymást kizáró dolgok, csak sarkítottam direkt.)
music     

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Egyéb autók
« Válasz #30370 Dátum: 2023.07.02 21:11:41 »
Tudom, de sajnos ez az általános igazság.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #30371 Dátum: 2023.07.02 21:20:11 »
Kis cm3-is turbós motor...  :whistling: :hmmmm:
Azért a GR modelleket látva kicsit árnyatabban fogalmaznék  ;)
Szaros három hengeres, ja persze  [rohog] :lol:

Egyébként valakit nem érdekel egy "kisturbós":innocent:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30372 Dátum: 2023.07.02 21:51:14 »
Hát ez az! Ha valaki a féltett, szeretett autójától kénytelen megválni, nem fog hinni neki senki sem, hogy tényleg karban tartotta, ápolta, óvta. Nem fog merni olyat árat kérni, mint amilyet tükrözne az állapota. Senki nem hinné el, hogy tényleg költségmentes.

Itt max tényleg az segíthet, ha elteszünk minden számlát az alkatrész cserékről, és a gondosan vezetett dokumentációt, az esetlegesen tankolt prémium benzin nyugtákkal együtt kell adni az autóval.

Viszont itt ugye máris beleütközhetünk esetleges kettősségekbe, hiszen ugye ha megelégszünk azzal, hogy a szerelő vállalta a garanciát, és az Áfa elengedésének fejében nem ad számlát (ki ne szeretne a szerviz végén 40-60e Ft-okkal kevesebbet fizetni, ugye? ... :innocent: ), tehát mivel tudod igazolni az elvégzett munkát / munkákat?
Én a mai napig pecsételtetem a szervizkönyvet, beleírva minden fontosabb cserét - bár tudom arra is mondhatják, hogy "hamisítvány".
A balesetmentes autó esetében én pl minden egyes karcolást/apró sárülést, amit utána lefújattam, azt gondosan lefényképeztem. Tehát ha netán jönne az okostojás, hogy "na de itten 600 mikron van, ez egy karambolos szar", akkor mutatnám neki, hogy nesze öreg, vess csak ezekre a képekre egy pillantást. Ha ezek után is egy kalapba sorolod a kocsit a borult társaival, akkor inkább köszönjünk is el egymástól...  :cool2:  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30373 Dátum: 2023.07.02 21:53:23 »
Azért a GR modelleket látva kicsit árnyatabban fogalmaznék  ;)
Szaros három hengeres, ja persze  [rohog] :lol:

Meglátjuk hol lesznek majd ezek 100e-200e km-es korukban, én is remélem, hogy még az utcán.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #30374 Dátum: 2023.07.02 22:08:48 »
Meglátjuk hol lesznek majd ezek 100e-200e km-es korukban, én is remélem, hogy még az utcán.  ;)
Ez egy sportautó, nem elvárás a 200e km ;)
Nem napi használatra tervezék, nem fognak vele évi 5-6e km-nél többet menni. Szóval bő 20 év, amiről írsz. Ha a tulaj tudja, hogy milye van, akkor 20 év múlva is ketyegni fog. Szerintem  ;)